Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

<u>i neki protestanti tvrde da su izvorno hriscansko ucenje.</u>

to je vrlo lako potvrditi. protestanti su nastali 1500 godina posle isusa, i nemaju kontinuitet do njega. katolici imaju kontinuitet samo do hiljadite godine posle hrista, dok pravoslavlje ima kontinuitet do hrista, jer prihvata autoritet i iz prvog, i iz drugog, trecjeg, i tako do dvadesetog veka. isto tako i vehabije. nemozhesh da kazhesh da su vehabije nastale u modernom dobu, jer je njima jedan od najvecjih autoriteta (neshto kao svetac u pravoslavlju) chovek koji je zhiveo u 13om veku: <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Ibn_Taymiyyah" target="_blank">http://en.wikipedia.org/wiki/Ibn_Taymiyyah</a>

 

Ovo je vrlo diskutabilno i po meni netacno. Kao prvo prve protestantske crkve javljaju se 1400. godine u Cekoj, odnosno husitski pokret. A kao drugo svaka crkva ima kontinuitet i katolicka i protestantska. One su se odvojili od neke crkve ciji su sastavni deo bili i kao takvi imaju kontinuitet i krenuli svojim pravcem, nisu one nastale, ni jedna od njih nije nastala, vec se ocepila od matice. A sto se pravoslavne i katolicke, ja mislim da one polazu isto pravo na taj kontinuitet, cak mozda pravoslavna manje od katolicke, jer je centar bio u Rimu, pa se moze zakljuciti da se pravoslavna odvojila od centra, medjutim bila je to podela, a ne rascep, tako da prava ostaju ista. A ovo sto si ti naveo razlog zasto... pa i katolici ce ti reci identicnu stvar...

 

On islam...

 

http://islamworld.net/

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je vrlo diskutabilno i po meni netacno. Kao prvo prve protestantske crkve javljaju se 1400. godine u Cekoj, odnosno husitski pokret. A kao drugo svaka crkva ima kontinuitet i katolicka i protestantska. One su se odvojili od neke crkve ciji su sastavni deo bili i kao takvi imaju kontinuitet i krenuli svojim pravcem, nisu one nastale, ni jedna od njih nije nastala, vec se ocepila od matice. A sto se pravoslavne i katolicke, ja mislim da one polazu isto pravo na taj kontinuitet, cak mozda pravoslavna manje od katolicke, jer je centar bio u Rimu, pa se moze zakljuciti da se pravoslavna odvojila od centra, medjutim bila je to podela, a ne rascep, tako da prava ostaju ista. A ovo sto si ti naveo razlog zasto... pa i katolici ce ti reci identicnu stvar...

 

 

Не. Мрзи ме да објашњавам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene ne mrzi.

 

1) Nema nijednog razloga zbog kojeg bi Konstantinopolj pre raskola bio smatran podređenim Rimu. Nijednog.

2) 1054. desila se šizma, iliti raskol, iliti rascep. Niko to ne zove podelom.

3) Rimokatolici su sebi uzeli za pravo da reč pape bude ta koja se važi, makar bila i kontradiktorna Svetom Pismu. Kod pravoslavaca toga nema, pa samim tim rimokatolici ne mogu biti izvorna hrišćanska vera. Protestanti su nastali odvajanjem od rimokatolika, tako da je i to jasno. Pravoslavlje je najbliže što se može biti izvornom hrišćanskom učenju.

4) I rimokatoličanstvo i protestantizam nastali su menjanjem do tada važeće dogme, tako da nemaju pravo na taj kontinuitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva sloga, religiozni satanista i pravoslavni poglavica RMF-a ruku pod ruku :mrgreen:

 

Konstantinopolj je podredjen Rimu bar iz tog razloga sto je Petar tamo osnovao crkvu. A ovo oko kontinuiteta kapiram za katolike, al sto i protestanti? Jes da je tema islam, aj ako moze neko kratko pojasnjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

QUOTE (drac @ 5. 9. 2004, 01:38)ja ne vidim razliku izmedju islama i hriscanstva - sem bogova

Oni veruju u Isusa kao proroka i ceo kuran je praktično prepisana biblija sa izmenjenim imenima...

Oni su plagijatori icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_rolleyes.gificon_rolleyes.gificon_rolleyes.gif

 

 

Isa a.s. je Boziji poslanik i rob,tacno.Bez verovanja u Isusa ne moze se biti muslimanom.Kur`an je sa Biblijom srodan,sto je i razumljivo jer su TEVRAT(Tora) ZUBUR(Davidovi psalmi) i INDzIL(Jevandjelje) muslimanske svete knjige.Dakle,Biblija je i islamska sveta knjiga ali ne ova i u ovom obliku kakva je na Nikejskom koncilu doneta...puna protivrecnosti i sumnji, i u vezi vremena nastanka i u vezi samih autora.To se ima zahvaliti izvesnom "apostolu" Pavlu,koji Isusa nije ni video,a kamo li ucenikom da mu bese...Razlika izmedju islama i Hriscanstva je u 3 stvari 1.prvi greh; po stanovistu islama Adam a.s. je taj koji je naveo Evi(Havu da prekrsi zakon)2.Poslanstvo Isaa a.s. i raspece...eticke razlike ne bi trebale da postoje...jos jedna stvar....Verozakon...u Hriscanstvu ga nema...Vrlo rado cu bilo kome odgovoriti na svako pitanje u vezi islama,i uz Boziju pomoc,uspeti da svima koji to zele islam objasnim,kao i sve nedoumice otklonim...

 

Ima li neko ovde ko je musliman, ili neko ko zna nesto malo vise o islamu?

Voleo bi da naucim nesto o ovoj religiji.

 

 

pitaj...

 

QUOTE (1010011010 @ 5. 9. 2004, 00:45)Oni veruju u Isusa kao proroka i ceo kuran je praktično prepisana biblija sa izmenjenim imenima...

Oni su plagijatori icon_da.gificon_da.gificon_da.gifrolleyes.gifrolleyes.gifrolleyes.gif

Da tacno je da priznaju Isusa kao proroka, ali kuran se stalno pise

 

 

 

Kur2an se ne pise...odavno je DONESEN i ne dopunjuje se...jedna druga knjiga,iz jedne druge vere se stalno nesto ispravlja,prepravlja,pa se nesto ubacuje,pa izbacuje....

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je Islam tako dobar, pitam se zasto Srbi nisu kolektivno presli u isti? Imali su cca 4+ vekova da to urade...

 

 

http://thereligionofpeace.com/

 

 

Monthly Jihad Report

October 2009

Jihad Attacks:

 

156

Countries:

 

15

Religions:

 

5

Dead Bodies:

 

909

Critically Injured:

 

2024

 

Weekly Jihad Report

Nov 07 - Nov 13

Jihad Attacks:

 

45

Dead Bodies:

 

134

Critically Injured:

 

331

 

"Individual Moslems may show splendid qualities, but the influence of the religion paralyzes the social development of those who follow it. No stronger retrograde force exists in the world." -- Sir Winston Churchill

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je Islam tako dobar, pitam se zasto Srbi nisu kolektivno presli u isti? Imali su cca 4+ vekova da to urade...

 

Jedina fora je sa Islamom je u tome sto ima najrazradjeniji princip prikupljanja novih vernika, koja i pored dzihada mnogo dobro prolazi. Pored dzihada, prikupljanje novih vernika je najvaznija delatnost kojom se pravi muslimani bave. Doduse, Islam najbolje napreduje u Americi, a to je vec potpuno drugo i veoma zanimljivo pitanje._Da li su Amerikanci u strahu da ce ovi zavladati svetom pa da im se pridruze na vreme?_Ili je americka inteligencija tu umesala prste pa se ponasaju tako pametno?_ Ili je nesto trece u pitanju?

 

Zasto Srbi nisu presli u Islam?

 

Mislim da to nije uspelo, pored toga sto smo tvrdoglav narod i sto nam je inat omiljeni zanat, pre svega jer ima neceg u samom evropskom tlu i cinjenici da evropski narodi imaju dosta cvrsce kulturno/religijske korene. Islam je u ekspanziji, de facto, ali najslabije napreduje u Evropi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Evo i mene nakon dugog vremena, izgubio sam password starog nika sa kojeg sam se javljao pa rekoh da otvorim novi. Ja sam jedan od tih "wehabija", tj. selefija s kojim se rogozub dopisivao. Veoma sam razocaran, pogodjen, iznerviran rogozubovim uzasnim komentarima, komentarima blacenja, psovanja, vrijedjanja jedine ispravne vjere kod Boga, Islama, vjere potpune pokornosti, potcinjenosti naredbama Gospodara svih svjetova,  Jedinoga, jer isti je Bog poslao i Mojsija i Isusa i Muhammeda a.s. , ali ih je poslao u razlicitim vremenskim periodima i odredjenim narodima. Tako da su Mojsije i Isus bili poslati iskljucivo domu Izraelovom, argument je ona zena iz drugog plemena sto je Isusa povukla za haljinu i trazila od njega pomoc - znate sta je dalje bilo, dok Muhammed a.s. nije poslat arapima vec citavom covjecanstvu i on je pecat poslanstva, zadnji poslanik, i poslanik ovog doba, vremena, bilo vama milo ili ne. , i duznost je svim ljudima da ga slijede ako zele biti vjernici i ako zele uci u Raj,

 

"O sljedbenici Knjige, došaovam je Poslanik Naš (Muhammed a.s.) da vam ukaže na mnogo šta što vi iz Knjigekrijete, a preko mnogo čega će i prijeći. A od Allaha vam dolazi svjetlost iKnjiga jasna (Kur’an)"(Trpeza: 15)

 

Biblija sama svjedoci o ovome, najavljuje dolazak Muhammeda a.s. o cemu cu inshAllah pisati.

 

 A ti rogozube pao si pod uticaj jeftine antiislamske propagande i smijesni su linkovi koje saljes, nema ama bas nijedan argument, vec samo pretpostavke, pogresna tumacenja i neznanje. To ti je pucanj u prazno. A ja cu ti ubuduce inshAllah dokazati u kojoj si zabludi jasnim argumentima, pazi sad, bas iz Biblije. Krupne rijeci si izrekao nazvavsi Kuran djavoljom objavom za koje ces na Sudnjem Danu itekako odgovarati pred nasim Stvoriteljem. Tebi tvoja djela a meni moja. Niste svjesni ni sami da neprihvatanjem Muhammeda a.s. kao Bozjeg Poslanika, da ste se time suprostavili Bozjoj volji i time postali heretici. I nije tacno da mi odbacujemo Isusa zbog cega nas smatrate jereticima, vec suprotno, mi Vjerujemo ispravno u Isusa kao Bozjeg Poslanika i vjerujemo u ostale poslanike, i nijednom poslaniku ne pridodajemo bozanska svojstva (niti Isusu niti Muhammedu, neka je Bozja milost nad njima) koja pripadaju samo Jednom i Jedinom Bogu, vec ih smatramo najboljim ljudima koji su posjedovali najveci moral i vrline, zato ih je i sam Bog izabrao i podario im misiju poslanstva, da ljude izvedu iz tame nevjerstva u svjetlo vjerovanja.

 

Da na Islam i Kur'an gledas objektivno i bez predrasuda vidio bi da Bog u Kur'anu govori s puno postovanja o Mariji, Isusu, Mojsiju, Avramu, i svim poslanicima. Da Kur'an citas s ciljem da dodjes do istine vidio bi da je jedina zena Marija majka Isusova (Merjem) spomenuta imenom u Kuranu, cak je i jedno poglavlje nazvano njenim imenom, Muhammed a.s. u hadisima kaze za nju da je bila najcednija i da je jedna od 4 zene koje su upotpunile vjerovanje, bile prave vjernice,  takodje je jedno poglavlje nazvano "Trpeza" gdje se opisuje kako je Isusu i apostolima Bog s nebesa spustio trpezu sa hranom i sl. I mi vjerujemo u Toru (Tewrat) i Jevanjdjelje (Indzil) koje su date Mojsiju i Isusu, ali ne vjerujemo u danasnju Bibliju koja je izmijenjena, originalna Tora i Jevanjelje su zagubljene, laz se pomijesala sa istinom sto dovodi u sumnju autenticnost same knjige, a za sve postoje cinjenice hvala dragom Bogu. Zar vam nije dovoljno to sto su danasnju Bibliju sastavili 325 godine koncil u Nikeji 300 svestenika na celu sa carom Konstantinom, paganin koji je dan pred svoju smrt kao primio hriscanstvo. Zanimljivo zar ne? Zasto bas ta 4 jevanjdelja, zasto se u njima govori u trecem licu a ne u prvom, uticaj Pavla i njegovog ucenja na Bibliju, sve su to interesnta pitanja a koje treba dati odgovor. Ne zelim nikoga vrijedjati, cilj mi je dolazak do istine sa jasnim argumentima. Ono u sto muslimani vjerujuju je ovo:

 

Recite: "Mi vjerujemo uAllaha i u ono što se objavljuje nama, i u ono što je objavljeno Avramu, iIsmailu, i Ishaku, i Jakovu, i unucima, i u ono što je dano Mojsiju i Isusu, i uono što je dano vjerovjesnicima od Gospodara njihova; mi ne pravimo nikakverazlike među njima i mi se Njemu predajemo." (Al-Baqara: 136)

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh Bozji poslanici, ljudi najcistijeg srca, najvecih moralnih osobina, Bozji izabranici su bili najbolji ljudi koji su krocili zemljom. Sta kazete o Solomonu, Davidu, Aronu bratu Mojsijevom, Lotu i sl. Sta mislite o njima? Allah ih u Kuranu spominje na visokom stepenu i govori o njima samo pozitivno. Da vidimo sta Biblija kaze o njima? Da li je moguce da se Bozji poslanici optuzuju za bludne radnje, prevare, paganizam, jeres?  Ako je Biblija Bozja rijec da li je moguce da ovakvih stvari ima u Bibliju, tj. da je ovo Bog rekao? Naravno da ne, vec su to umetnuti stihovi, Iblisova objava spustena na peru zlog svestenika, pa da krenemo:

 

 

 

 

1. Da je Lot pocinio blud sa svoje dvije kceri  i da su obje zanijele s njim, tj. da su ga one napile vinom na prevaru kako bi sacuvale njegovo potomstvo (Postanak 19:30-38)

 

2. Da je David pocinio blud sa zenom covjeka zvanog Urija, te je ona zatrudnjela s njim. Zatim je on na prevaru ubio njenog muza Urije poslavsi ga u prve borbene linije kako bi poginuo, te mu uzeo zenu za sebe, sto se i desilo po tekstu Biblije (Druga knjiga o Samuelu 11:2-27)

 

3. Da je Solomon pred kraj svoga zivota otpao od vjere i postao mnogobozac te da je sagradio hramove zrtvenike bogovima svojim zenama,  imao je 700 knezevskih zena i 300 inoca (Prva knjiga o Kraljevima 11:1-13)

 

4. Da je Aron salio tele Izraelcima, da ga je licno obozavao i njima naredio da mu se klanjaju, te prinosili zrtve paljenice svojim bogovima (Izlazak 32:1-6)

 

5. Da se Jakov hrvao sa Bogom i da ga je pobijedio i da ga je vidio licem u lice (Prva Mojsijeva 32:21-31)

 

6. Da je Juda sin Jakova ucinio blud sa snahom Tamarom i da je ona iz tog odnosa zatrudnjela i rodila mu blizance Pereza i Zeraha (Postanak 38:12-30) i da su poslanici David, Solomon i Isus vanbracna djeca Perezova (Jevandjelje po Mateju 1:3-16)

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma sam razocaran, pogodjen, iznerviran rogozubovim uzasnim komentarima, komentarima blacenja, psovanja, vrijedjanja jedine ispravne vjere kod Boga, Islama, vjere potpune pokornosti, potcinjenosti naredbama Gospodara svih svjetova, Jedinoga, jer isti je Bog poslao i Mojsija i Isusa i Muhammeda a.s. , ali ih je poslao u razlicitim vremenskim periodima i odredjenim narodima.

 

ako si ti povredjen time shto ja govorim istinu, to je tvoj problem. mozhda sam dok sam bio hrishcjanin imao malo gore stavove o islamu nego shto imam sada, ali i dalje smatram da islam jeste necivilizovana religija, samim tim shto propisuje npr. da ti mene smesh da ubijesh zato shto ja po tvom mishljenju "vredjam islam".

ako si chitao shta sam pisao, ja imam vrlo visoko mishljenje o salafizmu, chakshtavishe, smatram ga jednom od 3 religije kojima se ne mozhe prigovoriti da su nelogichne, tj. da imaju u sebi nekakve kontradiktornosti, ali ja nikada ne mogu da kao ispravnu veru pred bogom prihvatim religiju koja nema poshtovanja prema ljudskom zhivotu kao takvom, pogotovu shto ja smatram da ispravna religija treba da proveda i poshtovanje prema zhivotu zhivotinja.

 

A ti rogozube pao si pod uticaj jeftine antiislamske propagande i smijesni su linkovi koje saljes, nema ama bas nijedan argument, vec samo pretpostavke, pogresna tumacenja i neznanje.

neznam na shta se ovo odnosi :confused: ja sam na ovoj temi uglavnom ostavljao salafijske linkove..

 

ja cu ti ubuduce inshAllah dokazati u kojoj si zabludi jasnim argumentima, pazi sad, bas iz Biblije.

samo shto to necje imati ikakve poente, jer sam napustio hrishcjanstvo :)

 

Zar vam nije dovoljno to sto su danasnju Bibliju sastavili 325 godine koncil u Nikeji 300 svestenika na celu sa carom Konstantinom, paganin koji je dan pred svoju smrt kao primio hriscanstvo.

pa kuran je sastavio osman, a on nije vash prorok, nego muhamed. osmanu se nisu javljali andjeli.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biblija sama svjedoci o ovome, najavljuje dolazak Muhammeda a.s. o cemu cu inshAllah pisati.

Волио бих да чујем гдје Библија свједочи о доласку Мухамеда?

 

 

I nije tacno da mi odbacujemo Isusa zbog cega nas smatrate jereticima, vec suprotno, mi Vjerujemo ispravno u Isusa kao Bozjeg Poslanika i vjerujemo u ostale poslanike, i nijednom poslaniku ne pridodajemo bozanska svojstva
Не вјерујете исправно.Христос није само Божији посланик,него оваплоћени Син Божији,који се искупио својом крсном жртвом род човјечији од првородног грехопада и како каже свети Атанасије Велики : "Бог је постао човјек,да би човјека учинио Богом".У хришћанству ми говоримо о домостроју спасења,који се испунио у личности Христовој.Тако да ви одбацујете Христа,самим тим јер не прихватате његову човјечанску и божанску природу,a тиме одбацујете спасење које је Он обећао.

 

Da na Islam i Kur'an gledas objektivno i bez predrasuda vidio bi da Bog u Kur'anu govori s puno postovanja o Mariji, Isusu, Mojsiju, Avramu, i svim poslanicima. Da Kur'an citas s ciljem da dodjes do istine vidio bi da je jedina zena Marija majka Isusova (Merjem) spomenuta imenom u Kuranu, cak je i jedno poglavlje nazvano njenim imenom, Muhammed a.s. u hadisima kaze za nju da je bila najcednija i da je jedna od 4 zene koje su upotpunile vjerovanje

Лијепо је што је Куран задржао истину о Богородици као пресветој дјеви,само бивајући да Мухамед није познавао ни Х од Хришћанства потпуно је промашио када је Христос у питању.Али исто није јасно како је ткзв. задњи божији посланик Мухамед,могао да има вишше од 10 жена међу којима је била и деветогодишња Аиша?

 

Niste svjesni ni sami da neprihvatanjem Muhammeda a.s. kao Bozjeg Poslanika, da ste se time suprostavili Bozjoj volji i time postali heretici
Krupne rijeci si izrekao nazvavsi Kuran djavoljom objavom za koje ces na Sudnjem Danu itekako odgovarati pred nasim Stvoriteljem.

Уууу,како ово само гордо звучи.Па шта је Ислам?Еуфорична идеологија па да оваквим застрашивањима позиваш ма потчињавање алаху.

 

samo shto to necje imati ikakve poente, jer sam napustio hrishcjanstvo :)

Па роги гдје си то залутао? :zeleni:

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako si ti povredjen time shto ja govorim istinu, to je tvoj problem. mozhda sam dok sam bio hrishcjanin imao malo gore stavove o islamu nego shto imam sada, ali i dalje smatram da islam jeste necivilizovana religija, samim tim shto propisuje npr. da ti mene smesh da ubijesh zato shto ja po tvom mishljenju "vredjam islam".ako si chitao shta sam pisao, ja imam vrlo visoko mishljenje o salafizmu, chakshtavishe, smatram ga jednom od 3 religije kojima se ne mozhe prigovoriti da su nelogichne, tj. da imaju u sebi nekakve kontradiktornosti, ali ja nikada ne mogu da kao ispravnu veru pred bogom prihvatim religiju koja nema poshtovanja prema ljudskom zhivotu kao takvom, pogotovu shto ja smatram da ispravna religija treba da proveda i poshtovanje prema zhivotu zhivotinja.

 

Razocaran sam rogozube na linkove koji vrijedjaju Muhammeda a.s. i Islam uopste, vidio sam par linkova gdje su date neke informacije o islamu i gdje su strikirana neka polja sa Da i Ne kao odgovori, tu se blatilo i ruzno govorilo o njemu a.s. i o islamu, o ugnjetavanju zena, kako je islam religija nasilja, klanja, ubijanja i sl.  Kada budes zelio da dokazes nesto dokazi to stihom iz Kur'ana, citatom Muhammeda a.s. a nikako suhoparnim tezama. Stvari se izvlace iz konteksta sto dovodi do loseg razumijevanja i stvaranje lose slike o islamu, a nije tako.

 

Reci cu ti da je dzihad Bozji propis koji je On Svemoguci naredio, isto kao sto je naredio i drugim poslanicima. Zar nije i Mojsiju i njegovom naradu bila naredjena borba kada su trebali uci na kapiju tvrdjave jednog grada, pa mu je njegov narod rekao "idi ti i bori se tamo sa tvojim Bogom, mi cemo ostati", a trebali su samo proci kroz kapiju, to je bilo samo iskusenje za njih od Boga da li ce se pokoriti naredbi. Dok narod Muhammeda a.s. ga nije izdao, vec su mu se pokorili u svemu. Citiracu ti jedan ajet:

 

I borite se na Allahovom putu protiv onih koji se bore protiv vas, ali vi ne otpočinjite borbu! - Allah, doista, ne voli one koji zapodijevaju kavgu.

(Al-Baqara, 190)

 

 

Recite mi sada svi redom ko je taj koji je prvi zapoceo borbu, ko je zadnjih 200 godina bio kolonizator muslimanskih zemalja. Ko je ubijao, tlacio, doveo na rubu siromastva te zemlje, u danasnjem slucaju su Irak, Afganistan, Palestina... Zar ocekujete da ce se na tlacenje i ugnjetavanje vracati osmjehom? U Mojsijevom zakonu je kao i u sherijatu bila propisana odmazda, oko za oko zub za zub, bludnici su se kamenovali a lopovima se kidala shaka.

 

"Mi smo objavili Tevrat (Toru), u kome je uputstvo i svjetlo. Po njemu su jevrejima sudili vjerovjesnici, koji su bili Allahu poslušni i pobožni ljudi, i učeni, od kojih je traženo da čuvaju Allahovu knjigu, i oni su nad njom bdjeli. Zato se, kad budete sudili, ne bojte ljudi, već se bojte Mene, i ne zamjenjujte riječi Moje za nešto što malo vrijedi! A oni što ne sude prema onom što je Allah objavio, oni su pravi nevjernici.""Mi smo im u njemu propisali: glava za glavu, i oko za oko, i nos za nos, i uho za uho, i zub za zub, a da rane treba uzvratiti. A onome ko od odmazde odustane, bit će mu od grijeha iskupljenje. Oni koji ne sude prema onome što je Allah objavio pravi su nasilnici."

(Al-Maida:Trpeza:The Food, 44,45)

 

 

"O vjernici! Propisuje vam se odmazda za ubijene: slobodan - za slobodna, i rob - za roba, i žena - za ženu. A onaj kome rod ubijenog oprosti, neka oni velikodušno postupe, a neka im on dobročinstvom uzvrati. To je olakšanje od Gospodara vašeg, i milost. (el Beqara, 178)

 

"U odmazdi vam je - opstanak, o razumom obdareni, da biste se ubijanja okanili! (al Beqara, 179)

 

Mogu ti navesti jos par citata u Kuranu o zabrani ubijanja, ali na kraju inshAllah. Tvoj problem je samo sto ne shvatas sustinu razloga ubijanja. Rjec Islam je od rijeci Selam sto znaci Mir, sloboda, pravda, red. Znas li o kakvom je miru rijec? Mir koji je cist od ,mnogobozstva, politeizma, to je pravi mir i prava sloboda, i Bog nam naredjuje da pozivamo u ovaj mir, jer to je Bozji zakon. Mnogobozstvo, politeizam je Sotonino oruzje kojim obmanjuje ljude, mnogobozstvo je velika nepravda, nasilje i nered. Vjernici su oni koji ispoljavaju monoteizam, Bozju jednocu u svim djelima (molitvi, trazenju, nadanju, padanjem nicince na tle, zavjetima, postu, ), znaci samo Njemu Jedinome upucujemo molitvu, samo od Njega pomoc trazimo, dok su Nevjernici oni koji rade suprotno, izjednacuju druge (stvarima od drveta, kamena, ljude, sisteme) s Jedinim Gospodarom, upucujuci molitvu kipovima, statuama, slikama, svecima, trazeci od njih pomoc i sl. i ovo je mnogobostvo i politeizam i ovo je nered veliki na zemlji. Smatrati Isusa bogom ili sinom bozjim je isto mnogobostvo, Bog je jedan nema ih 3, i njegovu majku Mariju, najcedniju od svih zena, misljenje da se Bog utjelovio je velika zabluda i niko od Poslanika nije dosao s tim ucenjem i slicnom porukom. Kazite mi samo gdje Isus u Bibliji kaze za sebe da je Bog? Vec naprotiv koja je prva i najvaznija Isusova oporuka, zapovjed u Novom Zavjetu:

 

"28 I pristupi jedan od književnika koji ih slušaše kako se prepiru, i vide da im dobro odgovara, i zapita Ga: Koja je prva zapovest od svih? 29 A Isus odgovori mu: Prva je zapovest od svih: Čuj Izrailju, Gospod je Bog naš Gospod jedini;30 I ljubi Gospoda Boga svog svim srcem svojim i svom dušom svojom i svim umom svojim i svom snagom svojom. Ovo je prva zapovest." Evandjelje po Marku 12:28-30

 

 

Jos jednom pitam gdje je Isus rekao za sebe otpilike ovako: Ja sam Bog ili Ja sam vas Bog i sl.?

 

Pokoravanjem Bozjim zakonima jeste red na zemlji, sve se na svijetu pokorava volji Uzvisenog Boga, Planete se krecu kako im je Bog zapovijedio, prirodni zakoni, zakoni gravitacije, i sl. mali nesklad u tim zakonima bi doveo do velikih katastrofa. Tako je i Bog ljudima slao poslanike sa uputom, s radosnim vijestima za vjernike i opomenom za navjernike, da bi se ljudi pokoravali zakonima Bozjim. Situacija danas u svijetu je katastrofalna upravo zbog toga sto se ne postuje i slijedi  Bozji zakon, Sherijat, jer on je vrhunac pravde i mira. Kazem Sherijat Muhammeda a.s. zato sto je to sherijat sadasnjeg vremena, sherijat Mojsija je vazio za njegovo vrijeme i sve do dolaska Isusa, Isusov zakon je vazio za njegovo vrijeme pa sve do dolaska Muhammeda a.s. I Mojsije i Isus su dolazili samo domu Izrailjovom kao sto sam rekao, dok je Muhammed a.s. dosao svih narodima i rasama. Ko se pokori Muhammedu a.s. pokorio se i Bogu, a ko odbije pokornost i slijedjenje Muhammeda a.s. odbio je pokornost i Bogu a time je i odbio i samog Isusa, jer je isti izvor, isti Bog poslao i Isusa i Muhammeda, to je Njegova volja da Muhammed a.s. bude zadnji poslanik i pecat svih poslanika, a pokoravanje Njegovoj volji je duznost vjernika.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

neznam na shta se ovo odnosi ja sam na ovoj temi uglavnom ostavljao salafijske linkove..

 

 

 

 

Odnosi se na te linkove gdje se vrijedja Islam i Muhammed a.s., na ono sto sam gore pojasnio podaci o nekim stvarima islamskim te strikirana polja sa Da ili Ne kao odgovor i komentar na te podatke. 

 

Sasvim su u redu linkovi selefistickih sajtova i ja stojim iza toga, apsolutno se slazem sa svime sto sadrze te stranice, imogu ti reci da rasturas pojedine ovdje sto se predstavljaju kao muslimani, cak i znas vise od njih, ja ti to svjedocim. Vidi se da si se okoristio citanjem materijala sa selefistickih sajtova, jos ti nedostaje da se pokoris potpuno u djelima, mislim da si veoma blizu tome, a Allah najbolje zna. 

 

samo shto to necje imati ikakve poente, jer sam napustio hrishcjanstvo

 

Koje si vjere sada nakon sto si napustio hriscanstvo, ako ti nije problem da otkrivas svoju privatnost. 

 

pa kuran je sastavio osman, a on nije vash prorok, nego muhamed. osmanu se nisu javljali andjeli.

 

Cudi me da ovako govoris, jer te ne smatram neznalicom a ovo sto si rekao su rijeci velikog neznanja o Kuranu, Muhammedu, objavi... Kuran se objavljivao Muhammedu a.s. tokom 23 godine zivota njegovog poslanstva. andjelo Gabrijel je bio zaduzen za objavu, on mu je kazivao citate, ajete iz Kurana koje je Muhammed a.s. pamtio, memorisao i govorio, poducavao svoje ashabe, drugove. I oni su pamtili te iste ajete i prenosili ih generacijama. Tako da su nakon Muhammedove a.s. smrti njemu najbljizi ashabi znali Kuran napamet kao i mnogi drugi-  oni se zovu hafizima Kurana. Takodje osim ajeta su pamtili i rijeci, savjete Muhammeda a.s. mimo Kurana - to su hadisi. Tako da se dan danas zna lanac prenosilaca hadisa, sve do samog Poslanika a.s. Primjer, Muhammed a.s. rekao ashabu, ashab tabiinu (generacija nakon ashbaba), tabiin tabi tabiinu (generacija nakon tabiina) i tako dalje... sve dok nisu Buharija, Muslim i drugi sakupili zbirku vjerodostojnih, istinitih izreka. ono sto je Osman uradio jeste to da je prebacio Kuran iz glave na list papira medju korice dok je bio halifa, vodja islamske drzave. Nije Osman nit je prorok, niti se njemu objavljivalo niti su mu se javljali nikakvi andjeli...

 

informativno samo : Danas samo u Pakistanu ima 2 miliona hafiza, onih koji znaju Kuran napamet. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@6koraka

 

Волио бих да чујем гдје Библија свједочи о доласку Мухамеда?

ako mi dash mejl, poslacju ti jedan tekst sa gooomilom citata iz starog zaveta koji se odnose na muhameda.

 

Па роги гдје си то залутао?

nigde, samo sam izashao na pravi put ;)

 

@rechistine

 

vidio sam par linkova gdje su date neke informacije o islamu i gdje su strikirana neka polja sa Da i Ne kao odgovori, tu se blatilo i ruzno govorilo o njemu a.s. i o islamu, o ugnjetavanju zena, kako je islam religija nasilja, klanja, ubijanja i sl.

aha, radi se o stranici "shta bi muhamed uradio" i ne radi se ni o kakvom blacjenju ili vredjanju, pored svake tvrdje su linkovi ka citatu iz kurana i hadisa, i to sa islamskih sajtova.

 

Reci cu ti da je dzihad Bozji propis koji je On Svemoguci naredio, isto kao sto je naredio i drugim poslanicima. Zar nije i Mojsiju i njegovom naradu bila naredjena borba

shto meni nishta neznachi, ne prihvatam mojsija isto kao shto ne prihvatam ni muhameda.

 

Recite mi sada svi redom ko je taj koji je prvi zapoceo borbu, ko je zadnjih 200 godina bio kolonizator muslimanskih zemalja.

a ko je rekao da mu da je bog naredio da vodi dzhihad dok ne ostane samo islam na zemlji? muhamed.

 

U Mojsijevom zakonu je kao i u sherijatu bila propisana odmazda, oko za oko zub za zub, bludnici su se kamenovali a lopovima se kidala shaka.

shto ih samo chini podjednako varvarskim, nikako ispravnim.

 

Rjec Islam je od rijeci Selam sto znaci Mir, sloboda, pravda, red.

islam je glagolska imenica od glagola aslama, shto znachi pokoravati se, dakle znachi "pokoravanje".

 

Mnogobozstvo, politeizam je Sotonino oruzje kojim obmanjuje ljude, mnogobozstvo je velika nepravda, nasilje i nered.

ja sam chist monoteista. chak i vishe nego muslimani, jer ja ne verujem u shejtane, meleke, ili bilo koja druga bicja koja su kao polu-bogovi.

to je ista dogma kakva je postojala u paganizmu. svi mnogoboshci su verovali da postoji samo 1 bog koji je vechan i koji je tvorac svega ostalog, i da je on stvorio sve ostale bogove, kod slovena je to bio Rod (tj. roditelj), kod egipcjana Ptah (tj. govoritelj, koji je rekao i sve je postalo), kod kineza Tien (tj. onaj koji je iznad), za grke je to bio Zevs (tj. "bog").

i taj vechni bog, koji je tvorac je stvorio sve ostale bogove i caruje njima. "pagani" ih zovu bogovi, platonisti i hindusi ih zovu polu-bogovi, hrishcjani iz zovu andjeli, jevreji i muslimani ih zovu meleci, za mene je sve to isto.

 

Koje si vjere sada nakon sto si napustio hriscanstvo, ako ti nije problem da otkrivas svoju privatnost.

nije nikakav problem, uvek sam bio mishljenja da poshten chovek nema shta da krije.

ja sam filosofski teista, tj. verujem u boga na osnovu posmatranja prirode i korishcjenja logike i razuma. filosofski teista je, na primer, bio sokrat, kao i zenon, osnivach stoicizma.

 

Kuran se objavljivao Muhammedu a.s. tokom 23 godine zivota njegovog poslanstva. andjelo Gabrijel je bio zaduzen za objavu, on mu je kazivao citate, ajete iz Kurana koje je Muhammed a.s. pamtio, memorisao i govorio

ja u ovo ne verujem. mislim da je muhamed sam izmislio kuran.

 

ono sto je Osman uradio jeste to da je prebacio Kuran iz glave na list papira medju korice dok je bio halifa, vodja islamske drzave.

na to sam mislio. i milioni i milioni muslimana su prihvatali i prihvataju kuran kao ono shto je muhamed rekao ashabima da je kuran, na osnovu osmanove rechi, tj. njegovog naredjenja. mozhda je on imao zle namere, pa je namerno naredio da se u zapisani kuran ubace neke stvari ili da se neke izbace. ja to ne mogu da znam, i nezhelim da verujem u stvari koje ne mogu da proverim (pod tim se podrazumeva i to da li se muhamedu javljao andjeo, ili je sam izmishljao kuran). a chak sam chitao o tome kao je Al-Hajjaj Ibn Yusuf Al-Thakafi menjao kuran, tako da danas uopshte i nemamo osmanovu verziju, nego njegovu. evo OVDE dosta zanimljivih stvari o menjanju kurana i greshkama u njemu.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Волио бих да чујем гдје Библија свједочи о доласку Мухамеда?

 

Ponovljeni zakon 18: 17-20 

 

"17 Zato mi reče Gospod: Dobro rekoše šta rekoše.18 Proroka ću im podignuti između braće njihove, kao što si ti, i metnuću reči svoje u usta njegova, i kazivaće im sve što mu zapovedim. 19 A ko god ne bi poslušao reči moje, koje će govoriti u moje ime, od toga ću ja tražiti. 20 Ali prorok koji bi se usudio govoriti šta u moje ime što mu ja ne zapovedim da govori, ili koji bi govorio u ime drugih bogova, takav prorok da se pogubi.

 

 

Metnucu rijeci svoje u usta njegova je upravo to sto je bilo i sa Muhammedom a.s. jer on nije znao niti citati niti pisati. Bog je posredstvom Gabijela u toku njegove 23-godisnje misije poslanstva stavljao Njegove rijeci na Muhammedova usta. Na veliki broj mjesta u Kuranu imate stih koji pocinje sa "Reci: On je Bog, Jedini... "Reci: klanjanje moje, obredi moji, zivot moj i smrt moja pripadaju samo Allahu..." i jos monogo drugih, mozete provjeriti u Kuranu.

 

 

 

 

Jovan 14: 15-19

 

15Ako imate ljubav k meni, zapovesti moje držite. 16 I ja ću umoliti Oca, i daće vam drugog utešitelja (grcki: parakletosa) da bude s vama vavek:17 Duha istine, kog svet ne može primiti, jer Ga ne vidi niti Ga poznaje; a vi Ga poznajete, jer u vama stoji, i u vama će biti. 18 Neću vas ostaviti sirotne; doći ću k vama. 19 Još malo i svet mene više neće videti; a vi ćete me videti; jer ja živim, i vi ćete živeti.

 

 

Da bude s vama vavek (zauvijek), je dokaz da je upravo Muhammed a.s. zadnji poslanik i pecat poslanstva koji ce tako ostati sve do Sudnjeg Dana, znaci zauvijek. Dok grcka rijec parakletos je namjerno prevedena od strane svestenika kao utijesitelj, pravi prijevod je: onaj koji je puno hvaljen (na ar. Ahmed, Muhammed - korijen rijeci je isti). Desila se jedna debata izmedju jednog arapina AbdulWehaba el Nedzara i doktora starogrckog jezika Karla Nelina gdje ga je ovaj arapin upitao za znacenje rijeci paraklitos. \Pa mu je dr. Karlo Nelino odgovorio da svestenici govore da je znacenje ove rijeci "tjesitelj". Zatim mu je rekao ovaj arapin: Ja pitam doktora Karla Nelina kao vrsnog poznavaoca starogrckog jezika a ne pitam svestenike. Pa mu je Karlo odgovorio: Ona znaci "onaj koji je puno hvaljen. Na arapskom rijec "hamd" znaci "hvalu", Ahmed ili Muhammed znaci hvaljeniji. Milioni klanjaca na svakom namazu (5 puta na dan) na stotine puta hvale Muhammeda a.s.

 

"A kada Isa, sin Merjemin, reče: "O sinovi Israilovi, ja sam vam Allahov poslanik da vam potvrdim prije mene objavljeni Tevrat i da vam donesem radosnu vijest o poslaniku čije je ime Ahmed,koji će poslije mene doći" - i kad im je on donio jasne dokaze, oni rekoše: "Ovo je prava vradžbina!"

(As-Saff, 6)

 

 

Jovan 14:26-30

 

26 A utešitelj, (parakletos) Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh. 27 Mir vam ostavljam, mir svoj dajem vam; ne dajem vam ga kao što svet daje, da se ne plaši srce vaše i da se ne boji. 28 Čuste da vam ja kazah: idem i doći ću k vama. Kad biste imali ljubav k meni, onda biste se obradovali što rekoh: idem k Ocu; jer je Otac moj veći od mene. 29 I sad vam kazah, pre dok se nije zbilo, da verujete kad se zbude. 30 Već neću mnogo govoriti s vama; jer ide knez ovog sveta, i u meni nema ništa. 31 Nego da vidi svet da imam ljubav k Ocu, i kao što mi zapovedi Otac onako tvorim. Ustanite, hajdemo odavde.

 

 

On ce vas nauciti svemu tj. U Kuranu su odgovori na sva pitanja.  "Napomenuce vam sve sto vam rekoh": U Kuranu su navedene, citirane rijeci Isusa a.s. "Idem i doci cu kvama": se odnosi na Isusov ponovni dolazak pred nastupanje Sudnjeg Dana, kada ce se vratiti na zemlji i ubiti Antihrista (Dedzala-Lazova).  "Jer je moj Otac veci od mene": dokaz da Isus nije Bog niti Bozji sin vec samo Bozji odabranik, Poslanik, jedan od najboljeg covjeka.

 

"Da vjerujete kad se zbude" - "OCISTITE SVOJA SRCA, UM, DUSU JER JE VRIJEME DA POVJERUJETE JER SE ZBILO

 

TO BE CONTINUED...inshAllah

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma interesantan tekst rogozube, to je uglavnom isto sto i ja imam, mada mislim da ce sam taj tekst biti dosta slozen i zbunjujuc za hriscane, kompleksan. Pokusacu da budem sto jednostavniji, da bi se lakse i bolje shvatilo...

 

1 A ovo je blagoslov kojim blagoslovi Mojsije, čovek Božji sinove Izrailjeve pred smrt svoju. 2 I reče: Gospod iziđe sa Sinaja, i pokaza im se sa Sira; zasja s gore Faranske, i dođe s mnoštvom hiljada svetaca, a u desnici mu zakon ognjeni za njih. 3 Doista ljubi narode; svi su sveti Njegovi u ruci Tvojoj; i oni se slegoše k nogama Tvojim da prime reči Tvoje.

 

Silazak Gospodara sa Sinaja oznacava spustanje objave Mojsiju, tj. Tore, pokazivanje sa Sira oznacava davanja Jevandjelja Isusu, jer Sira je ime za brda u Palestini i ime jednog sela u Nasiri, a Njegovo oglasavanje sa brda ili gore Faranske oznacava pocetak objave Muhammedu a.s. jer je Faran danasnja Mekka u kojoj se nastanila Agara (Hadzera) sa svojim sinom Ismailom. Dokaz za ovo je u Knjizi Postanja 21: 14-21, gdje se kaze:

 

14 I Avram ustav ujutru rano, uze hleba i mešinu vode, i dade Agari metnuvši joj na leđa, i dete, i otpusti je. A ona otišavši lutaše po pustinji virsavskoj. 15 A kad nesta vode u mešini, ona baci dete pod jedno drvo, 16 Pa otide koliko se može strelom dobaciti, i sede prema njemu; jer govoraše: Da ne gledam kako će umreti dete. I sedeći prema njemu stade glasno plakati. 17 A Bog ču glas detinji, i anđeo Božji viknu s neba Agaru, i reče joj: Šta ti je Agaro? Ne boj se, jer Bog ču glas detinji odande gde je. 18 Ustani, digni dete i uzmi ga u naručje; jer ću od njega učiniti velik narod. 19 I Bog joj otvori oči, te ugleda studenac; i otišavši napuni mešinu vode, i napoji dete. 20 I Bog beše s detetom, te odraste, i živeše u pustinji i posta strelac. 21 A živeše u pustinji Faranu. I mati ga oženi iz zemlje misirske.

 

Velik Narod su naravno arapi, Studenac je izvor vode u Mekki koji se zove ZEMZEM Voda, i to je bilo jedno od CUDA, blagoslov Ageri, iz neplodne mrtve pustinjske zemlje je izviro izvor vode, ZemZem voda koja je blagoslovljena voda. Pokusajte da je nadjete u islamskim radnjama se prodaje ovdje kod nas (u Crnoj Gori), popijte je pa cete da ojetite poseban uzitak, uzitak koji se ne moze osjetiti kod pijenja obicne vode. Osjeticete svaku kap kako prolazi sve do stomaka. Provjerite, da vas ne zamaram. Dok je pustinja Faran, naravno Mekka kao sto rekoh, u kojoj je Avram ostavio Ageru i Ismaila i u kojoj je kasnije sagradio i prvi hram sa njim, tj. danasnju Kaabu.

 

Zasja s gore Faranske upravo oznacava dogadjaj kako je Muhammedu a.s. sisla objava. Dok je Muhammed a.s. bio u pecini Hira na brdu u Mekki, odjednom se pojavila i zasjala velika svjetlost od koje se on bio uplasio. To je bio andjeo Gabrijel, dosao mu je s rijecima: Uci, citaj!!! Ponovio je to nekoliko puta. Muhammed a.s. mu je odgovorio da ne zna citati (jer je bio nepismen) a i arapi su bili neuk narod - nisu imali svoje pismo. Te je Gabrijel ponovi jos jedanput i nastavio:

1. Čitaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara,

2. stvara čovjeka od ugruška!

3. Čitaj, plemenit je Gospodar tvoj,

4. koji poučava peru,

5. koji čovjeka poučava onome što ne zna.

Kur'an 96:1-5

 

i ovo su bile prve rijeci objave, s ovim je Muhammed a.s. postao Bozji Poslanik. Nakon ovih prvih rijeci objave Poslanik Muhammed a.s. se vratio kod svoje zene Hatidze, srce mu je bilo brzo lupalo od spomenutog dogadjaja, te je rekao Svojoj zeni Pokrij me, pokrij me. Nakon ovoga su mu spustene sljedece rijeci objave od meleka Gabrijela:

1. O ti, pokriveni!

2. Ustani i opominji!

3. I Gospodara svoga veličaj!

4. I haljine svoje očisti!

5. I kumira (kipova, mnogobozaca) se kloni!

Kur'an 74:1-5

 

Kada ga je pokrila, ispricao je svojoj zeni sta mu se dogodilo, te je ona rekla svome stricu Vereki ibn Nefvelu koji je bio hriscanin i vec zasao u duboku starost. Cujte rijeci ovog starca sta je na to odgovorio, kada mu je Poslanik Muhammed a.s. ispricao sta mu se dogodilo u pecini Hira: "Vereka mu reče: To je izaslanik koji je dolazio Musau (Mojsiju). Volio bih da sam u snazi. Volio bih biti živ kada te tvoj narod protjera. Poslanik reče: Zar će oni mene protjerati?! Reče: Da, niko nije donio nešto takvo, a da nije imao neprijatelje. Ako to doživim, pomoći ću te svim što imam! Nedugo nakon toga Vereka je umro..."

 

Takodje su u Kuranu objavljeni stihovi slicni onima u Ponovljenom Zakonu 33:1-2, gdje se opisuju mjesta na kojima se spustila objava Mojsiju, Isusu i Muhammedu neka je Bozji mir nad njima, pa kaze Allah u Kur'anu:

1. Tako mi smokve i masline,

2. i Sinajske gore,

3. i grada ovog, bezbjednog.

Kur'an 95:1-3

 

Opisujuci spustanje objave Isusu u Palestini jer tamo ima puno smokvi i maslina, Mojsiju na Sinajskoj Gori i Muhammedu a.s. u Mekki u najbezbjednijem gradu na planeti koji sam Bog Veliki cuva.

 

Da se vratimo na Ponovljeni zakon, sto se tice rijeci "s mnostvom hiljada svetaca" odnosi se na Muhammedove a.s. drugove, pomagace kojih je bilo na hiljade, ne zna im se tacan broj. A rijeci " a u desnici mu zakon ognjeni za njih" odnosi se na propis dzihada, borbe na Bozjem putu, borbe protiv zablude, mnogobostva i zla, borbe za istinu, pravdu i mir. U ovome je poenta dzihada. I ova borba izmedju dobra i zla ima da traje do Smaka svijeta. I zato je svaki iskreni musliman spreman, radi uzdizanja Bozje rijeci vrhovne istine, mira i dobra, dati svoj zivot. Jer, svi mi zivimo i umiremo, a na kraju cemo biti ozivljeni i vraceni nasem Stvoritelju. A najbolja nagrada je Bozji oprost i nagrada velika koja ceka vjernike. Jer upravo zbog ovoga pravi i iskreni musliman vise voli smrt (radi susreta sa Gospodarom i vjecnim zivotom) nego sto nevjernik voli zivot na ovom svijetu, koji je kratak, koji ima kraja.

 

To be continued... inshAllah

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam da navedem samo izvor prvog stiha sto sam naveo, rijec je o "Ponovljenom Zakonu 33:1-3

 

 

 

1 A ovo je blagoslov kojim blagoslovi Mojsije, čovek Božji sinove Izrailjeve pred smrt svoju. 2 I reče: Gospod iziđe sa Sinaja, i pokaza im se sa Sira; zasja s gore Faranske, i dođe s mnoštvom hiljada svetaca, a u desnici mu zakon ognjeni za njih. 3 Doista ljubi narode; svi su sveti Njegovi u ruci Tvojoj; i oni se slegoše k nogama Tvojim da prime reči Tvoje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

ovaj islam je jedina veće glupost od hrišćanstva... nudi istu vrstu kvaziduhovnosti, ima sve nebuloze hrišćanstva, plus još predstavlja boga još sujetnijim, opravdava ubistvo, trgovinu, i još konkretnije opisuje norme ponašanja i tako još više guši slobodu... :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

islam (a i ostale religije) je upravo napravljen da ti frontalni korteks ne treba, samo prati ono što piše... da li čoveku sa frontalnim korteksom treba neko da mu kaže šta je pogrešno, a šta ispravno, i kako treba da se ponaša? islam je potreban ovima bez frontalnog korteksa, da imaš kako da upravljaš njihovim ponašanjem, pošto sami ne umeju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...