Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

Da al' to me ne sprechava da se gadim muslimana (sa razlogom)...

A jevreji to maznushe iz Hamurabijevog zakonika... Stari zavet je deo biblije... Drugo nishta nisam ni tvrdio... Najjache da ne znam... Shto si snishnodljiv?

Pa dosta toga... Oko ostavine npr. ... Shteta shto mi brat nije pored...

Zhivo me interesuje kako si zakljuchio da ja o nechemu nemam pojma?

Ponovo kazhem: pa shta?

Ol' Scratch, sto ti se muslimani gade je tvoja licna stvar i mene stvarno to ne zanima. Izgleda da cu morati da te podsecam na tvoje sopstvene reci: "Dalovi Hamurabijevog zakona su maznuti i stavljeni u Stari zavet i Bibliju pa chak i u Kuran (ma kol'ko se to tebi ne svidjalo)... ". Ovde si posebno naglasio Stari zavet i Bibliju. Dakle, da si mislio samo na Stari zavet ne bi posle toga posebno naglasavao i Bibliju. Ocigledno je da si aludirao na to da je Hamurabijev zakon ugradjen i u ostatak Biblije, a ne samo u Stari zavet. Takodje si tvrdio da se delovi Hamurabijevog zakona nalazi i u Kur'an-u i da se Rimsko pravo danas primenjuje. Kada sam te pitao da navedes pimere i dokaze za to ti mi nisi dao odgovor na osnovu cega sam ja zakljucio da ti nemas pojma o onome o cemu pricas. Pa i tvoja recenica u predhodnom postu: "Shteta shto mi brat nije pored... " najbolje dokazuje ono sto sam ja tvrdio, jer da znas nesto od onoga o cemu pricas ne bi ti trebao brat pored.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ol' Scratch, sto ti se muslimani gade je tvoja licna stvar i mene stvarno to ne zanima. Izgleda da cu morati da te podsecam na tvoje sopstvene reci: "Dalovi Hamurabijevog zakona su maznuti i stavljeni u Stari zavet i Bibliju pa chak i u Kuran (ma kol'ko se to tebi ne svidjalo)... ". Ovde si posebno naglasio Stari zavet i Bibliju. Dakle, da si mislio samo na Stari zavet ne bi posle toga posebno naglasavao i Bibliju. Ocigledno je da si aludirao na to da je Hamurabijev zakon ugradjen i u ostatak Biblije, a ne samo u Stari zavet. Takodje si tvrdio da se delovi Hamurabijevog zakona nalazi i u Kur'an-u i da se Rimsko pravo danas primenjuje. Kada sam te pitao da navedes pimere i dokaze za to ti mi nisi dao odgovor na osnovu cega sam ja zakljucio da ti nemas pojma o onome o cemu pricas. Pa i tvoja recenica u predhodnom postu: "Shteta shto mi brat nije pored... " najbolje dokazuje ono sto sam ja tvrdio, jer da znas nesto od onoga o cemu pricas ne bi ti trebao brat pored.

Izgleda da cu ipak i ja morati da se ukljucim u diskusiju u vezi Aristotela i ostalih grckih filozofa biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Istina je da su muslimani zasluzni na ocuvanju dela grckih filozofa. Jer ogromna vecina dela antickih naucnika, umetnika u Evropi nisu dosli prevodjenjem sa grckog, vec sa arapskog jezika. Gotovo sve sto danas znamo o antickim filozofima znamo zahvaljujuci muslimanima.

 

Fiery ti izgleda da nisi shvatio poentu onoga o cemu sam ja pisao u vezi Kur'an-a. Vec sam rekao a postoje mnoga dela danas koja se izucavaju i citaju, a koja su pisana pre Kur'an-a. Ali ni jedno od tih dela se ne primenjuje danas u zivotu. Nijedno od tih dela nije osnova nekog drustvenog sistema. Npr, da bi ti bio u pravu u vezi Aristotela morala bi da Aristotelova filozofija danas bude filozofija koja je danas prihvatljiva u smislu zivota ljudi. Ali od Aristotela do danas promenili su se mnogi filozofski prvaci i ni jedan od njih prihvacen kao filozofija za sva vremena. Ali to je nemoguce, jer je pre svega sama filozofija takva da to ne prihvata. Aristotel se danas proucava samo kao deo istorije filozofije, ali se ne primenjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj, cekaj stani stoj... jel ti to ovde siris Islam icon_spava.gificon_rolleyes.gif

malo je glupo pricati u konotaciji kako je Islam super kada je to jedna sovinisticka religija i ljude cini medjusobno neravnopravnim.

Ali kada pogledas bolje koliko glupih ljudi ima ne svetu tvoja prica cak moze i da prodje...

Za Simaragala

Inace Aristotelova Politika ima osam knjiga koje nisu u celosti pronadjene

Inace eve jedne lepe price

 

STUDYING THE WAY

When men of old studied the Way of the Buddha, the more they practiced the less they had until nothing left anywhere, inside or outside. Then they were like the light that shines.

 

When men of today study the Way of the Buddha, the more they study the more they have until there is no more room for their breaths come in and go out freely. Then they are like balloons which lose their air and may fall down at any time.

 

This is the difference between men of old and men of today in studying of the Way of the Buddha.

 

 

Sada ovo sto je vazilo za ljude koji su pratili Budu (Hrista, Muhameda) nekada ne vazi i danas... zakljucak cele storije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Herr_Wolf:

 

Podela muslimana izmedju sunita i siita je doslo posle Muhameove smrti. Podela nije verske, vec politicke prirode. Podela je nastala oko vlasti posle Muhamedove smrti, jer nisu mogli da se dogovore ko ce da upravlja muslimanskom zemljom. Danas u svetu ima 90 % sunita i 10 % siita. Inace i siiti i suniti se verski gotovo i da se ne razlikuju - isti Kur'an, isti Boziji poslanici, isto shvatanje Allaha dz.s. i bozijeg poslanika itd. Nema doktrinalnih razlika. Ti sukobi koji danas postoje su izgubili svaki smisao, jer danas ni ne postoji jedinstvena muslimanska zemlja kojom bi upravljali neko od potomaka onih koje sam naveo. Medjutim neko te podele danas koristi u politicke svrhe radi manipulacije narodnim masama, a sve zarad licnih interesa. Ali danas se dzamije u svetu ne dela na sitske ili sunitske, sve dzamije su jednostavno - dzamije. I u svakoj dzamiji danas moze da klanja bez problema sije i suniti zajedno. Npr, u Bajrakli dzamiji u Begradu klanjaju svi muslimani iz sveta (ambasadori iz islmaskih zemlja, muslimani koji su poslom u Beogradu i ostali) . To je jedina dzamija u Beogradu i bez problema je koriste svi muslimani u Beogradu bez obzira na sve razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Face Of Melinda, da si pogledala pocetak diskusije videla bi da nisam ja taj koji je pokrenuo ovu temu. I nisam ovde dosao da bih sirio islam, vec da bih odgovorio na pitanja u vezi islama koji su pojedini diskutanti postavili. Nista nikome nisam nametao, vec sam samo odgovrao na pitanja.

Po cemu si zakljucila da islam zagovara neravnopravnost po bilo kojoj osnovi?

Edited by Musliman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo jednostavno, nevernici u pakao, vernici u raj. Nevernici losi, vernici dobri.

 

Sto se tice osnove drustvenog sistema, Hriscanstvo je i dalje starije i Hriscanstvo se i dalje primenjuje, i u okviru drustvenog sistema.

Da se razumemo, nemam nista protiv Islama, ali izazivas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Face Of Melinda, da si pogledala pocetak diskusije videla bi da nisam ja taj koji je pokrenuo ovu temu. I nisam ovde dosao da bih sirio islam, vec da bih odgovorio na pitanja u vezi islama koji su pojedini diskutanti postavili. Nista nikome nisam nametao, vec sam samo odgovrao na pitanja.

Po cemu si zakljucila da islam zagovara neravnopravnost po bilo kojoj osnovi?

ma nije bitno da li si je ti pokrenuo ili nisi. Ja sam se dotakla tvoje price... i iznela svoje utiske. kao sto rece Fiery izazivas malo svojim komentarima...

Inace neravnopravnost izmedju zenskog i muskog pola je zaista ocigledan zar ne? Tako da necu pricati kako se muslimani ophode prema zenama, vi to ionako najbolje znate. icon_rolleyes.gif

I covece Hriscanstvo je starije od Islama, postoje dokumenti koji kazu da je on sam sam nastao po ugledu na Hriscanstvo. Pritom ja ovde govorim o cinjenicama i nisam subjektivna kao ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vid' 'vako Simargalu. Musliman blago nagovestava tj na indirektan nacin prica kako je Islam super, a hriscanstvo nije. Iskreno mene sve to tako smara ali mi je zao kada vidim da se nekim cinjenicama barata na potpuno pogresan nacin, tako da moram da ispravim ono sto ne logicki ne valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve religije su sovinisticke..nemojte samo da se krijete iza svojih religija i da govorite kako vasa religija i vas bog predstavljaju onbo pravo...Da se razumemo,religija je sredstvo za zavodjenje masa

Da se razumemo, ti ne znas sta je religija biggreens.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ol' Scratch, sto ti se muslimani gade je tvoja licna stvar i mene stvarno to ne zanima. Izgleda da cu morati da te podsecam na tvoje sopstvene reci: "Dalovi Hamurabijevog zakona su maznuti i stavljeni u Stari zavet i Bibliju pa chak i u Kuran (ma kol'ko se to tebi ne svidjalo)... ". Ovde si posebno naglasio Stari zavet i Bibliju. Dakle, da si mislio samo na Stari zavet ne bi posle toga posebno naglasavao i Bibliju. Ocigledno je da si aludirao na to da je Hamurabijev zakon ugradjen i u ostatak Biblije, a ne samo u Stari zavet. Takodje si tvrdio da se delovi Hamurabijevog zakona nalazi i u Kur'an-u i da se Rimsko pravo danas primenjuje. Kada sam te pitao da navedes pimere i dokaze za to ti mi nisi dao odgovor na osnovu cega sam ja zakljucio da ti nemas pojma o onome o cemu pricas. Pa i tvoja recenica u predhodnom postu: "Shteta shto mi brat nije pored... " najbolje dokazuje ono sto sam ja tvrdio, jer da znas nesto od onoga o cemu pricas ne bi ti trebao brat pored.

Pazi moral iz Hamurabijevog zakona je uklopljen u stari zavet, stari zavety u bibliju a sve je to lepo poslato od alaha... Ne ja nigde nisam explicitno tvrdio da je hamurabiev zako prepisan u Kuran... Tol'ko o tome...

 

Pa brat mi studira prava a ne ja... Tako prosto...

A ti meni objasni ondak zashto na pravnom fakultetu prouchavaju Rimsko Pravo ako je ono prevazidjano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da cu ipak i ja morati da se ukljucim u diskusiju u vezi Aristotela i ostalih grckih filozofa biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Istina je da su muslimani zasluzni na ocuvanju dela grckih filozofa. Jer ogromna vecina dela antickih naucnika, umetnika u Evropi nisu dosli prevodjenjem sa grckog, vec sa arapskog jezika. Gotovo sve sto danas znamo o antickim filozofima znamo zahvaljujuci muslimanima.

 

Fiery ti izgleda da nisi shvatio poentu onoga o cemu sam ja pisao u vezi Kur'an-a. Vec sam rekao a postoje mnoga dela danas koja se izucavaju i citaju, a koja su pisana pre Kur'an-a. Ali ni jedno od tih dela se ne primenjuje danas u zivotu. Nijedno od tih dela nije osnova nekog drustvenog sistema. Npr, da bi ti bio u pravu u vezi Aristotela morala bi da Aristotelova filozofija danas bude filozofija koja je danas prihvatljiva u smislu zivota ljudi. Ali od Aristotela do danas promenili su se mnogi filozofski prvaci i ni jedan od njih prihvacen kao filozofija za sva vremena. Ali to je nemoguce, jer je pre svega sama filozofija takva da to ne prihvata. Aristotel se danas proucava samo kao deo istorije filozofije, ali se ne primenjuje.

1. Gotova sva anticka dela su postojala na grckom i visila po Vizantiji da nikad ne dodju na zapad. I koliko znam, samo je Aristotel doshao u Evropu preko Arapa, jer su Platona hriscanski teolozi znali napamet.

 

2. To sto se Kur'an danas primenjuje na uredjivanje nekih islamskih drustava i drzava, pa to je i najveci problem.

 

3. Filozofija ne zastareva. Nije to nauka (ili religijska dogma).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve religije su sovinisticke..nemojte samo da se krijete iza svojih religija i da govorite kako vasa religija i vas bog predstavljaju onbo pravo...Da se razumemo,religija je sredstvo za zavodjenje masa

Ali prosto ne mogu da verujem. Kako si sve lepo opisao... Samo umesto rechi religija mozes da stavish i ideologija. Na tom nivou su Judaizam, Hriscanstvo, Islam, Paganizam, Ateizam, Komunizam, Nacionalsocijalizam itd. jedno isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Fiery, opet gresis. Hristcanstvo ne moze da bude osnova nekog drustvenog sistema u smislu kao sto je to islam. Jer je hriscanstvo u sustini skup moralnih normi kojih bi covek trebao da se pridrzava. Hriscanstvo ne predvidja ni drzavu, ni predsednika, ni ekonomiju, ni sudove, ni pravo, ni vojsku, niti bilo sta drugo. E tu onda uskacu ljudi sa svojim zakonima koji nemaju veze sa hriscanstvom. Sa druge strane u islamu je sve to do detalja regulisano. Postoji serijat, postoje pravila privredjivanja, postoje pravila ponasanjau u miru, ratu i jos mnoge stvari. Stvarno islam zalazi i do najdubljih detalja covekovog zivotu.

 

Fiery: "Uzgred, s obzirom na cinjenicu da ovaj forum posecujes samo da bi pricao o Islamu, ko ti dojavljuje kada se pojavi nova tema o istom? icon_wink.gif "

 

Imam spijuna medju vama koji mi javlja koje teme otvarate, sta pricate. Takodje ovde iza mene stoji ceo tim hodza, imama i muftija koji mi govore sta da vam pisem. Svi mi ovde zajedno pokusavamo iz petnih zila da vas preobratimo u islam misleci da ste vi svi glupi (jer kako rece Melinda u islam veruju samo glupi ljudi), ali na zalost vi ste veoma inteligentni i ostromni. Zbog toga ste nas i provalili icon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Melinda:

 

U vezi pokusaja da vas preobratim u islam pogledaj moj predhodni post. U islamu su i muskarci i zene ravnopravni. Nisi navela ni jedan primer iz islama koji potvrdio tvoju pricu.

 

 

 

@ Ol' Scratch:

 

Dajes uopstene odgvore. To sto moral postoji u Hamurabijevom zakonu i u hriscanstvu ne znaci da je hristcanstvo to preuzelo iz Hamurabijevog zakona. Jer moral je nesto sto se nalazi skoro u svemu sto se odnosi na ljudski zivot. Ako znas nesto konkretno da kazes, onda reci. A ako neznas zamolio bih da se ne bavis nagadjanjima i spekulacijama. Rimsko pravo se izucavao, jer je to deo istorije razvoja prava u svetu. Normalno je da ce da se izucava jedan tako vazan dokument koji predstavlja jedan od najstarijih pravnih dokumenata. A ne zbog toga da bi se ono danas primenjivalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...