Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Malo ti mnogo nemas pojma o astrologiji.

jest, zvezde koji vidimo na nebu, tj. njihov polozhaj od pre ko zna kolko miliona godina, cje da mi otkrije kakav cje meni, jednom od 6 milijardi stanovnika zemlje, biti posao i ljubavni zhivot u sledecjih mesec dana. aham..

 

Hriscanstvo nije konstatinizam.

shta je konstantizam? to ne postoji.

car konstantin je svetitelj Crkve, i njegovi postupci su deo Svetog Predanja.

 

Orao je stari naziv za skorpiju

u pravu si, definitivno nemam pojma o astrologiji xD orao je shkorpija? i onda je religija nelogichna. lol

 

Znaci molim te nemoj da me teras cela poglavlja da prepisujem da bih objasnio koliko ima astroloskih referenci u bibliji.

naravno da ima referenci. na primer ova referenca (Is.47)

13. Уморила си се од мноштва намера својих; нека стану сада звездари, који гледају звезде, који проричу сваког месеца, и нека те сачувају од оног што ће доћи на те.

14. Гле, они су као плева, огањ ће их спалити, ни сами себе неће избавити из пламена; неће остати угља да се ко огреје, ни огња да би се поседело код њега.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest, zvezde koji vidimo na nebu, tj. njihov polozhaj od pre ko zna kolko miliona godina, cje da mi otkrije kakav cje meni, jednom od 6 milijardi stanovnika zemlje, biti posao i ljubavni zhivot u sledecjih mesec dana. aham..

 

Pa, ako mislis da ce uticaja na tvoj zivot imati bozanstvo koje jos niko nije video niti dokazao da postoji, ne vidim u cemu je problem sa verovanjem u uticaj zvezda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest, zvezde koji vidimo na nebu, tj. njihov polozhaj od pre ko zna kolko miliona godina, cje da mi otkrije kakav cje meni, jednom od 6 milijardi stanovnika zemlje, biti posao i ljubavni zhivot u sledecjih mesec dana. aham..

Jest, sin nevine majke koji je došao sa neba da nam oprosti grehe jer je žena, koja je napravljena od rebra, bila naterana od strane pričajuće zmije da jede zabranjeno voće sa magičnog drveta mi nalaže da verujem njegovom učenju. Aham...

Edited by Denny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ako mislis da ce uticaja na tvoj zivot imati bozanstvo koje jos niko nije video niti dokazao da postoji

malo si pomeshao hrishcjanstvo i islam. u islamu niko nije video boga

 

Jest, sin nevine majke koji je došao sa neba da nam oprosti grehe jer je žena, koja je napravljena od rebra, bila naterana od strane pričajuće zmije da jede zabranjeno voće sa magičnog drveta mi nalaže da verujem njegovom učenju.

da.

 

dokaza istinitosti pravoslavlja postoji dosta, tipa moshti, chuda, sveti oganj u jerusalimu..

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo si pomeshao hrishcjanstvo i islam. u islamu niko nije video boga

A u hrišćanstvu jeste? :)

dokaza istinitosti pravoslavlja postoji dosta, tipa moshti, chuda, sveti oganj u jerusalimu..

Hoću Isusovo telo. Hoću da mi spise nekog registrovanog istoričara iz tog vremena, a bilo ih je dosta, potvrde Isusovo postojanje. Hoću da me Božja ruka spasi od udara autobusa. Hoću potop. Bilo šta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim na naucne dokaze modernog vremena, naravno. Ne na svedocanstva, price o cudima i slicno.

chuda mozhesh sam da vidish. isceljenja (nauchno) "neizlechivih bolesti" su samo na ostrogu dosta chesta, a sveti oganj se u jerusalimu mozhe videti svake godine kako silazi sa neba.

 

A u hrišćanstvu jeste?

hrista je videlo dosta ljudi, da.

 

Hoću da me Božja ruka spasi od udara autobusa.

ja hocu da te bozhja ruka gurne pod bus. shta se pre desi, njegova vera je istinita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Odgovaraj na cele postove. Nemoj da izdvajaš delove koji su ti najpogodniji.

2. Nešto mora da postoji da bi se videlo.

3. Isus uči i da iz ljubavi gurneš nekog pod bus?

Edited by Denny

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest, zvezde koji vidimo na nebu, tj. njihov polozhaj od pre ko zna kolko miliona godina, cje da mi otkrije kakav cje meni, jednom od 6 milijardi stanovnika zemlje, biti posao i ljubavni zhivot u sledecjih mesec dana. aham..

 

 

Lepo ti ja kazem bas nemas pojma o astrologiji. Nema veze sa polozajem zvezda.

http://www.yumetal.net/forum/index.php?sho...p;#entry2010021

Sto se tiche rezultata.. pa nek govore sami rezultati.

 

 

 

 

shta je konstantizam? to ne postoji.

car konstantin je svetitelj Crkve, i njegovi postupci su deo Svetog Predanja.

 

Konstatinizam je TO sto se ljudi kao ti u TUMACENJU sta je u HRISCANSTVU dobro sta nije POZIVAJU NA RAZNORAZNE lichnosti ne direktno vezane za bibliju.

hriscanstvo = biblija. Sve ostalo vezano za hriscanstvo je duskutabilno i pod velikim znakom pitanja.

 

 

u pravu si, definitivno nemam pojma o astrologiji xD orao je shkorpija? i onda je religija nelogichna. lol

Kao sto si rekao nemas pojma o astrologiji.

Religija i astrologija su savrsheno nelogichne.

Nego raznorazni konstatini, crkve, inkvizicije i ostale politicke institucije prave od njih nesto cime bi zbunili i kontrolisali narod i naterali ih da misle da su zapravo ONI TI.

 

 

 

naravno da ima referenci. na primer ova referenca (Is.47)

13. Уморила си се од мноштва намера својих; нека стану сада звездари, који гледају звезде, који проричу сваког месеца, и нека те сачувају од оног што ће доћи на те.

14. Гле, они су као плева, огањ ће их спалити, ни сами себе неће избавити из пламена; неће остати угља да се ко огреје, ни огња да би се поседело код њега.

 

Gde je to tachno?

Jezekij opet o astroloskom tocku.

10.13;10.14

 

Ako ti u nekoj knjizi nalazis stvari vezane za astrologiju. A ta knjiga je konkretno biblija hriscanska jedina prava sveta kniga.

I onda vidis astroloske reference tu. Normalan um se zapita " ZASTO? Zabranjeno a opet tu"

dolazi se do dva zakljucka

1. Neko je nesto dodavao i menjao. ( sto se zna da je radio ali je pitanje zasto? konkretno to. )

2. Postoji neka stvar koju ne shvatamo i stvarno jeste zabranjena.

 

Moj stav stoji za 1. Jednostavno svako ko poznaje, korene, astroloski simbolizam, etc dosta o astrologiji.. na svakom koraku u bibliji vidi ASTRLOGIJU.

 

Da, da zvezde ne odredjuju nista i astrologija je prokleta.

Ali je isusovo rodjenje (ZAMISLI BASH RODJENJE ) oznacila zvezda!? ( zamisli bash zvezda )

I to je najevidentinija. Da bih ti objasnio ostale, morao bih da te debelo uputim u astrologiju.

 

 

 

 

dokaza istinitosti pravoslavlja postoji dosta, tipa moshti, chuda, sveti oganj u jerusalimu..

 

KOJE CUDO, KOJE MOSTI, KOJI SVETI OGANJ? De je bre to? Dokazi?

Molim te......

 

Forgive him Father he's just closed minded modern random mate.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko o argumentovanosti.

 

Ma oпуштено, то ти је онај фазон - "не бацајте бисере пред свиње."

 

Ко си ти да би ти неко нешто доказивао?

 

Што се тиче помињања у списима, чини ми се да је о Исусу писао Плиније Млађи, а и још неки. Не много, а и зашто би? Римљани нису чекали Месију, чекали су га становници далеке, побуњене провинције. Зашто би неко писао о томе у, тада моћном, Римском царству? Опет, вера доказа не тражи, зато се и зове вера. То не значи да их нема. Конкретно - дешавања на Велику Суботу, а наравно да има још. Све у свему, поштујући правило васпостављено у време кад се по овом форуму претерано срало и свађало, а које гласи "Трудите се да опстављате махом афирмативне постове јер је сулудо покушавати некоме да наметнешш мишљење", предлажем ти да нестанеш са ове теме у виду ластиног репа или трпи консеквенце оглушивања о горе наведено правило.

Ено теме о атеЈизму па причај...

 

Ко има уши, нек чује...

 

Ет Елитиста...

 

Стварно ми ниси јасан.

 

Забога, човече, ако пођеш од основног постулата Православља, а то је слободна воља, па кажеш да је могуће предвидети нечију судбину на основу положаја звезда у тренутку рожења, схватићеш да те две ствари НИКАКО не могу стајати једна уз другу. Ако сам слододан да чиним шта хоћу, онда је мој пут апсолутно непредвидив. Капирам ја да си ти индоктриниран да то има некакве везе јербо ако нека индивидуа жели згрнути кеш и продати неку причу, основно је да се користе симболи општеприхваћених учења. Зато свака јебена врачара има хрпу икона око себе и свакој је "дато од Бога" или је уснила Свету Петку која јој је наредила да помаже, блаблабла...

 

Астрологија и Православље не иду једно уз друго. Енде.

 

А пропо чуда...

Изволи се спаковати и отпутовати у Јерусалим на Велику Суботу, па присуствуј. Можеш ићи и у инспекцију, ако ти дозволе, пре него запечате врата...

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno dižeš Rogozuba, svog istomišljenika, u nebesa sa namerom da mene spustiš tj. oteraš sa teme. A tu moć imaš, jer si, naravno, moderator. Mislim da ti neću pružiti to zadovoljstvo.

 

Nikom ja ne namećem svoje mišljenje, samo tražim neka logična objašnjenja koja bi potkrepila "teoriju" hrišćanstva. A to, normalno, ne mogu da radim na temi o ateizmu jer bi bio offtopic.

 

Razumem ja koncept vere. Ignorisanje sopstvenog razuma i prihvatanje kojekakvih nebuloznih spisa zarad spokojnog života posle smrti. No, rekao si i sam, ja to ne mogu da promenim. To je vaš izbor.

 

Što se istorijskih spisa tiče, logično je da bi trebalo da ih ima mnogo. Isus je, navodno, šetao po vodi, lečio bolesne dodirom, pretvarao vodu u vino, imao moć da vaskrsne, da ne spominjem da mu je majka bila devica. Realno, mislim da bi trebalo da bude u svim istorijskim spisama, jer to nisu male stvari. Ali, ipak, njega nigde nema i ostaje nam samo neosporiva moć vere i Sveta Biblija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Забога, човече, ако пођеш од основног постулата Православља, а то је слободна воља, па кажеш да је могуће предвидети нечију судбину на основу положаја звезда у тренутку рожења, схватићеш да те две ствари НИКАКО не могу стајати једна уз другу. Ако сам слододан да чиним шта хоћу, онда је мој пут апсолутно непредвидив. Капирам ја да си ти индоктриниран да то има некакве везе јербо ако нека индивидуа жели згрнути кеш и продати неку причу, основно је да се користе симболи општеприхваћених учења. Зато свака јебена врачара има хрпу икона око себе и свакој је "дато од Бога" или је уснила Свету Петку која јој је наредила да помаже, блаблабла...

 

Istina, ali iz tog ugla gledanja.

To dovodi josh jedno fundamentalno pitanje.

Sta je slobododna volja?

Ono sto radimo, ili to sto se desava u nasoj glavi dok radimo?

I josh jedno pitanje.

Da li astrologija kaze da planete KONTRLISU ili opisuju sudbinu?

 

Зато свака јебена врачара има хрпу икона око себе и свакој је "дато од Бога" или је уснила Свету Петку која јој је наредила да помаже, блаблабла...

 

Nit sam vrachara nit imam ikone, nit smatram da je astrologija astrologu data od boga, vec stvar koju svako moze da nauci.

 

 

 

 

Астрологија и Православље не иду једно уз друго. Енде.

 

Astrologiaj i hriscanstvo idu.

Vidis opet se javlja "kontradiktornost"

Svi imamo slobodnu volju, ali opet ima dogadjaja koji su eto neizbizni i nevezani za nasu volju. Zar ne? Imas proroka gomilu u bibliji.

Dakle proricanje sudbine na neki nacin i pravoslavlje hriscanstvo idu jednostavno.

Opet se narushava koncept slobodne volje i stvara paradoks.

 

To opet vraca on fundamentalno pitanje sta je zapravo slobodna volja? Sta se pod time misli.

 

Spominjao sam par puta stvari u prevodu.

Starogrcki jezik poseduje 3-4 izraza za VOLJU. I svi se prevode VOLJA.

Medjutim svaka rec znaci drugo.

Recimo ima rec za volju, volju tipa... hocu da uzmem cokoladu, to mi je volja. Ili Voljan sam da vozim bajs.

Ali imaju rec i za svetu\bozansku volju. U smislu, udario me grom to je bila bozja volja nisam ja to birao.

 

Ako razumes sta hocu da ti kazem.

Jednostavno ne moze da se stavi ENDE, zbog velikog broja paradoksa. Ko moze da zivi sa njima neka zivi - ja ne mogu.

 

А пропо чуда...

Изволи се спаковати и отпутовати у Јерусалим на Велику Суботу, па присуствуј. Можеш ићи и у инспекцију, ако ти дозволе, пре него запечате врата...

 

Videcemo. Ti putavao? Sta je bilo to? Toliko chudo?

Razumem ja koncept vere. Ignorisanje sopstvenog razuma i prihvatanje kojekakvih nebuloznih spisa zarad spokojnog života posle smrti. No, rekao si i sam, ja to ne mogu da promenim. To je vaš izbor.

Što se istorijskih spisa tiče, logično je da bi trebalo da ih ima mnogo. Isus je, navodno, šetao po vodi, lečio bolesne dodirom, pretvarao vodu u vino, imao moć da vaskrsne, da ne spominjem da mu je majka bila devica. Realno, mislim da bi trebalo da bude u svim istorijskim spisama, jer to nisu male stvari. Ali, ipak, njega nigde nema i ostaje nam samo neosporiva moć vere i Sveta Biblija.

 

U tome i jeste poenta. Nesto je trulo u drzavi danskoj.

Apsolutno ne sumnjam ja u postojanje nekog naseg tvorca. Niti imam problem da je on sve to mogao da omoguci.

Ono sto ne verujem - to su ljudske reci. Posebno vladara i ljudi na moci.

 

I sto se svakog religijskog pitanja tiche uvek se namece pitanje - DA LI JE TO ZAPRAVO USTVARI TO KAKO NAM JE PREDSTAVLJENO?

i tu je najmanje pitanje DA LI JE ISUS POSTOJAO I HODAO PO VODI.

Mnogo je vece pitanje, DA LI SU DUHOVNE DOGME STVARI KOJE NAM KAZU TREBATE I NE TREBATE DA RADITE ZAPRAVO PORUKA OD BOGA ILI LJUDI NA MOCI?

 

To da li je isus hodao po vodi moju duhovnost nece da promeni, moju dusu nece da spasi.

Kao ni slepa vera u sve sto su neke Vojskovodje, ljudi na moci i u vlasti zeljni kontrole PRICHALI.

 

Ali znanje i shvatanje sustine - mozda hoce.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sveti oganj se u jerusalimu mozhe videti svake godine kako silazi sa neba.

to je naravno, prevara i to raskrinkana. cuj molim te, zatvore popa u prostoriju gde on zapali nesto. a inspekciju i proveru "da li je poneo upaljac" rade njegovi ljudi. mislim stvarno, tako mogu i ja da budem cudotovorac..

 

jos uvek se nije pojavilo to "cudo" koje bi nedvosmisleno pokazalo da bog (ako uopste postoji kao svesno bice) favorizuje pravoslavce, muslimane, ili bilo koju drugu 'ekipu'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno dižeš Rogozuba, svog istomišljenika, u nebesa sa namerom da mene spustiš tj. oteraš sa teme. A tu moć imaš, jer si, naravno, moderator. Mislim da ti neću pružiti to zadovoljstvo.

 

Nikom ja ne namećem svoje mišljenje, samo tražim neka logična objašnjenja koja bi potkrepila "teoriju" hrišćanstva. A to, normalno, ne mogu da radim na temi o ateizmu jer bi bio offtopic.

 

Razumem ja koncept vere. Ignorisanje sopstvenog razuma i prihvatanje kojekakvih nebuloznih spisa zarad spokojnog života posle smrti. No, rekao si i sam, ja to ne mogu da promenim. To je vaš izbor.

 

Što se istorijskih spisa tiče, logično je da bi trebalo da ih ima mnogo. Isus je, navodno, šetao po vodi, lečio bolesne dodirom, pretvarao vodu u vino, imao moć da vaskrsne, da ne spominjem da mu je majka bila devica. Realno, mislim da bi trebalo da bude u svim istorijskim spisama, jer to nisu male stvari. Ali, ipak, njega nigde nema i ostaje nam samo neosporiva moć vere i Sveta Biblija.

 

 

Рогозуб и ја имамо само једну заједничку тачку, а лично мислим да није нормалан, из више разлога. Немам ја разлога да бил кога дижем нити било кога спуштам. Нема потребе да ме подсећаш шта сам. знам.

 

Управо оно болдовано. Нема потребе било шта више да кажем, а ни ти...

 

Па има их много, Јеванђеља. У крајњем случају све то и знаш зато што пише у неким списима. Шта ти треба више? Какви списи конкретно? Докажи ти мени да није ходао по води? Наведи ми аутора и дело старо око 2000 година у коме се наводи - "Кажу да неки човек у Јудеји хода по води. То је лаж, лично сам био тамо и замолио га да то учини. Покушао је и исквасио се".

 

 

Елитисто, касније....

Имам неке обавезе,а ти си превипе опширан да бих ти штуро одговорио...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jevanđelja se ne mogu posmatrati kao legitimni dokumenti. Znaš ti na kakve ja spise ciljam, samo vešto izbegavaš tematiku.

 

Dokaz da nije hodao po vodi ćeš naći u zakonima fizike i bilo kakve spise, po tom pitanju, nisu potrebne.

 

Što se boldovanog dela tiče, ispoštovaću vaš izbor i neću vas više zamarati razmišljanjima zdravog razuma tj. puštam vas da ignorišete eone evolucije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hriscanstvo = biblija. Sve ostalo vezano za hriscanstvo je duskutabilno i pod velikim znakom pitanja.

to nije hrishcjanstvo, nego dogma zvana "sola skriptura". nastala u 16om veku.

 

Gde je to tachno?

xD dao sam ti napisano gde je to u bibliji. pishe knjiga, glava i stihovi. i ti o5 neumesh da nadjesh. i ti cjesh nekome da prichash o bibliji i hrishcjanstvu.

 

to je naravno, prevara i to raskrinkana.

to je chudo koje se deshava od 4og veka, i najvecji dokaz istine pravoslavlja.

 

cuj molim te, zatvore popa u prostoriju gde on zapali nesto. a inspekciju i proveru "da li je poneo upaljac" rade njegovi ljudi.

fazon je u tome shto na kupoli crkve postoji rupa, kroz koju silazi plamtecja kugla, koja potom sidje u kukuviju (tu prostoriju gde je "pop"), i njemu pali svecje. oko prvih pola sata, plamen sa tih svecja (i ostalih koje su zapaljene sa tih) ne povredjuje ljude. u ove stvari se gomile ljudi uvere svake godine u jerusalimu.

 

Jevanđelja se ne mogu posmatrati kao legitimni dokumenti.

ako ima ljudi koji ih kao takve posmatraju, znachi da se mozhe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

xD dao sam ti napisano gde je to u bibliji. pishe knjiga, glava i stihovi. i ti o5 neumesh da nadjesh. i ti cjesh nekome da prichash o bibliji i hrishcjanstvu.

 

mije izvinjenje

nisam video " (Is.47)"

Pre citata.

Sta je tachno IS za sta skracenuica ?

 

Ne baratam citatima iz biblije dosta cesto pa ne znam skracenice, dakle daj mi puno ime. is ... what ?

 

to je chudo koje se deshava od 4og veka, i najvecji dokaz istine pravoslavlja.

 

Nisam upucen bas, zasto je cudo, sta se tamo desava, i zasto je cudo iz jerusalima dokaz pravoslavlja? A ne recimo.. katolicizma?

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...