Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

problem sa islamom je sto danas amerika pomaze odredjenim grupama da promovisu degenerativnu verziju islama to jest vehabizam.vehabizam je u sustini u suptornosti sa pravim islamskim ucenjem i prestavlja otpad stvoren od strane kapitalistickog sveta

 

a sto se tice hadisa o kojim rogozub govori,pa oni su nebitni,i sami muslimani kazu da je kuran svet,a ne neka oralna tradicija koja prenosi izreke muhameda.hadisi su zapisani mnogo posle smrti muhameda i nisu bitni.sam muhamed ni u jednom mestu u kuranu nije rekao da treba delovati na osnovu nekih njegovih izreka koje ce on ostaviti.hadisi su kasnije ubaceni u islam da bi se manipulisalo masama.mnogi hadisi su vremenom bili uklanjani od samih muslimanskih strucnjaka zato sto su shvatili da su te izreke izmisljene.

 

u stvarnoste sve te navodne izreke je izmislio ovaj lik http://en.wikipedia.org/wiki/Muhammad_al-Bukhari

 

i naravno za sve te gluposti sto je rekao napisao je da su to reci muhameda

 

lik je tajikistanac i verovatno je samo napisao obicaje svog plemena.mislim da je arapske kulturu degradira to sto su prihvatili da su stvari koje ovaj tajakistanac govori stvari koje je muhamed rekao,gde moze jedan tajikistanac da kaze naprednim arapima sta da rade.vec i sami polako kontaju koliko sam video da su hadisi nebitni

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem sa islamom je sto danas amerika pomaze odredjenim grupama da promovisu degenerativnu verziju islama to jest vehabizam.vehabizam je u sustini u suptornosti sa pravim islamskim ucenjem i prestavlja otpad stvoren od strane kapitalistickog sveta

 

To si provalio tako sto si obisao muslimanske komune u Amerigi na sledecim lokacijama (please fill in the blank area with a black or blue pen):

 

i) _____________________________ ;

ii) _____________________________ ;

iii) _____________________________ ;

iv) _____________________________ ;

v) _____________________________ ;

.

.

.

.

 

li) _____________________________ ;

Share this post


Link to post
Share on other sites

u amerigi? i muslimani nemaju komune.

provalio tako shto sam prochitao dosta vehabijske literature, shto mozhe svako da uradi na netu, i odma se vidi ne samo njihovo oslanjanje na izvore islama- kuran i hadise, vecj njihovo veliko insistiranje na tome. i prichao sa par vehabija, chisto onako da mi pojasne neke stvari..

Share this post


Link to post
Share on other sites

tesho nerazumesh se. vehabizam, tj. salafizam je izvorni islam. to je islam koji se oslanja samo na kuran i sunu (uputu) muhameda, bez ikakvog modernizma. takav je islam bio za vreme muhameda i prve 4 kalife, i 'vehabije' samo zhele da se vrate tom izvoru.

 

greska,vahabizam nema veze sa izvornim islamom.vahabizam je nastao u 18 veku i osnovali su ga agenti britanske krune.to je podmetnuto arapima i to nije njihovo izvorno ucenje.ovo i odredjen broj arapa tvrdi

 

a sto se tice hadisa o kojim rogozub govori,pa oni su nebitni,i sami muslimani kazu da je kuran svet,a ne neka oralna tradicija koja prenosi izreke muhameda.hadisi su zapisani mnogo posle smrti muhameda i nisu bitni.sam muhamed ni u jednom mestu u kuranu nije rekao da treba delovati na osnovu nekih njegovih izreka koje ce on ostaviti.hadisi su kasnije ubaceni u islam da bi se manipulisalo masama.mnogi hadisi su vremenom bili uklanjani od samih muslimanskih strucnjaka zato sto su shvatili da su te izreke izmisljene.

 

u stvarnoste sve te navodne izreke je izmislio ovaj lik http://en.wikipedia.org/wiki/Muhammad_al-Bukhari

 

i naravno za sve te gluposti sto je rekao napisao je da su to reci muhameda

 

lik je tajikistanac i verovatno je samo napisao obicaje svog plemena.mislim da je arapske kulturu degradira to sto su prihvatili da su stvari koje ovaj tajakistanac govori stvari koje je muhamed rekao,gde moze jedan tajikistanac da kaze naprednim arapima sta da rade.vec i sami polako kontaju koliko sam video da su hadisi nebitni

 

 

To si provalio tako sto si obisao muslimanske komune u Amerigi na sledecim lokacijama (please fill in the blank area with a black or blue pen):

 

i) _____________________________ ;

ii) _____________________________ ;

iii) _____________________________ ;

iv) _____________________________ ;

v) _____________________________ ;

.

.

.

.

 

li) _____________________________ ;

 

a dobro izvini molim te ali ciji je saveznik saudijska arabija koja je zvanicno vehabijska zemlja?ko je finansirao mudzahedine u afganistanu?ko je novcem pomogao cecenske teroriste?ko je u bosni slao oruzije aliji izetbegovicu?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

greska,vahabizam nema veze sa izvornim islamom.vahabizam je nastao u 18 veku

 

 

a sto se tice hadisa o kojim rogozub govori,pa oni su nebitni,i sami muslimani kazu da je kuran svet,a ne neka oralna tradicija koja prenosi izreke muhameda.

lupetash gluposti. u kuranu ne pishe nishta o 5 dnevnih molitvi, o njihovim vremenima, o nachinu kako se klanja, niti u kuranu pishe o tome kada je post, koliko traje, i kako treba da se posti. to je sve u hadisima. molim te, nemoj da prichash kada se nerazumesh.

 

sam muhamed ni u jednom mestu u kuranu nije rekao da treba delovati na osnovu nekih njegovih izreka koje ce on ostaviti.

 

Kuran 4:64. A Mi smo poslali svakog Poslanika zato da bi mu se vi, prema Allahovom naredjenju, pokoravali.

 

Kuran 4:65 I tako Mi Gospodara tvoga, oni necje biti vjernici dok za sudiju u sporovima medjusobnim tebe ne prihvate i da onda zbog presude tvoje u dushama svojim nimalo tegobe ne osjete i dok se sasvim ne pokore.

 

Kuran 33:36 Kada Allah i Posalnik Njegov neshto odrede, onda ni vjernik ni vjernica nemaju pravo da po svom nahodjenju postupe. A ko Allaha i Njegova Posalnika ne poslusha, taj je sigurno skrenuo s pravog puta.

 

Kuran 4:80 Onaj ko se pokorava Poslaniku pokorava se i Allahu; a onaj ko glavu okrecje – Mi te nismo poslali da takvima chuvar budesh.

 

Kuran 4:31-32 Reci: "Ako Allaha volite, mene slijedite, i vas cje Allah voljeti i grijehe vam oprostiti!" – a Allah prashta i samilostan je. Reci: "Pokoravajte se Allahu i Poslaniku!" A ako oni glave okrenu – pa, Allah, zaista, ne voli nevjernike.

 

i postoji josh gomila.

 

u stvarnoste sve te navodne izreke je izmislio ovaj lik

buhari nije izmislio hadise, vecj ih zapisao.

 

hadisi su glavni izvor za bilo shta o islamu, bilo da je teologija, bilo da je praksa.

 

a reci bilo kom pobozhnom (sunitskom) muslimanu, nemora vehabiji, to o buhariju, pa cjesh da vidish kako cje lepo da se provedesh.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

greska,vahabizam nema veze sa izvornim islamom.vahabizam je nastao u 18 veku

 

 

a sto se tice hadisa o kojim rogozub govori,pa oni su nebitni,i sami muslimani kazu da je kuran svet,a ne neka oralna tradicija koja prenosi izreke muhameda.

lupetash gluposti. u kuranu ne pishe nishta o 5 dnevnih molitvi, o njihovim vremenima, o nachinu kako se klanja, niti u kuranu pishe o tome kada je post, koliko traje, i kako treba da se posti. to je sve u hadisima. molim te, nemoj da prichash kada se nerazumesh.

 

razumem se totalno i nisam ja to izmislio za hadise vec mi je to pricao jedan musliman.a vehabije kada se pogleda su stvarno delo zapada.zapad ih je stvorio sada im zapad pomaze.zapadu ide u korist da se unisti tkivo tradicije bliskog istoka sa takvim destruktivnim ucenjima

 

sam muhamed ni u jednom mestu u kuranu nije rekao da treba delovati na osnovu nekih njegovih izreka koje ce on ostaviti.

 

Kuran 4:64. A Mi smo poslali svakog Poslanika zato da bi mu se vi, prema Allahovom naredjenju, pokoravali.

 

Kuran 4:65 I tako Mi Gospodara tvoga, oni necje biti vjernici dok za sudiju u sporovima medjusobnim tebe ne prihvate i da onda zbog presude tvoje u dushama svojim nimalo tegobe ne osjete i dok se sasvim ne pokore.

 

Kuran 33:36 Kada Allah i Posalnik Njegov neshto odrede, onda ni vjernik ni vjernica nemaju pravo da po svom nahodjenju postupe. A ko Allaha i Njegova Posalnika ne poslusha, taj je sigurno skrenuo s pravog puta.

 

Kuran 4:80 Onaj ko se pokorava Poslaniku pokorava se i Allahu; a onaj ko glavu okrecje – Mi te nismo poslali da takvima chuvar budesh.

 

Kuran 4:31-32 Reci: "Ako Allaha volite, mene slijedite, i vas cje Allah voljeti i grijehe vam oprostiti!" – a Allah prashta i samilostan je. Reci: "Pokoravajte se Allahu i Poslaniku!" A ako oni glave okrenu – pa, Allah, zaista, ne voli nevjernike.

 

i postoji josh gomila.

 

iz ovih odlomaka nikako se nemoze zakuljuciti da muhamed kaze da treba slusati tamo neko piskaranje koje je zapisao neki tamo tadjikstianac 300 godina posle njegove smrti,a za koji doticni tadjaikstanac tvrdi da su to u stvari reci muhamedove.muhamed nigde u ovim recima kurana nije ni rekao da treba da postuju ista sem kurana i ostalih svetih knjiga

 

 

u stvarnoste sve te navodne izreke je izmislio ovaj lik

buhari nije izmislio hadise, vecj ih zapisao.

 

hadisi su glavni izvor za bilo shta o islamu, bilo da je teologija, bilo da je praksa.

 

a reci bilo kom pobozhnom (sunitskom) muslimanu, nemora vehabiji, to o buhariju, pa cjesh da vidish kako cje lepo da se provedesh.

 

meni je to za hadise pricao jedan sunit.dosta muslimana sumnja u verodostojnost hadisa.cak i muslimanski eksperti sumnjaju u njihovu verodostojonost.da si pricao sa upucenim muslimanima koji nisu vehabije mozda bi i cuo o tome

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

iz ovih odlomaka nikako se nemoze zakuljuciti da muhamed kaze da treba slusati tamo neko piskaranje koje je zapisao neki tamo tadjikstianac 300 godina posle njegove smrti,a za koji doticni tadjaikstanac tvrdi da su to u stvari reci muhamedove.muhamed nigde u ovim recima kurana nije ni rekao da treba da postuju ista sem kurana i ostalih svetih knjiga

lepo se kazhe da se treba slediti muhamed i ono shto on odredi. kuran nisu muhamedove rechi, nego mu je to diktirao andjeo dzhibril. muhamedove rechi su u hadisima.

 

meni je to za hadise pricao jedan sunit.dosta muslimana sumnja u verodostojnost hadisa.cak i muslimanski eksperti sumnjaju u njihovu verodostojonost.da si pricao sa upucenim muslimanima koji nisu vehabije mozda bi i cuo o tome

brate, ne lupetaj. mogao si jedino da prichash sa nekim liberalom. hadisi imaju isnade, imaju ilmove, zna se koji hadisi u autentichni, koji su mozhda autentichni, i koji nisu autentichni. zbirke buharija i muslima su sahih- shto znachi da su hadisi u tim zbirkama autentichni. sva 4 madhaba prihvataju obaveznost i nezamenljivost hadisa, i ti si sada hiljadu ipo godina kasnije doshao da prosipash prichu kako hadisi ne valjaju, znachi nemoj kenjati vishe

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiram zasto je Muhamed morao da dopunjava Kur'an. Odakle potreba za tim, ako se islamska sveta knjiga smatra potpunom. Pretpostavljam da je zbog pojasnjenja, i da ti originalni hadisi imaju jako utemeljenje u Kuranu, ali opet cemu sve to.. da je Alah htio da doda jos nesto, dodao bi.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo se kazhe da se treba slediti muhamed i ono shto on odredi. kuran nisu muhamedove rechi, nego mu je to diktirao andjeo dzhibril. muhamedove rechi su u hadisima.

 

 

brate, ne lupetaj. mogao si jedino da prichash sa nekim liberalom. hadisi imaju isnade, imaju ilmove, zna se koji hadisi u autentichni, koji su mozhda autentichni, i koji nisu autentichni. zbirke buharija i muslima su sahih- shto znachi da su hadisi u tim zbirkama autentichni. sva 4 madhaba prihvataju obaveznost i nezamenljivost hadisa, i ti si sada hiljadu ipo godina kasnije doshao da prosipash prichu kako hadisi ne valjaju, znachi nemoj kenjati vishe

 

nisam jedini koji misli ovako http://en.wikipedia.org/wiki/Qur'an_alone

 

lik sa kojim sam pricao nije uopste liberal,sta vise lik ne voli ameriku niti demokratiju.i rekao je lose stvari o neoliberalizmu.to sto pricam to nije kenjanje,to je nesto sto kroz citavu istoriju islama od pocetka deo muslimana shvata i pokusava da objasni ostatku muslimana.i ako cemo iskreno dobar deo islamskih strucnjaka danas sumnja da su hadisi autenticni i da ih treba postovati.ali problem je sto je religija dosta inetna stvar.taj musliman mi je pricao da recimo ona odredba da zene moraju da nose onaj pokrov preko lica to je ubaceno,nigde u kuranu to ne pise.to je taj lik izmislio cisto onako(mozda je u njegovom zaostalom plemenu to bio obicaj) pa je to ubacio kao obicaj za sve muslimane.danas mnogi islamski strucnjaci shvataju da nosenje pokrova za zene nije obavezno,ali nemozes vise objasniti obicnim muslimanima da to nije deo islama kada su ih vekovima pokvareni imami ucili lazima iz hadisa.to da u islamu to sa nosenjem islamske nosnje nije deo islama to mi je licno musliman pricao.i kaze i da je on besan zbog toga.to je degeneracija religije.a vehabije samo doprinose toj degenraciji,cilj vehabizma je unistenje arapske kulture i tradicije.zasto su vehabije protiv muzike?? zato sto je muzika jako bitan deo zivota arapa i deo njihove tradicije.ako unistis tradiciju,kulturu,muziku,umetnost onda si unistio i narod.a to je upravo bio cilj britanskih kolonijanih vlasti kada su sirili vehabizam.vehabizam je orudje novog svetskog poredka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiram zasto je Muhamed morao da dopunjava Kur'an. Odakle potreba za tim, ako se islamska sveta knjiga smatra potpunom.

kako bi se muslimani molili i kako bi postili? 5 namaza dnevno se ni ne pominje u kuranu, a kamoli kako se oni vrshe, isto tako i za post. u kuranu nepishe ni kako se postaje musliman, tj. kako glasi shahada, nepishe koliki je zakat (obavezna milostinja), niti pishe gde treba da se vrshi hadzh, ni kada. a to su 5 stubova islama, glavne stvari u islamu! a njih nema u kuranu. hadisi jednostavno nemogu da se odbace, ni u najmanjoj meri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam jedini koji misli ovako

ahahahaha. kenjash kako su vehabije nastale u 18om veku i da ih je stvorio zapad i onda prodajesh priche prichajucji kako imash istomishljenike medju "muslimanskim" grupama nastalim u 20om veku i to na zapadu. ma ajde.

 

zasto su vehabije protiv muzike??

zato shto su muzichki instrumenti zabranjeni u hadisima. kao i u kuranu ajet 31:6, prema tefsiru svih madhaba.

 

Tad se postavlja retoricko pitanje - sto onda ima u svetoj knjizi islama, ako nema samih osnova islama?

vecj sam rekao. ima dosta prichica- preprichavanja sekvenci iz starog zaveta i malo pominjanja isusa, dosta stvari koje su nejasne bez hadisa koji ih stavljaju u istorijski kontekst tachnog vremena kada su ti delovi kurana objavljeni muhamedu, i najvecji deo je spam o tome kako je allah najjachi i sve naj, naj.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto su vehabije protiv muzike??

zato shto su muzichki instrumenti zabranjeni u hadisima. kao i u kuranu ajet 31:6, prema tefsiru svih madhaba.

 

u kuranu nigde ne pise da su muzicki instrumenti zabranjeni.a ne pise ni u hadisima a i ako pise to su izmislile vehabije.vehabije su rak unutar zdravog tkiva islama.i nazlost previse su se rasirili.svaka religija koja pokusava da unisti kulturu mora da umre.vehabizam pokusava da unisti lepotu folk muzike bliskog istoka i zato vehabizam mora da umre

Share this post


Link to post
Share on other sites

u kuranu nigde ne pise da su muzicki instrumenti zabranjeni.a ne pise ni u hadisima a i ako pise to su izmislile vehabije.vehabije su rak unutar zdravog tkiva islama.i nazlost previse su se rasirili.svaka religija koja pokusava da unisti kulturu mora da umre.vehabizam pokusava da unisti lepotu folk muzike bliskog istoka i zato vehabizam mora da umre

kenjash kao krdo foki. vehabije neizmishljaju hadise, vecj koriste hadise postojecje, iste one koje koriste sva 4 sunitska madhaba. hadisi, tefsir, i kuran- dakle sunitski islam zabranje muziku, pevanje i igranje.

http://www.islam-qa.com/en/ref/5000

 

muziku zabranjuje i shitski islam.

http://www.shiachat.com/forum/index.php?sh...t&p=1433805

 

to je shta kazhe religija. naravno da cje svaki liberal i modernista da odbaci deo religije koji mu se nesvidja. ili cje da se pojavi tesha i da kenja kako to nevalja jer su zurle i folk zika najjachi.

 

 

 

 

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

u kuranu nigde ne pise da su muzicki instrumenti zabranjeni.a ne pise ni u hadisima a i ako pise to su izmislile vehabije.vehabije su rak unutar zdravog tkiva islama.i nazlost previse su se rasirili.svaka religija koja pokusava da unisti kulturu mora da umre.vehabizam pokusava da unisti lepotu folk muzike bliskog istoka i zato vehabizam mora da umre

kenjash kao krdo foki. vehabije neizmishljaju hadise, vecj koriste hadise postojecje, iste one koje koriste sva 4 sunitska madhaba. hadisi, tefsir, i kuran- dakle sunitski islam zabranje muziku, pevanje i igranje.

http://www.islam-qa.com/en/ref/5000

 

muziku zabranjuje i shitski islam.

http://www.shiachat.com/forum/index.php?sh...t&p=1433805

 

to je shta kazhe religija. naravno da cje svaki liberal i modernista da odbaci deo religije koji mu se nesvidja. ili cje da se pojavi tesha i da kenja kako to nevalja jer su zurle i folk zika najjachi.

 

folk muzika jeste najjaca,i slusam velike kolicine arapskog i iranskog folka.ove linkove koje si postavio,llikovi na tim forumima su deo onih muslimana koji se nesto preseravaju kao mi ne samo da hocemo da budemo muslimani,nego hocemo da budemo veci muslimani od muhameda pa izmisljamo kojekava pravila koja nemaju veze sa islamom da bi mogli da se preseravamo sa njima.pravi islam nema veze sa vehabijskom sektom,to ce ti reci vecina islamskih verskih vodja koji nisu iz saudijske arabije.ako neko mrzi vehabije to su muslimani.ni u jemenu ne vole vehabije.onaj lider cecenskih terorista,citao sam njegov intervju on kaze takodje da su vehabije degenerici.jedini koji ne misle da su vehabije degenerici su same vehabije.njih je neko ubedio da je to pravi put.ali to ces naci kod svake sekte.svaka sekte tvrdi da je ona pravi put,pravo ucenje.pravi islam ne zabranjuje muziku niti zabranjuje ples cak ni ne zabranjuje da zene idu bez pokrova.samo sto su neki imbecili modifikovali islam radi svojih potreba.i ni jedan muslimanski verski vodja koji nije salahista,ahmeti,vehabija ili tako nesto ti nece reci da islam zabranjuje muziku.sufisti koji cak koriste muziku u svojim obredima.inace mislim da su sufisti najpozitivniji deo islama i najblizi orginalnom islamskom ucenju

Share this post


Link to post
Share on other sites

pravi islam nema veze sa vehabijskom sektom,to ce ti reci vecina islamskih verskih vodja koji nisu iz saudijske arabije

neznash o chemu prichash. vehabizam je izvorni islam. oni zhive onako kako su zhiveli muhamed i prvi muslimani.

 

pravi islam ne zabranjuje muziku niti zabranjuje ples cak ni ne zabranjuje da zene idu bez pokrova.

a koji je to pravi islam? united submitters international, nastao sedamdesetih? poshto su ona jedina "islamska" grupacija koja ne zabranjuje muziku, ples i otkrivanje zhena.

 

sufisti koji cak koriste muziku u svojim obredima.inace mislim da su sufisti najpozitivniji deo islama i najblizi orginalnom islamskom ucenju

zapravo svi sufi redovi su sekte koje su se odvojile od shita vishe od 500 godina posle muhameda. jedini sufi red koji mozhe da svoje poreklo dovede do muhameda i prvih muslimana su nakshbandi sufiji, a oni su samo pobozhni ljudi koji poshtuju sherijatska pravila, izmedju ostalog da je muzika zabranja.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

pravi islam nema veze sa vehabijskom sektom,to ce ti reci vecina islamskih verskih vodja koji nisu iz saudijske arabije

neznash o chemu prichash. vehabizam je izvorni islam. oni zhive onako kako su zhiveli muhamed i prvi muslimani.

 

i neki protestanti tvrde da su izvorno hriscansko ucenje.svaka sekta tvrdi za sebe da je izvorna.ali njihova prica je glupa jer ono sto oni rade nema veze sa pravim islamom.taj vehabizam sire saudijci koji su americki saveznici.vehabizam je pokvarena sekta koja mora biti iskorenjena.oni manipulisu sa islamskim svetim knjigama i lazu.evo ovde su to lepo objasnili

 

http://shadhilitariqa.com/site/index.php?o...0&Itemid=21

 

pravi islam ne zabranjuje muziku niti zabranjuje ples cak ni ne zabranjuje da zene idu bez pokrova.

a koji je to pravi islam? united submitters international, nastao sedamdesetih? poshto su ona jedina "islamska" grupacija koja ne zabranjuje muziku, ples i otkrivanje zhena.

 

iznosis neistine

ajde mi molim te reci koja to islamska skola sem salafista zabranjuje muziku i ples???

 

sufisti koji cak koriste muziku u svojim obredima.inace mislim da su sufisti najpozitivniji deo islama i najblizi orginalnom islamskom ucenju

zapravo svi sufi redovi su sekte koje su se odvojile od shita vishe od 500 godina posle muhameda. jedini sufi red koji mozhe da svoje poreklo dovede do muhameda i prvih muslimana su nakshbandi sufiji, a oni su samo pobozhni ljudi koji poshtuju sherijatska pravila, izmedju ostalog da je muzika zabranja.

 

 

kao prvo ako toliko pljujes po sufizmu trebas da znas da je sufizam uticao na razvoj vebaizma.kao drugi sufizam je stariji od vehabizma.sufizam nije postojao u doba muhameda,to priznajem ali sufizam generalno je sinteza raznih religija i kao takav prestavlja najprosveceniji deo islama,a i nije bitno dali je islam koji se praktikuje isti kao zivot muhamedovih saputnika neko je cilj kao i svakoj religiji dostici neki nivo viseg razmevanja.sufizam je istinski islam.religije evoluiraju vremenom.sufisti su postigli dubinu u verskom ucenju u razliku od zaostalih vehabija,a sem toga imaju super muziku

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo priče o muzici, mislim da je zabrana aktivnosti koja je čoveku prirodna koliko i da jede, pije i spava, i to od najranijih vremena, samo još jedan dokaz degenerisanosti judeohrišćanskih religija...

 

u potpunosti se slazem.muzika i ples su sastavni deo covekoce prirode

Share this post


Link to post
Share on other sites

i neki protestanti tvrde da su izvorno hriscansko ucenje.

to je vrlo lako potvrditi. protestanti su nastali 1500 godina posle isusa, i nemaju kontinuitet do njega. katolici imaju kontinuitet samo do hiljadite godine posle hrista, dok pravoslavlje ima kontinuitet do hrista, jer prihvata autoritet i iz prvog, i iz drugog, trecjeg, i tako do dvadesetog veka. isto tako i vehabije. nemozhesh da kazhesh da su vehabije nastale u modernom dobu, jer je njima jedan od najvecjih autoriteta (neshto kao svetac u pravoslavlju) chovek koji je zhiveo u 13om veku: http://en.wikipedia.org/wiki/Ibn_Taymiyyah

 

ali njihova prica je glupa jer ono sto oni rade nema veze sa pravim islamom.

vehabizam je izvorni islam.

 

taj vehabizam sire saudijci koji su americki saveznici.

zapravo ne. imash 5,6 vehabi/salafi sajtova na "boshnjachkom", lako mozhesh prochitati shta vehabije misle o drzhavi saudijskoj arabiji- a imaju vrlo loshe mishljenje, upravo zbog druzhenja sa amerikom. oni im samo iskorishcjavaju pare i novoizgradjene dzhamije.

 

ajde mi molim te reci koja to islamska skola sem salafista zabranjuje muziku i ples???

sva 4 sunitska madhaba, mada vidim da neznash shta je to. to su sherijatske shkole, sunistski islam je podeljen na 4 shkole. http://en.wikipedia.org/wiki/Madh%27hab shitski islam takodje zabranjuje muziku i ples.

 

kao drugi sufizam je stariji od vehabizma.

pravo ime vehabizma je salafizam. salafije su oni koji prate salafe. a salafi su prva generacija muslimana, za koju kuran i hadisi kazhu da je najbolja generacija muslimana koja cje ikad zhiveti na zemlji. zato se zovu salafije, jer se vracjaju izvornom islamu, muhamedu i prvoj generaciji muslimana.

 

,to priznajem ali sufizam generalno je sinteza raznih religija

i

sufizam je istinski islam.

su rechenice koje se potiru. islam nije napravljen da evoluira, vecj je po samom sebi savrshena religija, i bilo kakva novotarija u veri je greh koji choveka chini kafirom, tj. nevernikom. http://en.wikipedia.org/wiki/Bid%E2%80%98ah

 

Apropo priče o muzici, mislim da je zabrana aktivnosti koja je čoveku prirodna koliko i da jede, pije i spava,

jedenje, pijenje i spavanje su prirodni; muzika, ples, i zabava uopshte su potpuno nepotrebni choveku.

Edited by рогозуб
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...