Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

Islam širi primitivizam, pravi vernik koji poštuje pravila te vere kao da zivi u srednjem veku.

 

A svi koji zive u modernom svetu nisu nikakvi poklonitelji te vere samo što su obrezani to je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nije tema o meni vecj o islamu...

A kol'ko znam il' ne znam je definitivno moja stvar...

U pravu si. Tema jeste islam, pa bi bilo normalno da se ovde javljaju oni koji o islamu nesto znaju. Mogu i oni koji neznaju, ali samo da pitaju. Ovako kada neki (u ovom slucaju ti) pisu postove o islamu, a da o istom pojma nemaju onda se gubi smisao teme. Ako vec o islamu nista neznas i ako te ne zanima da ista saznas zamolio bih te da zaobidjes ovu temu da je bar ne kvaris.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Islam širi primitivizam, pravi vernik koji poštuje pravila te vere kao da zivi u srednjem veku.

 

A svi koji zive u modernom svetu nisu nikakvi poklonitelji te vere samo što su obrezani to je sve.

Kad sam vec izgubio nadu da cu na ovom forumu naci kopetentnog sagovornika o islamu, kao grom iz vedra neba se pojavio dudi. Samo iz dve recenice njegovog posta se videlo da je dudi vrsni poznavalac islama. Svaka cast. Dosta su se na ovoj temi javljali razni Ol' Scratch - ovi i sada je dosao red i na prave znalce icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si. Tema jeste islam, pa bi bilo normalno da se ovde javljaju oni koji o islamu nesto znaju. Mogu i oni koji neznaju, ali samo da pitaju. Ovako kada neki (u ovom slucaju ti) pisu postove o islamu, a da o istom pojma nemaju onda se gubi smisao teme. Ako vec o islamu nista neznas i ako te ne zanima da ista saznas zamolio bih te da zaobidjes ovu temu da je bar ne kvaris.

Ja stvarno ne znam odakle si ti zakljuchio da ja o islamu nishta ne znam...

Uostalom ti si ovde lokalni hodzha (kad' smo vecj krenuli da se napadamo) i imash iskljuchivo pravo suda o poznavanju islama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stvarno ne znam odakle si ti zakljuchio da ja o islamu nishta ne znam...

Uostalom ti si ovde lokalni hodzha (kad' smo vecj krenuli da se napadamo) i imash iskljuchivo pravo suda o poznavanju islama?

Zakljucio sam na osnovu toga sto si tokom cele teme imao uglavnom neke besmislene upadice, a na pitanje: "sta mislis o islamu" si odgovorio sa "pa religija ko religija".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakljucio sam na osnovu toga sto si tokom cele teme imao uglavnom neke besmislene upadice, a na pitanje: "sta mislis o islamu" si odgovorio sa "pa religija ko religija".

Kol'ko se secjam sa tobom sam im'o raspravu...

Ako je ona tebi bila besmislena ja stvarno ne znam zashto si gubio vreme...

Pazi to shto ti mislish da je islam takooo poseban i super exta cool je jebeno tvoja stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaaaaaaaaaa,da,donekle.Jedina tragicna stvar islama jeste to sto se vremenom stvaraju nova pravila,a kako su,nazalost,vecina islamskih zemalja zatucane i nerazvijene,ti dodatci su losi,neki cak protivni covecnosti.kao jos uvek postojanje i cak sve vece odobravanje kamenovanja zena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje smatram da je islam U PRAKSI (u teoriji svaka religija zvući bajno-sjajno i predivno...sa šlagom i višnjicom na vrhu.) manje agresivan i manje nametljiv od Hrišćanstva. Barem ako gledamo celokupnu istoriju čovečanstva.

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje smatram da je islam U PRAKSI (u teoriji svaka religija zvući bajno-sjajno i predivno...sa šlagom i višnjicom na vrhu.) manje agresivan i manje nametljiv od Hrišćanstva. Barem ako gledamo celokupnu istoriju čovečanstva.

Naravno da jeste...

Pa islam postoji kracje od hrishcjanstva, daj im samo malo vremena...

I da islam je najmiionarskija vera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali po toj logici bi i Budizam ili tako neka generalno mirna religija/filozofija trebala da "kada joj damo malo vremena" postane agresivna. Nije problem religija. Problem su ljudi. (Japanci su bili ok dok se ameri nisu umešali i sjebali im samuraje i način života pa se oni primili na Hitlera a Kinezi se primili na komunizam. icon_smile.gif )

 

 

Inače, Biblija je skup knjiga,priča,pesama i ne znam čega sve još i to su razno razni ljudi sastavljali,skupljali...a o prevodima da ni ne pričam. (prevedi na jedan jezik pa sa tog na drugi pa sa drugog na treći...i tako svaki put ideš sve dalje i dalje od originala) Ko još čita bibliju u originalu?! I onda nije ni čudo što se sad svađaju "piše da je Isus hodao po vodi!!!!" -"A,ne...ako ovako prevedeš ispada da je hodao pored vode i da tu ništa nije čudno..." i slične nebuloze....A Qu`ran je ostao nepromenjen od svog nastanka. Ili još bolje....Hindu religija priča o stvarima koje su se dešavale pre nego što je po bibliji i islamu bog uopšte stvorio čoveka i svet. icon_smile.gif

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali po toj logici bi i Budizam ili tako neka generalno mirna religija/filozofija trebala da "kada joj damo malo vremena" postane agresivna. Nije problem religija. Problem su ljudi. (Japanci su bili ok dok se ameri nisu umešali i sjebali im samuraje i način života pa se oni primili na Hitlera a Kinezi se primili na komunizam. icon_smile.gif )

 

 

Inače, Biblija je skup knjiga,priča,pesama i ne znam čega sve još i to su razno razni ljudi sastavljali,skupljali...a o prevodima da ni ne pričam. (prevedi na jedan jezik pa sa tog na drugi pa sa drugog na treći...i tako svaki put ideš sve dalje i dalje od originala) Ko još čita bibliju u originalu?! I onda nije ni čudo što se sad svađaju "piše da je Isus hodao po vodi!!!!" -"A,ne...ako ovako prevedeš ispada da je hodao pored vode i da tu ništa nije čudno..." i slične nebuloze....A Qu`ran je ostao nepromenjen od svog nastanka. Ili još bolje....Hindu religija priča o stvarima koje su se dešavale pre nego što je po bibliji i islamu bog uopšte stvorio čoveka i svet. icon_smile.gif

Zapravo ne...

Budizam na drzhi copyright na neobjashnjive istine/pojave/itd. ... I nije iskljuchiv... I to je vishe filozofija no religija...

 

Aha...

Pola milenijuma su se hrishcjani dogovarali u shta veruju...

A ono shto se nemanja propada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje smatram da je islam U PRAKSI (u teoriji svaka religija zvući bajno-sjajno i predivno...sa šlagom i višnjicom na vrhu.) manje agresivan i manje nametljiv od Hrišćanstva. Barem ako gledamo celokupnu istoriju čovečanstva.

Eh svashta, da li ima neshto ovakvo kod Isusa?

 

Bog dozvoljava odbranu i obrambeno ubijanje nevjernika, ali ne dozvoljava da vjernici prvi započnu napadati; II-190-192; XXII-39

Borite se protiv (krščana, jevreja i ostalih koji nisu vjernici) nevjernika dok ne daju glavarinu za život;IX-29

IX-111 piše da u Bibliji piše da će se vjernici boriti, ubijati i ginuti; to je suprotno evanđelju gdje vjernici bivaju mučeni i ubijani, mada ima u evanđelju na jednom mjestu Isus govori učenicima da pripašu nož valjda kad idu gdje, ili ne

XXXIII-26-27; pobijeni sljedbenici knjige(vjernici kršćani, jevreji) koji su pomagali nevjernike i Bog dao muslimanima imanja njihova

Nevjernici su neprijatelji, ako okrenu leđa onda ih ubijati, a ako mir ponude ALLAH IH ŠTITI i prestaje borba; IV-88-91

 

Ima brdo agresivnih citata sa kolji ubi itd..ali me mrzi sad da trazim!Koga ne mrzi evo mu dole link.

I was most impressed with the difference between Jesus and Mohammad. Mohammad used his revelations to become a powerful political leader. He had power, many wives, (his youngest wife was 9 when he married her), property, and much wealth. Mohammad claimed to be a prophet. Jesus claimed to be God. And according to the movie, the gory death that he died, was in payment for man's gory sins. This movie communicated to me the truth that deepest love is best proven by what we are willing to sacrifice for the benefit of the one we love. If Jesus was who he claimed to be, then there is no parallel to this expression of love, in any other figure in

 

 

 

http://www.rijaset.net/kuran/kuran.htm

 

 

Slave kod Srba nemaju nikakve veze sem slichnih poklapanja sa paganskim Bogovima...Slavski svetac je samo predstavnik domacina, ali se na slavi radi i slavi sasvim neshto drugo.To je isto kao shto je povezano 12 astroloshkih znakova sa 12 apostola itd itd....

Edited by Villain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slave kod Srba nemaju nikakve veze sem slichnih poklapanja sa paganskim Bogovima...Slavski svetac je samo predstavnik domacina, ali se na slavi radi i slavi sasvim neshto drugo.To je isto kao shto je povezano 12 astroloshkih znakova sa 12 apostola itd itd....

I to sasvim sluchajno se "slichno poklapaju"... ph34r.gifph34r.gifph34r.gif

Edited by Ol' Scratch

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...