Jump to content

Acid Rain


Guest Leteci Bajo

Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Neku veče krenuh da kucam poruku pa me sjeba MUmetal i nestabilnost foruma.

 

Elem, u vrijeme dok ga uopšte nije bilo (foruma), u agoniji sam obilazio različite web adrese, pa i onu benda Acid Rain.

I, skinem demo, bilo usput.

 

Mogu samo reći, jako dobro!

Zvuk odličan, očekivao sam neku atari plastiku, kad ono tamo... Pjesme nisu loše, možda je malo nezgodno što (bar meni) druga i treća (Legacy, Shattered Mirror) liče jedna na drugu, ali dobro. Na stranu to na šta koji dio liči, sve je jako slušljivo i fino zvuči. Jedina zamjerka je glas koji je fakat sterilan. Ako želite da preko power-prog metal osnove imate depresivnog gotičara, blizu ste. Možda je problem bio u kućnom studiju (malo je nezgodno urlati u dotičnom icon_smile.gif ), ali dobro, to je jedini segment koji (što se mene tiče), škripi.

 

Sve najbolje.

 

P.S. Šta vam je sa knjigom gostiju na stranici. Kod mene nije mogla da se otvori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

super je demo momci.

 

super je zato sto nije klasican power, a i nije prog u smislu neka losa skidacina Symphony X-a ili Dream-a.

 

ima duh stare prog skole poput Conception, Elegy, Evergrey (old), Lord Bane, Sanvoisen, itd. Melodicno, progresivno ali bez nepotrebnog drkanja.

 

samo napred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to sam i ja hteo reci. Super zvuce pesme, idejno su bas u stilu bendova koje Lazar pomenu.

 

Rad gitara je medju najboljima do sad sto sam cuo kod nas, a i pored toga sto je prog u pitanju, niste se izgubili u tehniciranju, vec sve pesme imaju svoj smisao. Legacy mi je jos uvek najbolja, ali i sve ostale su tu negde.

 

Bas prog 90ih!

 

Respect!

 

Recenzija ce na SerbianMetal ovih dana.

 

POz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,hvala na kritikama i podršci.Mnogo nam znači to što vam se svidja naš demo(mada,iskreno,to smo i očekivali icon_mrgreen.gif ).

 

Diskove smo razdelili( jebiga,odem na neku svirku sa 5 diskova i sve podelim icon_smile.gif ),tako da koga interesuje nasa muzika moze skinuti pesme sa sajta.Guestbook ponovo radi,tako da mozete i tamo ostaviti komentare(mada najbolje i ovde i tamo,radi veceg publiciteta icon_smile.gif ).

 

E,a sad jedan problem:Naime,ostali smo bez polovine benda icon_cry.gif .Napustio nas je Bojan (gitara) , Nikola (bubanj) i Vlada (klavijaturista),tako da je dalji rad benda (barem,uzivo izvodjenje pesama) doveden u pitanje.Meni je jako zao jer vise od 3 godine Nikola(gitarista) i ja pokusavamo da okupimo ekipu koja bi bila ozbiljna i stalna,ali nikako da se ustali postava.Svakih mesec dana nas neko iz benda napusti...Meni je vise preko kurca trazenja novih clanova...ali ipak ne verujem da cemo sada odustati...

 

Jako bi zeleli da ove pesme koncertno predstavimo (kao i neke obrade) ali to sada nije moguce i ne znamo kad ce biti.Do sada smo imali samo dve svirke i to obe sa obradama...Sad kada su konacno gotove autorske pesme nema ko da ih svira...

Mi imamo skoro zavrsen materijal za ceo album,te ce se dalji rad benda kretati u tom smeru ako se ne nadju clanovi.

 

Ako ima neko zainteresovan da svira(prvenstveno) klavijature i gitaru neka se javi (za bubnjara mozda vec imamo zamenu).Uslovi su da dobro svira,da bude ozbiljan i spreman na zestok rad i da slusa ovu vrstu muzike,naravno.Po mogućstvu,pozeljno bi bilo da ima dugu kosu,posto smo mi ostali kratki po tom pitanju.

icon_smile.gif

Ovo poslednje nije neophodno icon_smile.gif .

 

Laki,ocekujem tvoju recenziju na serbian metalu i butcherianu.Pozdrav pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

snadjoste li se za te clanove benda koji vam fale?

Kao sto rece Sarkey,mozda cemo ovih dana nabaviti bubnjara icon_cool.gif

Gitaristu,takodje (ali to vec nije tako sigurno).

Najveci problem su klavijature,koje cemo tesko naci,izgleda... icon_cry.gif

 

Do tada slusajte demo ,sta drugo da vam kazem. icon_biggrin.gif (U refrenu Lagacy-a ima skrivena sublimirana poruka koju ako budete puno puta slusali postacete ovisnici o nasoj muzici icon_smile.gif ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do tada slusajte demo ,sta drugo da vam kazem. icon_biggrin.gif (U refrenu Lagacy-a ima skrivena sublimirana poruka koju ako budete puno puta slusali postacete ovisnici o nasoj muzici icon_smile.gif ).

Kad smo kod te pesme, nisam hteo u recenziji da cepidlacim, ali meni fale ona tri akorda razlaganja u refrenu (postojala su na prvoj verziji pesme dok je i klavir bio tu negde). icon_mrgreen.gif

 

Sve najbolje!

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzi me da citam 37 strana (pa sam procitao samo ovo malo na 38-oj icon_wink.gif) tako da ne znam da li je ovo neko vec rekao,ali da li ste svesni da vec postoji bend po imenu Acid Rain?????I to od shpanci koji sviraju neki progresiv od 1999.

 

Inace cuo sam onaj demo,vokal vam zvuci shugavo,mozda treba da ga promeniti ili da mu ne govorite da peva ravno...mozda ce lepshe da zvuce pesme...

Edited by Bla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...