Jump to content

Pantera


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

jebiga bilo ih je blam garant. ipak su napravili preokret od 180 stepeni u par godina, novi imidž, nova muzika, nove frizure (:D), nova publika.. a da bi to sve zadrzali sto su stekli morali su se necega i odreci, tj onoga sto su bili pre toga... sta ja znam, to je samo moje razmisljanje.. :smile: mozda su hteli 'fresh start' pa eto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego,Pantera je sjajna,obozavam ih,ali mi je totalan idiotizam to sto su se odrekl necega sto su sami uradili...ko ih jebe,sami su uradili,i ne treba da se stide toga.Pogotovo ne albumcine kao sto je "Power Metal".Zbog toga taj epitet nafurnai debili.

Nisu se oni odrekli tih albuma, nego ih je zajebala izdavačka kuća koja je zadržala apsolutno sva prava na te albume kad su raskinuli ugovor. Pa ko bi se normalan odrekao "Power Metala"?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel zna neko sto su se odrekli tih albuma koji djavo?

 

Od ''Cowboys From Hell'' su stekli mega popularnost u USA,

taj album a tek naredni su se prodali u milionskim tiražima.

A rokajući mnogo mnogo čvršću muziku, sa neuporedivo ozbiljnijim i psihodeličnijim tekstovima.

 

I šta misliš, da li je moguće da na svirkama se svira ''Biggest Part Of Me'' sa prvog albuma ?

 

Ljudi bi ih gađali u tom slučaju ( dok su postojali i da su čak probali tako nešto )

mobilnim telefonima, pivskim flašama, ciglama, stolicama...

 

Prvi album ''Metal Magic'' je ceo u suštini pop album sa heavy primesama,

dok je ''Power Metal'' mačo fakerski album...Od Kaubojsa kreće ona prava ozbiljna PanterA.

 

Mada da dodam, ja i dalje obožavam njihovu prastaru numeru ''Come On Eyes''.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I šta misliš, da li je moguće da na svirkama se svira ''Biggest Part Of Me'' sa prvog albuma ?

 

Ljudi bi ih gađali u tom slučaju ( dok su postojali i da su čak probali tako nešto )

mobilnim telefonima, pivskim flašama, ciglama, stolicama...

ne bi mogli jer ih tad jos nije bilo kolko ih ima danas :mhihi:

 

 

moram vam se pohvaliti da sam nabavio neki rare collection od pantere koji ukljucuje cowboys from hell demo (produkcija kao na power metalu, drugaciji lyricsi), zatim sve pesme na kojima je gostovao dimebag (tu je anthrax, king diamond, sebastian bach, nickelback), tu se neke neobjabljene panterine pesme i nekoliko dimebagovih pesmica i covera.

veoma lepa kolekcija uglavnom :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

izdavacka kuca ima valjda samo pravo da izda odredjeni broj primeraka...

samo po sebi autorsko pravo je neprikosnoveno...

Pazi, kad su izdavali te albume oni su bili najobičniji balavci. Kad su izdali 'Power Metal' imali su 20 godina u proseku, tako da su bili naivni i potpisali ugovor koji ih je sjebao.

 

Izdavačka kuća nije imala autorska prava (naravno), ali im je uzela izvođačka prava i čak prava na logo! Šta misliš, da ih nisu zajebali, zar ne bi 'Over And Out' i 'Death Trap' bili koncertni mega hitovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zatim sve pesme na kojima je gostovao dimebag (tu je anthrax, king diamond, sebastian bach, nickelback),

уффф!!! те песме од антракса на којима је гостовао дајмбег су јебозомне а и ова никлбека није лоша. од кинга ми је једном ортак пуштао преко телефона, песме се не сећам јер генерално не волим кинга а солажа уопште није била у његовом фазону.

Edited by Kinez

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
moram vam se pohvaliti da sam nabavio neki rare collection od pantere koji ukljucuje cowboys from hell demo (produkcija kao na power metalu, drugaciji lyricsi), zatim sve pesme na kojima je gostovao dimebag (tu je anthrax, king diamond, sebastian bach, nickelback), tu se neke neobjabljene panterine pesme i nekoliko dimebagovih pesmica i covera.

veoma lepa kolekcija uglavnom :mrgreen:

 

dragi covece... PODELI!!!!!!!!!!! :) imas neki link ili nesto?

bas me zanimaju te neke neobjavljenje pesme i ti coveri...

ja imam fazon dva covera "cold gin" i "cat scratch fever"

aj budi kraljina i PODELI SA DRUGARIMA FANOVIMA :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Hostile

Pantera... Dao bih jedno 3/4 jetre da mogu samo jednom da i' vidim...

 

Elem, jedan od najkompletnijih bendova u istoriji, a Dime je vec prica za sebe-najbolji gitarista koji je ikad hodao ovim svetom-LEGENDA,HEROJ!

 

R.I.P. Dime!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sta reci o Panteri...legende.

 

Prvi metal bend koji sam slusala... Ne mogu da se odlucim za najbolji album, mada mi je Cowboys From Hell poseban! Od pesama nezaobilazne-Cemetary Gates, Hollow, The Sleep, Psycho Holiday, Mouth for War... i da ne nabrajam vise, stvarno bi mi trebalo dosta vremena :rockdevil:

Edited by purplehaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi metal bend koji sam slusala... Ne mogu da se odlucim za najbolji album, mada mi je Cowboys From Hell poseban! Od pesama nezaobilazne-Cemetary Gates, Hollow, The Sleep, Psycho Holiday, Mouth for War... i da ne nabrajam vise, stvarno bi mi trebalo dosta vremena :rockdevil:

 

Svaka cast! :pivopije:

 

Pre par dana sam 5 puta uzastopno preslusao Cowboys...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...