Jump to content

Amon Din


jovan

Recommended Posts

Ok, koga zanima uploadovana je jos jedna pesma na :

www.myspace.com/amondin

Sleepless Demise je nazive pesme ( inace jedan od favorita sa albuma ) . Ne znam koliko ce biti online, aj pa ostavite komentar. Jbg. umanjenog je kvaliteta cini mi se da je 128 i ima glupi voice over...

Aj pa ostavite komentar.

Edited by Frubi666

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da bi pravi potez amon dina bio da se pod hitno reše boška (bubnjara). on tu samo smeta. to je broj jedan. pod dva, da preslušaju svoje pesme i uporede ih sa nekim, u stvari ne nekim već bilo kojim albumom, snimljenim negde napolju. nek preslušaju zadnja dva hate-a npr. zaostajanje je nedostižno iz ove perspektive. znači prvo bošku noga pa oglas za bubnjara..... tužno je za našu scenu što nam najbolji bend tako zvuči.

 

nemam ništa protiv njih ali treba biti realan-kome treba amon din pored stotina boljih bendova. u ovom trenutku amon din ima samo sentimentalnu vrednost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Врло занимљиво то за Болета. Само, тешко би се њега решили, пошто је он један од двојице из оригиналне поставе и вукао је све ове године. И у крајњој линији несхватљиво ми је шта си уопште хтео да кажеш за његово свирање, али ајде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da bi pravi potez amon dina bio da se pod hitno reše boška (bubnjara). on tu samo smeta. to je broj jedan. pod dva, da preslušaju svoje pesme i uporede ih sa nekim, u stvari ne nekim već bilo kojim albumom, snimljenim negde napolju. nek preslušaju zadnja dva hate-a npr. zaostajanje je nedostižno iz ove perspektive. znači prvo bošku noga pa oglas za bubnjara..... tužno je za našu scenu što nam najbolji bend tako zvuči.

 

nemam ništa protiv njih ali treba biti realan-kome treba amon din pored stotina boljih bendova. u ovom trenutku amon din ima samo sentimentalnu vrednost

 

sta?

 

ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zašto boško?

 

1. definica death metala podrazumeva dupli bas. zato boško, očigledno mu ne ide.

2. brzina, bole joj teži skoro 10 godina, ali nikako da je stigne. zato boško.

3. ne može da prati ritam. koči ih. zato boško

4. ispada iz tempa. čak i na albumu. zato boško.

 

ovo ne govori samo o boletu već o sceni u globalu. kad pogledam poljake(hate, vader, behemoth...) kako sviraju, osetim neki gorak ukus u ustima ako mi tada na pamet padne neko od naših.

 

 

hate, vader, behemoth... koliko je amon din mladji od ovih bendova - od nekih je i stariji. o tome ja pričam!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ретко коме се дешава да је некад знао такво нешто, а да у међувремену заборави. Али, ја се не сећам да је икада испадао кад сам их гледао уживо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slažem se da bi trebalo da malo bolje navežba da svira dupli bas. to za ispadanje ne bih smela da tvrdim, jer nisam slušala album sa klikom. čula sam da je ranije imao problema sa tim.

 

 

1. to što je ranije imao problema sa ispadanjem direktno se odrazilo na to da nam je danas scena pravi shit.

2. iz pouzdanih izvora znam da kad je bole na snimanju albuma od tonca tražio da snima bubanj uz klik ovaj mu je rekao "bolje nemoj".

3. šta ima danas da navežbava. ako do sad nije naučio onda jebiga.

 

bolje da nemamo nijedan bend nego neke koji ošljare. ako neko hoće da bude amater onda neka to radi kao hobi, a ne da nam proturaju priče o sceni, kao ona paljevina rogošić. preko noći sa brege prešao na lucifugum pa počeo da drži predavanja o sceni.

 

Ретко коме се дешава да је некад знао такво нешто, а да у међувремену заборави. Али, ја се не сећам да је икада испадао кад сам их гледао уживо.

 

da, to je kao kad naučiš da plivaš ili vožiš bajk. ali da je bole ikad znao. ranije je SIGURNO ispadao, neka kaže da nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sirovina :

aj prenecu mu sta si rekao, tj. dovesti ga da procita pa neka ti on da odgovor, mislim da je on najkompetentniji za tako nesto .

Napomenuo bih da Amon Din kao sto znas i sam nije bend koji svira muziku tipa Vader / Behemoth. Nego je vise varijanta Slayer / Sepultura. Bez ikakvih trigera i zajebancija, nije da ih branim ili tako nesto samo dajem moje misljenje .

Znas verovatno da mu je glavni uzor Dave Lombardo, a svima je poznato kako on svira i da ne koristi trigere i ostale zajebancije kao sto recimo koriste Hate, Vader, Behemoth...

Zaboravio sam i da kazem da je Pate Sandoval stojao iza Boska kada su svirali i da je gledao i cak pohvalio nakon svirke Boska . Sad dal je to parametar ili ne nemam pojma. Uglavnom se zagrevao u svlacionici i ja mu rekao da dodje da vidi na prozor bend i onda poceli pricu o Lombardu(posto je Pate-u on glavni uzor) , zatim povezali Boska sa njim,i onda on izrazio zelju da ga sprovedem do bine da vidi bolje ... ebem li ga .

 

A verovatno ce se i Safet javiti pa neka i on kaze sta ima ...

 

PS> aj svi na :

www.myspace.com/amondin pa proverite novu pesmu

:pivopije:

Edited by Frubi666

Share this post


Link to post
Share on other sites

bole i lombardo ko zemlja i nebo. nije dovoljno imati uzora, mislim jeste pohvalno. ništa lično protiv boška, to je za dobro amon dina. odkad svira... a to za pita stoji da je vrh, mislim pit je vrh. kako bi boško zvučao na pitovom bubnju-to je pitanje. ja mislim isto kao i na svom, tu je problem. naravno da nisu bend tipa hate, nisam to ni rekao ali bilo bi dobro da to malo presluša. amon din definitivno zvuči bolje nego pre, ali tempo kojim napreduju je neprihvatljiv za jedan ozbiljan bend. zato mislim da je b. najveća prepreka. što svira kucanje ako to ne može da iznese(brzinski).nije mu valjda uzor bestial devastation. sepultura/slayer - mislim da oni nisu bend tog tipa. preslušaj im "prvi" album, kao komplilacija, od edge of sanityija, preko pestilencea.... danas su malo ujednačeniji. to što boško voli slayer ne znači da je i ostalima to idol. čini mi se da šapi voli vader, malevolent, gorguts, cryptopsy... šta sa tim uticajima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg. ja stvarno ne mogu da pricam u njihovo ime...

Preslusao sam mnogo puta za ovih 7godina prvi album . Ja sam samo naveo neki od uzora i najlakse mi bilo da kazem Slayer/Sepultura da ne ulazim dublje .

Znam da je to za dobro A.D ! Evo ga Safet ovde pa mozda i on moze nesto vise da ti kaze ... ja sam fan , ne muzicar , na zalost :( .

A to za tempo koji bend napreduje naravno da nije dobro ... sta ces Srpski sindrom jos jednom je na delu ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zelim da se mesham u pricu o bubnjevima, ostavicu Boleta da se objasni sa covekom...

 

Znam samo da „pouzdan izvor” nije bio tu kada se snimao bubanj i da su sve pesme (osim dve koje su 7/8) snimane sa metronomom (u narodu poznatiji kao klik) na moje insistiranje kao i tonca Vuje, koji nije tvoj izvor. U poredjenju sa ostalim bubnjarima u Srbiji, koji sviraju bilo kakav metal Bole je dobar bubnjar, a sve drummere, (ukljucujuci i njega) pozivam da mi odsviraju jebeni Inner Self (koja beshe godina???) u tempu, ako to neko ume da odsvira, ja prestajem da se bavim muzikom i odoh u tri lepe...

Toliko o (metal) bubnjarima u Srbiji, takvi su kakvi su, bolje nemamo, nece da vezbaju, skidaju i sviraju ono shto ne mogu etc.

 

 

Ako ti se ne dopada bend, u redu, ne moze bash sve svakome da se svidi... Pre svega mrzim podelu metal muzike na pravce i podpravce, slusham ono shto mi se svidja a najvishe me nervira kada cujem tehnicki death metal, ne znam zashto taj termin mi ide na q**c nevidjeno... Ima da napravim dance death metal i da sviram sa ritam machinom sam jebem mu life...

Licno ne slusham ni jedan od bendova koje si naveo kao one po kojima bi trebalo da pravimo svoju muziku, ali pokushacu da preslusham njihove nove albume, zivo me interesuje kakvi su... Amon Din nije nikada pravio muziku po bilo kakvom shablonu i ne verujem da ce ikada to raditi. Kod nas ima (i dobro je da je tako) milion bendova koji sviraju ovo, sa uticajima onog, ili jednostavno poskidaju par riffova od nekoliko poznatijih bendova ubace tekst i besmislene solo deonice, i udri bez mozga i dushe, samo mishici... Garantujem ti da nashe stvari nisu ni od koga ukradene, ni jedan jedini deo, gomila stvari je propala kada smo provalili da isuvishe lici na neshto, i to se ne menja niti ce se ikada promeniti... A situacija napolju nije nimalo sjajna. Pogledaj jedan Headbangers Ball i videcesh da u Srbiji ima boljih bendova od pola onih koji se vrte tamo...

Imamo dosta dobrih bendova i drago mi je da smo i mi medju boljim, i scena nam nije shit svira se sve jace i vishe, ljudi se polako dovode u red, nema toliko podmetanja i ogovaranja kao kada smo pocinjali, dakle pravo blagostanje...

Eh da, zaboravih da te pitam, gde ti svirash, rado bih cuo tvoj bend, i koji instrument, ako nije tajna???

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko o (metal) bubnjarima u Srbiji, takvi su kakvi su, bolje nemamo, nece da vezbaju, skidaju i sviraju ono shto ne mogu etc.

pa zato nam je scena shit. Nego setih se sad kad je kasnio Angel pa izašao neki lik, klinac čini mi se, da malo zabavlja nervoznu publiku-seti se kako je on odvalio dupli bas.

 

Licno ne slusham ni jedan od bendova koje si naveo kao one po kojima bi trebalo da pravimo svoju muziku, ali pokushacu da preslusham njihove nove albume, zivo me interesuje kakvi su...

Trebalo bi da prvo pročitaš moje postove pre nego što mi odgovoriš: govorio sam o odnosu naše i poljske scene a ne da a.d. treba da zvuči tako i tako.

 

 

Garantujem ti da nashe stvari nisu ni od koga ukradene, ni jedan jedini deo, gomila stvari je propala kada smo provalili da isuvishe lici na neshto, i to se ne menja niti ce se ikada promeniti...

 

Pa nisam baš siguran za ovo, da ste 100% autentični. Melodija iz umbre (3:26 pa nadalje) toliko liči na afraid to...stranger da samo onaj ko nikad nije slušao maiden može da kaže da ne liči. a psychomanifest od drugog minuta i 40-sekunde na consumig impulse i testimony da je provaljivo na kilometar, međutim ako se uzme u obzir kad je ova pesma nastala, sasvim je u redu što liči, i treba. Ali to je bilo nekad-nije sad toliko bitno.

 

 

Imamo dosta dobrih bendova i drago mi je da smo i mi medju boljim, i scena nam nije shit svira se sve jace i vishe, ljudi se polako dovode u red, nema toliko podmetanja i ogovaranja kao kada smo pocinjali, dakle pravo blagostanje...

Sad se setih priče o nekoj o.š. na šar planini koja je imala samo jednog đaka pa je on bio i najbolji i najgori jer je jedini. A.D. je sigurno najbolji kod nas, ali ne zato što je jedini pa nema sa kim da se poredi. Ima itekako sa kim da se poredi i jeste najbolji. Međutim to što je najbolji još uvek ne znači da je dobar.

 

Eh da, zaboravih da te pitam, gde ti svirash, rado bih cuo tvoj bend, i koji instrument, ako nije tajna???

 

Ne znam odakle ti ideja da ja sviram ili imam bend, to je nebitno.

NE MORA ČOVEK DA BUDE MUZIČKI GENIJE ILI BAR MUZIČAR DA BI VIDEO GDE ŠKRIPI. SVAKOM JE JASNO DA BOŠKU NE IDE KUCANJE I DUPLI BAS. TO ŠTO STE BILI PREDGUPA SVIM TIM BENDOVIMA JE POHVALNO ALI NE MOŽETE CELOG ŽIVOTA BITI BEND-PREDGRUPA. PAROLA „VAŽNO JE UČESTVOVATI” JE MOTO GUBITNIKA-NEMOGUĆE DA NE ŽELITE DA BUDETE BOLJI.

 

PO MOM MIŠLJENJU MOŽETE DA ZVUČITE MNOGO BOLJE. I MISLIM DA JE BOŠKO TAJ KOJI TO SPREČAVA. AKO JE PITANJE BOŠKO ILI A.D. ZA MENE JE ODGOVOR JEDNOSTAVAN. PROBAJTE 1 MALI EKSPERIMENT: UZMITE PA NAPRAVITE PESMU SA NEKIM DRUGIM BUBNJAREM KOJI MOŽE DA SVIRA I KUCANJE I DUPLI BAS. MISLIM DA BI SE TIME OTVORILE NESLUĆENE MOGUĆNOSTI I DA BI STE BILI RAME UZ RAME SA SVETSKIM BENDOVIMA. NARAVNO DA BUBANJ NE TREBA DA SE SVEDE NA SAMO NA MIŠIĆE, ALI BEZ MIŠIĆA LOŠE VAM SE PIŠE-TO JA MISLIM.

 

DRUGO, PRIČAMO KO SU BOLETOVI UZORI, A SVI DODRO ZNAMO OD KAD BOLE SVIRA SA DUPLIM BASOM. KAKO OSAKAĆENO ZVUČE SEPULTURA, SLAYER, S.O.D., BEZ DUPLE PEDALE. MORA SE PRAVITI RAZLIKA IZMEĐU BUBNJARA I DOBOŠARA.

 

NE ZNAM ŠTO SE PRIMATE, JEDNOSTAVNO SAM HTEO DA VAM UPUTIM PRIMEDBU NA RAČUN BOŠKOVOG SVIRANJA. JOŠ JEDNOM PONAVLJAM: SVE OVO ODNOSI SE NA ONO ŠTO JE BILO I ŠTO DANAS JESTE. POENTA JE U TOME DA NE MORA DA BUDE I SUTRA. ZAHVALITE SE LEPO ČOVEKU AKO VEĆ NEĆE SAM DA I GOTOVO, REŠEN PROBLEM.

 

TOLIKO.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sirovina :

dovodim boska ovih dana da procita sta si napisao... pa neka ti on da neki komentar. Niko se ne prima, vec smo SVI shvatili sta si hteo da kazes ... ;)

Nedgde si rekao da mogu da budu bolji od tih bendova kojima su predgrupe, stojim iza toga ! Strpljenje samo sve ce doci na svoje mesto.... ja se nadam(ili bar ulazem svu nadu u to...) .

:pivopije:

Da je jos ljudi kao ti da kazu sta tacno misle gde bi nam bio kraj... a vidim da ti bas i nisi neko ko ne poznaje vrlo dobro rad u a.d . I postujem sta ti smeta ( naravno da bi bilo jos bolje, jer bend to moze...).

:pivopije:

Voodoo84:

nema drugog linka jbg. :(( probaj ponovo meni radi bez problema.

Edited by Frubi666

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedgde si rekao da mogu da budu bolji od tih bendova kojima su predgrupe, stojim iza toga ! Strpljenje samo sve ce doci na svoje mesto.... ja se nadam(ili bar ulazem svu nadu u to...) .

 

da li ovo znači da boško odlazi iz amona? :rolleyes:

 

jedva čekam da boško stigne!!! baš me interesuje šta će da kaže.

 

čini mi se da sam rekao rame uz rame a ne bolji, a ako nisam to sam mislio, a može i bolji.

 

odavno pratim našu "scenu", više od 15 godina. mogu ja ovako o svakom ponaosob. amon din je danas najbolji ali moraju da budu bolji. ja imam rešenje. ponovio sam ga više puta!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dita von tesse i voodoo :

pesma ne moze da se skine, moze samo da se slusa , zbog autorskih prava bla,bla,bla... Destiny je pesma sa prvog albuma. Sleepless je sa novog "Where The dreams No longer Exist" koji treba da izadje do kraja godine, mozda i pre zavisi kada ce izdavac da da tzv. "release date" .

 

Sirovina:

Neam komentar... .:) haha

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...