Jump to content

Pantera


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Power metal je dobar u odnosu na albume prije njega, ali mi se nimalo ne sviđa stil pjevanja, a pogotovo ne stil oblačenja iako razumijem da je to tih godina bilo sasvim normalno, ali ipak, to je glam metal, nije primjereno za onakve likove, kao što su Anselmo, Dimebag, Rex i Vinnie-Paul...

 

Neka su oni uradili to sto su uradili, stvorili su sjajan zvuk, i postali prave legende...

Steta sto se onako zavrsilo ali sta da se radi...

 

Jebiga, droga učinila svoje, okrenula ih jedne protiv drugih... Ali, ono što su uradili 90-ih ostaće upamćeno i to je jedino bitno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je. ;) a meni je mnogo drago što su napravili cfh. a tebi?

jel da da bi bilo bljak da nisu. mislim, šta može da zameni onaj ludi rif na početku naslovne pesme... dimebag je car

 

Meni nije drago, jer da oni nisu krenuli sa tim ''groove'' zvukom, ne bi se pojavili ni nu metal, ni metalcore i ostala sranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je. ;) a meni je mnogo drago što su napravili cfh. a tebi?

jel da da bi bilo bljak da nisu. mislim, šta može da zameni onaj ludi rif na početku naslovne pesme... dimebag je car

 

Ja cu samo reci da ova devojcica razmislja isto kao ja...ja ne koram vise nista da govorim, samo cu da nadzirem temu :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije drago, jer da oni nisu krenuli sa tim ''groove'' zvukom, ne bi se pojavili ni nu metal, ni metalcore i ostala sranja.

 

E, pa ne možeš sad kriviti Panteru za nastanak Nu Metala i ostalih gluposti... CFH, VDOP, Far Beyond Driven i ostali albumi su među najboljim metal albumima, to je činjenica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pa ne možeš sad kriviti Panteru za nastanak Nu Metala i ostalih gluposti... CFH, VDOP, Far Beyond Driven i ostali albumi su među najboljim metal albumima, to je činjenica...

 

Ne krivim samo Panteru, ima i Anthrax svoje zasluge. Da je Pantera nastavila sa Power Metal fazonom, imala bi popularnost na nivou Metal Church, ali bi meni bilo mnogo prijatnije da ih slušam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne krivim samo Panteru, ima i Anthrax svoje zasluge. Da je Pantera nastavila sa Power Metal fazonom, imala bi popularnost na nivou Metal Church, ali bi meni bilo mnogo prijatnije da ih slušam.

 

Pa nama je bitnije da je nama lepo dok slusamo zescu Panteru, a sto je tebi krivo sto nisu nastavili sa tim ranijim zvukom, sta da ti radimo...

Za Anthrax si u pravu, Skot Ian je sam rekao da mu je zao sto je radio ono sa onim crncima, pa je nastao rap metal i nu metal itd...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja lično ne bih volio da su nastavili sa PM-om jer to i nije neki thrash, mislim da su sa novijim albumima pokazali napredak(ne mislim na zvuk i produkciju), bolji tekstovi, upečatljiviji rifovi, agresivniji glas, koji je inače i prepoznatljiv, za razliku od onog sa Power Metal-a koji je postojao i prije Pantere, za mene Power Metal nije stil kojim bi volio da je Pantera nastavila, zasigurno...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@prince

 

čini se da bi ti bio najsrećniji sa klasičnom klasikom, jer ne voliš baš mnogo novotarije.

 

hajd' ovako: da nije bilo sabata dal bi bilo metala danas, as we know it? mogao bi sad neko da kaže, a što nisu flojd i cepelin nastavili da prave šta prave i ubili ozija i družinu, jer od njega je poteklo svo shit zvano heavy metal? (pravim paralelu sa tvojom tvrdnjom da je od pantere nastao nu itd, a odmah da te i pobijem jel se sećaš suicidal tendenciesa i biohazarda i pronga na kraju krajeva, i clawfingera i da ne nabrajam više)

 

pa gde bi nas odvelo takvo razmišljanje dragi prince.

 

 

ostajem pri onome da sluša ko šta voli, ti power metal a ja cfh vdop++ I power metal

 

Srećom, pa nisi u pravu, inače bi metal odavno otišao u kurac. Ne znam kakve to veze ima s tapiranjem kose, nisam komentarisao prva tri albuma, već četvrti, Power Metal, koji je najbolji album ovog benda, a i spada među bolje albume američkih metal bendova uopšte.

 

inače i na četvrtom su natapirani :) sećam se dobro omota kasete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se sviđa nekome Far Beyond Driven(I'm Broken, 5 Minutes Alone, Slaughtered, Obrada Planet Caravan), izašao je poslije Mouth For War, 1994. Vidim, niko ga ne spominje, a meni se nešto baš sviđa pa čisto pitam...

 

Naravno da je dobar, ima dobrih pesama...mada, ipak je slabiji od Vulgara i Cowboys...ali odlican album...imao sam i majicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se sviđa nekome Far Beyond Driven(I'm Broken, 5 Minutes Alone, Slaughtered, Obrada Planet Caravan), izašao je poslije Mouth For War, 1994. Vidim, niko ga ne spominje, a meni se nešto baš sviđa pa čisto pitam...

 

to je prvi album od njih koji sam uzeo i dan danas ga slusam. Odlican je. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...