Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

1994 su islamski ekstremisti ubili alzirskog rai(alzirska verzija turbo folka) pevaca cheb hasnija,pa ono i nije mi krivo zato sto je cheb hasni bio poprilicno komercijala za moj ukus,kao on je pravio neke balade

 

cheb-hasni.3.jpg

 

ali saznao sam da su takodje i pretili legendi rai muzike khaledu :( eto sada stvarno nije uredu.ali ono njihova kultura neka rade sta god hoce samo neka nam ne dolaze u nasu lepu evropu

ali ovo sve me natera da se zapitam pa mozda islam gudi arapsku kulturu.cuo sam da po nekim muslimanima blisko istocna flauta je instrument djavola pa to onda ogranicava ih jako

Share this post


Link to post
Share on other sites

па не, мис'им стварно, долазе неки шабани овде, ја боље познајем њихову веру од њих самих...

 

Ti poznajes moju vjeru bolje od mene? Yea right....

@Gojko

To nije isto, jer vehabije uopste ne prate Kur'an, nego rade prema svome nahodjenju... oni su kao neke crkve sa drugacijim ucenjima od one rimokatolicke... a u sustini iste su.. a ti extremisti ce goriti u paklu :) jer to sto rade nije ispravno, a svi ljudi ne praktikuju sve obrede islamske. Oni sto puste bradu su totalno gej i to je tako pozerski.. a oni su najveci prevaranti.

Any questions? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije isto, jer vehabije uopste ne prate Kur'an, nego rade prema svome nahodjenju... oni su kao neke crkve sa drugacijim ucenjima od one rimokatolicke...

Any questions? :D

 

Уколико правиш паралелу између класичних сунита/РКЦ и вехабија/цркава са другачијим учењем (укључујући и нас) онда само констатација да су вехабије у праву.

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo.

po sherijatu sodomite treba kamenovati, a on drzhi sodomita u avataru. vehabije kazhe ne prate kuran, a najvishe stihova u kuranu posle tevhida poziva na hidzhru i dzhihad, a danas su vehabije jedini koji praktikuju ono shto kuran naredjuje. u chemu je razlika izmedju vehabija i liberalnih muslimana- u tome shto se vehabije ne stide muhameda.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Ma nemam sta da se sharam sa vama ovde...

 

Не треба да шараш него да постиш, јел' беше ноћас почиње?

И да скинеш тог геја са аватара иначе ти се џехенем весели, а онда ништа од девица. ;)

 

Рамазан шериф мубарек олсун.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko sam cuo, termin "Hasasin", su izmislili Iluminati, jer su oni bili njihove placene ubice...a za ovu verziju jos nisam cuo...

Hašašin, i prije nego neko pomisli - ne, ne mora da ima nikakve veze sa hašišem. To ime zaista nisu sami sebi nadjenuli, već su im ga drugi podarili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@рогозуб - sto se linkovanog sajta tice, meni bi, da veze sa islamom nemam, bila upadljiva i izvestacena njegova pretencioznost. Ko li ga je pisao? Potomci Krstasa? Inkvizitora? Zelenasa? Daleko je od objektivnosti i kritickog stava onaj koji sudi o religiji prema njenim najnizim izdancima.

 

Ti ajeti koje svi tako rado vade iz konteksta znace to sto znace, ali u vrlo konkretnim okolnostima - tadasnoj borbi Muhameda saws sa ljudima koji su ga progonili i prvi ga hteli ubiti. Kur'an, tj. tada aktuelne objave ga ohrabruju da se brani i ne dozvoli da zlo prevlada, da se ljudi imaju prava boriti na putu Dobra i protiv ugnjetavaca, ali - samo dokle se opasnost otkloni:

 

"And fight them on until there is no more Tumult or oppression, and there prevail justice and faith in Allah; but if they cease, Let there be no hostility except to those who practise oppression. " (2:193)

 

I jos jedno poblize objasnjenje: "(...) We ordained for the Children of Israel that if anyone slew a person - unless it be for murder or for spreading mischief in the land - it would be as if he slew the whole people: and if anyone saved a life, it would be as if he saved a life of the whole people (...)" (5:32)

 

(koristim engleski, yusuf-ali, prevod, jer je daleko suptilniji od ovog naseg sirovog "balkanskog" prevoda znacenja besima korkuta. imam obe verzije stampane i engleska je daleko bolja.)

 

Jasno je da terorizam i ubijanje neduznih prolaznika nema veze sa Kur'anom, vec su posledica manipulacije. Toga je uvek bilo i bice, dokle god ima nepismenih, neukih ili jednostavno napacenih dusa. Zato je Poslanik (da, Poslanik - nikako "Prorok") preneo kako se Bog na Sudnjem danu reci da se od hiljadu ljudi, odvoji 999 za Dzehennem (Pakao), a "ostatak" da se uvede u Dzennet (Raj) - prilicno mali procenat, jel' da? :) Islam je put sredine - nikakvo preterivanje nije ispravno, niti u vidu vehabijske zaslepljenosti, niti u vidu preteranog komfora i lezernosti. Ako nekoga interesuje, moze cituckati teme sa http://www.islamawareness.net/, to je jedan od najrazumnijih sajtova za koje znam - a ima ih raznih, svakako.

 

Pozdrav! (od starog, tj. nekadašnjeg clana... koji je davno zaboravio lozinku :))

 

P.S. - "hezbollah", tj. hizb'Allah jednostavno znaci: Oni koji su na strani Boga. Kada vec pricamo o vadjenju iz konteksta...

Edited by hezbollah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ефендијо Јусуфспахићу, јеси то ти? Ош звати на ифтар? ;)

 

То за лозинку можда може да се среди, само реци претходни надимак.

 

Haha, nije efendija, junače! :) A nisam znao da je slušao metal i tako to!? ;)

 

Nema, to je dosta davno bilo, izbrisano u nekom od onih pretumbavanja... a i sviđa mi se ovaj novi početak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, nije efendija, junače! :) A nisam znao da je slušao metal i tako to!? ;)

 

Ко зна... :)

 

Nema, to je dosta davno bilo, izbrisano u nekom od onih pretumbavanja... a i sviđa mi se ovaj novi početak :)

 

Ништа онда, нека је са срећом нови почетак.

Такође - Рамазан шериф мубарек олсун.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko je od objektivnosti i kritickog stava onaj koji sudi o religiji prema njenim najnizim izdancima.

да с' ти мени жив и здрав управо си најнижим изданком ислама назвао мухамеда јер линковани сајт само дао преглед пејгамберовог живота на основу исламских извора. да је спавао са дететом од 9 година, да је поседовао робове, препоручивао мужевима да туку жене, убијао ратне заробљенике, одобравао проституцију, убијао људе који су напуштали ислам, лагао, крао, убијао људе јер су га вређали, силом терао људе да прихвате ислам, итс..

 

наводиш ми 2:193 ко да ја незнам за принцип потирања ранијихи стихова каснијим. па мухамед је више од деценије био пацифиста, муслиџе били мирни, позивали на тевхид, а кад је скупио доста људи, одма је постао крволочан. суре 9 и 5 су последње које је мухамед примио од џибрила, и лепо пише у деветој сури- 9:29 наређује борбу против оних који не верују у Алаха док не плате џизју, 9:5 наређује да се кафири нападају и убијају када прођу свети месеци. па последње мухамедове речи су биле- протерајте јевреје и хришћане са арапског полуострва. то су баш онако речи у стилу "религије мира".

 

исто и много глупи стих 5:32 који је једини стих у целом курану који подсећа на заповест "не убиј", а то што има 200 стихова који позивају на џихад то нема везе. као нпр 8:12 који наређује да се кафирима одсеку главе и прсти...

 

јasno je da terorizam i ubijanje neduznih prolaznika nema veze sa Kur'anom

јасно је. има везе са хадисом. или можда има и са кораном? ај кад волиш енглеске преводе, ево ти на енглеском ајет 8:60

Against them make ready your strength to the utmost of your power, including steeds of war, to strike terror into (the hearts of) the enemies of Allah and your enemies and others besides, whom ye may not know

 

Toga je uvek bilo i bice, dokle god ima nepismenih, neukih ili jednostavno napacenih dusa.

колко ја знам, и муамед је био неписмен.

 

акс, јел сам се ја у3повао или си ти некад испољавао Хришћанство? :/

Edited by рогозуб
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, sačuvaj Bože šta napriča...

 

Evo prve stvari koja mi je "naišla", sigurno neću sve klevete objašnjavati.

 

http://www.thereligionofpeace.com/Quran/00...ry-marriage.htm

 

"And those of whom ye seek content (by marrying them), give unto them their portions as a duty. And there is no sin for you in what ye do by mutual agreement after the duty (hath been done)" (4:24)

 

Kakve ovo veze ima sa privremenim brakom? Govori se o obavezama i sporazumnim dogovorima unutar braka. Tek naredni citat veze sa ovim nema, niti se u dotičnoj suri gvori o braku - govori se o dozvoljenoj hrani. Dotična sura se, inače, zove "Trpeza":

 

"O you who believe! do not forbid (yourselves) the good things which Allah has made lawful for you and do not exceed the limits; surely Allah does not love those who exceed the limits" (5:87)

 

Onaj hadis vrlo lako može biti fabrikovan (postoje gradacije u ocenjivanju verodostojnosti, pa se tako čuvaju i oni za koje je utvrđeno da nisu istiniti - tako neko naiđe na ove primerke i dokazuje nešto njima).

 

ај кад волиш енглеске преводе, ево ти на енглеском ајет 8:60

Against them make ready your strength to the utmost of your power, including steeds of war, to strike terror into (the hearts of) the enemies of Allah and your enemies and others besides, whom ye may not know

 

Ala smo bukvalisti. :da: Terorizam, izveden od reči terror, je izraz star nekoliko decenija. Malo je nategnuto praviti direktnu vezu između prevoda starog oko sto godina (a original star 13, 14 vekova!) i savremenog termina za određeni način borbe, koji nije opravdan jer direktno ugrožava ljude koji u borbi ne učetvuju.

 

Podržavam da svako pogleda stvar iz više perspektiva - postoje takvi sajtovi koje ti preporučuješ, a koje ja smatram previše patetičnim i pretencioznim, a postoje i oni drugi (tačnije - "prvi").

 

Bi li preporučio i strancima da uče o Srbiji i Srbima sa sajtova koji tvrde da smo genetski predodređeni krvoloke? Ja ne bih. A ne bih to radio ni za jedan narod, ni za jednu religiju.

 

Nisam nikad bio hrišćanin. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bi li preporučio i strancima da uče o Srbiji i Srbima sa sajtova koji tvrde da smo genetski predodređeni krvoloke? Ja ne bih. A ne bih to radio ni za jedan narod, ni za jednu religiju.

Ako smo genetski predodređeni za krvoloke, onda je to i ostatak Evrope, pošto nam se geni ne razlikuju :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tome i pricam... ;)

 

Mozemo se igrati macke i misa sa tumacenjima ajeta i hadisa - kvantitativno gledano, govorimo o desetinama hiljada - ali moj je stav bio da ljudi treba vode racuna da uvek gledaju na sve, ne samo islam, sa vise strana. I pre svega, najbolje je da sami steknu utisak istrazivanjem i citanjem osnovnih izvora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj hadis vrlo lako može biti fabrikovan (postoje gradacije u ocenjivanju verodostojnosti, pa se tako čuvaju i oni za koje je utvrđeno da nisu istiniti - tako neko naiđe na ove primerke i dokazuje nešto njima).

hadisi koji su navedeni, su hadisi iz buharijevih i muslimovih SAHIHA, a ako su im zbirke sahih, kako onda pojedinachni hadisi iz tih zbirki mogu biti neverodostojni? dakle, hadisi su sahih, dakle, muhamed je odobravao prvim muslimanima "privremeni brak", tj. prostituciju.

 

Bi li preporučio i strancima da uče o Srbiji i Srbima sa sajtova koji tvrde da smo genetski predodređeni krvoloke?

he

 

Terorizam, izveden od reči terror, je izraz star nekoliko decenija. Malo je nategnuto praviti direktnu vezu između prevoda starog oko sto godina (a original star 13, 14 vekova!) i savremenog termina za određeni način borbe, koji nije opravdan jer direktno ugrožava ljude koji u borbi ne učetvuju.

prochitati:

Da li je poslanik Sulejman, 'alejhis-selam, bio terorist?

 

Nisam nikad bio hrišćanin.

pitao sam aksa, poshto ti chestita praznike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...