Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

mada ja, niti iko od mojih istomisljenika, ne prihvata taj naziv koji su nam nadjenuli nasi neprijatelji koji zele da sprijece da istina izbije na vidjelo.

wow! kakav start! odmah s vrata "teorija zavere", vas neko mrzi, vi ste ugrozeni, zrtve, ovo ono. neozbiljno... :)

 

jer je ta skupina ljudi danas napadana sa sviju strana i ko zna sve od koga.

evo opet sindrom mucenika: "svi nas napadaju i mrze, dakle mora da smo mi u pravu". :)

 

Ako tvrdite da su hriscanstvo i judaizam, kao i islam monoteisticke vjere, znaci da postoji jedan IZVOR sa kojeg su poslati i Mojsije i isus i Muhammed, neka je Allahova milost na sve njih.

ne znaci. imamo 3 proroka: sta ako su dva prava, a jedan lazni? sta ako su dva lazna a jedan pravi? sta ako su sva tri lazna? mislim, olako si ti svu trojicu prihvatio tek tako. :) :)

 

I to je tacno. Isus je poslat nakon Mojsija, da dopuni Mojsijev zakon i da ga usavrsi, ljudi su morali prihvatiti Isusa kao Poslanika i njemu se pokoriti i njega slijediti. Ko je ostao "pokoran" Mojsiju taj je bio nevjernik. Iz razloga sto su rabini izmjenili Mojsijev Zakon, tj Toru. Isti slucaj je i sa Islamom i Hriscanstvom, tj. Isusom i Muhammedom, sallallahu alejhi we sellem.

ovde ti je hronologija dogadjaja naveci kontra-argument.

naime, ako je prvo nastao judaizam, pa hriscanstvo, pa islam, onda to znaci da su jevreji prvi spoznali bojzu rec, pa su je hriscani izmenili, i na kraju su je muslimani totalno izokrenuli. ;-) sa druge strane, ako pak govorimo o "usavrsavanju" - hrscani su usavrsili judaizam, a muslimani su usavrsili hriscanostvo, onda je sasvim normalno pretpostaviti da ce i islam jednom biti "usavrsen" i izmenjen. sam si uocio tendenciju da se pogled na boga usavrsava! dakle, sto pre se treba okanuti islama u tom zadrtom pogledu i krenuti sa usavrsavanjem istoga i prihvatenjem nove religije.

 

uglavnom, suocices se sa problemom sa kojim se suocio svako ko je pokusao da prisvoji ekskluzivitet na "istinu", moral, pradvu, zakon, boga, itd...

 

Medjutim, s obzirom da danas nema islamske drzave, cak ni u Saudijskoj Arabiji koja je odbacila Serijat, ciji su vladari postali otpadnici koji su za Boga uzeli Ameriku i demokratiju kao sistem i ideologiju kojoj se pokoravaju. Demokratija, tj. vladavina naroda u kome je narod, tj covjek vrhovni autoritet jeste nevjernicki sistem, cak i gori od komunizma, jer u Islamu vrhovni autoritet je Allah iznad kojeg nema veceg autoriteta. I svako ko se pokori tom sistemu, a poznaje ga, makar se zvao Muhammed, taj je izasao iz okvira Islama.

 

sve je to lepo, samo problem je sto alah nece da razgovara sa ljudima i da vodi drzavu i unutrasnje poslove. to je ostavljeno ljudima da rade. a sto je najgore alah nam nije ostavio decidno zakone niti uputstva za njihovo sprovodjenje - tako da su te stvari i te kako podlozne TUMACENJU. naravno, ti mislis da pripadas delu religije koji ima pravo i zna kako treba tumaciti njegove reci, neko drugi se ne slaze sa vama, itd. ima mnogo tumacenja vase religije i svi tvrde da su pravi, i da su oni drugi "lazni". zato nastaje anarhija i bezakonje. da to ne bi uzelo maha, moraju se smisliti i implementirati neki vrlo konkretni zakoni. kako zakonodavna i izvrsna vlast donosi jako veliki deo moci, a moc donosi novac i lagodan zivot, vidimo da su mnoge frakcije islama zainteresovane za ekskulizivno pravo na tumacenje alahove reci. nije tesko pogoditi razlog. ;)

 

pozdrav!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Babby,pa kako vehabije koriste internet?Zar nije od đavola ova plastika?

 

I kakva demokratija u Arabiji????

To je monarhija,a u vladi su svi kraljevi rođaci,a takođe i pola parlamenta.

Demokratski,nema šta.

 

 

I zovite Muslimana nazad,sad će da se podžapaju oko IZS i IZ u S :)

Iz Niš u Niš jebote.

 

 

Babby,zar nije tupavo da Islamska zajednica ima centar u Novom pazaru?

Ona mora da ima odnose sa ovom državom,a državni centar je Beograd.

Ne možeš da imaš IZ van Beograda,šta lupate,brate?

 

reis ulema mora da bude u Beogradu,a gdje ćete ostatak administracije da držite je svejedno.

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

poshto bejbi necje pisati na forumu, kao shto je i rekao, ja, kao njegov brat po fanatizmu, fundamentalizmu, radikalizmu, (i tako to) se osecjam pozvanim da malo branim njegovu poziciju.

 

evo opet sindrom mucenika: "svi nas napadaju i mrze, dakle mora da smo mi u pravu"

hocjesh da kazhesh da salafi glupe kao shto su islamski dzhihad, al kaida, islamska drzhava irak, i ostali mudzhahedini nisu napadani? :)

 

to je ostavljeno ljudima da rade. a sto je najgore alah nam nije ostavio decidno zakone niti uputstva za njihovo sprovodjenje

ti ochigledno neznash shta su hadisi? sherijat je nishta drugo nego zakon koji je Muhamed koristio kada je vladao svojom drzhavom. taj zakon, potpuno nepromenjen zhele da primenjuju danashnje vehabije.

 

naravno, ti mislis da pripadas delu religije koji ima pravo i zna kako treba tumaciti njegove reci, neko drugi se ne slaze sa vama

zapravo vehabije ne tumache islam. oni primenju princip koji je izrekao jedan ashab (muhamedov pratilac- neshto kao apostoli u hrishcjanstvu) verovati u ono shto je od Allaha je islam, pitati kako je to mogucje, ili na koji nachin to jeste, je kufr (nevera).

 

pa kako vehabije koriste internet?Zar nije od đavola ova plastika?

dozvoljena je bida (novotarija) u svetovnom zhivotu, u veri nije.

 

I kakva demokratija u Arabiji????

To je monarhija,a u vladi su svi kraljevi rođaci,a takođe i pola parlamenta.

Demokratski,nema šta.

pojenta je u saradjivanju sa amerikom mislim, poshto kuran saradjuje muslimanima da saradjuju sa nevernicima. a inache se sherijat ne primenjuje doslovno u saudi arabiji.

 

zar nije tupavo da Islamska zajednica ima centar u Novom pazaru?

bejbia to ne zanima, jer su po njegovom tumachenju islama ljudi iz islamske zajednice nevernici, ili u najboljem sluchaju teshki greshnici.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapravo vehabije ne tumache islam. oni primenju princip koji je izrekao jedan ashab (muhamedov pratilac- neshto kao apostoli u hrishcjanstvu) verovati u ono shto je od Allaha je islam, pitati kako je to mogucje, ili na koji nachin to jeste, je kufr (nevera).
Jedan Muhamedov sahib je svoju sestru ubio, jer je prihvatila islam. Isti sahib mu je preporučivao da ubaci u Kur’an zakone koji se kose s osnovnim principima Knjige (tipa – žigosanje hrišćana). Ashabi su bili isključivo ljudi koji su videli ekonomsku korist od širenja nove religije. Islama (tj. muslimana) u pravom smislu te reči ima tek koji vek posle Muhameda. Nije lako preobratiti mnogobošce u jednobošce. Zato i Allah u Kur’anu koristi prvo lice množine kad govori o sebi. Ni Allah ni Muhammed nisu pravi muslimani :ph34r: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

hocjesh da kazhesh da salafi glupe kao shto su islamski dzhihad, al kaida, islamska drzhava irak, i ostali mudzhahedini nisu napadani?

ne.

nocu da kazem da pored cele te ekipe koju si nabrojao, postoji jos mnogo ljudi koji su isto tako, ako ne i gore napadani, i da to sto je neko napadnut ne znaci da su njegova religisko-politicka tumacenja i stavovi ispravni. to ti je klasicno izazivanje sazaljenja prema nekome da bi mu se dao kredibilitet u stvarima koje sa tim nemaju veze - i obicno se koristi u odsustvu drugih argumenata. ;)

 

ti ochigledno neznash shta su hadisi? sherijat je nishta drugo nego zakon koji je Muhamed koristio kada je vladao svojom drzhavom. taj zakon, potpuno nepromenjen zhele da primenjuju danashnje vehabije.

da, da, kako da ne. neke druge sekte i frakcije islama isto to tvrde za sebe da zele da sprovode jedinu ispravnu pravdu i zakon. a svaki zakon je podlozan tumacenju. cik pogodi ko po njima ima ekskluzivno pravo na tumacenje zakona po njima. ;-)

 

 

zapravo vehabije ne tumache islam. oni primenju princip koji je izrekao jedan ashab (muhamedov pratilac- neshto kao apostoli u hrishcjanstvu) verovati u ono shto je od Allaha je islam, pitati kako je to mogucje, ili na koji nachin to jeste, je kufr (nevera).

skreces sa teme. ja sam lepo rekao da su vehabije iste kao i ostale frakcije islama (i bilo koje druge religije), jer sebi prisvajaju ekskuzivitet tumacenja i sprovodjenja vere. u prevodu: "mi smo u pravu (po nasem tumacenju), a svi ostali grese i krse zakon vere, oni su jeretici, nevernici, nezabosci ne-ovo, ne-ono". isti taj princip imas svuda, a ideja je uvek ista (i ukratko sam je opisao u prethodnoj poruci)..

 

pojenta je u saradjivanju sa amerikom mislim, poshto kuran saradjuje muslimanima da saradjuju sa nevernicima. a inache se sherijat ne primenjuje doslovno u saudi arabiji.

izuzetno nazadna religija u kontekstu modernih tokova poslovanja i svetske industrije, cini mi se. ;) da li su zato regioni sa vecinski islamskim stanovnistvom zatucani i nerazvijeniji ili postoji neki drugi razlog za to, ne znam. u svakom slucaju, amer saradjuje sa kim god hoce, japanac i evropljanin isto, kupuju i prodaju bilo sta od bilo koga. mozda zato su i tu gde jesu. ;-)

 

inace, babby je, koliko sam shvatio, pobegao sa ove teme i pozvao ucesnike na neki drugi sajt gde je on moderator (!). ako je to jedini nacin da ucestvuje u raspravi (samo pod uslovom da je kontrolise), onda bi pre svega trebalo da preispita snagu svojih argumenata. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam lepo rekao da su vehabije iste kao i ostale frakcije islama (i bilo koje druge religije), jer sebi prisvajaju ekskuzivitet tumacenja i sprovodjenja vere.

a ja sam ti lepo rekao da oni Islam ne tumache.

 

izuzetno nazadna religija u kontekstu modernih tokova poslovanja i svetske industrije, cini mi se.

ne izuzetno, nego maximalno. poenta je da sve bude kao za vreme Muhameda (sem shto se tiche tehnike).

 

mozda zato su i tu gde jesu.

a po vehabijama- zato i idu tamo gde idu.

 

koliko sam shvatio, pobegao sa ove teme i pozvao ucesnike na neki drugi sajt gde je on moderator

bejbi nije pobegao sa teme, vecj je otishao poslushavshi mmoj savet, a ustv savet Kurana. i pozvao vas je da na tom sajtu prochitate ako vas neshto zanima o Islamu, taj sajt nema forum, vecj na njemu mozhesh da nedjesh chlanke, knjige, audio i video fajlove o salafi Islamu.

 

www.kelimetulhaqq.net

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam svima zbog ponovnog javljanja, ali sam se morao javiti nakon nekih gnusnih komentara. Zelio bih postirati jedan Kur'anski ajet:

 

''Mi šaljemo poslanike samo zato da donose radosne vijesti i da opominju. A nevjernici se raspravljaju, služeći se neistinama, da bi time opovrgli Istinu, i rugaju se dokazima Mojim i Mojim opomenama. I ima li nepravednijeg od onoga koji, kad se dokazima Gospodara svoga opominje, za njih ne haje, i zaboravlja na posljedice onog što je učinio? Mi na srca njihova pokrivače stavljamo da Kur'ān ne shvate, i gluhim ih činimo; i ako ih ti na pravi put pozoveš oni, kad su takvi, nikada neće pravim putem poći.'' (Sura El-Kehf, 56-57 ajet)

 

Allah, subhanehu we tea'la govori o Sebi u prvom licu mnozine upravo zbog Njegove velicine koju niko ne posjeduje. Odavno sam citao, ne mogu se sjetiti tacno, ali mislim da je Frojd govorio o tome, tj. dao je primjere o nekim ljudima koji su sebe smatrali tolikim megalomanima da su poceti govoriti o sebi u prvom licu mnozine. Naravno samo Allahu pripada to pravo, a ne ljudima.

 

Sto se tice napretka, 21 vijek. itd. niko nema nista protiv napretka, medjutim, sto se tice vjere i vjerskih propisa tu nema igre i neozbiljnosti. Vjera je na prvom mjestu svakoga muwehida. Za vjeru se zivi i umire. Sta je za vas smisao zivota? Zivite, jedete, pijete, spavate, razmnozavate se i na kraju umirete. Pa to i zivotinje rade. Sta je to sto covjeka cini naprednjijim bicem? Da li je to sposobnost za unapredjenjem i razvojem materijalistickog svijeta. Meni i svakom muwehidu je cilj Onaj svijet koji dolazi nakon smrti, i svaki nas korak, nasu namjeru, nase djelovanje gradimo na toj osnovi, u ostvarenju toga cilja. Dok, ovozemaljska dobra koristimo u onoj mjeri koliko su nam potrebna, bez pretjerivanja.

Morate shvatiti da smo mi PUTNICI U OVOM SVIJETU, U OVOJ ZEMLJI. Adam i Ava su stvoreni u Raju, a ne na Zemlji. Smrt je neizbjezna za svako bice. Mi se radjamo i umiremo, pa cemo ponovo bidi prozivljeni da polazemo racune pred Gospodarom Svih Svjetova. Kada umremo, necemo sa sobom ponjeti skupocjena auta, velelepne kuce, milione dinara, mnostvo sinova it. vec sa sobom nosimo nasa DOBRA I LOSA DJELA. Ta djela mozemo podijeliti na tri vrste:

1. Djela srca ( u koja spadaju namjera, ljubav, mrznja, strah, smiraj itd)

2. Djela jezika (Tj. ono sto govorimo, kazemo)

3. Djela udova, tijela (pokretacka snaga, tj. uraditi nesto, promjeniti nesto rukama.

 

Ono sto je nama cilj jeste ispunjavanje ove 3 tacke u skladu sa Islamom, sa onim sto je Allah propisao, kako bi zasluzili njegovo zadovoljstvo i njegov oprost, kako bi nas On uveo u Dzennetske perivoje u kojima rijeke teku. Zato je nama SMRT draza od ZIVOTA. Mislim na SMRT na Allahovom putu. Ovaj zivot jeste varljivo nasladjivanje. Vjecna sreca i smiraj cekaju vjernike u Raju. Zato ljudi, nemojte cekati ni trena, ukrcajte se u ladju spasa. Citajte Kuran i Sunnet, slijedite ono sto je Bog naredio, ostavite ono sto je zabranio, Jednostavna formula za uspjeh. Pa ko hoce neka izvoli. Ja ne trazim od vas nikakvu nagradu, niti cu imati nikakvu stetu od vasih postupaka. Moja je obaveza da pozivam ljude na istini i na spas od paklene VATRE, onako kako nam je naredio Allah i Njegov Poslanik, salllallhu alejhi we sellem.

 

P.S. Mislim da se nakon ovoga posta vise necu javljati, da ne bude previse!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
''Mi šaljemo poslanike samo zato da donose radosne vijesti i da opominju. A nevjernici se raspravljaju, služeći se neistinama, da bi time opovrgli Istinu,

 

I fašisti su pisali riječ istina sa velikim I.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se ti javi. Sloboda misljenja i treba da postoji.

Samo mi se cini da je kod tebe ona prisutna jedino ako je u okviru Kur'ana. Ali to je vec lepo receno u Tvrdjavi Mehmeda Selimovica (ili Vujovica, kako god). "Svako misljenje izvan Kur'ana nije slobodno, vec nazadno i neprijatelj nam je svaki onaj ko slobodom smatra slobodu od bozijih zapovesti ... to je greh protiv koga se mora poci u sveti rat".

Ili da se plati dzizja...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja sam ti lepo rekao da oni Islam ne tumache.

pa to kaze svako onaj ko zeli da prisvoji pravo na neku religiju, mora da se sto energicnije ogradi od ostalih: mi ne tumacimo - svi ostali tumace! :) pricam ti pricu... kuran je pisan tako da ako ga ne tumacis ne mozes nista decidno da zakljucis, vrlo je neodredjen i podlozan tumacenju. pri tome oni koji tumace kuran i definisu islam cesto se sluze argumentom: muhamed je radio to tako i tako, i to znaci da svi treba tako da rade, sto je totalna nebuloza jer osnovna stvar je da nisu svi ljudi isti, nemaju svi iste potrebe, i ono sto jednog coveka cini srecnim, drugog coveka cini nesrecnim, itd. da ne ulazimo u detalje, tu bi pronasli jos mnogo nelogicnosti...

 

a po vehabijama- zato i idu tamo gde idu.

po peri - idu u raj

po miki - idu u propast

po lazi - neka idu u ??? ;)

po ovome ...

po onome..

 

dakle, gde ko ide po kome (?) to okaci macku o rep, to je samo necije verovanje i sta bi bilo kad bi bilo. realno stanje stvari je nesto sasvim drugo...

 

taj sajt nema forum, vecj na njemu mozhesh da nedjesh chlanke, knjige, audio i video fajlove o salafi Islamu.

izvinjavam se, istina je da taj sajt nema forum.

 

ali, takodje je istina da je taj sajt samo kolekcija ekstremnih ideja, cista propaganda i zatupljivanje. jednostrano prikazivanje cinjenica (rusi ubijaju muslimane, a nigde reci o suprotnim primerima, kad muslimani cine zlocine, a toga i te kako ima). zatim, pogledajte tekst o retrogradnom kretanju planeta i kontekst u koji je ta prica stavljena (smak sveta i slicne price a la vidovita dzemila i kleopatra). :)

 

ova frakcija islama (ili sta god da je) u ovom istorjiskom momentu predstavlja za islam ono sto je srednji vek bio za hriscanstvo, i imam utisak da ce se na slican nacin i okoncati i da ce se muslimani jednog dana stideti ovakvih stavova. sve u svemu, tracenje vremena i prilicno zastareo pogled na svet. sto je covek neobrazovaniji to ga je lakse uvuci u dogmu i lazi, i zato ovakve nebulozne price prolaze uglavnom u regionima cije stanovnistvo nema priliku da se obrazuje, ili medju ljudima koji iz raznih razloga zele da pripadaju nekog ekstremnoj grupi koja ima mnogo neprijatelja: sindrom mucenika, borca za pravdu (jer misle da su mnogo bitni ako se BORE za nesto i ako ih "svi" mrze), svesno srljanje u zatucanost (sto cvrsce zastupam neku pricu, bez obzira koliko je besmislena, to sam i ja cvrsci i vredniji), itd, itd. nije to nista sto psihologija ne ume sasvim lepo da objasni. ;-)

 

 

p.s.

babby, ako citas ovo - sredi modul koji pravi PDF-ove na sajtu (ne radi kako treba sa ne-ANSI karakterima).

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muslimani tumače Kuran / islam. Prvo na nivou uleme, potom na nivou zajednice. Radi donošenja zakona. Samo što se sve svodi na sholastiku, tipa – od ovakvog Boga krećeš, idi kojim putem hoćeš, ali moraš da stigneš na početak, do istog ovakvog Boga. You can do it your own way, if it’s done just how I say.

 

Meni je najtragičnije, najpotresnije što ljudi ne uviđaju da kada bi Bog postojao, on se svakako ne bi bavio glupostima poput – obaveze svećenja vodice, lupanja čelom u prljav patos, molitvu uz smrad tuđih nogu i vonj gnjivica na stopalima, trčanja u nagosti oko vatre i sličnim verskim obredima. Kristalno je jasno da to može da izmisli samo dokoni ljudski um.

 

Kad smo kod Kleopatri i Džemila, videh upravo u novinama članak tipa – ako želite da osvojite 100000000000 dolara, pošaljite pismo na adresu: Za Esmeraldu, P. fah 5894 :). Dobro je da Isus i Muhamed nisu imali kontrolu nad mas-medijima i pristup Internetu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

You can do it your own way, if it’s done just how I say.

 

Any colour you like, as long as it's black. :da:

 

Dobro je da Isus i Muhamed nisu imali kontrolu nad mas-medijima i pristup Internetu.

 

...

Now why'd you choose such a backward time

And such a strange land?

 

If you'd come today

You could have reached the whole nation

Israel in 4 BC had no mass communication

...

 

:rockdevil:

 

Nemam ništa pametno da kažem, ali zato mogu da citiram Henry Ford-a i Jesus Christ Superstar :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
Ono sto je meni najsmesnije, jeste (sad cu ja prosto da se izrazim) to sto u Kuranu pise da strogo NE SMEJU da piju alkohol i jedu svinjetinu... mogu haisis naravno da puse, haha :) a SVI do jednog ne jedu svinjetinu ali se ubijaju od alkohola :):)

 

To ti je ista ona fora kao sto recimo katolicki svestenici guze decu po crkvama :).Religija je to,napravljena da bi manipulisala rajom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sada se rajom, jel, ne manipuliše? Religija nas bar nije dovela na ivicu enviromentalne katastrofe, i proizvodi dosta svetih ratova i progona u kojima trebi (i obogaljuje,jbg) populaciju. Dok ne (ako ikada) dođe do kolonizacije svemira, nauka može da ga duva jer je dovela čoveka jako blizu uništenja, fizički i psihički, jeftinim emotivizmom i iskorenjenjem dugoročnog planiranja kod opšte javnosti. Specijalizacija, jebo vas ja.

Nije religija naizgled zlatna ni dobra za sebičnog pojedinca, ali hrani neke pozitivne vrednosti, čak i ako je interpretiraju i praktikuju imbecili.

Edited by Izdržati VAPH

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...