Jump to content

Drudkh


Lungworm

Recommended Posts

Nije loš EP ali ja sam ovih dana obrtao Handful of stars i

 

meni je step down u odnosu na prosle albume. Nisu izgubili na melodicnosti, ali mi je vise prijala "prosla" Drudkhova melodicnost, konkretnija pre svega.

 

This. Mene je ovaj album ipak malo razočarao i nije mi blizu prethodnih par, a o prvima da i ne pričam. Progresivan pad u karijeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Ne bih se slozio da je ovo jos uvek isti Drudkh. Zapravo, sta je Drudkh bio pre 2010.? Ideoloski nista posebno, nisu oni izmislili ni astronomske teme, ni paganske, bas su na prljavom zvuku koji stvara neverovatnu atmosferu i prikupili ogroman broj pristalica. Sada su okrenuli novi list i cisto sumnjam da ce zadrzati stare pristalice, bar ne vecinu, atmosfera jednostavno nije ista. Bilo kako bilo, napravili su pregrst genijalnih pesama, pa neka ljudi biraju, ja cu ipak pre izabrati Skies At Our Feet pre bilo koje pesme sa Handful Of Stars.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi jedini...

 

Ono što je Drudkh doneo je oduvek bilo nadahnuto korišćenje pesničke nacionalne zaostavštine Ukrajine, i to tako uklopljeno sa onom njihovom atmosferom i povremenim a-la Black Sabbath solažama... melodična ubitačna ritam sekcija i odličan vokal... plus, što su iz Ukrajine, zemlje u kojoj jedino korupcija i seks industrija cvetaju, i u kojoj je poslednji paganski spomenik hrišćanska crkva srušila u 17.veku.

 

Slažem se da su se promenili, ali uvek ću podržati takvu promenu (btw, šta mislite o čemu su razmišljali kad su naslovili pesmu "Downfall of the epoch"?), nego npr u slučaju Melechesha koji su izdali dosadan album (čast izuzecima a ima ih dva). Drudkh su bar uvek iskreni pa ako i odu u prog rock ili psychedelic, to će biti razvaljujući prog rock i psychedelic a ne neko osrednje sranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...