Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Morbide, taj film je remek delo, ja sam ostao bez teksta kada sam ga pogledao... Neverovatni simboli, neverovatne reci, opis za taj film ne postoji, osim da se mora pogledati...

Preporucio sam ja Stalker ranije, ali vredi jos jednom...

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

De, crnogorci, iskulirajte.

 

Nisam rekao da je film loš, samo me nerviraju ti seratorski opisi. "Slike su predivne, atmosferu koju nosi film je nemoguće opisati ovozemaljskim rečima, muziku kao da je komponovao sam Isus Hrist..."

 

Skinuću film, doneću sud. Živi bili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad nam je posle Mayhem-a Lunar prepricavao "Stalker"-a i koliko je odusevljen njime, Brunhilda je tokom njegove price zaspala. :haha: E sad, mozda je to do scenarija, a mozda i do... :haha:

 

:haha: Pošto je Lunar u pitanju, sve je moguće. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Препоручујем Антихриста.

(Не умем да ставим спојлере оне, па ако неко није гледао, боље да не чита остатак)

 

Трир би могао да да пусти Тарковског да гледа филм (посвећен њему), и да га не буде ни најмање срамота.

 

Видех да је започела расправа на тему филма - што се Денијевог коментара - говно, тиче, легитимно је потпуно.Али, без неког филмофилско-метафизичког просеравања - овај филм је све, само не пука рецепција.

 

 

Слојевито и то укорењено у сферама које су неопозиве - природа, феминино начело, релација мушке и женске природе, вера(али не толико религије, алузије на Еден, колико вере природне),рационално и ирационално, сјајна, сјајна симболика - мост, животиње, шума(бодлеровски шума симбола), кривица и одмазда(брутална сцена сечења клиториса), психологизација страха итд.

 

Камерно сјајно, глумци перфектно прилагођени.

 

Ремек-дело.

Edited by VeronikaJeOdluchilaDaUmre
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нико од нас није позван да му да тај епитет, по мом мишљењу јесте ремек-дело(посебно у односу на филмове у последље време).

 

Да, ја бих пре ставила ,Dedicated to Bergman'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne poredim ja Trira sa Tarkovskim ali ta posveta na pocetku je ono sto ti govori sta treba da ocekujes od filma kao sto je Antichrist :da:

Nije bas remek delo ali je odlican, finito :meshuggah:

Interesantno kako je u Tarkovski u Stalkeru predvideo neke stvari - tipa pusta, nenastanjena i zabranjena zona sto neodoljivo podseca na Cernobilsku zonu danas a film je snimljen nekoliko godina pre te katastrofe

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antihrist nije los ali daleko od toga da je remek delo...a Tarkovskog ne bih metao u isti kontekst

 

Oba filma su remek dela i samo bih jos dodao da ovakva ostvarenja nisu stvarana za Peru, Miku, Lazu ili za tetku koja ubija vreme uz Bingo cekajuci vecernji film. Neko takve filmove ne voli sto je sasvim u redu i posteno, i koji ce se pre zadovoljiti nekom limunadom u 21:00, ali istinske ljubitelje ne bi trebalo da pogadjaju komentari tipa sranje, ili govno. Oko ovih filmova a i mase drugih postoji krug obozavalaca medju kojima struji komunikacija, slaganje, neslaganje i diskusija. E kad neko uleti sa stavom "sranje" a lozi se na Ramba ili sta ti ja znam onda jebi ga, njegovo pravo ali mi se jebe za to. To kazem uopsteno, ne mislim na decka neki red iznad, mozda covek voli avantgardne filmove ali mu se ovaj nije dopao sto je sasvim razumljivo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...