Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

znam wehabije bi zabranile sve sufiste i sva liberalna tumacenja islama.mislim da cak vehabije gledaju na site kao na jeretike.meni se licno ne svidjaju vehabije nimalo jer mislim da takva ideologija gusi arapski nacionalizam.a zabrana muzike znaci i zabrana dela arapske kulture.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se licno ne svidjaju vehabije nimalo jer mislim da takva ideologija gusi arapski nacionalizam

muhamed je bio prilichno jasan shto se tiche nacionalizma:

 

Prenosi se od Ubejj ibn Ka'ba da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: “Ako vidite čovjeka kako se ponosi pripisivanjem jednom narodu na način iz vremena džahilijjeta [da je nacionalista], recite mu da zagrize polni organ svoga oca, i ne uljepšavajte ove moje riječi.”

Sahih El-Džami 567 i Es-Silsilah Es-Sahihah 269

 

Baš deluju srećno i prosvetljeno.

ja ti kazhem da su jedni od najsrecjnijih na svetu.. kao shto su amishi najsrecjnija populacija amerike...

predanost religiji uvek rezultuje u tome.. najjache mi je bilo kad je vodja Hezbolaha, Nasralah izjavio- trenutak kada su mi javili da mi je sin poginuo u borbi [protiv izraela je to bilo] i da je postao shehid [muchenik] je bio najsrecjniji trenutak u mom zhivotu..

 

islam ima puno podela i po mnogima to sto vehabije rade je nedosledno kuranu

od kad je vecjina u pravu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ti kazhem da su jedni od najsrecjnijih na svetu.. kao shto su amishi najsrecjnija populacija amerike...

predanost religiji uvek rezultuje u tome.. najjache mi je bilo kad je vodja Hezbolaha, Nasralah izjavio- trenutak kada su mi javili da mi je sin poginuo u borbi [protiv izraela je to bilo] i da je postao shehid [muchenik] je bio najsrecjniji trenutak u mom zhivotu..

 

Ma u redu, ako to odgovara njihovom mentalnom sklopu super. Ja volim da budem slobodniji a to ne znači da treba da imam seks sa svakom koju vidim, da jedem ko svinja i sl. bitna je umerenost, a spominjali ste u vezi sa muzikom da im je zabranjeno da slušaju svetovnu, već samo tamo neku njihovu versku. Po meni je to preterivanje jer ne vidim zbog čega je čovek ''manje duhovan'' ako sluša neku muziku koja mu godi?

I upravo ta teza da kada poginu za Alaha postaju mučenici i večno srećni, omogućava stalan priliv bombaša samoubica.

Edited by Egil Skallagrimsson

Share this post


Link to post
Share on other sites

a spominjali ste u vezi sa muzikom da im je zabranjeno da slušaju svetovnu, već samo tamo neku njihovu versku.

to nije bash i muzika.. samo pevanje..

 

Po meni je to preterivanje jer ne vidim zbog čega je čovek ''manje duhovan'' ako sluša neku muziku koja mu godi?

po tebi, e.. osnuj svoju religiju, pa cje tvoje mishljenje nekome i da bude merodavno...

 

I upravo ta teza da kada poginu za Alaha postaju mučenici i večno srećni, omogućava stalan priliv bombaša samoubica.

ma strashno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

zna li neko koliko je sigurna informacija da u Iranu nema Arapa? Jest da oni sa sigurnošću govore da su Persijanci, ali koliko je to tačno? Svađam se sa nekim, pa mi treba pomoć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moram ja da osnivam ništa. Imam svoj put duhovnosti koji je prirodan, proveren i star hiljada godina. Ne smatram žene robinjama, a sve što je sa ovog sveta grešno i ''đavolsko''. Bolesnici jedni. pozdrav i sve najbolje. Muka mi je od ove teme tako da je ovo moja poslednja poseta istoj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna li neko koliko je sigurna informacija da u Iranu nema Arapa?

shto ne bi bilo arapa? u iranu ima i gomila jevreja.. naravno, samo onih koji ne podrzhavaju izrael..

 

Ne smatram žene robinjama

niko ih i nesmatra robiнjama... samo smatramo da postoji hijerarhiju u porodici..

 

a sve što je sa ovog sveta grešno i ''đavolsko''

naravno, uvek je lakshe povladjivati svojim [niskim] strastima.. lakshe je imitirati zhivotinje nego andjele..

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

da, ali na wikipediji piše samo 3% Arapa i 51% persijanaca... ja se više pitam šta se podrazumijeva pod ovim Persijancima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mislim da pod persijancima misle na indoevropski narod persijance kao deo iranskih naroda.ima jos u iranu i azerbejdzanaca i svakakvih.ali ono sto je osnovno jeste da su arapi uljezi u iranu.arapi su im nametnuli islam koji i nije njihova religija i unistili deo persijske kulture.inace iranski ns ljudi su protiv islama

Share this post


Link to post
Share on other sites

I upravo ta teza da kada poginu za Alaha postaju mučenici i večno srećni, omogućava stalan priliv bombaša samoubica.

 

Tu tezu su u stvari izmislili Asasini, tamo negde u 11., 12. veku. Fora im je bila sledeca: potencijalnog ubicu (u to vreme ubica nije bio samoubica, nisu koristili exploziv) su tako 'nabedili' da odradi neki poslic za njih sto su ga prvo malo hashishem u glavu, pa kad ovaj zakovrne u toj svojoj nekoj selendri na nekoj planincini, Asasini ga krisom odvedu u svoju tvrdjavu, Alamut, Alameut tako nekako. Opet u brdima, nepristupacno, i niko ne moze da udje ako nije Asasin ili buduci ubica. Onda ga tamo maze i paze, to su navodno bili vrtovi neopisivih lepota, cvet 1001 noci, te fore, device arapkinje, flertovanje, a moguce i sex. Pri svemu tome, ovom seljacetu objasne da je u raju, tojest da mu se eto prividja raj. Onda ga posle jedno nedelju-dve opet kresnu u vugla hashishem, pa napolje. Posle mu kazu, ako hoces nazad u raj, moras to i to da ucinis za nas. Ali cekace te tvoja verna devica djevuska u raju, ozenices je vecno, sokole, i nes morati vise da radis vazdan po brdima. Svila i kadifa. Baja ode odradi sta treba, ubije (asasinira) nekoga, i onda ga savataju ovi drugi i odrube mu glavu ili tako to. A on se misli, ide nazad u raj. Zajebana raja, ti Asasini.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo malo pre sam procitao intervju sa cuvenim romskim pevacom muharemom sebrezovskim koji je takodje prvi preveo kuran na romski.u intervju prica kako je sufizam odlicna stvar za rome jer se slaze sa romskim naciom zivota

 

http://www.bhdani.com/arhiva/249/t24910.shtml

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest MaliPerica
ja ne vidim razliku izmedju islama i hriscanstva - sem bogova

 

 

E bato, onda nista bas ne znas...

 

Tu tezu su u stvari izmislili Asasini, tamo negde u 11., 12. veku. Fora im je bila sledeca: potencijalnog ubicu (u to vreme ubica nije bio samoubica, nisu koristili exploziv) su tako 'nabedili' da odradi neki poslic za njih sto su ga prvo malo hashishem u glavu, pa kad ovaj zakovrne u toj svojoj nekoj selendri na nekoj planincini, Asasini ga krisom odvedu u svoju tvrdjavu, Alamut, Alameut tako nekako. Opet u brdima, nepristupacno, i niko ne moze da udje ako nije Asasin ili buduci ubica. Onda ga tamo maze i paze, to su navodno bili vrtovi neopisivih lepota, cvet 1001 noci, te fore, device arapkinje, flertovanje, a moguce i sex. Pri svemu tome, ovom seljacetu objasne da je u raju, tojest da mu se eto prividja raj. Onda ga posle jedno nedelju-dve opet kresnu u vugla hashishem, pa napolje. Posle mu kazu, ako hoces nazad u raj, moras to i to da ucinis za nas. Ali cekace te tvoja verna devica djevuska u raju, ozenices je vecno, sokole, i nes morati vise da radis vazdan po brdima. Svila i kadifa. Baja ode odradi sta treba, ubije (asasinira) nekoga, i onda ga savataju ovi drugi i odrube mu glavu ili tako to. A on se misli, ide nazad u raj. Zajebana raja, ti Asasini.

 

Ja koliko sam cuo, termin "Hasasin", su izmislili Iluminati, jer su oni bili njihove placene ubice...a za ovu verziju jos nisam cuo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne mogu da vjerujem sta vi pisete... neki su toliko da kazem glupi, neobrazovani. Kako mozes govorit o vjeri koju uopce ne poznajes? Procitaj Kur'an ( ovako se pise) objektivno, pa onda prosudi o necemu...

Ako imate kakvih pitanja odgovoricu rado ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

ми Срби ту књигу зовемо Коран, ако баш оћеш. а шта, ти си као неки ауторитет за питања о мухамеданству, све са тим содомитом на аватару.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da vjerujem sta vi pisete... neki su toliko da kazem glupi, neobrazovani. Kako mozes govorit o vjeri koju uopce ne poznajes? Procitaj Kur'an ( ovako se pise) objektivno, pa onda prosudi o necemu...

Ako imate kakvih pitanja odgovoricu rado ^^

 

Imam ja jedno. Da li poznavati vernike znači poznavati veru?

 

@rogozub: :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...