Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

sa Pahomicjem? shta sam njim. to je sve lazh. tim klincima su platili da bi se u medijima napadala crkva.

 

Daj Rogozube, molim te...

To sto je neko svestenik nemora da znaci da je svetac.

Sad cjes da kazes da je to sve Jevrejska zavera da se skenja pravoslavna crkva, right?

Edited by Jabba the Hutt

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pravoslavni ne guze?

 

Nisam cuo za takve slucajeve,ali da su lopovi,lopovi su.

 

A sada se rajom, jel, ne manipuliše? Religija nas bar nije dovela na ivicu enviromentalne katastrofe, i proizvodi dosta svetih ratova i progona u kojima trebi (i obogaljuje,jbg) populaciju. Dok ne (ako ikada) dođe do kolonizacije svemira, nauka može da ga duva jer je dovela čoveka jako blizu uništenja, fizički i psihički, jeftinim emotivizmom i iskorenjenjem dugoročnog planiranja kod opšte javnosti. Specijalizacija, jebo vas ja.

Nije religija naizgled zlatna ni dobra za sebičnog pojedinca, ali hrani neke pozitivne vrednosti, čak i ako je interpretiraju i praktikuju imbecili.

 

AHAHHAAHAHAHHAHAHAAHAH decko ti si kompletan retard.Ko je doveo ako ne religija?Cekaj ko?Da nisam ja mozda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti, kao majmun koji jesi, 98.5% bate.

Za to scientifičko neomatrijarhalno emo zabijanje glave u pesak moraš od nekog drugog da tražiš pohvalu.

Život je sukob, genije je jedan u milion, ko je veličina izboriće se, ko nije, neka trpi kompromis i uživa u miru. Ili to ili da ukinemo državu, religiju, kurce, ogradimo muške primerke u torove, izselektujemo najjače i pustimo one koji prežive da oplode ženke.

Edited by Izdržati VAPH

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto je meni najsmesnije, jeste (sad cu ja prosto da se izrazim) to sto u Kuranu pise da strogo NE SMEJU da piju alkohol i jedu svinjetinu... mogu haisis naravno da puse, haha :) a SVI do jednog ne jedu svinjetinu ali se ubijaju od alkohola :):)

 

po srbiji se ubijaju od alkohola, a idi negde po bliskom istoku i videces sta se desava kad pijes na javnom mestu. nije toliko strogo zabranjeno, moze da se jede ako nema sta drugo.

 

 

 

 

 

Assalamu-Alaikum

 

alejkum selam

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

po srbiji se ubijaju od alkohola, a idi negde po bliskom istoku i videces sta se desava kad pijes na javnom mestu. nije toliko strogo zabranjeno, moze da se jede ako nema sta drugo.

nije stvar u tome da li se sme, vec da li se hoce... ako je neko potpuno u toj veri i slusa to sto je neki fini cikica napisao, onda je to to... a da li zabranjuju na ulicama ili ne znam ti ja, to nije stvar koju sam htela da naglasim.. vec ta neka licna stvar, sto svi mozda nece ispred kuce da piju, ali ce da se razbiju u kuci iako su neki kvazi vernici... ali bitno da se svinjetina ne jede. :)

 

Koliko ja znam, Srbima nije nigde zabranjeno da piju alkohol, cak i u knjizi... mada bi ponekad mozda i bilo preporuceno da se doda u fusnoti :) :) hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Religije su autdated, jer se čovek uplašio večnosti, jer je poželeo nešto opipljivije.

Ipak, navika praćenja inercije je ostala. Trebaju nam grupisani resursi, ali i neki ludak

gore da preseče. Zato ameri glasaju za Obamu. Change.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije stvar u tome da li se sme, vec da li se hoce... ako je neko potpuno u toj veri i slusa to sto je neki fini cikica napisao, onda je to to... a da li zabranjuju na ulicama ili ne znam ti ja, to nije stvar koju sam htela da naglasim.. vec ta neka licna stvar, sto svi mozda nece ispred kuce da piju, ali ce da se razbiju u kuci iako su neki kvazi vernici... ali bitno da se svinjetina ne jede. :)

 

Koliko ja znam, Srbima nije nigde zabranjeno da piju alkohol, cak i u knjizi... mada bi ponekad mozda i bilo preporuceno da se doda u fusnoti :):) hehe

 

 

 

jbg pogresno sam se ODRAZIO malopre

 

ja sam musliman, bar sam rodjen kao takav, ali pijem i to ne krijem. ne znam koliko si ti muslimana upoznala do sada, ali mogu ti reci da postoji mnogo ljudi koji ne piju uopste jer su vernici ili imaju neki drugi skriveni razlog. naravno ima i ljudi koji u sred ramazana odu u drugi grad i opijaju se, ali oni nisu muslimani.

sto se tice pravoslavaca alkohol je dozvoljen, ali naravno ne razvaljivanje.

 

u svakom slucaju :pivopije::pivopije:

 

Alah gaybar

translation please

Edited by wasd

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg pogresno sam se ODRAZIO malopre

 

ja sam musliman, bar sam rodjen kao takav, ali pijem i to ne krijem. ne znam koliko si ti muslimana upoznala do sada, ali mogu ti reci da postoji mnogo ljudi koji ne piju uopste jer su vernici ili imaju neki drugi skriveni razlog. naravno ima i ljudi koji u sred ramazana odu u drugi grad i opijaju se, ali oni nisu muslimani.

sto se tice pravoslavaca alkohol je dozvoljen, ali naravno ne razvaljivanje.

 

u svakom slucaju :pivopije::pivopije:

znam puuuno muslimana... Turaka najvise... Mada znam i Bosance, mada oni su najmanje u toj veri jer mi sami balkanci uvek idemo u inat pravilima :) pa i ne prebacujem uopste :D

 

:pivopije:

 

@Satan - :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo glupa i primitivna religija.

mogu da shvatim da imas predrasude, stvorene na osnovu filmova, vesti, medija ili cega vec. mogu da razumem i da ne poznajes nekog normalnog muslimana, te mi je jasno zasto ne razumes prostu cinjenicu da su ljudi primitivni ili glupi, a ne religija. ako nista drugo, ovaj deo foruma (RMF) vrvi od "glupih i primitivnih" ljudi raznih veroispovesti, pa mozes videti primere. takodje, mogu da razumem da nisi imao prilike da vidis i uporedis kako izlgeda islam u turskoj i u saudijiskoj arabiji, na primer.

 

ono sto ne mogu da skapiram to je odakle ti tako iskljuciv stav kad ne znas o cemu pricas? jos je smesnije sto isto to sto ti mislis o islamu, o hriscanstvu misli tamo neki zatucani taliban u kandaharu, i obojica ste cvrsto ubedjeni u istu besmislicu. :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@imaginos

 

Uopste nije rec o svemu tome, iako si u pravu. Rec je o tome da vecina nasih savremenika niti je procitala Toru, niti Bibliju (bilo cije izdanje, a razlikuju se muski) niti Kuran. Citava percepcija masa se zasniva na prepricavanju tudjih misli i polemika, citanju naslova ali ne i stiva od 50 stranica (ili vise) i generalno pukom naglabanju i igri asocijacija (ne svidja mi se ovaj lik, a Musliman je recimo => ne svidjaju mi se Muslimani => Islam sucks. O, Mojsije.

 

Pored toga sto su u Kuranu kao religioznom obrazcu formirana neka pravila igre (aj dobro, puno njih, ko i Tori i Bibliji), rec je o tome da je to stivo vrlo slicno bilo kakvoj epskoj literaturi. I bazirano na svakodnevnim dogadjajima i ljudima. Vrlo je lepo i napisano i milina ga je citetati u literarnom smislu. Ima i na srpskom, tako da nije problem. Na zalost, ne znam arapski, kazu da iz prakticnih jelda razloga najlepse i najduhovnije zvuci na arapskom. Ponavljam, kad se prvenstveno stavis u kozu coveka, vrlo blisko to sve zvuci. Ima par nezgodnih pasaza oko kojih tumaci Kurana (opet tumaci) diskutuju, tipa "sta smo stvarno mislili kad smo rekli nevernike treba jel'da ovo i ono". I ko je uopste nevernik. ALi to je neka (ne)bitna militantna stvarnost. Procitajte recimo pricu oko toga kako je pocelo da muslimanke (jos od najranijih dana Islama) nose zar kad idu napolje medj tudj svet (nisu ga recimo nosile kad su se kretale medju svojima, Muslimanima, bilo u kuci bilo napolju. Stavise pre tih incidenata, nisu ga nosile uopste; i nema veze sa religijom, iz prakticnih razloga su doneli tu odluku).

Edited by Odliveni Mozak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Овако...

Нећу ништа брисати, осим оне крајње увредљиве фотке о "писању Ку(о)рана. Такво што у будућности ће бити строго кажњавано, што због општих одредаба правилника, што због тога да на овом форуму има и муслимана. Како су ти људи Срби, који читају и причају српски (апсолутно ме не интересују ове будалаштине о некаквој засебној нацији или језику, бла, бла), који овде живе исто толико колико и ми православни, а чији су се преци да ли због присиле, похлепе, чувања позиција, из идеолошких или зато што су желели из неког разлога, потурчили (примили Ислам, је ли), уопште није лепо да их неко вређа. Да овде долазе неки Арапи, болело би ме уво, овако - зајебите вређање, ко нема шта да каже о Исламу нека иде на глупаве теме типа "Коју би певачицу хефтао" или легендарну "Најбољи соло-и (ало, бре, СОЛОИ :udri: ). Не заслужује сваки муслиман метак као Насер Орић и знам да звучи отрцано, али већи део њих су сасвим нормални људи. Стога, зајебите те увредљиве фазоне. Толико о томе.

 

Такође, спамовање ће бити строго кажњено. Престаните са (мислим на тебе, Џокере) некаквим терањима неких људи са тема итд. Такође и са будалаштинама "где је мој пост", "обрисали ми пост".

 

Што се тиче наших муслимана, они пију као смукови, макар они које сам ја познавао. Капирам да би у Саудијској Арабији добили 50 преко леђа.

 

Што се тиче ових поздрава, не могу, а да не поменем легендарни из цртаног филма...

 

"Салам, салам, кобасица, мортадела" :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ja da kazem nesto na konto toga.Sliku sam okacio zato sto mislim o islamu isto sto i o hriscanstvu i judeizmu,tacnije o bilo kojoj religiji uopste.Religije su nam u proslosti donele gomilu ratova i sl sranja i apsolutno pljujem na svaki oblik iste.Takodje vernici,pogotovo oni turbo vernici koji su vernici samo o praznicima mi idu na nerve.Eh sad sto se neko uvredio bas me zabole uvo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...