Jump to content

Scar Symmetry


Kent

Recommended Posts

Da se razumemo, volim ja eksperimentisanje u ovom žanru, možda sam prerano išta rekao o albumu. Sve je stvar navike. Ali mi se na trenutak učinilo kao da se ne radi o istom bendu. Bendu koji je izdao fenomenalna prethodna dva albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Досадно у пичку материну. Сав melodic death звучи исто, па и оно што је добро буде досадно.

 

Idi slusaj Arsis!

 

Evo na Gojkovo hvaljenje resio i ja da poslusam ovu grupu , naci ovo mi je prvi album koji slusam od njih.

 

I prvo posle slusanja sta mi je palo na pamet je Soilwork sa boljim solazama. Jednu stvar stvarno neshvatam , zasto je u poslednje vreme "Svedski Melodeath", napravio tako drasticno evouliranje. Naci njihova muzika sada je namenjena za sire mase, samim tim sto su prepuni izglancanih cistih delova , a samim tim kad dodje pevanje clean unisti se kvalitet pesme jer pesma stane/ ili postane dosta sporija i pocnu ti iritirajuci Star Wars efekti u pozadini. Kad je In Flames evoulirao na Reroute to Remain(i ako ovaj album kida) , svi novi Svedski bendovi melodeath su poceli da prate istim korakom .

 

Ali tu nema nista novo nista sto niste culi ranije , sta vec ako slusate intezivno metalcore mozete cuti brdo slicnih Americkih bendova.

 

Tesko da ce iz Svedske da se pojavi neki novi In Flames ili Dark Tranquillity a da nepominjem At the Gates . Sto se tice instrumentalnog dela SS-a , vidi se da momci znaju da sviraju ali nece im to pomoci ako moraju non stop da menjaju tempo i da uskladjuju muziku kako bi bila izglancanija i kako bi u sto lepshem maniru pratila vokalistu. Inace ima tu lepih gitarskih delova , lep je onaj solo na "Morphogenesis" , "Missing Cordinates" , " Catalyst" , " the Ghost Prototype I i II" . Ustvari tu je Scar Symmetry odlichan , ima stvarno odlichan gitarwork na SVIM pesmama sto me je odusevilo najvishe. Naci kad bi imali bolju kompoziciju pesama i bez ulickavanja bilo bi ovo veoma lepo :). Ima tu svega u Scaru moze tu da se nadje ponekad i neki Thrash elementi itd. Uglavnom ima dosta ovde za svakoga. :)

 

Ali stvarno vokali..... prvo mi nisu smetali ono ajde valjda ljudi vole EMO vokale(onako kako IF izvodi meni nesmeta) sta ja znam ,ali kad se to razvuklo kroz 12 pesama, i kad sam video kolko pateticnosti ima u tim vokalima i kolko pateticno zeli da zvuci da bvi privukli nu decu to je stvarno grozno. Nije mi smetalo kad sam poceo da preslsuavam album od morphogenesis , ali do 12 pesme smucili su mi se. I ono uglancani vokali do maksimuma, kad pocnu da se mejnuju sa growolom veoma smore ali bash bash. Stvarno uzanso pocnu da zvuce kasnije pogotovo u ovim pesmama "Timewave Zero" , " Prism and Gate" .....

 

Naci jedino sto me vuce da jos slusam ovaj bend je odlican Guitarwork, ali kad bi malo poradili da pevaju sa kvalitetom, one klin vokale(da vokalista uzme casove klin pevanja) a ne ovako loshe, Scar bio bi stvarno dobar bend. Sad cu da dowujem i Pitch Black Progress, pa da vidim na sta to lichi. :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se svidjaju Morphogenesis, Quantunleaper, Ghost Prototype 2, Prism And Gate i Holographic Universe... Realno najslabiji Scar Symmetry album ali opet iznad proseka za mnoge modern metal/melodeath bendove, Pitch Black Progress je prepun cool rifova a ovde to bas i nije slucaj, bas im fali taj polu-meshugg rifing. Ipak ovaj covek peva kao slavuj ili makar kao Dan Swano koji ima dusu, i clean i growl, a refreni su i dalje na nivou, to je i poenta sa ovim bendom... ok su solaze... eto jos da kazem da su produkciju besprekorno ispeglali dok je na PBP bila malo mutnjikava kad pocnu da drljaju neku rifcugu a sempl sve pokrije...

Edited by Lue88Floydy

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Gojko : Ja lichno mislim da je Pitch Black Progress bio njihov breakthrough a ne ovaj. :) I daleko je SS da bio se poredio sa in Flames-om i Dark Tranquillity-em. Inache pevach SS-a je inspirisan Tool-om steta sto se to neopaza u bednu . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"I don’t know (laughter). I don’t listen to my own music, so I cannot really speak from a fan’s point of view." >>> ha?! PA gde si ti bio kad se snimao album? XD Mislim nema sanse da nijednom nije cuo svoju pesmu. XD

 

"Well, I don’t know" >>>> ovog bash drze u mraku u bendu . XD

 

Inace poslusao sam Pitch vishe mi se svidja od ovog novog ali sve jendo ono sto sam rekao, gore sve jos uvek ostaje osim toga, da Pitch ima neke bolje rifove dok ovaj novi ima neke lepe soloe. :)

 

@ inace hteo sam sve ovo da kazem ali sam zurio na trening. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

novi album hm...u odnosu na prosli je definitivno slabiji...ali...ma nemam pojma. fali mu nesto majku mu. pesme su super, gej emocije izbijaju iz svakog refrena sto podrzavam uvek, ali nema nikakvog pevljivog referena ko illusionist ili retaliator na proslom albumu. ima nekih super pesmica kao sto su morphogenesis, timewave zero, fear catalyst, ali ostalo je nekako prosecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...