Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Ma ovi hriscani su cudo,na kraju ce cak i uspjeti da udju u raj...

 

Prozeti kultom hriscanske vrline i duznosti jedino mozete postati robovi svog etickog idealizma,jer sve teznje da se covjek oslobodi tereta tijela i uzdigne u neke vise sfere nadtjelesnog blazenstva,unaprijed su osudjene na propast.

Covjek nikada ne uspijeva umaci prirodi,a upravo iz tih covjekovih culnih nagona radja se potreba za bilo kakvim stvaranjem,pa cak i ljudski moral.

Uzivajte u zivotu dok jos mozete,jer znate kako je rekao Hajne:S posljednjim dahom sve je gotovo-veselje,ljubav,tuga,makaroni,pozoriste,lipe,bombone od malina,moc ljudskih odnosa,brbljanje,lavez pasa,sampanjac...

Aj' zivjeli! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma srce si :wub: prosvetlio si me

 

inace i seskom dolazi so izbacivanja nekih izlucevina tako da....ne znam cemu taj organ sluzi osm za to, da mu pravis frizure? :D sala

inace kendal je sve lepo objasnio ovim

Na primer, ako se neko oseća emotivno prazno, on će onda imati mnogoveće šanse da postane zavistan od (nezdrave) hrane kojom zapravopokušava da na podsvesnom nivou popuni tu prazninu iako, u užem smisluposmatrano, hrana i emotivni život nemaju nikakve veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovi hriscani su cudo,na kraju ce cak i uspjeti da udju u raj...

Prozeti kultom hriscanske vrline i duznosti jedino mozete postati robovi svog etickog idealizma,jer sve teznje da se covjek oslobodi tereta tijela i uzdigne u neke vise sfere nadtjelesnog blazenstva,unaprijed su osudjene na propast.

 

Не ја,него благодат божија - каже Апостол Павле.Етички идеализам је управо присутан тамо гдје благодат божија нема простора да дјелује,јер за хришћанина је морал стање његове душе док је за нехришћане морал само придржавање одређених друштвених норми,што значи бити моралан значи изгледати морално...што у себи временом рађа огромно лицемјерство.

 

Covjek nikada ne uspijeva umaci prirodi,a upravo iz tih covjekovih culnih nagona radja se potreba za bilo kakvim stvaranjem,pa cak i ljudski moral.

Uzivajte u zivotu dok jos mozete,jer znate kako je rekao Hajne:S posljednjim dahom sve je gotovo-veselje,ljubav,tuga,makaroni,pozoriste,lipe,bombone od malina,moc ljudskih odnosa,brbljanje,lavez pasa,sampanjac...

Aj' zivjeli! :pivopije:

 

У хришћанству човјек не жели да умакне природи као некој звјери него тежи да ту природу преобрази али само силом благодати и јеванђелском природом,која подразумијева велико смирење и искреност.

 

А ти цитати Хајнеа су превише млитави,типичне за једног романтика...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma srce si :wub: prosvetlio si me

inace i seskom dolazi so izbacivanja nekih izlucevina tako da....ne znam cemu taj organ sluzi osm za to, da mu pravis frizure? :D sala

 

:wub: Срце треба ти доста тога да прочиташ,можемо да размијенимо неке препоруке на задату тему :wub:

 

Иначе сви који се уздржавају после одређеног времена независно од себе и своје контроле из тијела крену истечења што је нормална реакција организма.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da bi učesnici ove rasprave trebali malo češće da jebu, to je neki zaključak do kojeg dođoh.

Има и ту истине,уствари то је у неким условима једини излаз у борби против страсти блуда.О томе говори и Апостол Павле : посланица Корнћанима

 

.

 

О браку и безбрачности.

 

1. А за оно што ми писасте: добро је човјеку да се не дохвата жене.

 

2. Али због блуда сваки нека има своју жену, и свака нека има својега мужа.

 

3. Муж нека указује жени дужну љубав, тако и жена мужу.

 

4. Жена није господар од својега тијела, него муж; тако и муж није господар од својега тијела, него жена.

 

5. Не забрањујте се једно другоме, сем по договору привремено, да би се предали посту и молитви, па опет да се састанете, да вас сатана не искушава вашим неуздржањем.

 

6. Али ово говорим као мишљење, а не као заповијест.

 

7. Јер хоћу да сви људи буду као и ја, али сваки има сопствени дар од Бога, овај овако, онај онако.

 

srce bas bih volela da mi objasnis ova istecenja iz tela :wub:

ozbiljno cini se zanimljivo....

 

То можемо на пп :wub:

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je ovo i dalje najveci hit :haha: :haha:

 

(otac Justin o musko-zenskim odnosima, kaze da ne treba imati seks pre braka, i to objasnjava recima):

- "...а то рећи девојци у 16-ој години, 17-ој, 18-ој, немогуће је. Она је пуна снаге, она ће да СКОЧИ НА БИКА, знате"

 

:veseli::veseli:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

А ти цитати Хајнеа су превише млитави,типичне за једног романтика...

 

Aha,Hajne ti je romantik...evo onda nesto od jednog demona medju pjesnicima u prepjevu Danila Kisa:

 

 

Lepotice, što bez strasti

Uživate jeba slasti

Trljajući plast svoj prstom,

Man'te taj nepotpun način,

Dajte da vas ja potkačim

Karom dugom i čvrstom.

 

Ja sam veštak dobrog prca

Koji radim čista srca

Kad lepojku neku imam,

A kad je ružna, gruba,

Više volim pokraj stuba

Natenane da ga klimam

Kakva je to slast, o dete!

Zašto se vi ne jebete?

 

Jebačina i vas sazda

Ja jebaću sve do groba,

Pa po cenu oka oba,

Imam šiljak spreman vazda.

 

I u paklu - čuvam veru -

Jebaću, uz nos Luciferu,

Uz nos Plutona i Prozerpina

I đavola svih veličina,

Da utolim one bludi

Što mi razbijaše grudi.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

seksualni asketizam je u chovekovoj prirodi. prirodno za kamen je da bude kamen, prirodno za zhiviotinju je da bude zhivotinja- da se vodi nagonima, a prirodno za choveka je da bude chovek- da se vodi razumom. razumnost podrazumeva intelektualizam- okrenutost umnim vrednostima i uzhivanjima, a ne telesnim.

umna i telesna uzivanja - ne iskljucuju jedno drugo. moguce je baviti se i jednim i drugim..

 

svaka normalna osoba zeli seks. ustrucavanje je moguce, i istina je da nema nikakvih pogubnih fizickih posledica - ali psihicke posledice nejebice su poznate. :haha:

 

a seksualnost (kao shto rekoh- slichno kao i narkomanija ili alkoholizam) loshe utiche na zdravlje (sopstveno i drugih) iz vishe razloga- jer je uzrok raznih nervoza, stresova, finansijskih problema, problema u medjuljudskim odnosima, verbalnih i fizichkih sukoba. sve to zato shto je svaka zavisnost simptom slabog uma.

finansijiski problemi kazes? takve vrste problema imaju jedino ovi sto koriste usluge skupih eskort-servia, to kosta.. ;)

 

od antichkih preko srednjovekovnih do modernih asketa, medju svima njima je opshtepoznato da su seksualnost i agresivnost usko povezani.

ma, ubilo se sto su oni autoriteti...

ljudi koji nemaju seks 0 pricaju o seksualnosti? to nema smisla.. nemam pojma za njih, ali ja sam primetio da se posle seksa osecam odlicno. stavise, retko ko se oseca agresivno nakon toga, uglavnom je raspolozenje na nivou. ;-)

 

to mozhe da primeti svako ko malo razmisli o fenomenu agresivne i chak grube seksualnosti koja po pravilu nasledjuje pochetnu (nezhniju) seksualnost (kao shto jacha droga, ili vecja kolichina iste sledi posle pochetnog stupnja konzumacije) jer dodje do zasicjenja tim pochetnim uzhivanjem.

ahahahaha :)))))))))))))))))))) vrhunski!!!!

 

---

 

A šta je za tebe seksualna sloboda...šta ona podrazumijeva?

mogu li ja da odgovori, i ako nisi mene pitao:

seksualna sloboda je kad ljudi ne pridaju previse znacaja tudjim seksualnim aktivnostima. ;)

 

Strast je zavisnost...a seks kao nešto što čovjeku i nije prijeko neophodno (kao recimo hrana i voda) ne možemo odmah da povezujemo sa pojmom ljubavi...

nisu ti neophodne ni carape pa ih nosis. dakle, po tvojoj logici - ti si zavisnik, a tvoja droga su carape. ko ih je jednom nosio, taj uvek zeli da ih nosi. carape su kao narkotik, i carape su stoga losa stvar..!! djavolje stvari su te carape!

 

seks nije bioloshka potreba. ako ne jedesh ili ne pijesh umrecjesh, ako apstinirash necjesh.

a ko kaze da treba uzimati i raditi samo ono sto je bioloska potreba?

u prirodi coveka je da bude vise od masine za klopu, sranje i spavanje. citanje knjiga nije bioloska potreba. slusanje muzike, itd...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha,Hajne ti je romantik...evo onda nesto od jednog demona medju pjesnicima u prepjevu Danila Kisa:

 

Pa eto vidiš kako strasti evoluiraju od romantizma do erotike...nema pohota razdire čitavu ličnost. :no:

 

isu ti neophodne ni carape pa ih nosis. dakle, po tvojoj logici - ti si zavisnik, a tvoja droga su carape. ko ih je jednom nosio, taj uvek zeli da ih nosi. carape su kao narkotik, i carape su stoga losa stvar..!! djavolje stvari su te carape!

 

wtf?šta sam ja sad upravo pričitao?

 

404818_main.jpg

 

meni je ovo i dalje najveci hit :haha: :haha:

 

(otac Justin o musko-zenskim odnosima, kaze da ne treba imati seks pre braka, i to objasnjava recima):

- "...а то рећи девојци у 16-ој години, 17-ој, 18-ој, немогуће је. Она је пуна снаге, она ће да СКОЧИ НА БИКА, знате"

 

:veseli::veseli:

 

Kako duboko narodski rečeno...svi ga razumiju što je najvažnije. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта је ово цитат из романтичних магазина "Лепота и Здравље" или можда "Men's Health"? Ово на крају "vi ćete biti srećna i produktivna osoba!" звучи тако наивно да фали само још ова слика ;

 

happy-man.jpg

 

и молим те заборавио си да кажеш 2 литра воде дневно :

 

man-drinking-water.jpg

 

 

Za razliku od tebe, ne volim nikoga da citiram, a niti čitam časopise koje si pomenuo, već se vodim devizom da stvari i treba objašnjavati naivno i pojednostavljeno, jerbo se tu najčešće kriju najveće mudrosti. Nekom ni činjenica da živi na ogromnoj lopti koja se obrće oko još veće i uzavrelije nije dovoljna da se zamisli oko svog postojanja i počne da ceni suvo čudo činjenice da je živo biće, a eto, to jedna zapravo opšte poznata stvar, isto kao i sve što sam naveo u svom postu, da čovek ZADOVOLJAVANJEM(ne POVLAĐIVANJEM) svojih čula ispunjava svoje postojanje, jer su ista kontakt jedinke sa stvarnošću, i ima ih mnogo više od onih pet koje se najčešće navode.

 

Опет бла бла прича,нигдје мало дубљег помена о неконтролисаној људској природи и њеном подвигу који треба принесе да би пронашла себе и поставила се на истински начин према себи,ближњима и цијелој творевини.Разврат јесте контрапродуктиван јер је ствара потпуну деструкцију личности али аскетизам далеко од тога је бесмислен а камоли контрапродуктиван...У Хришћанству су управо највеће аскете и највећи учитељи Цркве јер су дубоко зарањали у слабост људске природе а њихова дјела су огледала у које лако може свако да се препозна.

 

Asketizam je kontraproduktivan isto koliko i razvrat, zato što asketa ostaje odsečen od stvarnosti svojim odbijanjem, dok razvratnik u svojoj "slobodi" postaje zarobljenik sopstvenih želja.

Treba težiti balansu, a do njega se dolazi disciplinom. Čovek mora biti jači od svojih nagona i pametniji od svog razuma.

Edited by Jabba the Hutt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta prica o nekakvom balansu do koje se dolazi disciplinom je mejnstrim prica za masu. Ona zapravo ne vodi nikud, osim do ogranicavanja potencijala u coveku. Zivot prodje, sta si uradio? Nista. Camis negde u sredini, nit vamo nit tamo, pokusavajuci da ostane u grancama neke norme koju diktira okruzenje, a ono je puno neznanja i jedino sto uspeva jeste da gasi unutrasnju vatru saznanja.

Rezultati dolaze na dva nacina - ili pravim, rigoroznim asketizmom, ili potpunim odbacivanjem onoga sto mejnstrim pokusava da nametne coveku kao samokontrola i disciplina a to zapravo i nisu. Prava disciplina se postize nakon istrazivanja tamnih uglova covekovog uma, osvetljavanja senki i prihvatanja sopstvenih demona i andjela. Dostizanje bozanskog ludila olicenog u Dionisu, odvajanje sopstvene vecne svesti od njenog prirodnog toka razlazenja, prateci stazu pobunjenika i mracnih bogova ljudskih mitologija ili potpuno predanje apstraktnom principu koja karakterise asektski pristup. Sve ostalo je sredina i ne vodi nikud, osim u vecnu uspavanost bez sna. Sve ostalo je laz i pokusaj drustva da nas zarobi. Zapravo, mi i jesmo zarobljeni, na nama je da se oslobodimo, a ta tkz. disciplina o kojoj govori vecina je samo drugi izraz za ''okuj me jos jace u ovom nistavilu''.

Takav pristup koji na prvi pogled obicnoj svesti deluje ekstremno ili pogresno trenira volju i uzdise disciplinu na nivo koji je nepoznat sirokim masama i dovodi do tih reulztata o kojima sam govorio.

Toliko od mene, sad neka nastavi svako svoju pricu koju svi vec unapred znamo.

Odoh da igram Super Marija, pametnije je.

  • Upvote 6
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta prica o nekakvom balansu do koje se dolazi disciplinom je mejnstrim prica za masu. Ona zapravo ne vodi nikud, osim do ogranicavanja potencijala u coveku. Zivot prodje, sta si uradio? Nista. Camis negde u sredini, nit vamo nit tamo, pokusavajuci da ostane u grancama neke norme koju diktira okruzenje, a ono je puno neznanja i jedino sto uspeva jeste da gasi unutrasnju vatru saznanja.

Rezultati dolaze na dva nacina - ili pravim, rigoroznim asketizmom, ili potpunim odbacivanjem onoga sto mejnstrim pokusava da nametne coveku kao samokontrola i disciplina a to zapravo i nisu. Prava disciplina se postize nakon istrazivanja tamnih uglova covekovog uma, osvetljavanja senki i prihvatanja sopstvenih demona i andjela. Dostizanje bozanskog ludila olicenog u Dionisu, odvajanje sopstvene vecne svesti od njenog prirodnog toka razlazenja, prateci stazu pobunjenika i mracnih bogova ljudskih mitologija ili potpuno predanje apstraktnom principu koja karakterise asektski pristup. Sve ostalo je sredina i ne vodi nikud, osim u vecnu uspavanost bez sna. Sve ostalo je laz i pokusaj drustva da nas zarobi. Zapravo, mi i jesmo zarobljeni, na nama je da se oslobodimo, a ta tkz. disciplina o kojoj govori vecina je samo drugi izraz za ''okuj me jos jace u ovom nistavilu''.

Takav pristup koji na prvi pogled obicnoj svesti deluje ekstremno ili pogresno trenira volju i uzdise disciplinu na nivo koji je nepoznat sirokim masama i dovodi do tih reulztata o kojima sam govorio.

Toliko od mene, sad neka nastavi svako svoju pricu koju svi vec unapred znamo.

Odoh da igram Super Marija, pametnije je.

+1 za post koji je genijalan i jos veci + za super maria :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta prica o nekakvom balansu do koje se dolazi disciplinom je mejnstrim prica za masu. Ona zapravo ne vodi nikud, osim do ogranicavanja potencijala u coveku. Zivot prodje, sta si uradio? Nista. Camis negde u sredini, nit vamo nit tamo, pokusavajuci da ostane u grancama neke norme koju diktira okruzenje, a ono je puno neznanja i jedino sto uspeva jeste da gasi unutrasnju vatru saznanja.

Tocno.

 

Rezultati dolaze na dva nacina - ili pravim, rigoroznim asketizmom...

 

Hmm...sad si vec odlutao Novaliis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Антропоморфизам као рак-рана на Телу Цркве

 

Данас се антропоморфизам уселио готово у све поре религиозне свести. Док је за друге религије још и својствен, непојмљиво је његово присуство унутар богочовечанских димензија православне Цркве. Углавном се такав стадијум тумачи као психологизам који човек пројектује на Бога док објективна (благодатна) стварност не одговара самом бићу Бога (зато ће еп. Атанасије Јевтић лепо запазити да чак ни појам онтологије не можемо у потпуности применити на Бога јер је Он Својом апофатичношћу и изнад тога).

 

Апостол нам у својим посланицама говори да је тајна Будућег века уствари и даље – тајна. „Што око не виде, … у срце човечије не сиђе…“ само показује да је пуноћа есхатолошке реалности изнад категорија, дефиниција и поимања овога века, и да сам човек не може да (бар не у пуноћи) наслути каквоћу визије коју апостол излаже. Проблем који се намеће јесте приступ човека тој увекистој есхатолошкој новини, јер човек не само да уноси своје идеје, страсти, националност, брак, итд. у ту вечну ТроИпостасну Стварност, него и очекује да ће такве овостране пројекције затећи у оностраном. А то баш и не одговара концепту апостолског: “Што око не виде, … у срце човечије не сиђе…“. Тако долазимо до обоготворења одређених ствари, норми, догађаја и људи, или националног антропоморфизма, идеолошког, страсног, итд, а све у димензијама простор-времена. Опет, дакле, човек уноси у биће Божије оно што Богу као бићу објективно не припада.

 

Узмимо за пример национализам. Син Божији није имао национални идентитет пре него што је свет створен већ је заснивао (као што још увек заснива Својим Јесам) Своје Биће у персоналној комуникацији са Оцем и Светим Духом. Чак и када улази у историју Свог Очовечења, не долази да прими национални идентитет већ да успостави тријадолошки, и не да узнесе национални идентитет већ било ког човека, самог човека, без обзира на пол, психологију, нацију, итд. (о чему лепо пише и св. Максим Исповедник говорећи о превладавању свих различитости унутар Литургијске перспективе).

 

Рећи да Христос уноси у Своје есхатолошко биће национални идентитет једнако је кривотворно као рећи да се у средишњем делу Тројичног Бића налази крст (Зизјулас). Данас идеју национализма покушавају да оправдају Христовом националношћу али тајећи НАДнационални карактер есхатона, или још горе, уводећи национални антропоморфизам у Божије Биће.

 

На примеру Педесетнице, првог рођендана Цркве, видимо чудесну наднационалну перспективу тајне Цркве – сви говоре својим језицима али разумеју језик странца поред себе јер им на неки начин Дух Свети „преводи“ као посредник. Зато не можемо ни рећи којим су националним језиком људи говорили у тај дан јер је дошло до преображаја а што је опет само икона (сенка) онога што ће тек доћи по свеопштем васкрсењу.

 

Слично је и са светом тајном брака, лако можемо доћи и до брачног антропоморфизма унутар Царства. Мало људи разликује да се у њој парови венчавају првенствено за Христа а не једно за друго. У есхатону према речима Христовим, нема више мушког ни женског него су као (бесполни) анђели, а што Христос лепо одговара ономе ко га изазива питањем чија ће жена бити васкрсењу ако ју је више мужева имало за живота. Ако идемо том логиком да ју је сваки волео као што данас један мушкарац воли једну жену схватићемо проблематику, јер идентитет у есхатону неће одредити брачност, полност, родитељство, итд. већ Бог Који ће постати све у свему.

 

Идеја полности, брака, родитељства, итд., иде тако далеко да су неки поставили питање како ћемо Богородицу Марију знати као мајку Исуса Христа ако оспоримо (а није реч о оспоравању већ преображењу) материнско познање родитеља у есхатону, али такво питање је неесхатолошко јер се заснива на полности, родитељству, итд. као реалностима овога века. Довољно је видети мишљење св. Сименона Новог Богослова па схватити да смо у есхатону сви мајке Исуса Христа. О том Богоауторитету сведочи Сам Христос који кад му говоре ученици да му је дошла мајка са браћом, Он показује да Његов идентитет не извире из ње него из односа са Оцем чинећи Његово дело и да су други сабрани око Њега браћа и мајка Његова.

 

Није реч о дуализму и трењу између овог и оног света (на релацији историја – есхатон), већ да у стварности пуноће Другог и славног доласка Христовог, ништа од тога неће бити приоритетно (измениће се) пред славом која ће се јавити и све наведене разлике усагласити у Своје Тријадолошко јединство нестворено-љубећих енергија.

 

Национализам, брак, полност, психолошке разлике, итд. имају потврдну афирмацију у овом свету (мада се због смртности природе показује и нефункционалност истих у сукобима и деобама), али у есхатону таквих подела и категоризација неће бити јер ће све и сви бити преображени Лепотом Божијом усличњавајући се Његовој Нествореној Красоти. У супротном, упадамо у антропоморфизам (било које врсте) и замењујемо узвишене харизме Духа Светога за ниже дарове који нису од Оца Светлости. Јер уместо да будемо преображени Богом, ми желимо да Бога и друге преобразимо собом, слично агенту Смиту из филма „Матрикс“ који својим надменим ударцима жели да преобрази друге у себе, свој егоцентричан дупликат, поништавајући личносну егзистенцију (тиме и слободу) оних који би да остваре своје постојање на други начин. А то је већ за некога ко живи такав антропоморфизам увелико смрт и пакао…

 

http://upodobljavanje.wordpress.com/2011/12/12/%D0%B0%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80%D1%84%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%BC-%D0%BA%D0%B0%D0%BE-%D1%80%D0%B0%D0%BA-%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%83-%D1%86/

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ouroboros"

koji ste vi ograniceni umovi...

jeste da imati pogreshna mishljenja mozhda proshiruje svatanja, ali neka hvala.

 

zasto mislis da seksualna sloboda podrazumeva razvrat?

seksualna sloboda mozhe da bude samo sloboda od seksualnosti. narkomanska sloboda je kada je od slobodan od droge, a ne kada je slobodan da koristi koju god drogu hocje i koliko god hocje.

 

sta je u opste razvrat i blud ti termini i postoje zahvaljujuci hriscansku

zapravo postoje i u staroj grchkoj i rimu, i u abrahamskim religijama, i u iranskim i u indijskim.

 

sve u svemu sustina hriscanstva nije brojati koliko je ko jebao ili bio jeban. upravo se hriscanstvom i laznim moralom vrsi zamena teza pa se necemu lepe etikete "greh" nemoralno" vidim sad i "zavisnost" (to je novina, napredujete

ovde je doshlo do neke greshke, poshto ja nisam hrishcjanin.

 

slazem se da je u umerenosti kljuc, s tim sto bi umerenost definisala kao granicu do koje coveku prija da vrsi odredjenu radnju.

i pajdomanu prija zhuto. ako je rodjen kao bruzhuj on cje imati para da uzima ujdo kad god mu treba i eto uzhivanja do kraja zhivota (koliko god to kratko bilo).

 

"Jabba the Hutt"

Imaš ruke da bi jeo, noge da bi hodao, oči da bi gledao, pa zasigurno i kurac ima neku upotrebu, osim izbacivanja izlučevina, hm?

reprodukcija.

 

A što se tiče zavisnosti od sexa, jea, znam ljude koji su zapravo imali takvih problema, ali znam neke koji su imali još gore zbog interneta ili Elder Scrollsa ili TV Pinka...

to shto su virutalne zavisnosti loshe ne menja chinjenicu da je takodje losha i seksualnost. ja ne pricham o ljudima koji se i danas u ovom promiskvitetnoj kulturi smatraju seksualnim zavisnicima, vec o normalnim ljudima. skoro svi masturbiraju. koliko vas mozhe da prestane kad hocje? manje od promila.

 

Zavisnost od heroina ti nije baš neko poređenje, pošto je to jedina droga koja pored psihičke izaziva još i fizičku zavisnost kod čoveka i uništava mu organizam

to je podela u lazhnoj modernoj zapadnoj medicini, nisu psiha i telo odvojeni. i "blagi" psihichki problemi, npr stresovi, mogu da ujebu telo. uzmi nekog bludnika i stavi ga na skidanje sa seksualnosti "na suvo", reakcija na tako neshto cje biti intenziteta koliko i reakcija pajdomana u krizi. ne kazhem da je seksualnost na nivou pajda, al je svejdno dobro za poredjenje.

 

Sekusalni odnosi, između ostalog i STVARAJU život, zato je taj osećaj toliko prokleto divan, a religije taj nagon vekovima zauzdavaju kod ljudi i usmeravaju ka drugim ciljevima.

nijedna religija ne govori da je uzhivanje u reproduktivnom seksu u okviru braka loshe.

 

A zavisnost u seksu se rađa samo iz odnosa koji u startu imaju nešto pogrešno u sebi.

slabu volju.

 

Dvoje ljudi koji je se istinski vole će biti zavisni od jednog drugoga, od reči, dodira, bliskosti, povezanosti, uzajamne sreće, a ne penisa u vagini.

zaljubljenost je takodje seksualnost, i takodje zavisnost. zbog takvih "ljubavi" se deshava bezbroj napada i ubistava, jer chovek kada mu je um pomucjen strastima (zavisnostima) ne obracja pazhnju na osnovni moralni kompas.

 

"Morpheus"

Prozeti kultom hriscanske vrline i duznosti jedino mozete postati robovi svog etickog idealizma

ropstvo je robovati svojim nagonima i strastima. sloboda je osloboditi se intertnih navika, kakve su sve zavisnosti, a medju njima i nagoni i strasti.

 

"Imaginos"

umna i telesna uzivanja - ne iskljucuju jedno drugo. moguce je baviti se i jednim i drugim..

kod telesnih uzhivanja je vrlo bitno da si dolaze kao cilj ili nusproizvod. raditi neku stvar bez drugog razloga sem uzhivanja je retko dobra stvar.

 

finansijiski problemi kazes? takve vrste problema imaju jedino ovi sto koriste usluge skupih eskort-servia, to kosta.

koshta svaka veza, muvanje, izlasci, kontracepcija, kredit na mobilnom, lechenje od p.p.bolesti, itd itd.

 

ljudi koji nemaju seks 0 pricaju o seksualnosti? to nema smisla..

znachi samo narkomani smeju da prichaju o narkomaniji?

 

u prirodi coveka je da bude vise od masine za klopu, sranje i spavanje. citanje knjiga nije bioloska potreba. slusanje muzike, itd...

niti sam ja igde nagovestio da su te stvari na nivou nutricije i hidratacije, dok on za seksualnost jeste.

 

stavise, retko ko se oseca agresivno nakon toga, uglavnom je raspolozenje na nivou.

lepo sam rekao koja je veza. kad se jakom voljom se kontroleshe seksualni nagor, samim tim se lakshe kontrilushi i ostali postupci, pa takav chovek mozhe lako da se iskotrolishe i necje reagovati u afektu i biti agresivan, dok je to za choveka chija je volja raslabljena robovanjem strastima gotovo nemogucje.

 

"

Asketizam je kontraproduktivan isto koliko i razvrat, zato što asketa ostaje odsečen od stvarnosti svojim odbijanjem

niko nije rodjen asketa, skoro svaki asketa je praktikovao stvari od kojih se uzdrzhava. a takodje, ne morash da budesh bivshi narkoman da bi se uzdrzhavao od droge, i to shto te to chini "odsechenim od narkomanske stvarnosti" nije nishta loshe.

 

dok razvratnik u svojoj "slobodi" postaje zarobljenik sopstvenih želja.

chuo si za izraz "slippery slope", to se mozhe primeniti na svaku prichu o zavisnosti, a takva je i seksualnost. ko je taj ko je "umereni zavisnik"? isto tako ne postoji ni "umereni bludnik". npr markiz de sad je bio uslovno recheno umeren u seksualnim aktivnostima- uglavnom su mu se svodile na masturbaciju, ali je to bilo dovoljno da postane seksualni bolesnik, i takav chovek (iako spoljno gledano je on "umeren" i ne bludnichi okolo, nije telesno promiskvitetan imajucji odnose sa mnogo ljudi) je jednostavno sekualni zavisnik. de sad jeste ekstreman primer, ali vecj sam rekao, uopshte ne moramo da idemo u ekstrem, evo, skoro svi mushki pripadnici danashnje omladine onanishu, u proseku bez nekakvih dodatnih perverzija, vecj se jednostavno koncentrishu na jednostavne pornicje i seksualne odnose. koliko njih mozhe da prekine sa masturbacijom? npr iz najprostijeg razloga da sebi dokazhu da to mogu, kazhu- evo od danas sledecjih dve godine necju da ga bacam. kakav promil, daleko manje.

Edited by рогозуб
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

То можемо на пп wub.gif

nije valjda da se sramis? pa dobro stid i jeste osobina hriscana...:mrgreen: salu na stranu, ozbiljno sam te pitala da mi malo sire objasnis taj fenomen, stvarno mi se cini interesantno...btw teko da mi preko pp mozes pribliziti stvarno stanje ja ne verujem ni u sta dok ne vidim svojim ocima :mrgreen:

inace ako neko zaista ide putem pravoslavlja i zaista mu prija taj put, u smislu da nema nekih fizickih i psihickih ogranicenja, koja ja mislim i nisu sutina pravoslavlja, to je samo za ove kojima je pravolavlje slavljenje slave, dizanje tri prsta, molitva sa ciljem dobijanja pomoci od gore; onda je to ok...mislim da od kopipejstvovanja nemas neke koristi ni ti ni ostali ucesnici na temi, vecina verovatno ni ne cita kilometarske prekopirane postove. to je klasicna propoved za uskoumne. ako vec imas pozitivna iskustva sa pravoslavljem onda ih podeli.

 

ovo vazi samo ako umerenost posmatras kao ono sto je umereno za vecinu. upravo ovo st si rekao ako podpadas pod norme koje diktira okruzenje. sto opet nije apsolutna umerenost jer se i norme razliuju od drustva do drustvapa tako radeci jednu stvar u srbiji si neumeren a radeci istu u americi si savrseno izbalansiran. to vazi samo za one koji se trude da se uklope u masu. treba biti umeren sam sa sobom, znaci da zaista neke radnje radis onoliko dugo koliko ti prijaju, da ne ides protiv sebe. a da bi to mogao potrebno e upravo ne podpadati pod uticaj mase. ono sto se smatra "normalnim" i "umerenim" u nekoj drustvenoj zajednici ne odgovara unutrasnjem stanju svakog coveka.

vidim da po tebi treba ici iz krajnosti u krajnost...i to je ok, ako nekome prija asketizam u svakom smislu, znaci da nema psihickihi fizickih frusstracija onda je on u ravnotezi sam sa sobom. ako nekome prijaju bahanalije u smislu da ne pati od istih ovh frustracija onda je i on u ravnotzi sam sa sobom. i ja kazem ovde iz krajnosti u krajnost, a umerenost bi bila eka sredina, ali to je pogresna klasifikacija i spoljasnje gledanje stvari kroz prizmu morala.istina je da ne postoji pocetak, kraj, sredina, vec svaki covek treba da pronadje nacin da bude u ravnotezi sam sa sobom. posmatrajuci stvari na ovaj nacin, da se ide iz krajnosti u krajnost je samo odraz buntovnistva, sto opetnema nikakve veze sa unutrasnjim balansom, ako si "buntovnik" samo iz razloga da ne budes "sredina" onda ces zanemariti unutrasnji osecaj balansa i mozda ces namerno srljati u krajnost samo zato sto je izvan drustvenih normi. medjutim tako se samo pokazuje zavisnost i uticaj spoljasnjih faktora na unutrasnje bice. isto kao i u slucaju zeleti prosecnosti po svaku cenu

Ta prica o nekakvom balansu do koje se dolazi disciplinom je mejnstrim prica za masu. Ona zapravo ne vodi nikud, osim do ogranicavanja potencijala u coveku. Zivot prodje, sta si uradio? Nista. Camis negde u sredini, nit vamo nit tamo, pokusavajuci da ostane u grancama neke norme koju diktira okruzenje, a ono je puno neznanja i jedino sto uspeva jeste da gasi unutrasnju vatru saznanja.

Rezultati dolaze na dva nacina - ili pravim, rigoroznim asketizmom, ili potpunim odbacivanjem onoga sto mejnstrim pokusava da nametne coveku kao samokontrola i disciplina a to zapravo i nisu. Prava disciplina se postize nakon istrazivanja tamnih uglova covekovog uma, osvetljavanja senki i prihvatanja sopstvenih demona i andjela. Dostizanje bozanskog ludila olicenog u Dionisu, odvajanje sopstvene vecne svesti od njenog prirodnog toka razlazenja, prateci stazu pobunjenika i mracnih bogova ljudskih mitologija ili potpuno predanje apstraktnom principu koja karakterise asektski pristup. Sve ostalo je sredina i ne vodi nikud, osim u vecnu uspavanost bez sna. Sve ostalo je laz i pokusaj drustva da nas zarobi. Zapravo, mi i jesmo zarobljeni, na nama je da se oslobodimo, a ta tkz. disciplina o kojoj govori vecina je samo drugi izraz za ''okuj me jos jace u ovom nistavilu''.

Takav pristup koji na prvi pogled obicnoj svesti deluje ekstremno ili pogresno trenira volju i uzdise disciplinu na nivo koji je nepoznat sirokim masama i dovodi do tih reulztata o kojima sam govorio.

Toliko od mene, sad neka nastavi svako svoju pricu koju svi vec unapred znamo.

Odoh da igram Super Marija, pametnije je.

 

Prava disciplina se postize nakon istrazivanja tamnih uglova covekovoguma, osvetljavanja senki i prihvatanja sopstvenih demona i andjela.

slazem se potpuno sa ovom recenicom, to upravo vodi unutrasnjem balansu jer kad prihvatis obe svoje strane onda jesi u ravnotezi sam sa sobom :smile: e ko se snadje u mom postu svaka mu cast :mrgreen:

@rogozub

jako bih volela da ti izmasakriram post kao sto ti radis :uhoh: iskreno takve secirane postove gde na svaku recenicu udaras kontru i ne citam...u svakom slucaju svaka cast na trudu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...