Jump to content

Pero Defformero


Apeiron

Recommended Posts

Zašto pobogu? Ljudi jednostavno imaju svoje stavove kojih se drža, a priznaćeš da se kombinacija metala i narodnjaka ne može baš svideti tvrdokornom metalcu koji nije navikao na zajebanciju već na ozbiljan rad. Ja Pero Defformero baš zbog te zajebancije obožavam jer je to bila esencija njihovog postojanja.

 

Evo lijepo se Paul Atreides nadovezao, pa cu i ja...

Ovo gore (sto sam napisao vezano za Tornado) je jednim dijelom zajebancija jer mi Tornado i bilo sta u vezi s tim bendom moze biti jedino razlog za smijeh - kao npr. azalov post o albumu koji je glasio: slusao sam cijeli album i smara me mrtva kurva... (sto se mene tice muzika i tekstovi su van svake mogucnosti za komentarisanje).

Eh, sa druge strane, ljudi koji ne mogu skontati Perin trip su za mene zaostali (pa bili oni doktori nauka), a ovi likovi koji se izdizu da su borci za metal a slusaju maloumniju tipa 'doletio je zmaj i zapalio nam selo, silov'o nam zene i popio svu rakiju' su mi nekako bas ta kategorija... analogija - Tornado - lijevo/desno, ali...

Ne bih da produzujem, niti da budem precizniji posto bih vjerovatno uvrijedio nekoga, no ne zelim da poticem nikakve svadje (odnedavno sam tek na ovom forumu, nisam stigao ni sve procitati, a bilo je puno gluposti i svadjanja), a pogotovo ne volim svadje medju metalcima (iako se ne smatram metalcem, bas zbog gore navedenih primjera i cinjenice da slusam uglavnom thrash) jer su oni sa svih strana ugrozena vrsta, vec, ko ne shvata da je Pero esencija zajebancije, sto se mene tice taj moze odmah 'RUN TO THE HILLS, RUN FOR HIS LIFE'...

Bajdvej, jel' ko gledao taj spot, o cemu se radi, i da li bi ga neko mogao prebaciti u divx format pa uploadovati negdje ili barem ponuditi na prodaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako...

Po TORNADU je bilo dosta pljuvanja. Nema smisla tako ponizavati jedan od retkih nasih bendova koji su nesto uspeli ili bar pokusavaju u inostranstvu. Ja im zamerim samo za nedostatak svirki, a sto se tekstova tice - pa kakvi su od Rhapsody, Gamma Ray, Helloween i svih ostalih milijardu "power and the steel" bendova???

To je ta tematika, i ako se nekome ne svidja - ne mora da slusa.

I meni su smesni Hammerfall tekstovi, i za to ih ni ne slusam kao bend.

 

Defformero jeste odlican bend, ali moramo razdvojiti zajebanciju od ozbiljnog rada. Tornado je proveo godine na pravljenju albuma, a ovi su ga snimili za par dana, sto otprilike dodje kao narodnjacki album. I ne mozemo sad to uzdizati iznad ozbiljnog benda, jer je upravo trud koji se provodi u snimanju metal albuma ono sto taj pravac cini superiornijim u odnosu na ostala muzicka resenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim pljuvanje po Tornadu jer su zaista uspeli nešto konkretno da urade. Tesktovi im i nisu toliko strašni; meni su Rhapsody ubedljivo najgori po tom pitanju! Ispravi me Laki ako grešim, ali ni Helloween ni Gamma Ray nikada nisu imali tekstove koji su vezani za zmajove. Mislim da je očigledno da ih nisi čitao, ali Helloween ima super tekstove, dok je Kai Hansen opsednut svermirom.

I ja sebe smatram trešerom i to je pravac koji najviše volim i poštujem, ali takođe volim i klasičan heavy metal, samo da nije dosadan, a meni Torando nikako nisu dosadni.

Ipak, pošto je ovo tema o Pero Defformero, nemojmo se mnogo baviti time šta je ko rekao za njih, nego šta ko misli o njima. Ja lično volim sve zajebancije. Rambo Amadeus aka Antonije Pušić je legenda nad legendama, SMF su bili i ostali kultni bend, a i Prozor imaju fenomenalne tekstove mada mi se njihova muzika ne mili preterano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, nisam milsio samo na tekstove o zmajevima. Pa nema ni Tornado ni jedan takav... mislio sam sve ukupno o kvalitetu tekstova. A gamma Ray na Heading-u ima ocajne tekstove po mom misljenju, a nije ni Helloween bas mnogo jaci po tom pitanju. Pa najveca himna "Keeper of the 7 keys" nema uopste neki tekst... uostalom, pitanje je sta ko zeli od tekstova.

Poenta je samo u tome da nista ne fali Tornado tekstovima, u odnosu na bendove koje sam pomenuo...

 

I tacno je da je ovo tema o folk/metalcima, i stoga ostanimo na tom polju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da kazemo ovo:

 

Pravi istinski true heavy metalci se nikada NE svadjaju izmedju sebe, jer nemaju razloga za svadju.

 

Problem su oni koji upadaju u metal iz nekih drugih namera i razloga... i tu mute vodu i prave zabune i probleme, izazivaju svadje iz licnog koristoljublja i zbog sopstvene promocije... i naravno kvare situaciju u metalu... To su uglavnom oni privremeni prolaznici kroz metal, koji se samo kratko vreme malo napale i zadrze u metalu u nekom dobu od 15 do 18 godina, iz nekog "fazona". Njih nije briga koliko je napora, truda i vremena potrebno da se odradi jedan pravi metal album, ili koliko je truda, napora i vremena potrebno da se organizuje jedan pravi metal koncert...

 

U TORNADO nije ulozen novac koji je ulozen u Iron Maiden.

U TORNADO nije ulozen novac koji je ulozen u Rhapsody, Gamma Ray, Manowar, Edguy, Symphony X, Panteru, Sonatu Arcticu, i da ne nabrajamo dalje.

 

Mi ove sve bendove jako volimo i postujemo i kao ljude i muzicare, ali znamo da nikada necemo biti to sto su oni - tako veliki i uspesni na sceni, jer u nas niko nikada nece uloziti taj novac koji je potrosen za njihov rad i uspeh.

 

Nedostatak novca je glavni uzrok zasto TORNADO nije postigao bolje rezultate, po svim pitanjima, racunajuci tu i neko pojavljivanje na koncertima. A ima i dodatnih razloga i otezavajucih okolnosti, vezano za to gde se nalazimo i kakav nam je zivotni standard.

 

TORNADO "Triumph of the king" je kao samofinansirajuci projekat clanova benda bez ikakve reklame prodat u vise od 2500 komada, sa daljim stalnim povecanjem te cifre.

 

Da je postojala jaka firma koja bi u nas ulozila 50 000 ili 100 000 EURa ili USD $ (kao sto je ulozeno u albume gore pomenutih bendova), sigurno bi rezultati bili bolji, i po pitanju albuma i po pitanju koncerata.

 

Ovako, tu smo gde smo. Siromasni, bez para, bez sredstava za rad. I opet - idemo dalje, necemo stati na ovome sto sada imamo. Idemo dalje da radimo, da postignemo jos bolje rezultate sa sledecim drugim 2. albumom.

 

Ono sto je najvaznije - Mi smo ovaj nas rad u vezi metal muzike ozbiljno shvatili, a ne kao zajebanciju. Verovatno zbog toga ne odgovaramo onima koji ne shvataju metal ozbiljno i ne zele da rade ozbiljno.

 

Nama je vazno da znamo sta ljudi misle o nasem radu, inace ne bi ovde ostavljali nase komentare, ne bi sa ljudima razgovarali.

 

Ipak, Mi radimo samo za TRUE HEAVY METAL narod. Za one koji zive METAL, a ne za folirante. Ne za one koji su samo privremeno godinu-dve u metalu radi zajebancije, a onda predju na narodnjake i tvrde kako su narodnjaci najbolji i prava stvar.

 

Mi znamo da postoji granica izmedju nas i onih tamo drugih, gde nama nije mesto.

 

METAL JE NAS ZIVOT.

Mi zivimo METAL svaki dan, svaku sekundu zivota.

 

Verovatno se po tome razlikujemo od drugih, slucajnih prolaznika kroz privremenu "metal fazu" u njihovim zivotima.

 

Svaka cast Lakiju, bendu Interfector, Amentesu, i Bosku, oni shvataju sta je metal. Bilo bi dobro da je mnogo vise takvih ljudi koji pomazu metal na pravi nacin, rade za metal, zive za metal.

 

 

Pozdrav svim TRUE METAL WARRIORS,

 

TORNADO

Serbian Warriors of Steel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh momci, trudio sam se da budem maksimalno korektan, i drago mi je i hvala Vam sto ste me shvatili, sto se ovo nije okrenulo u pljuvanje po mom beznacajnom liku i djelu, vec je nastavilo u malo konstruktivnijem smjeru (neke ideje i razlike unutar metala, za sta mislim da sasvim pristaje na ovom topicu jer je Pero bas granicni slucaj oko kojeg se lome koplja, i mozda treba da se otvori posebna tema, ne znam sta mislite o tome, meni je sve OK). Ja sam samo htio da kazem da smatram da se razlike unutar metala trebaju prihvatiti jer mi je glupo za neko prezire Peru kad ima milion gorih stvari...

Sto se benda Tornado tice, ja ih ne volim i ne slusam, ali mi ne pada na pamet da pricam pizdarije o njima jer se ljudi trude i posteno rade, i ima ljudi koji to postuju, a ja se trudim da ne govorim nista u slucaju kad nemam nesto lijepo da kazem... ono je bilo samo radi nekog poredjenja (ali stojim iza svega sto sam rekao), i nisam bas znao da ce tako biti ozbiljno shvaceno ali mislim da bi moglo rezultovati iznosenjem nekih zanimljivih stavova...

Bas me zanima kuda ce sve ovo dalje ici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako...

Po TORNADU je bilo dosta pljuvanja. Nema smisla tako ponizavati jedan od retkih nasih bendova koji su nesto uspeli ili bar pokusavaju u inostranstvu. Ja im zamerim samo za nedostatak svirki' date=' a sto se tekstova tice - pa kakvi su od Rhapsody, Gamma Ray, Helloween i svih ostalih milijardu "power and the steel" bendova???

To je ta tematika, i ako se nekome ne svidja - ne mora da slusa.

I meni su smesni Hammerfall tekstovi, i za to ih ni ne slusam kao bend.[/quote']

 

Slazem se potpuno...E sad ako se nekom ne svidja PERO DEFORMERO,nemora da ih slusa, bez obzira za koliko su dana napravili album.Poredjenje je ipak stvar ukusa,mada ih NE TREBA POREDITI ne zato sto je neko bolji,nego zato sto tornado ima recimo pesmu koja traje skoro 20 minuta,koju je trebalo izmozgati a da se covek ne smori.Zato im svaka cast.

A peru ne fali skoro nista...osim toga sto momci valjda nisu ni sanjali da ce ih enko ovako studiozno proucavati...To je ipak sjajna stvar napravljena iz zezanja ...u kojoj ponekad ipak zasmetaju vokali smile.gif

Ali to je zezanje jel ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pero Defformero?Kompletan njihov album mi deluje kao pokusaj odlicnih metal muzicara da naprave odlican metal album sa odlicnim vokalom kojeg nisu uspeli da pronadju.Kada bismo na onu njihovu svirku dodali vokal dostojan te svirke,dobili bismo mnogo dobar metal album.Kada sam prvi put cuo kompletan album veoma sam se zbunio,jer ta svirka uopste nema bas nikakve veze sa bilo kakvom zajebancijom.Izgleda mi k'o da je taj gitarista mnogo radio komponojuci muziku za neki kvalitetan i ozbiljan album,ali je odustao od te ozbiljnosti kada je video da to niko ne moze da otpeva.Onda je,verovatno uzeo nekog pajtosa iz komsiluka i rek'o mu "Komsija,aj'da pevas u mom bendu!".Onda su,verovatno, dodali "Gajbe oro" kao uvod(jedina neozbiljnost u samoj muzici,ako izuzmemo vokal)i napravili zajebanciju od svega toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

al si ti neso natripovan

nisu svi smrtno ozbiljni ko ti

PD su resili da naprave dobru zajebanciju, a to im je vise nego uspelo

 

Ma bio sam i ja neozbiljan sa 16 godina,ali i sad sam,veruj mi.

 

A oni su imali 16 godina kad su to radili?

 

 

Ma Nelly ima 16.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala, pravo kažeš. Smoriše me ti 'ozbilnji muzičari' više. Dajte malo zajebancije i krljanja.

THRASH TILL DEATH!

 

 

Zajebancija i jebanje keva do smrti..................oooooooooo jeeeeeaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

Bang bang it must never end

this way is our only chance

Die in blood and pain tonight

never ends the metal fight

Thrash till death

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...