Jump to content

Threshold


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

utisci? po meni album je dobar, tehnicki ekstra odradjen, produkciju ne vredi ni pominjati, ali nekako mi se jos nije ¨primio¨ prosli sam mnogo brze usvojila :mhihi: moram da ga izvrtim jos, uskoro ce koncert moram znati sve hahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Onako, prijatan album za slusanje, dobar, ne zamara, samo sto nikad nece imati onakvu instant prijemcivost i car koja ekspresno osvaja slusaoca kakvu je imao "March of Progress". Na ovom albumu su mi se prvo izdvojile "Lost in Your Memory" i onaj bonus "I Wish I Could", dok me sad polako osvaja "Autumn Red".

Turneja im standardno 95% zapadna Evropa, izuzev te Bratislave i Bukuresta (koji nam je dalek isto kao zapadna Evropa), tako da dok se ne spuste malo juznije nema sanse da cu ih negdje uhvatiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Koncert je bio prva liga. Sad cu nasiroko opisati dozivljaj pa kome se cita ...

 

Pošto nismo kupili unapred karte kostalo nas je 25e po komadu i to smo kupili na ulazu uvece. Kad smo stigli u Bratislavu (oko 13h) grad je bio mrtav. Sve pozatvarano osim ponekog kafica i Bila prodavnice. Ulice skoro potpuno prazne, mrtvo, mrtvo. Aj ok Bratislava nikad nije nesto preterano ziva na tom potezu od zeleznicke do Centra ali bude makar malo ljudi i automobila. Kontamo neki praznik je, chekiramo se u hostel i krenemo u potragu za kartama ali avaj sve zatvoreno. Ja kazem ajmo lepo do kluba gde ce biti svirka tamo ih mora biti.

 

Stizemo oko 16h i kazem dragom zamisli mi stizemo i stize bend kombijem i ja odmah mogu da ih zaskocim da im se javim. Dragi mi kaze haha da. Pa eto ti Damiana u dvoristu. Ja kontam sali se, kad ono stvarno moja ljubav stoji u dvoristu sa sluskama na usima. Naravno ja pritrcim javim se, on se iznenadi, onda me izgrli izljubi, ja ispricam odakle smo i kako nema karti, kaze on bice sigurno ovde, a i ako nema uvescu vas ja :) Udjite tu je i ostatak benda. Mi ulazimo pitamo za karte, lepa plavusica kaze moci cete uvece na ulazu uzeti. Pitam da li je neki praznik jer je sve pozatvarano, ona potvrdjuje, posle se ispostavi je da je to bilo 25 god plisane revolucije, mi skroz zaboravili na to. Ok krecemo i ja naravno ne mogu da izdrzim, pridjem Karlu i Richardu za stolom i javim se, Karl krene da se predstavi ja rekoh znam ja ko ste dosli smo iz Srbije da vas cujemo, a on se odusevi, Iz Srbije? Ja tamo imam rodbine, ajde sedite nemojte stojati... I tu se lepo sa njima ispricamo pola sata o svemu i svacemu. Richard je pitao koja nam je omiljena pesma da nam makar to odsviraju kad smo toliko zapucali da ih cujemo. Ja trazila bilo sta sa Extinct Instinct, on kaze imamo vec nesto u planu onda cemo je zadrzati na listi necemo menjati :)

 

I tako dogovorili se da cemo se slikati posle svirke i oprostili se.

 

Uvece stizemo na koncert ja pogubljena kakva jesam nisam ni skontala na pola puta Damiana da prolazi pored nas, on se nama javio :D Moram u svoju odbranu da napomenem da sam se dan pre puta razbolela, tako da sam sa temperaturim i pojakim kasljom krenula u ovu avanturu.

 

Stizemo tamo, i iznenadjujemo se pre svega posetiocima koncerta. Za razliku od koncerta u Srbiji gde smo mi oldtimeri, u Bratislavi smo bili jedni od najmladjih. Bilo je najvise ljudi u cetrdesetim, a podosta i pedesetim, sezdesetim godinama zivota. Krece prva predgrupa The Silent Wedding. Poprilicno dobar zvuk. Klasika, zustra gitara, osrednji bubnjar, mlaka klavijatura, i seksi basista. Vokal poprilicno obican, ali sve u svemu dobra svirka i publika pomalo vec zagrejana i oraspolozena (iako izgleda niko nije njihov fan). Onda krece Overtures. Moja prva reakcija je pobogu ovo su neka deca. Sledeca reakcija i mene i mog dragog je: Sheldon im je gitarista?! :D

 

1922201_10152845199278086_7233831196452578851_n.jpg?oh=3aad25344ce987d994166633b9673655&oe=55105AA8&__gda__=1423105315_5bdafd1c0d9af52b13d0b8b2872a75d8

lik u sredini. Znaci pogled, pokreti, osmesi, sav je isti Sheldon Cooper :) posle koncerta je jos smesniji bio onako pijan i teturav :D

Super svirka, obe gitare prze poprilicno. Lead guitar je stvarno dobar, deluje mi mlado, ali zna znanje. Jedino sto mi je bas smetalo je vokal. Ok decko peva, ali je mnogo naporan. Treba imati kontakt sa publikom, ali ne mora smarati posle svake pesme toliko :D no dobro, mladi su naucice.

I onda mala pauza dok se ne sredi oprema i ulece Damian. Od prve do poslednje pesme przenje i mnogo emocija izmedju benda i publike.

http://www.setlist.fm/setlist/threshold/2014/randal-club-bratislava-slovakia-33cc40bd.html

Damian je bio mnogo raspolozen, i nije pokusavao da sakrije to.

Bilo je komentara tipa hocete li da budete srecni u zivotu, mi svi naravno DA! on kaze pa imam savet za vas, postanite pevac Thresholda, ja sam najsrecniji covek jer sam u ovom bendu, i tako ti tripovi, videlo se da ni ostatak benda ne konta sta mu je :D

Karl je bio mnogo raspolozen, smesio se svo vreme dok je svirao, kao i Richard, iako oni cesto znaju da budu odsutni i deluju hladni i nekako profi ovaj put su stvarno bili kao mali smajliji. Publika je verovatno doprinela. Ono nije bilo kao u Bg da svi sve pevaju od pocetka do kraja, ali je sveukupno raspolozenje bilo ekstra tako da ne mari.

Johanne je bio u svom moodu kao i uvek, njegov stage act neprikosnoven. Obozavam ga.

Sve u svemu od prve do poslednje note ekstra svirka, ozvucenje solidno cini mi se da se u svim uglovima ok culo.

Posle svirke Damian odmah u masi naravno, slikanje autogrami, dok je ostatak benda cini mi se bio iznenadjen kad sam pocela jednog po jednog da ih dozivam da se slikamo i procaskamo.

Pete je bio stidljiv, pa onda kad smo ga razgalili niko nije mogao da se poredi sa njegovim pozama za fotkanje :D mnogo pozitivan lik.

Johanne me je izgrlio i izljubio u tri navrata kad je skontao odakle smo i da smo i prosle god pucali u Sloveniju da ih cujemo...

Richard je bukvalno bio u fazonu: Jeste li zadovoljni? Jel sve bilo ok? Jesmo li dobro zvucali? Jeste li culi Part of the chaos, to je bilo za vas :) Dusa od coveka stvarno. Imali smo priliku opet da se ispricamo oko stvari koje su nas zanimale o pesmama i albumima i njihovom radu i tako...

Onda jedva nahvatah Karla koji je vec krenuo pod tus, malo procaskali slikali se, takodje je bio u fazonu da li smo zadovoljni svirkom, da li je sve bilo ok. Strasno ljubazni i prizemni ljudi. I onda recenica kojoj se i dalje smejem, kaze mogu da te pitam nesto, rekoh naravno, a u kom bendu je tvoj decko? Mislim da sam ga negde slusao :D Jebeni Karl Groom pita gde moj decko svira (naravno nije ni u kom bendu ali svi pitaju gde svira ima tu facu :rockdevil: )

I to je to, Prelepo vece, ektremno dobra muzika, predobri ljudi. Stvarno vredi i cimanja i para da se ode na njihov koncert.

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 1 year later...

THRESHOLD ANNOUNCE NEW VOCALIST

 

17264854_10154421612813715_9220771167016058219_n.jpg?oh=1d1262194debc1ac8a9a0fc075db882a&oe=596A076E

THRESHOLD have parted ways with vocalist Damian Wilson. The band have chosen to start a new chapter without him and he has told them he respects their decision.

Wilson enjoyed three stints with THRESHOLD, performing on the band's most recent records "For The Journey" and "March Of Progress" as well as their early releases "Wounded Land" and "Extinct Instinct" in the 1990's. Damian Wilson has been a great frontman for THRESHOLD and the band would like to sincerely thank him and wish him every success in his future endeavours.

THRESHOLD's new frontman will be Glynn Morgan, the band's former vocalist from 1994 to 1996. Morgan appeared on THRESHOLD's 1994 album "Psychedelicatessen" and returned to work with the band in 2008 to record tracks for the singles box set "Paradox".

Glynn Morgan commented:

"I was over the moon when I got the phone call. To work with Karl and Richard and be a part of the mighty THRESHOLD story once more is a great honour. I can't wait to start recording, the new material has me hooked already."

You can watch Glynn Morgan in action with THRESHOLD in their 1994 video 'Innocent' here:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...