Jump to content

Dark Art


Recommended Posts

  • Replies 555
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://www.alexander-casteels.com/digitala...meonelostaheart

Zove se "someone lost a heart"... icon_cry.gif

Ostala sam bez teksta...

Tako jednostavno, a tako snazno.

Bar mi se tako cini...

Vase misljenje?

zista predivna slika...ja bih to rado okachila u dnevnu... icon_da.gificon_biggrin.gif preljepa je...volim takve jednostavne al' full of emotions slike...

 

pomalo je tuzna al' divna... wub.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada mi je na desktopu...Uh, najezim se svaki put!!!

Zapazite kako je ceo svet oko srca crno-beo, a kako jedino to malo, izgubljeno srce ima boju, kako sugerise smisao. Iako nije u geometrijskom centru artworka, ono je centar, poenta...Zgrade u pozadini su bez oblika, ona tamna osoba isto tako, sve je mrtvo...Samo srce izgleda potpuno prirodno. Jedino sto je preostalo, a da je ljudsko, u pustinji koju nazivamo civilizacija, a i to je neko iscupao iz svojih grudi i bacio... icon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gif

 

Da li vas podseca na vas zivot? Da li je ova slika predstavlja univerzalno osecanje neshvacenih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

user posted image

 

ovo je zanimljiva...

user posted image

 

link http://art.gothic.ru/paint/andreev/index_e.htm

http://www.deviantart.com/print/49262/

http://www.deviantart.com/print/49069/

http://www.deviantart.com/print/54276/

 

Po meni dobar recept za gothic art je prosto: slightly twisted, diskretno, malo krvi, po mogucnosti neobicno iskoriscena, obavezno crno bela tehnika. Sto jednostavnije, to efektnije, samo bez pompeznih i konfuznih detalja!

 

Pun pogodak icon_da.gif

 

Fino groblje, prosto da pozelis da se preselis preko puta biggrin.gificon_rolleyes.gif

 

A Aleksej Andrejev...Pa, ok je, ali nije 100% po mom ukusu. 75% za njega...Ma ova postava je ok, a nerviraju me one njegove slicice sto podsecaju na film Predator, to sam videla pre par nedelja...Bljak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Po meni dobar recept za gothic art je prosto: slightly twisted, diskretno, malo krvi, po mogucnosti neobicno iskoriscena, obavezno crno bela tehnika. Sto jednostavnije, to efektnije, samo bez pompeznih i konfuznih detalja!

 

Pun pogodak icon_da.gif

 

Fino groblje, prosto da pozelis da se preselis preko puta biggrin.gifrolleyes.gif

user posted image

 

obozavam crno-bijele fotografije...mada danashnjom tehnologijom sve je moguche preko programa da se pravi...da volim takva mijesta...stara zapushtena groblja...volim da se i ja slikam po takvim mijestima... icon_biggrin.gif

 

e da...rado bih ja imala kucicu pored groblja... icon_da.gifmrred.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

to groblje stvarno nosi neku harizmu u sebi icon_da.gif

devojka ispod je prelepa...

 

mada, nemam sta puno da pricam - jednostavno sam zaljubljena u crno/belu fotografiju i umetnost uopste. stvarno treba biti genije i uspeto ocarati jednu situaciju crno/belo, a da nije dosadna, vec da privuce tvoj pogled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

user posted image

 

 

 

Moram da priznam da ne volim preterano - nage zenske polne organe na artworku...Lice, ruke, gola ledja su sasvim dovoljni kod aktova oba pola.

 

Ko ide u Kragujevac, mora obavezno da svrati na groblje iz I sv. rata u blizini Sumarica. Najbolje srpsko groblje koje znam. Znaci, ne ono groblje sa spomenicima iz II sv. rata koje svi znaju. Ovo se nalazi u jednoj sumi i malo je zabaceno...Ko moze, obavezno neka svrati tamo, za fotografisanje je dusu dalo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto neko rece, deviantart je zakon. Ima puno bisera (crnih, naravno biggrin.gif )

 

U Beogradu je super groblje za fotografiju - groblje oslobodilaca, cini mi se Beograda, nalazi se odmah pored jevrejskog groblja i za mene je izvor nepresusne inspiracije, narocito kada procvetaju Magnolije. To ce biti, za oko mesec dana...Svratite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je genijalan cover zadnjeg albuma,Inhuman.

 

Inace od umjetnickih pravaca preferiram fotografiju, jedan od najdrazih fotografa mi je Gerald Axelrod.

 

pokusavam skupiti odredjenu dozu fotografija iz starih napol raspadnutih i napustenih ludnica,sanatorija i slicnih ustanova za vlastiti gust.

Ha, super su fotke Die Form. Mada...One sa psima, nisam sigurna da li su mi super odradjene, sa jasnom porukom ph34r.gif ili... Mi nisu bas sasvim ok. I guess I just don't like animals THAT much... icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, odjebite vise s tim grobljima. Ima toliko zanimljivijih stvari koje mogu da vas zaokupljaju i kad pregurate 15-tu.

Ovo je jako grubo i nepristojno mad.gif . Groblja JESU deo inspiracije mnogih gothic orijentisanih umetnika...Svako ima pravo na svoje misljenje, ovde se slobodno diskutuje o gothic artu, tako da i mi ljubitelji groblja imamo pravo da se oglasimo, koliko god to tebi smetalo. Daleko od toga da imam petnaest, naprotiv, pregurala sam dvadesetu, pa i vise od toga, a ljubav prema odredjenim segmentima gothic arta nema veze sa godinama.

 

A sada, ovo je rad jednog nemackog studenta umetnosti, inspirisan pesmom grupe My Dying Bride, "The Cry of Mankind", koji jako volim, a da ne bude da mi je samo crno belo ok...

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da...

ja volim da citam natpise na nadgrobnim spomenicima...jos ako ima nekih posveta...

svakako...to me najvishe i asocira na ljepotu unikatnost groblja il' chist spomenici i oni memoriam-i u nekom zabachenom parku...ovdi chak imaju i 'pet cemetarys'...i to je neshto izgleda... icon_biggrin.gif

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je jako grubo i nepristojno mad.gif . Groblja JESU deo inspiracije mnogih gothic orijentisanih umetnika...Svako ima pravo na svoje misljenje, ovde se slobodno diskutuje o gothic artu, tako da i mi ljubitelji groblja imamo pravo da se oglasimo, koliko god to tebi smetalo. Daleko od toga da imam petnaest, naprotiv, pregurala sam dvadesetu, pa i vise od toga, a ljubav prema odredjenim segmentima gothic arta nema veze sa godinama.

 

A sada, ovo je rad jednog nemackog studenta umetnosti, inspirisan pesmom grupe My Dying Bride, "The Cry of Mankind", koji jako volim, a da ne bude da mi je samo crno belo ok...

 

user posted image

Dobro devojko, nemoj se ljutiti. icon_smile.gif Btw, nisam bash sigurna da su groblja bas toliko gothic... ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

user posted image

 

 

 

Moram da priznam da ne volim preterano - nage zenske polne organe na artworku...Lice, ruke, gola ledja su sasvim dovoljni kod aktova oba pola.

 

Ko ide u Kragujevac, mora obavezno da svrati na groblje iz I sv. rata u blizini Sumarica. Najbolje srpsko groblje koje znam. Znaci, ne ono groblje sa spomenicima iz II sv. rata koje svi znaju. Ovo se nalazi u jednoj sumi i malo je zabaceno...Ko moze, obavezno neka svrati tamo, za fotografisanje je dusu dalo!!!

kad je neko genije i zna svoj poziv, onda atkvo nesto moze da izgleda fantasticno i veoma lepo.

ni ja nisam ljubitelj nagih zenskih tela; mada ponekad dobro delo moze da prodje.

uostalom, zensko telo je jako lepo - pod uslovom da dama dobro izgleda (ne mislim na anoreksicne i kosture). pogotovo ako se radi o crno beloj fotografiji. icon_redface.gificon_mrgreen.gif

Edited by Join Me In Death

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da groblja mogu da budu cool samo onima koji tamo nemaju nekog svog...

 

Inace ne vidim nikakav razlog da blejim tamo. Jeste mirno i tiho, neko bi rekao odlicno za razmisljanje, ali groblje ne dozvoljava da na njemu razmisljas o stvarima koje nemaju veze sa njim. Ionako cu tamo zavrsiti za n godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...