Jump to content

Savršenstvo


Denethor

Recommended Posts

  • 4 months later...
TO KRALJU! icon_rockdevil.gif

 

 

To sam ja isto rekao pre par strana icon_da.gifpivopije.gif

pivopije.gif Hail GolluM icon_rockdevil.gifpivopije.gif

od prve do zadnje sekunde.... nemam rijeci.

brw. meni najbolji dio u pjesmi su zadnje rijeci hektorove upucene kasandri i trenutak njegove smrti (the ferrymen will wait for you my dear, and then there was silence, just a voice from......) mozda nemam maste , ali ja ne mogu zamisliti bolju interpretaciju ilijade.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pivopije.gif Hail GolluM icon_rockdevil.gifpivopije.gif

od prve do zadnje sekunde.... nemam rijeci.

brw. meni najbolji dio u pjesmi su zadnje rijeci hektorove upucene kasandri i trenutak njegove smrti (the ferrymen will wait for you my dear, and then there was silence, just a voice from......) mozda nemam maste , ali ja ne mogu zamisliti bolju interpretaciju ilijade.

Ja sam mislio da je pesma o propasti rimskog carstva..tako su napisali negde. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pivopije.gif Hail GolluM icon_rockdevil.gif  pivopije.gif

od prve do zadnje sekunde.... nemam rijeci.

brw. meni najbolji dio u pjesmi su zadnje rijeci hektorove upucene kasandri i trenutak njegove smrti (the ferrymen will wait for you my dear, and then there was silence, just a voice from......) mozda nemam maste , ali ja ne mogu zamisliti bolju interpretaciju ilijade.

Ma meni je sve savrseno 233.gif Znaci kad gledas u globalu, pesma je savrsena i sto se tice texta i sto se tice muzike, al onda kad pogledas i po delovima takodje je savrseno, svaka strofa moze da stoji za sebe a da opet ima smisla. Kao i muzika. Muzika skroz prati raspolozenje koje postavlja text, znaci pogledaj samo ono kako je do jaja kad negde u sedmom minutu pesme bubanj i orkestracije pumpju atmosferu i pravi da sve izgleda napeto kao pred ogromnu bitku:

 

Nowhere to run

Nowhere to hide

Nothing to lose

Like one we'll stand

It's all for one and one for all

We live for will be wiped out

 

I sad ti gledas, "Ok najebali su, sjebace ih Grci" kao u Ilijadi, i onda odjednom krece onaj "tik tak" umirujuci deo, kad su shvatili da su Grci otisli, odjednom zamisljas kako se onolika vojshchurina povukla i skoro da osetis srecu koju su Trojanci osetili kad su mislili da su Grci otishli 233.gif

 

Pa onda njihovo veselje:

The vision's so clear

When day and dream unite

The end is near

You better be prepared

 

The nightmare shall be over now

There's nothing more to fear

Come join in our singing

And dance with us now

The nightmare shall be over now

There's nothing more to fear

The war it is over forevermore

 

Dodje ti da skakuces od srece icon_biggrin.gif

 

Pa onda savrseno tuzan zavrsetak, Sorrow and defeat koje se ponavlja + muzika se polako usporava i ide u fade-out sad.gif

 

Ima takvih primera milion, za svaku strofu mozes reci da je vrhunska. I to jedan od jako retkih primera da pesma od 14 minuta ne bude ni malo dosadna cak ni posle vise stotina preslusavanja.

 

Ne znam, mozda je to zato sto sam fan, ali ja bez zajebancije mislim da je nemoguce napraviti bolju pesmu. Joj koliko sam samo vremena potroshio pricajuci o toj jednoj jedinoj pesmi, uzas.

 

@Varg, Nije o propasti rimskog, nego Trojanskog icon_cool.gif Ali pominje se i Rim u pesmi zato sto se smatra da su Rim osnovale izbeglice iz Troje:

 

We have been betrayed

By the wind and rain

The sacred hall's empty and cold

The sacrifice made

Should not be done in vain

Revenge will be taken by Rome

 

Mozda je zato doshlo do zabune icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Kifla

sto vi ljudi izopachiste ovu temu, covek je rekao SAVRSENSTVO iz vaseg ugla.

Meni je to Arcturus - wintry grey

 

Bishop of hexen - lure my spelled emotions

 

Vintersorg - sa til fjelsa nikako mi ne ide svedski... peta pesma

 

...ove me pesme vracaju tamo odakle sam..

Edited by Kifla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...