Jump to content

Pantera


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Apsolutno...ajde prva tri albuma,jos i da donekle razume covek,ali "Power Metal"...'em je album fantastican u kompletu,'em ima bas dosta dodirnih tacaka sa novijim opusom.Glupost odreci se toga.

Meni licno je "Power Metal",uz "Cowboys","Vulgar" i "Reinventing The Steel" najbolji Pantera album.

Најгоре од свега је што 'Shattered' звучи као остатак са "Power Metal".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мислим да их је пре свега био блам онаквог имиџа, али сами су криви. Одједном су од курвица хтели да пређу на жестоке момке.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Pa mogu da prodju oni na ovom podforumu ali me nervira kad mi kazu oni su jednostavno metal.

 

2. Ako su jednostavno metal onda nek se posebno za njih napravi podforum.

 

3. nije Pantera toliko svestrana,ona se kretala u okviru jednog ili dva zanra....

1. Taj "groove metal" o kome se ovde priča je izmišljen pravac. Ne postoji. Kapisko?

 

2. Ne, neka stoje ovde jer su uglavnom thrash. Inače, na nekoliko metal foruma sam video posebnu sekciju "groove metal" u kojoj su obično samo Pantera i Prong, a ponekad i Machine Head.

 

3. Počevši od hard rocka, preko sweet/heavy metala, do heavy thrasha i malo klasičnijeg thrasha, pa onda sa country i hard core uticajima do nekih stvari koje su gotovo gore... Ne bih to nazvao dva žanra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E zajebi sa tim sweet albumima oni su ih se ionako odrekli zashto bi ih pominjali ja mislim da mi ne govorimo o toj panteri.Chlanovi benda su se odrekli svega do Cowboys kolik ose secam i zato ne mozesh da navodish te albume kada govorimo o ovom bendu.Ja mislim da su svi zanrovi izmishljeni nije nijedan pao sa neba....Zashto bi Pantera bila izuzetak kad se radi o zanrovskom opredeljenju?Groove je neshto shto po meni odlichno karakterishe njihovu muziku,ne vidim razlog za nipodashtavanje istog....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Groove je josh jedan prefiks koji stoji uz panterino ime i ne vidim zashto vodimo toliku raspravu oko toga.Svaki bend svira neshto i to neshto ima ime.Uglavnom se Pantera karakterishe kao groove/post thrash(ovo post je stavljeno zbog toga shto na neki nachin pripadaju bendovima thrash orjentacije ali ujedno su bend koji je vrhunac doziveo posle kraha citave thrash metal scene).Ni ja nisam za to detaljisanje oko pravca koji bend svira,po meni najbolje je reci za sve metal bendove da sviraju heavy metal(ionako su svi ostali pravci smao podpravci heavy metala)ali glupo je i reci da je Pantera jednostavno metal,meni to nishta ne znachi.Kad mi neko kaze metal to je meni totalno neodredjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo toooooooooooooo!!!

Muzicki pravac ne znaci nista. :rockdevil:

 

E zajebi sa tim sweet albumima oni su ih se ionako odrekli zashto bi ih pominjali ja mislim da mi ne govorimo o toj panteri.Chlanovi benda su se odrekli svega do Cowboys kolik ose secam i zato ne mozesh da navodish te albume kada govorimo o ovom bendu.Ja mislim da su svi zanrovi izmishljeni nije nijedan pao sa neba....Zashto bi Pantera bila izuzetak kad se radi o zanrovskom opredeljenju?Groove je neshto shto po meni odlichno karakterishe njihovu muziku,ne vidim razlog za nipodashtavanje istog....

 

Mislim da si isuvise ozbiljno shvatio recenicu -Pantera je metal.Opusti se.Mislim da su ljudi,a i ja medju njima,samo hteli da izraze svoju ljubav i postovanje prema muzici koju je ovaj bend pravio,a ti se tu nesto busash i predlazes pravljenje novog foruma.Pobogu.

Kazemja i da je Pantera keva,ali naravno da ne mislim bukvalno.

I ne razumem odakle tolika potreba da svrtas Panteru u  neki muzicki pravac.

Da li je to stvarno bitno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jebe mi se i da neko kaže da sviraju salsu, bili su jedan od najboljih metal bendova svih vremena - originalni, upečatljivi, beskompromisni - pravi biser muzike i uvek će kod mene izazivati vrlo jake emocije kad god da ih pustim - a slušaću ih dok sam živ

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jebe mi se i da neko kaže da sviraju salsu, bili su jedan od najboljih metal bendova svih vremena - originalni, upečatljivi, beskompromisni - pravi biser muzike i uvek će kod mene izazivati vrlo jake emocije kad god da ih pustim - a slušaću ih dok sam živ

 

:pivopije::rockdevil::pivopije::rockdevil::rockdevil::pivopije::rockdevil::rockdevil:

Tacno tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predlaganje novog foruma je bilo ironichno,ali nebitno sad.

Ja bend ne svrstavam nigde,jer nemam ni prava da ga svrstavam.On je vec svrstan i to odavno....Originalni su bili s tim moram da se slozim a da su keva to je vec stvar ukusa,meni su ok bend i nishta vishe od toga.Cela rasprava je bila malo subjektivna,jer Pantera mi je oduvek bila trn u oku.Iako nikad nisam poricao kvalitet benda nerviralo me shto taj bend svrstavaju u thrash metal pored Slayera,Exodusa itd.Mislim da se oni mnogo razlikuju od izvornog thrasha i to je sve...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predlaganje novog foruma je bilo ironichno,ali nebitno sad.

Ja bend ne svrstavam nigde,jer nemam ni prava da ga svrstavam.On je vec svrstan i to odavno....Originalni su bili s tim moram da se slozim a da su keva to je vec stvar ukusa,meni su ok bend i nishta vishe od toga.Cela rasprava je bila malo subjektivna,jer Pantera mi je oduvek bila trn u oku.Iako nikad nisam poricao kvalitet benda nerviralo me shto taj bend svrstavaju u thrash metal pored Slayera,Exodusa itd.Mislim da se oni mnogo razlikuju od izvornog thrasha i to je sve...

Znam da je bilo ironicno,no ne shvatam cemu ironija uopste.

I sta te zabole gde je ko svrstava?Apsolutno nebitno.

Edited by Margaritha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chlanovi benda su se odrekli svega do Cowboys kolik ose secam i zato ne mozesh da navodish te albume kada govorimo o ovom bendu.

Ne znam ko te je to slagao.

 

Kada su potpisali za Atlantic 1989 ta izdavačka kuća im je zabranila da koriste materijal i logo sa prva 4 albuma (koje su izdali za sopstvenu kuću Metal Magic Records) i zato više nisu svirali te stvari.

 

Pa ko bi se normalan odrekao albumčine kao što je "Power Metal"?!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odrekli su se svesno svog ranijeg materijala i imidza. To sam vise puta citao u njihovim intervjuima (Metal Hammer, Hard Metal), a gledao sam na tv-u kad Markus Kavka (Viva Metalla) 1996 pita to Vinniea i Phila i odgovor je isao otprilike ovako:

Vinnie - Vremenom smo shvatili da mi nemamo bas mnogo zajednicko sa helankama nego da se mnogo bolje osecamo u dzinsu i patikama sa flasom piva, a sa druge strane uticaj drugih bendova i cele scene je bitno promenio nas pogled na muziku, narocito Dimeov. Na Power Metalu smo shvatili da mi mozemo jako mnogo da pruzimo ako se budemo opustili i svirali ono sto najbolje osecamo.

Phil - Zar vam mi licimo na Glam boy band?

Mozda je i postojala ta tacka ugovoru, ali uveren sam da im nije bio tesko pao taj uslov.

Pantera je bila prava bomba na sceni kad su se pojavili (secam se kad su bili u Zagrebu, svi su pricali o njima, a ne o Priestima) i dugo su vladali metal scenom (nazovit to kako ocete (trash, post-trash, groove, power...)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyCorpse
Opet mudro zboris, zasluzila si :pivopije:

 

Najbolji koncert u mom zivotu je koncert Pantere...

 

 

BIO SI NA 'CERTU PANTERE, ILI GLEDAO?!

Edited by LadyCorpse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odrekli su se svesno svog ranijeg materijala i imidza. To sam vise puta citao u njihovim intervjuima (Metal Hammer, Hard Metal), a gledao sam na tv-u kad Markus Kavka (Viva Metalla) 1996 pita to Vinniea i Phila

Pa 1996 je druga stvar. Ne znam zašto bi se 1990 svesno odrekli "Power Metal" albuma kad im je u to vreme ležao i po zvuku i po oblačenju (džins i patike). Jedino ako nisu imali sindrom kiselog grožđa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Они су се сами одрекли тих албума да би направили заокрет и рез у каријери. Више пута потврђивано и више пута истицано од стране самог бенда.

E zajebi sa tim sweet albumima oni su ih se ionako odrekli zashto bi ih pominjali ja mislim da mi ne govorimo o toj panteri.Chlanovi benda su se odrekli svega do Cowboys kolik ose secam i zato ne mozesh da navodish te albume kada govorimo o ovom bendu.

Пупу, сотоно, ајд' у воду. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

BIO SI NA 'CERTU PANTERE, ILI GLEDAO?!

 

Bio na koncertu u Budimpesti...OZZ fest...mislim 98.g. Ili 97.g.

Svirali oko sat vremena i razvalili!

 

 

Budimpesta 98 e jel ? Pred Black sabbath

 

Naravno!

He he, evo ga covek koji je bio na svim koncetima kao i ja :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...