Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

Pa fino ja samo pokušao da dokažem da narodi koji žive ovdje islamn povezuju sa turskom vladavinom, a ne posmatraju je kao religiji i ne pokušavaju da je upoznaju malo bolje. A onda su počeli napadi kako su ovdašnji muslimani poturcie kako su ovdje svi srbi i tak ote stvari. ZNači neko je imao 2 iz historije i još uvijek nije shvatio da su prije turaka ovamo mulimani došli 100 godina ranije. A Bosan je u to doba bila veliak kraljevina.

 

Ја сам очистио гомилу постова и инсистирао да се овде прича о Исламу, ти си наставио, добио си аргументоване одговоре (од стране Рогозуба) и шта си урадио - почео да паламудиш о османлијском периоду Балкана. Искрен да будем, једино чега ме је стид је што ми у окружењу постоји два милиона сународника и браће који ће бити све само не оно што јесу. Такође, што бих се и стидео тих 350 година, ако се не стиде Хрвати који су робовали некоме откад су дошли (исто и Словенци) до скоро и ако се не стиде, самозвани и такозвани, Бошњаци који државу и самоуправу немају од пада српске државе па до данас. Прво дошли Турци, па се онда обрезивало и конвертовало у Ислам, али су и даље Турци били главни, па дошли Аустријанци, па онда Срби ослободили, па комунизам, па сад ова творевина где Бошњаци као имају нешто (као за време турске владавине), али опет морају да се нагузе Србима и Хрватима ако хоће да се нека одлука донесе. Јесте, дошли су 100 година раније - Мујо, Хасо и Фата који су бивствовали у височкој пирамиди чекајући Османлије да их ослободе круне Немањића.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest So What!

Ја сам очистио гомилу постова и инсистирао да се овде прича о Исламу, ти си наставио, добио си аргументоване одговоре (од стране Рогозуба) и шта си урадио - почео да паламудиш о османлијском периоду Балкана. Искрен да будем, једино чега ме је стид је што ми у окружењу постоји два милиона сународника и браће који ће бити све само не оно што јесу. Такође, што бих се и стидео тих 350 година, ако се не стиде Хрвати који су робовали некоме откад су дошли (исто и Словенци) до скоро и ако се не стиде, самозвани и такозвани, Бошњаци који државу и самоуправу немају од пада српске државе па до данас. Прво дошли Турци, па се онда обрезивало и конвертовало у Ислам, али су и даље Турци били главни, па дошли Аустријанци, па онда Срби ослободили, па комунизам, па сад ова творевина где Бошњаци као имају нешто (као за време турске владавине), али опет морају да се нагузе Србима и Хрватима ако хоће да се нека одлука донесе. Јесте, дошли су 100 година раније - Мујо, Хасо и Фата који су бивствовали у височкој пирамиди чекајући Османлије да их ослободе круне Немањића.

 

Ja ti garantujem da su Bošnjaci imali državu prije dolaska turaka kao i vjeru, a za to postoje i pisani dokumenti. Čak su bili i saveznnici sa srbima u boju na Kosovo polju (neke feudalne kuće). Stvarno niej uredu da se prepiremo oko toga jer je to bolna tema za sve, ali kao što sam rekaoda nije postojala srendjovjekovna variajnta BiH, onda ona ne bi psotojala ni danas jer u biti nema osnove. Vas niko nikad neće voliti samo zato što ste tvrdoglavi. Zato vam se država smanjuje, a Bosna ostaje netaknuta već 250 godina upod različitim vlastiam, ali u istim granicama.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti garantujem da su Bošnjaci imali državu prije dolaska turaka kao i vjeru, a za to postoje i pisani dokumenti. Čak su bili i saveznnici sa srbima u boju na Kosovo polju...

 

Cekaj, ti to nama kazes da su Bosnjaci bili muslimani pre dolaska Turaka? :D

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја ти гарантујем да је све то лаж.

Наравно да нас неће волети кад ни сами себе не волимо (ти си очит пример). Била је и мања, хвала Богу, а била је и већа. Тако то иде кад имаш државу одувек. Ако је то било све што си хтео и ако је то све што си имао да кажеш о Исламу, молим те да напустиш тему.

 

Cekaj, ti to nama kazes da su Bosnjaci bili muslimani pre dolaska Turaka? :D

 

Ма јок, то је она теза да су Богумили аутентична босанска вера и да они никад нису били Срби него одувек само Бошњаци богумили, па су се после потурчили не као православни Срби већ као горе наведени. Још један доказ српске геноцидности према Бошњацима је и тај што су Немањићи прогонили и убијали богумиле (бабуне - што би рекао цар Душан).

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeretici iz Srbije su bežali u Bosnu, tako da su opet Srbi itekako činili tamošnje stanovništvo u to vreme.

Uostalom, Bosna je bila deo države srpskog kneza Časlava pre tog perioda od sto godina pre dolaska Turaka.

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, znači kada si vidio da sam te uzeo na brojnost taj si argument pretovrio u nevažan. Brojnost je bitna, zaista jeste. U hadisima ne pišu takve gluposti, otac mi je imam i od malena učim o poslaniku. Imam literutere koju su pisali i muislimani i nemuslimani, a govori o Muhammedu a.s. Napoleon BOnaparte i Mahtma Gandhi su ga uzimali za jednog od uzora. Mahatma Gandhi je u novinama Mlada INdija rekao:

hahahaha jel ti zajebavash il stvarno toliko pojma nemash o islamu? ja citiram hadise iz sahih buharija i sahih muslima a ti citirash gandija i napolena. kolko s ti puko. kad ti je vecj cjale imam, daj mu onda ove brojeve hadisa i trazhi da ti ih prochita:

 

sahih buhari 7:62:64 sahih buhari 7:62:65, i 7:62:88 gde u sva tri hadisa lepo pishe da je aisha imala seks sa muhamedom sa svojih 9 godina.

 

sahih muslim 4:2127 gde u hadisu pishe da je tukao svoju zhenu (i to najmladju- aishu)

sahih buhari 7:72:715 gde musliman tuche svoju zhenu da joj ostaju masnice, i aisha staje u njenu odbranu i kazhe kako pati, a muhamed ne kazhe nishta njenom muzhu, nego njoj kazhe da se vrati muzhu i da ga seksualno zadovolji

 

sunan abu-davud 38:4390 gde vrlo kratko i jasno pishe kako su pobijeni ratni zarobljenici (ukljuchujucji dechake "kojima su krenule da rastu stidne dlake" a deci oko 10 godina krecju da rastu dlake ispod mishke)

 

sahih buhari 4:52:256 i sahih muslim 19:4322 gde muhamed odobrava ubijanje zhena i dece

 

sahih buhari 1:5:268 gde lepo pishe da je imao 11 zhena odjednom.

 

sahih bukhari 7:62:63 hadis koji zajedno sa kuranskim stihom 65:4 dozvoljava muslimanima da imaju seks sa devojchicama koje josh nisu ushle u pubertet

 

sunan abu-davud 2:2150 kazhe kako je nekim muslimanima bilo neprijatno da siluju zhene ratne zarobljenice pred njihovim muzhevima koje su upravo pobedili u borbi, pa ih je muhamed ohrabio rekavshi da im alah shalje dozvolu za to, i ta dozvola je postala kuranski stih 4:24

 

sahih buhari 1:8:387, 1:2:25, 5:59:643 uz kuranske stihove 9:29 i 9:25 govore da treba nametati islam silom i da ako neko odbije da predje u islam da je dozvoljeno ubiti i(li) pljachkati ga.

 

i to su samo neki "divni" detalji iz muhamedovog "uzornog" zhivota. "divna" religija u pm.

 

zabraniti zakonom, da se ja pitam.

Edited by рогозуб
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi su sami po sebi bolesni, skloni stvarima koje normalan ljudski um tesko moze da zamisli i potrebna im je neka vrsta opravdanja za sva ona zla sto rade. Islam je jako pogodan za to. Otud toliko ljudi u islamu, ne racunajuci ogroman procenat onih koji su nasilno primili islam tokom vekova, kao sto je recimo Indija.

 

Ucenje Zoroastera je mnogo zdravije i prirodnije i steta sto je zamenjeno ovim izgovorom za religiju i otrovom za ljudski duh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti garantujem da su Bošnjaci imali državu prije dolaska turaka kao i vjeru, a za to postoje i pisani dokumenti. Čak su bili i saveznnici sa srbima u boju na Kosovo polju (neke feudalne kuće). Stvarno niej uredu da se prepiremo oko toga jer je to bolna tema za sve, ali kao što sam rekaoda nije postojala srendjovjekovna variajnta BiH, onda ona ne bi psotojala ni danas jer u biti nema osnove. Vas niko nikad neće voliti samo zato što ste tvrdoglavi. Zato vam se država smanjuje, a Bosna ostaje netaknuta već 250 godina upod različitim vlastiam, ali u istim granicama.

 

Auuuuu kakva lupetanja.... :mhihi:

 

Aj procitaj te dokumente i nesto iz istorije pre nego sto nastavis..i malo razlikuj termin "bosnjak" koji nastade devedesetih i bosanske banovine iz vremena Kotromanica,ili Bana Kulina.Ta Bosna i danasnji muslimani,imaju veze jedni s drugima koliko i Aleksandar Makedonski s makedoncima.Nikakve.

Koja to Bosna ostaje netaknuta?Vestacka tvorevina na aparatima,izdeljena na Srbe s jedne i muslimane i Hrvate s druge strane,koji pod moranjem zive zajedno?Nju odrzavaju od Dejtonskog sporazuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auh šta napisa, neka je pola istina... pa otkuda toliki broj bolesnika koji su ovu "religiju" prihvatili pitam se

sve je istina, za sve sam naveo izvore. to pishe u tim izvorima, a islam se na tim izvorima temelji. islam se shirio osvajanjem. a danas skoro niko ni ne zna kakav je muhamed bio osoba i koliko je islam nemoralna religija, formalni muslimani koji zhive normalan zhivot kad prochitaju ovakve stvari upadnu u neki denial verovatno. ja neznam kako mentalno zdrav chovek mozhe da bude musliman i posle shto sazna za ovakve stvari i postane svestan da je to istina o islamu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti garantujem da su Bošnjaci imali državu prije dolaska turaka kao i vjeru, a za to postoje i pisani dokumenti. Čak su bili i saveznnici sa srbima u boju na Kosovo polju (neke feudalne kuće). Stvarno niej uredu da se prepiremo oko toga jer je to bolna tema za sve, ali kao što sam rekaoda nije postojala srendjovjekovna variajnta BiH, onda ona ne bi psotojala ni danas jer u biti nema osnove. Vas niko nikad neće voliti samo zato što ste tvrdoglavi. Zato vam se država smanjuje, a Bosna ostaje netaknuta već 250 godina upod različitim vlastiam, ali u istim granicama.

Evo ja bas upravo to ucim za prijemni PA KAZE:(Srbija 9 vek)

 

350px-Serb_lands03.png

 

inace ovo dole Travunija,Zahumlje,Paganija i Duklja tu su ziveli Srbi

 

-Knez Rastislav iz Velikemoravske pozvao misionare iz Vizantije,Konstantina(kasnije Cirilo) i Metodija 863(znaci 9 vek) godine da sire hriscanstvo.

-Konstantin VII Porfirogenit u svom delu "Spis o narodima" ili "O upravljanju casrstvom"(10 vek) govori kako su Srbi i Hrvati dosli za vreme kralja Iraklija(610-641 godine) na Balkan.

-Tokom vise vekova rodovskog i plemenskog uredjenja u kome su Srbi ziveli pod svojim knezovima nastala je sredinom 9 veka prva srpska vladarska dinastija nazvana Vlastimirovici.Dobila je ime po knezu Vlastimiru,iako on nije prvi poznati srski knez."

-Petar i Stefan prvi clanovi dinastije Vlastimirovic koji su prihvatili hriscanstvo(ovako u nekim "sumnjivim knjigama"kaze se da je Dusan bio taj koji je istrebio pagane u Srbiji *fun fact nema veze sa ovim* :haha: )

-Pa onda Caslav obnavlja Srbiju

-Preskacem malo jer me mrzi da pisem o Nemanjicima posebno PA KAZE!!!

-Prvi poznati bosanski ban zvao se Boric koji je kao ugarski vazal ucestvovao u ratu protiv Vizantije kod Braniceva 1154 godine.

-Etnicki sastav tadasnje bosanske drzave prikazao je u jednoj povelji Dubrovacnima iz 1240 godine bosanski ban Matija Ninoslav.Prema toj mirovnoj povelji svoje podanike ban Ninoslav nazvao je Srbima dok je Dubrovcane zbog njihovog romanskog porekla nazvao Vlasima.

-Na tlu bosanske drzave obrazovana je posebna crkvena zajednica cije su se ucenje i organizacija razlikovali od katolicke i od pravoslavne crkve.Ta hriscanska crkva propovedala je dualisticko ucenje i katolicka crkva ju je proglasila jeretickom.

-Bosna je postala utociste jeretika koji su bili proterivani iz primorskih jadranskih gradova ili iz Srbije u vreme Stefana Nemanje koji je odlucno suzbijao ovakva ucenja u svojoj drzavi.

-Na celu crkve episkop-ded.Ispod njega gosti ,starci.Birani iz redova kristijana-redovnici crkve.

 

Zaboravih jednu stvar jos prvi susret Srba i Turaka:

-Bitka kod Didimotike 1352,Jovan VI Kantakuzin da bi uvecao svoju vojsku angazovao je brojne turske odrede.Turci su 1352 godine kao njegovi najamnici u bici kod Didimotike potukli udruzene srpsku,bugarsku i vojsku cara Jovana V.Prisustvo Turaka Osmanlija u Evropi ustalilo se dve godine kasnije kada zauzimaju Galipolje.

 

ccpk

Edited by Mita
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa fino ja samo pokušao da dokažem da narodi koji žive ovdje islamn povezuju sa turskom vladavinom, a ne posmatraju je kao religiji i ne pokušavaju da je upoznaju malo bolje. A onda su počeli napadi kako su ovdašnji muslimani poturcie kako su ovdje svi srbi i tak ote stvari. ZNači neko je imao 2 iz historije i još uvijek nije shvatio da su prije turaka ovamo mulimani došli 100 godina ranije. A Bosan je u to doba bila veliak kraljevina.

Ako neko nemusliman poznaje islam a to su narodi koji su bili pod Otomanskim carstvom. Otomansko carstvo=Islam nema razdvajanja nije to bila sekularna država. Rumuni, Bugari, Grci, Srbi, Hrvati odlično znaju šta je islam. Da li Francuzi i Nemci znaju šta je islam? Neznaju! Iako ima muslimana dosta neznaju jer tamo islam ne vlada. Poturčili ili primili Islam religiju okupatora jedno te isto. Radomir se probudio jednog jutra kad komšija levo se više ne zove Ilija nego Alija, komšija desno se više ne zove Petar nego Murat. Šta čovek da misli posle toga da li da veruje nekom ko sad liči na one iste okupatore? Bilo je slučajeva da je jedan brat hrišćanin a drugi postao musliman. Islam u Bosni je uvek bio mekan nije bio u toj meri populističan kao sad. Pre Turaka došli muslimani? Islamizacija je počela od oko 1500god 16vek. Jedan narod čini jezik kojim govori a ti govoriš istim ko i ja , a ja sam Srbin sve ostalo je politizacija. Tu istoriju koju ti čitaš je novokomponovana istorija i izmišljotina koja nastoji na sve moguće načine objasni kako su Bosanci bili Bošnjaci(nešto posebno) i kako su oni postali muslimani mnogo pre turaka i kako je Bogumilstvo slično islamu pa su oni kao navodno lako prihvatili islam za razliku od drugih. Ne znam kakva je tu sličnost uopšte. Bogumili se nemogu vezivati za Bošnjake jer je bogumila bilo i u Srbiji pa su proterivani u Bosnu dok je vladao Stefan Nemanja. Bogumila je bilo i u Francuskoj. Bosna je bila jedna od Srpskih zemalja jer tada nisu postojale nacije ni nacionalne države kao što se danas pokušava iz današnjeg konteksta prekrajati istorija. Tvrtko I nije bio tikva bez korena kome se nemože odrediti Srpsko poreklo. Možeš ti da promeniš ime i prezime mesto boravka i veru i sve drugo ali jezik kojim govoriš i razmišljaš te odaje po tome šta si, a ti budi i kinez ako hoćeš u politici je sve moguće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa svim izrečenim, osim da je jezik kriterijum za naciju.

Nacije ni ne postoje. Mešali su se genetski svi sa svakima. Svi evropski narodi su bili jedna skupina. Znači postoje etničke grupe njihov jezik i varijacije tog jezika, književnost, običaji koji nestaju pa se stvaraju novi.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapravo srbi,bosnjaci(bosanci ili kako go zvali ih bez uvrede) i hrvati su isti narod,ali podeljen sa 3 religije zbog naseg podneblja.Bez obzira na mesanje sa osvajacima sto je normalno i menjanje relgije svugde a pogotovu na glavnom mestu izmedju ugara i turaka,to je i dalje isti narod!Ali prosto ljudi ce terati svoju religiju do kraja sveta.

 

Stoga smatram da je ateizam sledeci stupanj u evoluciji.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoga smatram da je ateizam sledeci stupanj u evoluciji.

 

Након чега ће наступити дендроизација човечанства, а ти ћеш бити пророк.

На тему, барабе...

 

........................

 

Ко помене било шта што нема везе са темом, добиће седмодневни бан.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sufisti imaju jednu jako zanimljivu recenicu

 

''In the Darkness, the Path'' - koja govori kako se prava mudrost krije u tami, a tama je simbol nepoznatog, okultnog, tajnog znanja, crnog plamena Iblisa. Sufizam je za mene jedino zanimljiv, kada govorimo o islamu, jer on jedini ima nekakvu pravu duhovnost.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sufisti imaju jednu jako zanimljivu recenicu

 

''In the Darkness, the Path'' - koja govori kako se prava mudrost krije u tami, a tama je simbol nepoznatog, okultnog, tajnog znanja, crnog plamena Iblisa. Sufizam je za mene jedino zanimljiv, kada govorimo o islamu, jer on jedini ima nekakvu pravu duhovnost.

 

http://www.youtube.com/watch?v=1rpe9FGCpc0&feature=related

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...