Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

Ja nigde nisam rekao da hriscani veruju u tri Boga. Ali jesam rekao da je jednoca Boga u islamu najjaca. Nema tri dela koja se spajaju u jedan ili bilo sta slicno. U islamu je Bog jednostavno - Bog. I to je to. Ova dogma o svetom trojstvu nije uspostavljena za vreme Isusa Hrista, vec posle njega. A koliko je meni poznato mnogi hriscani tvrde (neznam da li je to zvanican hriscanski stav) da sveto trojstvo obican covek ni ne moze razumeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas li ti ruke, noge, dnk, kosu, bradu, oci, usi itd....... pa kako god zvucalo glupo cini te jednim

 

tako i sveto trojstvo cini JEDNO!

 

aj hocu da spavam

Bradu sam obrij'o... icon_biggrin.gif

Pazi Svato Trojstvo proistiche iz boga a ne obratno... Ti mene ne bi mog'o sa sastavish iz ruku, nogu, dnk-a, kose, brade, ociju, usiju itd. ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nigde nisam rekao da hriscani veruju u tri Boga. Ali jesam rekao da je jednoca Boga u islamu najjaca. Nema tri dela koja se spajaju u jedan ili bilo sta slicno. U islamu je Bog jednostavno - Bog. I to je to. Ova dogma o svetom trojstvu nije uspostavljena za vreme Isusa Hrista, vec posle njega. A koliko je meni poznato mnogi hriscani tvrde (neznam da li je to zvanican hriscanski stav) da sveto trojstvo obican covek ni ne moze razumeti.

"Moj bog je jachi od tvog... "

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

E ovo se meri sa Fierijevom gluposhcju: "I duzi mu je nego muslimanskom icon_rolleyes.gif "...

Mada on je bio ironichan...

 

Pojma nemash... U hrishcjanstvu se ne spajaju tri dela (kao shto sam vecj gore napomen'o) u jednog boga... Nije to jebeni megazord... icon_rolleyes.gif

Otac, Sin i Duh proistichu iz nepojmljive sushtine a ne sushtina iz njih... A samo trojstvo je pojmljivo isto kol'ko je pojmljiv isus hrist, sveti duh (mozhe sa videti svuda bla, bla, bla... ) i sam tvorac (e ovo je vecj malo komplikovanjie al' u tome je i drazh valjda)...

Naravno da je uspostavljeno posle njega... Kako bi drugachije objasnili njegovo delo? I on je barem bio skroman...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledala sa neku reportazu na TV-u prije neki dan o budizmu,nisam bas nesto upucena u to,ali nekako me je razocaralo... Samo da vidis koliko ima  likova sa 'natprirodnim mocima' koji sve rade za pare... Ma foliraju...Ni te stare religije nisu kao sto su nekad bile...

Pazi oni barem foliraju sad' a ne hvataju sve na staru slavu... I ja to na neki nachin i cenim... Nishta nije kao shto je bilo...

 

Mada odosmo u offtopic... A evo i teme koju trazhish...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ bafomet

 

Indzil je Evandjelje. Islam priznaje evandjelje, ali ne ovo sad koje su ljudi iskrivili, vec ono u svom prvobitnom obliku.

 

Hriscanstvo je trenutno najrasprostanjenija religija sa 2 milijarde sledbenika. Islam je na drugom mestu sa oko 1.4 - 1.5 milijardi sledbenika. Do 2025 islam bi uveliko trebao da pretekne hriscanstvo, a vec 2050 islam ce da bude ubedljivo prva religija po broju sledbenika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam ja citao i ucio. Pitagorina definicija brojeva. Svaki broj ima svoje znacenje. Tri ima duhovno znacenje...

I kakve Pitagorin broj tri ima veze sa hrishcjanskim trojstvom?

Tri-ovde-tri-onde-znachi-isto-logika nema veze sa logikom iako tako ne izgleda na prvi pogled...

 

Ponavljam Pitagora je imao ucrtan/urezan pentagram na dlanu...

Dakle, on je, znachi, bio Satanista... ph34r.gifph34r.gifph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...