Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

ne znam zašto ne pozovu mog brata Agima Čekua da upotpuni cirkus

 

kakav bre Expendables, mene bi bilo sramota da pričam negde da sam gledao Expendables 2, pa jbt to je van svake pameti, videlo se na kilometar da je čisto proseravanje

 

pogledajte Escape Plan, nećete se pokajati, ovo i Prisoners su najbolji američki filmovi ove godine

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam zašto ne pozovu mog brata Agima Čekua da upotpuni cirkus

 

kakav bre Expendables, mene bi bilo sramota da pričam negde da sam gledao Expendables 2, pa jbt to je van svake pameti, videlo se na kilometar da je čisto proseravanje

 

pogledajte Escape Plan, nećete se pokajati, ovo i Prisoners su najbolji američki filmovi ove godine

 

zaboravio si da napišeš tačka pa ne znam dal da ti verujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Escape Plan je film u kome su Stalone i Svarceneger po treci puta zajedno,a po drugi puta ozbiljno.Pukni od muke,ali tako je.

 

Lemi, prosto je neverovatno da odrastao i trezan čovek Expendables 2 opisuje rečju ''ozbiljno'', ali zato te svi volimo :P

 

 

zaboravio si da napišeš tačka pa ne znam dal da ti verujem...

 

zajebaj, zajebaj :)

 

inače, i Dimitrije Vojnov je odlično ocenio Escape plan

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan klasik, Sofijin izbor.

sophie_s-choice-dvd.jpg

Moze De Niro da se ugoji 30 kila i da smrsa za uloge, Moze Al Pacino da bude uverljiviji od onih koje glumi, moze Brando da bude faca, al samo bog moze da nauci tecno da govori poljski i nemacki kao maternje, a da te pritom ubedi da je engleski tek poceo da uci.

Merilkin drugi oskar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan apsolutni mindfuck od filma. I ko ima nerava da izdrži dernjavu Izabele Ađani, svjedočiće jednoj od najbolje odrađenih uloga ikad.

 

 

http://www.imdb.com/title/tt0082933/

 

 

Isabelle Adjani told it took her several years to get over playing Anna. She also said that she'd never take on a similar role."

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

 

moram i ja da pohvalim ovaj film, pre par dana sam pogledao

 

doduše, malo su ga zajebali sa tagline-om, jer Kejn je trebao da završi sasvim drugačije ako je slogan ''love life again''

 

no svakako je dobar film, čudi me da ga neki muškarac hvali na metal forumu ;)

 

 

 

 

 

 

a drugi film je ono što Srbi ne smeju da snime a Rusi bez problema urade - ali Mayor (2013) je ono što bi mnogi srpski reditelji voleli da ekanizuju u Srbiji. Vidi se bre da smo braća, imamo slične pajkane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledah Counselor, film zasluzuje bar jednu pohvalu al ne smem da kazem koju jer bi bio spoiler.

Ne gledati ako ne podnosite Kameron Dijaz (mada je poenta da ti izazove gadjenje pa je sjajno odabrana za tu ulogu).

Mana je sto ima karaktera za koje je tesko poverovati da stvarno postoje (mada u stvarnom zivotu ima i ludjih za koje svi znamo).

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glove

16k6sxv.jpg

 

Lik je bejzbol zvezda al zasrao nesto pa za kaznu ga salju da trenira skolski tim, al skola sa decom ostecenog sluha..

Dakle prica standardna, trenira ih za drzavno prvenstvo, ali tako dobro uradjeno i na momente tesko za srcku, a opet i smesno.

OVom glavnom glumcu je ovo inace drugi film sa bejzbol tematikom...lik sabija kako glumi, totalni je azijski Pacino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni niti u jednom trenutku film ne prelazi u patetiku.

A izmišljeno je, naravno... motiv za film je taj događaj i to je sve. Ostalo je nakinđureno, kao i za svaki.

 

 

Dijalog između Glogovca i onoga pacijenta (u svakom smislu) je fenomenalan. Čitavo vrijeme se otkriva samo po djelić priče, drži te u neizvjesnosti. Onda "efekat leptira" sa onim cigaretama koje nije uzeo. Priča o iskupljenju onog Harisa, po cijenu svog života...kompleksan film.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

problem filma je upravo ovo što je Mega rekao - što su odlučili da priču zasnuju na stvarnom događaju

 

a npr film je mogao bez problema da se dešava i u Pirotu

 

nije objašnjen razlog rata, nisu se objašnjavali međuetnički odnosi, mogu samo Megi da verujem da ni sa glavnim učesnicima film nema stvarne veze

 

to se zove čista eksploatacija

 

zašto film nije napravljen tako što je neki debil pokušao u Pirotu da ubije tipa u trafici? Potpuno je isto, jer ovde niti smo se bavili religijom, niti nacijama, niti ratom

 

moglo je i u Pirotu da se dešava, ali onda nikog ne bi zanimalo

 

 

dakle, film ima isti problem kao i ovo

 

http://www.youtube.com/watch?v=5OZ7WsALu_8

Edited by Bata Životinja
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...