Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

sto se tice paljenja manastira i drugih radnji, ja kazem ono sto je rekao Muhammed, neka je Allahov spas i blagoslov na njega, je zabranio da se pale manastiri i ubijaju monasi.

 

a za albance nekazem da su muslimani, jer uspostavljaju lazno bozanstvo na zemlji, iako govore da su muslimani.

LEHU MA FI EL SEMAWATI WE MA FI EL ERDI- Njegovo (Allahovo) je sve sto je na nebesima i na Zemlji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

иначе је слика постављена уз једну вест о томе како је једна жена у Саудијској Арабији осуђена на пар месеци затвора јер је слушала музику.

цареви.

 

Slusala je lose momke iz Emperora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sećam se prizora iz Francuske, umalo se ne pocepah od smeha. Stojim u Monpeljeu na stanici, a pored mene prolazi muslimanka neka, sva u crnom, samo oči joj se vide, i nosi pod miškom Koka-Kolu od 2 litra :)

 

Ima i toga.. obicno koriste tu "pokrivenost" za kradju... Al to nije propisano Kur'anom.. to oni vehabisti izmisljaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

99% čovečanstva sigurno nikada nije pročitalo Bibliju ili Kuran u celosti, a u tih 99% spadaju i njihovi najžešći kritičari, kao i najokoreliji protestanti/katolici/muslimani (pravoslavci su ipak druga priča). Daleko od toga da sam religiozan ili da se stavljam na stranu neke od ovih dveju knjiga, ali je licemerje neverovatno.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

99% čovečanstva sigurno nikada nije pročitalo Bibliju ili Kuran u celosti, a u tih 99% spadaju i njihovi najžešći kritičari, kao i najokoreliji protestanti/katolici/muslimani (pravoslavci su ipak druga priča). Daleko od toga da sam religiozan ili da se stavljam na stranu neke od ovih dveju knjiga, ali je licemerje neverovatno.

 

Slozhila bih se s tobom...Mada,bibliju jesam prochitala i sve shto se tamo nalazi je izuzetno kontradiktorno.Prvo napishu jedno,zatim u daljem tekstu to pobiju drugim stvarima i tako u nedogled..

 

Kod hrishtjanstva crkva ima veliku ulogu,ne znam da li je tako i u islamu,ali za islam mogu retji da je dosta prljava religija,bar po onome shto znam i shto sam chitala po internetu..Ne zhelim vishe od toga da kazhem dok ne prochitam kuran..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

islamska pravila su definitivno nameštena u korist muškog roda..

hmm.. pa nisam bas 100% siguran, s obzirom da cak i muskarac u islamskom svetu jako tesko moze da dodje do predbracnog seksa sa zenom tako da su frustracije tamo velike. ovce su meke i krznene i tako to.. ;) a kad razmislim malo na tu temu, postane mi jasno i odakle njima tamo nepresusan izvor samoubica raznih kategorija.. ipak tamo gore ceka svakoga po 70 devica. pa jos moze da sedi sa muhamedove desne strane, ih - raj! :udri:

 

naranvo, sve je stvar interpretacije, ali bolestan um ce bolesno da interpretira bilo sta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slozhila bih se s tobom...Mada,bibliju jesam prochitala i sve shto se tamo nalazi je izuzetno kontradiktorno.Prvo napishu jedno,zatim u daljem tekstu to pobiju drugim stvarima i tako u nedogled..

 

Kod hrishtjanstva crkva ima veliku ulogu,ne znam da li je tako i u islamu,ali za islam mogu retji da je dosta prljava religija,bar po onome shto znam i shto sam chitala po internetu..Ne zhelim vishe od toga da kazhem dok ne prochitam kuran..

 

Vidi, i Kuran ima slicne konfuzne momente kao i Biblija. Zato sto i Kuran ima slicnu pozadinu kao Biblija, naime iako muslimani tvrde da je napisan ujednom dahu direktno iz pera Muhameda koji citira Boga, prakticno nije to bas tako. Onda opet u Kuranu ne pise bas sve, Bog se nije izjasnio po svim pitanjima, pa kad ljudi imaju pitanje oko neke materije a ne postoji odgovor iz pera Boga, onda se uvazava sta je Muhamed licno rekao. Ako Muhamed nije nista po tom pitanju rekao, onda kako se on ponasao u toj situaciji. Ako on nije nikad bio u toj situaciji, onda kako su njegovi najblizi ucenici i sledbenici radili/pricali. Tu vec postoji jako puno mesta za razna slobodna tumacenja i interpretacije. To je problem. Nijedna od tih knjiga nije zapisana u kamenu, sto se kaze.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, i Kuran ima slicne konfuzne momente kao i Biblija. Zato sto i Kuran ima slicnu pozadinu kao Biblija, naime iako muslimani tvrde da je napisan ujednom dahu direktno iz pera Muhameda koji citira Boga, prakticno nije to bas tako. Onda opet u Kuranu ne pise bas sve, Bog se nije izjasnio po svim pitanjima, pa kad ljudi imaju pitanje oko neke materije a ne postoji odgovor iz pera Boga, onda se uvazava sta je Muhamed licno rekao. Ako Muhamed nije nista po tom pitanju rekao, onda kako se on ponasao u toj situaciji. Ako on nije nikad bio u toj situaciji, onda kako su njegovi najblizi ucenici i sledbenici radili/pricali. Tu vec postoji jako puno mesta za razna slobodna tumacenja i interpretacije. To je problem. Nijedna od tih knjiga nije zapisana u kamenu, sto se kaze.

 

BISMILLAHIR RAHMANIR RAHIM- U Ime ALLAHA, Milostivog, Samilosnog.

 

To sto kazes da ima kontradikcije treba da potkrepis dokazima, a iz tvog govora se vidi da sudis nepravedno, gledas dokaze samo jedne strane, i ne utvrdjujes stvarno cinjenicno stanje stvari o kojoj pricas. U Qur'anu je objasnjenje za sve, tj. On je osnova od koje se polazi tako da nesme nijedna presuda da Njemu kontrira. Muhammedov, neka je na njega Allahov blagoslov i spas, govor nije nista drugo do objava koja mu se objavljuje. Onaj koji je citao Qur'an to zna. Ima u Qur'anu ajeta koji u pribliznom prevodu znacenja glase: Njemu se objavljuje Qur'an i nesto poput njega. Tako da Muhammedov; SALLAHU ALEJHI WE SELLEM, govor (hadis) nikada nije u kontradikciji sa Qur'anom niti moze biti. Sto se tice hadisa, postoji nauka koja se bavi tematikom verodostojnosti prenosilaca, tako da ako su prenosioci slabi, ili ako je neko od prenosilaca optuzen za jeres, laz ili neki prekrsaj, taj hadis se ne uzima kao dokaz u datoj temi. A sam Qur'an je objavljen i kazivan tako da nema mesta sumnji, objavljen je na nacin u kojem nema mesta mogucnosti za laz. Takav nacin prenosenja se na arapskom zove "mutewatir".

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Kuranu (Qur'anu) ima jako puno kontradikcija. U Islamu, van Kurana jos i vise. Nije to nikakva jeres. Mozda kad bi ga procitao i analizirao, ne da ti drugi pricaju :pivopije: .

 

 

Donesi dokaz. Ali ispravan dokaz koji ti nemogu oboriti. Ako ga imaš. Vladar Pravovjernih Alijja, Allah bio zadovoljan s njim, je rekao: " Nemoj gledati Istinu kroz ljude koji je slijede, već spoznaj Istinu da bi prepoznao Njene sledbenike."

A u Qur'anu stoji:

"1. Elif Lam Mim.*

 

2. Ova Knjiga, u koju nema nikakve sumnje, uputstvo je svima onima koji se budu Allaha bojali;

 

3. onima koji u nevidljivi svijet budu vjerovali i molitvu obavljali i udjeljivali dio od onoga što im Mi budemo davali;

 

4. i onima koji budu vjerovali u ono što se objavljuje tebi i u ono što je objavljeno prije tebe, i onima koji u onaj svijet budu čvrsto vjerovali.

 

5. Njima će Gospodar njihov na Pravi put ukazati i oni će ono što žele ostvariti."

 

 

Edited by Mu'min

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusti demagogiju nego biraj neku konkretnu temu. Pa cu ti dati citate iz Kurana na datu temu tamo gde su kontradiktorni. NIje rec o tome da ima kontradiktornih misli na svaku temu, ali ima ih dovoljno. I vise nego sto treba. No to je priroda bilo kog dokumenta pisanog ljudskom rukom. Onog trenutka kad neko bude prineo dokument koji je licno Bog ugravirao u kamen ili papir, druga stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...