Jump to content

Vaš prvi metal disk


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

pa dobro ovako prvi metal disk koji sam imao jeste neki mp3 koji mi je narezao neki drugar iz razreda i na njemu je bio nightwish,dimmu borgir i cof.cof mi se nije nimalo svideo niti mi se ikada svidjao jer mi je delovao kretenski,mada mi je pesma principle of evil made flesh zvucala dobro i sada mi zvuci dobro.od dimmu borgira sam poslusao jednu dve pesme i vishe i nisam nikada ni poslusao.a nightwish sam bas slusao.ali nisam shvatio sta je metal sve dok nisam nabavio sepulturu tek onda mi se je svideo metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da prvo od Metala sto sam ikad kupio je bio BROKEN HOPE (Brutal Death Metal, USA)

 

I to onaj paket od 4 diska, reizdanje od Nemackog METAL BLADE RECORDS - "Swamped In Gore", "The Bowels Of Repugnance", "Repulsive Conception" i "Loathing". Odatle je sve krenulo, hehehehe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prvi Talme disk je bila neka kompilacija sa 15-ak pesama, medju njima je bila i Master Of Puppets, i secam se da sam se bukvalno presekao (srce je krenulo da mi lupa k'o ludo) kad sam cuo sam pocetak pesme. Pomislio sam, boze ovo je nesto najbrutalnije sto sam ikad cuo u zivotu. Posle sam se vec nekako navikao. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1980. godine sam od para dobijenih od mame kupio plocu Kiss - Unmasked, svideo mi se omot (nisam imao pojma kakva je muzika u pitanju, naravno).

 

Ehh ..... stari moj tu sam i ja negde mozda kasnim od tebe godinu dve , ja sam dobio Metal mania plocu od Paje to je kompilacija izdata kod nas

Iron maiden , scorpions, deep purple, april wine ...

 

Da i kasnije kupio The number of the beast plocu kada je izasao u knjizari forum

Share this post


Link to post
Share on other sites

U avgustu sam u Ohridu na nekom buvljaku knjiga i starina naleteo na Metalmaniu za 200 njihovih denara, ploca je bila u PERFEKTNOM stanju.

Mislio sam da je pazarim pa neka stoji, posto sam je i ja imao nekada davno (tu sam prvi put cuo Maidene - Transylvania), ali sam moju kolekciju vinila rasprodao

jos 1988. godina kada sam poceo da prelazim na CD, ostalo mi je samo 30-ak ploca. Moram priznati da se debelo kajem zbog nekih naslova,

danas bi vredeli citavo bogatstvo, a o emotivnoj vrednosti i da ne pricamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...