Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

youthinrevoltposter.jpg

 

Youth In Revolt

 

Ocekivao sam klasicnu americku tinejdzersku lame komediju, a ovaj film je drugaciji, jer iako je glavna radnja milion puta vidjena, film nema neke glupe fore, nije ni pteterano smeshan, ali bash drzi paznju. Michael Cera odlicno glumi luzere. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Молио бих те да ми кажеш како си доживео филм и зашто мислиш да је одличан?

 

1) Pre svega zbog teske, psihoticne atmosfere, to je nesto sto inace obozavam u filmovima generalno.

2) Bas zbog toga sto u filmu nema mnogo dijaloga nego je sve prepusteno vise individualnom shvatanju i tumacenju i sto nema sanse da sve skapiras posle jednog gledanja.

3) Zato sto je Mikkelsen sjajno odradio ulogu.

4) Zbog efekata (kako slike i odlicnih boja (u onim tripovima sa crvenom bojom, npr.) tako i zbog zvuka (narocito u scenama borbe) koji je maestralan) a koji dodatno pojacavaju onu atmosferu iz tacke 1.

5) Zbog propeler-zviza po hriscanstvu i religiji generalno koji je vrlo suptilno provucen kroz film a koji je nesto sto jednostavno moram da pohvalim pa makar film bio i najvece sranje, a ovaj to svakako nije. :D

 

Eto, ukratko, a o samoj radnji i znacenju filma (i knjige po kojoj je radjen) mozemo jos nasiroko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U redu? Nikako ne bih "u redu" mogla upotrijebiti za ovaj film. Film se može analizirati na milion načina, prići mu sa svih strana, a opet ga ne shvatiti do kraja. Tj. kao i sa filmom "Let the right one in", svako može na svoj način protumačiti sam kraj. Meni se mnogo dopao!

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

U redu? Nikako ne bih "u redu" mogla upotrijebiti za ovaj film. Film se može analizirati na milion načina, prići mu sa svih strana, a opet ga ne shvatiti do kraja. Tj. kao i sa filmom "Let the right one in", svako može na svoj način protumačiti sam kraj. Meni se mnogo dopao!

 

dok ga ne vidim do kraja, ostaje "u redu". posle, ko zna :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Slažem se.

 

 

I apsolutno mrzim komentare na foru "Govno je", sem ukoliko se radi o američkim teen komedijama. Nije isto kad kažeš "Ne volim takve filmove/Nisam skontao film/Nije ostavio neki utisak" i stvari tipa govno, sranje, itd.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Pre svega zbog teske, psihoticne atmosfere, to je nesto sto inace obozavam u filmovima generalno.

2) Bas zbog toga sto u filmu nema mnogo dijaloga nego je sve prepusteno vise individualnom shvatanju i tumacenju i sto nema sanse da sve skapiras posle jednog gledanja.

3) Zato sto je Mikkelsen sjajno odradio ulogu.

4) Zbog efekata (kako slike i odlicnih boja (u onim tripovima sa crvenom bojom, npr.) tako i zbog zvuka (narocito u scenama borbe) koji je maestralan) a koji dodatno pojacavaju onu atmosferu iz tacke 1.

5) Zbog propeler-zviza po hriscanstvu i religiji generalno koji je vrlo suptilno provucen kroz film a koji je nesto sto jednostavno moram da pohvalim pa makar film bio i najvece sranje, a ovaj to svakako nije. :D

 

Eto, ukratko, a o samoj radnji i znacenju filma (i knjige po kojoj je radjen) mozemo jos nasiroko.

 

Ја сам га гледао у биоскопу чим се појавио, у савршеној тишини, било је пет људи унутра. Искрено, у том треунтку нисам имао ништа паметно да радим, а у тим ситуацијама, ако сам напољу, одем у биоскоп, да једем или да нешто купим. Мислим да је филм тотални курац и мислим да бих се једнако културно уздигао да сам за то време гледао траву како расте и мале мраве како по истој ходе. Филм је спор и празан, ако ми је до предела, гледаћу Бараку или неки сличан филм. Није фрка то што нема дијалога, гледао сам сјајне филмове који имају мало или уопште немају дијалоге, већ је проблем што та празнина није испуњена. Пар пута сам гледао ову тему не бих ли видео да ли ће неко препоручити овај филм, али ја сам га стварно давно гледао, а већина вас га је гледала на компу, што је било скоро. Апсолутно сам уверен да је вићина вас очекивала неку епску, викиншку рокачину, а онда сте схватили да сте појели говно и одлучили да паламудите да вам се ово говно допада јербо је то, забога, мудријашки филм и "мора да се капира", "што га випе гледаш, све је бољи" и слична "надуван сам и прича ми се о бесконачности" или "ја сам ретардирани богатун и мислим да платно које је запишавао Ворхол нема цену". Укратко - фолирање. Наравно, наравно, укуси су различити, курац, палац... Такође, апсолутно сам уверен да сте имали исти осећај као и ја кад се филм завршио (који је ово курац, на шта бацих два сата), али је "накнадна памет" и бесомучно читање критика на Нету довело до формирања мишљења да је ово говно "изванредан урадак прослављеног редатеља". Наравно да можемо да причамо три дана, филм је толико глуп и празан да свако ко га је гледао може паламудити о истом данима.

На коју књигу мислиш? Истоимена нема ама баш никакве везе са филмом. Надам се да, у свом незнању, ниси мислио на истоимену књигу јер ћеш тако само доказати да сам у праву. :haha::haha:

 

Ево, поведи ту широку причу, а ако треба ја ћу поново погледати филм. :lol:

 

Тотално је безвезе цитирати себе али јеби га, управо се сетих једног свог поста који се прилично добро уклапа у ову причу...

 

Елем, одувек сам се одушевљавао (искрено, без подсмеха (опет, сулудо је рећи да се нисам ИСКРЕНО смејао)) људима који у бесмислу траже некакав смисао. Постоје људи, неке и познајем, који ће видевши говно, наместо да га заобиђу и прођу поред истог, на изговорену реченицу "Јеб'о те, неко се искењао на сред парка", застати поред истог, намрштити се, љутнути помало и рећи "Да, али погледај ту текстуру, види како је овај дивни умЈетнички објекат просто клизнуо из ректума анонимног ствараоца, види тај облик, погледаш ли га одозго личи на Архимедову спиралу или у најмању руку, насипе који су прављени око пирамиде не би ли се ове изградиле. Чекајте, људи, зар ви не умете да цените ауторов труд, који се данима кљукао пиринчем и броколијем не би ли се добила саршена густина и боја која подсећа, али само подсећа - дискретно, на боју горских "очију" дурмиторских? Сви сте ви кретени! ЗАР ВАМ БАШ НИШТА НЕ ЗНАЧИ ШТО ЈЕ АУТОР ЈЕО ТРЕШЊЕ СА КОШТИЦАМА НЕ БИ ЛИ ИСТЕ ДАВАЛЕ ЕФЕКАТ И ОДАВАЛЕ УТИСАК ДА ЈЕ ОВО ДЕЛО ЗАПРАВО ЛИЦЕ МАЛЕНОГ ЦРНЧИЋА КОЈИ ЈЕ ОБОЛЕО ОД ДЕЧЈИХ БОГИЊА? НЕ, ви сте безнадежни, умрећете, а да живота нисте видели"...

 

Познајем извесног уметника, из родног ми града, који је у време срања и санкција дошао на брилијантну идеју, ископао је некакав пањ, обмотао га ланцима и катанцима, метнуо на видно место у једном кафеу и то дело, под називом "Окована Србија", продавао за 200 макрака. Плата је била 2 марке и наравно да нико није купио.

С друге стране, којекакве будале су куповале прекриваче које је Ворхол испишао. Само то и ништа више. Уметност, бато, сама есенција, храд кор и трве ко коске. Не сумњам да је у томе неко, такође, нашао неки смисао.

 

И на крају најбитније - говно ће увек бити говно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I apsolutno mrzim komentare na foru "Govno je", sem ukoliko se radi o američkim teen komedijama. Nije isto kad kažeš "Ne volim takve filmove/Nisam skontao film/Nije ostavio neki utisak" i stvari tipa govno, sranje, itd.

E, vidiš, ja volim takve filmove, skontao sam film i ostavio mi je utisak govneta.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Aks: Vidis, ja sam na taj film naleteo ovde, stoga sam iz samog opisa provalio o cemu se radi i sigurno nisam ocekivao nikakvu "rokacinu" ili sta vec, vec sam ga skinuo znajuci unapred o kakvoj se nebulozi radi. Volim takve stvari, jbg.

 

Sto se knjige po kojoj je radjen tice, nju, priznajem, nisam citao vec samo znam za nju tako da nemam pojma da li je istoimena ili ne, znam samo da je radjeno po nekoj danskoj knjizi, tj. tako mi je receno.

Edited by Talvi
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Aks: Vidis, ja sam na taj film naleteo ovde, stoga sam iz samog opisa provalio o cemu se radi i sigurno nisam ocekivao nikakvu "rokacinu" ili sta vec, vec sam ga skinuo znajuci unapred o kakvoj se nebulozi radi. Volim takve stvari, jbg.

 

Рекао сам "већина вас".

 

Све је то лепо, а сада ми реци по којој књизи је рађен филм?

 

Едит

 

Sto se knjige po kojoj je radjen tice, nju, priznajem, nisam citao vec samo znam za nju tako da nemam pojma da li je istoimena ili ne, znam samo da je radjeno po nekoj danskoj knjizi, tj. tako mi je receno.

 

Чекај, позиваш ме да дискутујемо о "радњи и значењу филма и књиге", а да при том АПСОЛУТНО никаквог појам немаш која је то књига, како се зове и ко је аутор?! :haha::haha::haha:

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...