Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Guest never be out
Ima li neko ovde ko je musliman, ili neko ko zna nesto malo vise o islamu?

Voleo bi da naucim nesto o ovoj religiji.

 

mislim da sve sto pise ovde nije istina. ja sam musliman. kur'an nije nikakav plagijat vec je to sveta knjiga dok je biblija izmijenjena forma indzila kojeg je primio isa a.s. odnosno krsc. isus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sve politika,jebalo se njima za rajeve i mistike.Isa,sto rece never_be_out,je bio jevrejski Gandi dok je Mule bio trgovacki putnik koji iskoristio ucenje sekte hanifa,inace Arabljanskih drustvenih revolucionara,da se nametne gramzivoj aristokratiji Meke kao shef.I Marko Kraljevic je danas mozda i najveci epski junak Balkana,a bio je najzesci turski dupelizac iz okoline Prilepa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
A inace vikipedija je merodavna do mojega.

 

Ne treba mi wikipedia da znam mnogo o ovome. Poznajem devojku koja je Alevi i veoma sam blizak sa njom. Alevizam je sekta u okviru Islama koja zabranjuje ubijanje bilo koga i propoveda ljubav prema svima bez obzira na religiju, ne zahteva odlaske u dzamiju, klanjanje 5 puta dnevno, ramazan... Muskarac moze imati samo jednu zenu i zene su uopsteno jako postovane, ne nose nikakve feredze i sranja i podsticu se da se sto vise obrazuju. I da se razumemo, nije to neka mala sektica - u Turskoj ih ima najmanje 10 miliona, a po nekim procenama i do 15. Ne kenjajte o Islamu samo na osnovu sunitskog pogleda na isti, postoji tu jos mnogo frakcija.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Alevizam je sekta u okviru Islama koja zabranjuje ubijanje bilo koga i propoveda ljubav prema svima bez obzira na religiju, ne zahteva odlaske u dzamiju, klanjanje 5 puta dnevno, ramazan... Muskarac moze imati samo jednu zenu i zene su uopsteno jako postovane, ne nose nikakve feredze i sranja i podsticu se da se sto vise obrazuju.

inache, ako nisi znao, islam je osnovao muhamed. on je sam vodio par ratova i dosta ubijao, i naredio da se ubije svako ko napusti islam, ili prestane da klanja 5 puta dnevno (jer je to napushtanje islama po muhamedu), naredio da se posti ramazan, imao gomilu zhenu, muslimanima dozvolio po 4, i naredio da zhene pred ljudima smeju da otkriju samo shake i ochi, lice samo ako nema nikoga ko im nije blizak rodjak.

veoma se lako da zakljuchiti da alevizam nema veze sa religijom koju je osnovao muhamed, tj. sa islamom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako ti nisi znao, alevizam slavi kao ravnopravne Muhameda i njegovog zeta, Alija po kojem je i sekta dobila ime. Sunitsko drustvo uopste nije prihvatalo alevije kao muslimane sve dok Ajatolah Homeini nije doneo proglas kojim se aleviji prihvataju kao ravnopravni muslimani sa svim ostalim. Ali oni su i dan-danas meta diskriminacije u islamskom svetu i neretko se, cak, desavaju i teroristicki napadi protiv njih od strane sunita. Aleviji jesu muslimani, ali to ne znaci da prate njegovo standardno ucenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u proshloj poruci sam objasnio, ti ako nezhelish da prihvatish, nemorash.

 

Sunitsko drustvo uopste nije prihvatalo alevije kao muslimane sve dok Ajatolah Homeini

ajatola nije autoritet sunita, nego shita, a suniti sigurno nisu pratili proglase Homeinija sa kojim su se poprilichno mrzeli.

 

Aleviji jesu muslimani, ali to ne znaci da prate njegovo standardno ucenje.

aleviji nemogu da budu muslimani isto kao shto pederi nemogu da budu hrishcjani. to se zove protivrechnost u pojmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aleviji nemogu da budu muslimani isto kao shto pederi nemogu da budu hrishcjani. to se zove protivrechnost u pojmu.

 

Neće baš biti tako...

 

Ako je neko kršten na rođenju u pravoslavnoj crkvi, njega je blagoslovio Duh Sveti i on je hrišćanin vo vjek i vjekov. Čovek može biti peder, ako se smatra pravoslavcem, ide redovno u crkvu, posti, slavi sveca, ponaša se u skladu sa deset božjih zapovesti itd, on je hrišćanin. To što se on jebe u dupe samo znači da podilazi svojim nagonima koji su u suprotnosti sa njegovom religijom, ništa više. Prema tome, iz čisto teološke perspektive, ne vidim po čemu je peder veći grešnik od nekoga ko se svaki dan ožderava i napija. I jedno i drugo je uživanje u telesnom i obojica su jednako hrišćani. Daleko od toga da branim pedere, ja se u suštini slažem da oni ne mogu biti hrišćani, ali onda Crkva mora biti jednako rigorozna prema svima, a bojim se da bi malo hrišćana ostalo u tom slučaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

inache, ako nisi znao, islam je osnovao muhamed. on je sam vodio par ratova i dosta ubijao, i naredio da se ubije svako ko napusti islam, ili prestane da klanja 5 puta dnevno (jer je to napushtanje islama po muhamedu), naredio da se posti ramazan, imao gomilu zhenu, muslimanima dozvolio po 4, i naredio da zhene pred ljudima smeju da otkriju samo shake i ochi, lice samo ako nema nikoga ko im nije blizak rodjak.

veoma se lako da zakljuchiti da alevizam nema veze sa religijom koju je osnovao muhamed, tj. sa islamom.

 

Jel mozes ti ista od toga da potkrepis konkretno citatima iz Kurana. Da ne bude rekla kazala.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

u proshloj poruci sam objasnio, ti ako nezhelish da prihvatish, nemorash.

ajatola nije autoritet sunita, nego shita, a suniti sigurno nisu pratili proglase Homeinija sa kojim su se poprilichno mrzeli.

aleviji nemogu da budu muslimani isto kao shto pederi nemogu da budu hrishcjani. to se zove protivrechnost u pojmu.

 

90% alevija zivi u Turskoj, i taj Homeinijev proglas je ipak imao efekta na SVE muslimane i sve frakcije Islama su posle toga pocele da prihvataju alevije. Inace, u prvom postu si izneo sta je sve Muhamed propovedao i da se stoga aleviji ne uklapaju u taj "kalup" - e, u tome je poenta. Otkad se zna za sunite i za alevije oni se konstantno prepucavaju oko toga ko je od njih izvrnuo prorokove reci, tj. svaka od te dve ekipe smatra da upravo oni postuju izvornu rec a da su je ovi drugi izvrnuli. Otuda i jedni i drugi imaju puno pravo da se nazivaju muslimanima sto, u osnovi, i jesu.

Kao kada bi ti sad poceo da tvrdis kako su samo pravoslavci pravi hriscani a, na primer, protestanti nisu. Daj, zajebi tu filozofiju. Ako aleviji veruju u Alaha i Muhameda i proucavaju Kuran, ali na svoj nacin - oni su muslimani. I tvoja rec ne moze da pobije vekove te tradicije.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće baš biti tako...

 

Ako je neko kršten na rođenju u pravoslavnoj crkvi, njega je blagoslovio Duh Sveti i on je hrišćanin vo vjek i vjekov. Čovek može biti peder, ako se smatra pravoslavcem, ide redovno u crkvu, posti, slavi sveca, ponaša se u skladu sa deset božjih zapovesti itd, on je hrišćanin. To što se on jebe u dupe samo znači da podilazi svojim nagonima koji su u suprotnosti sa njegovom religijom, ništa više. Prema tome, iz čisto teološke perspektive, ne vidim po čemu je peder veći grešnik od nekoga ko se svaki dan ožderava i napija. I jedno i drugo je uživanje u telesnom i obojica su jednako hrišćani. Daleko od toga da branim pedere, ja se u suštini slažem da oni ne mogu biti hrišćani, ali onda Crkva mora biti jednako rigorozna prema svima, a bojim se da bi malo hrišćana ostalo u tom slučaju.

 

 

Cuo nekad za pojam, DOBAR HRISCANIN i LOS HRISCANIN.

I ubica moze da bude hriscanin, nije problem.

 

Isto tako verovatno u Islamu postoje propisana neka pravila po kojima se neko uklapa neko ne. Pa ih to cini losim muslimanima ili dobrim muslimanima.

 

Ne znam za islam al zbog neslaganja sta je Dobar sta LOS hriscanin i jeste motiv za stvaranje vise crkvi. Protestantska, Katolicka, Pravoslavna etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je neko kršten na rođenju u pravoslavnoj crkvi, njega je blagoslovio Duh Sveti i on je hrišćanin vo vjek i vjekov.

Gojko ovo sam ti pojasnio josh pre par godina. takav chovek je krshten, ne i Hrishcjanin.

 

Čovek može biti peder, ako se smatra pravoslavcem, ide redovno u crkvu, posti, slavi sveca, ponaša se u skladu sa deset božjih zapovesti itd, on je hrišćanin.

biti peder se potire sa podvuchenim. takav mozhe samo da se ruga bogu i svecima, a inache, isti chovek koji je zapisao 10 zapovesti je zapisao i propis da se nad pederima primenjuje smrtna kazna. kamenovanjem.

 

Prema tome, iz čisto teološke perspektive, ne vidim po čemu je peder veći grešnik od nekoga ko se svaki dan ožderava i napija.

iz chisto teoloshke perstektive, stomakougadjanje nije smrtni greh, dok sodomija jeste, a i u starom zavetu (svetom pismu) i u novom zavetu (nomokanonu) je propisana smrtna kazna za sodomiju (u javnosti). tako da postoji povecja razlika.

 

Otuda i jedni i drugi imaju puno pravo da se nazivaju muslimanima sto, u osnovi, i jesu.

stvari koje sam ja napisao nisu neko muhamedovo tajno uchenje oko koga mogu da se svadjaju muslimanske sekte- mi imamo ispravno predanje, ne, mi imamo; to su istorijski podaci. muhamed je imao 11 zhena, i jednostavno je pogreshno recji da bilo kakvo zalaganje za monogamiju mozhe da ima veze sa islamom.

 

Kao kada bi ti sad poceo da tvrdis kako su samo pravoslavci pravi hriscani a, na primer, protestanti nisu.

chekaj, jel ti mene zajebavash? kakvom li vas istorijom truju.. naravno da su pravoslavci jedini hrishcjani, od njih su se odvojili jeretici rimokatolici, a onda se od rimokatolika odvojili protestanti.

 

Isto tako verovatno u Islamu postoje propisana neka pravila po kojima se neko uklapa neko ne. Pa ih to cini losim muslimanima ili dobrim muslimanima.

zapravo u islamu postoje stvari koje kada uradish prestajes da budes musliman. ako te zanima, prochitaj

http://www.studio-din.com/modules.php?name...cle&sid=983

tako neshto postoji i u hrishcjanstvu, kada si pod anatemom, nisi vishe hrishcjanin.

 

Jel mozes ti ista od toga da potkrepis konkretno citatima iz Kurana.

kuran je kratka knjiga koja ima jedno desetak prichica i mali milion spamova o tome kako postoji samo jedan bog i on je najjachi. u kuranu nemozesh nacji ni da se pominju 5 namaza dnevno, a kamoli kako se klanjaju, to se nalazi u hadisima. tako da ti citate iz kurana ne mogu dati, a da pretrazhujem tomove i tomove hadisa ne pada mi napamet. ako te zanima, evo ti odlichan sajt http://www.milletuibrahim.com dve cele zbrirke hadisa, sira ("muhamedovo zhitije"), i dosta pravih islamskih knjiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loš hrišćanin je, i dalje, hrišćanin.

 

To stoji nego neki eto imaju potrebu da dele ljude na lose hriscane ( ne hriscane ) i dobre hriscane ( PRAVE HRISCANE! )

Samo skrecem paznju na taj mali detalj.

 

Tako i u svakoj drugoj religiji.

zapravo u islamu postoje stvari koje kada uradish prestajes da budes musliman. ako te zanima, prochitaj

http://www.studio-din.com/modules.php?name...cle&sid=983

tako neshto postoji i u hrishcjanstvu, kada si pod anatemom, nisi vishe hrishcjanin.

 

Aha. A jel alah prasta isto kao YHVH ili manje?

Cisto da znam koje su im pragove tolerancije odredili?

 

Posto sam ja citao da Bog prsta, ali svaki dan naucim nesto novo pa sad saznajem da IPAK ne prasta, vec ukida nekog ko ne igra po njegovim pravilima makar se i pokajao i zabranjuje mu da bude hriscanin/msuliman.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvari koje sam ja napisao nisu neko muhamedovo tajno uchenje oko koga mogu da se svadjaju muslimanske sekte- mi imamo ispravno predanje, ne, mi imamo; to su istorijski podaci. muhamed je imao 11 zhena, i jednostavno je pogreshno recji da bilo kakvo zalaganje za monogamiju mozhe da ima veze sa islamom.

 

Kako onda objasnjavas cinjenicu da je u Turskoj poligamija zabranjena zakonom? Jel' to znaci da Turci u globalu nisu muslimani?

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...