Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Da Bog postoji, ja ne bih gledao levo-desno pri prelasku ulice, jer bi me isti čuvao. Ali, naravno, svi to radimo koristeći samo zdrav razum.

pa jebiga, bog nije bicje koja mora da postoji na onaj nachin na koji ti hocjesh, ili da uopshte nepostoji. 1. nevidim zashto bi se bog bavio nebitnim stvarima kao chuvanjem ljudi dok prelaze preko ulice 2. ne vidim zashto bi on tebe chuvao. 3. u posebnim sluchajevima, bog sachuva ponekog od nesrecje koja bi mu se desila pri prelasku ulice

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jebiga, bog nije bicje koja mora da postoji na onaj nachin na koji ti hocjesh, ili da uopshte nepostoji. 1. nevidim zashto bi se bog bavio nebitnim stvarima kao chuvanjem ljudi dok prelaze preko ulice 2. ne vidim zashto bi on tebe chuvao. 3. u posebnim sluchajevima, bog sachuva ponekog od nesrecje koja bi mu se desila pri prelasku ulice

1. Nisu to nebitne stvari. Mi smo u njegovim očima jednaki i on nas čuva.

2. Nisam mislio na sebe. Nemoj biti bukvalista.

3. A to je dokumentovano kako? Btw, šizofreničari se ne računaju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rogozube... loše učiš... da ne kažem da širiš jeres.

Otkud ti ideja da kažeš "nevidim zashto bi se bog bavio nebitnim stvarima kao chuvanjem ljudi dok prelaze preko ulice"?

To nema blage veze sa Hrišćanstvom po mojem mišljenju.

 

@Denny

Da Bog postoji, ja ne bih gledao levo-desno pri prelasku ulice, jer bi me isti čuvao.

dalje kažeš...

 

Ali, naravno, svi to radimo koristeći samo zdrav razum.

Zdrav razum koji nam je Bog dao, zar ne?

Dakle, imaš slobodu i zdrav razum i sve si dobio na gotovo kao poklon.

Use it wisely. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdrav razum koji nam je Bog dao, zar ne?

Dakle, imaš slobodu i zdrav razum i sve si dobio na gotovo kao poklon.

Use it wisely. :da:

E, to volim. Lepo i argumentovano.

 

Što se odgovora tiče, stvarno je odličan. You stopped me in my tracks. Sve ste rupe zakrpili. :D

 

Naravno, kao svaki ugledni anti-teista, potražiću novu rupu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ti si najograničeniji lik na ovom jebenom svetu

a ti, kao i svako ko je usisan i ukalupljen u ovoj ateistichko-individualistichko-hedonistichkoj civilizaciji, imash vrlo shiroke poglede. bash ti zavidim.

 

Otkud ti ideja da kažeš "nevidim zashto bi se bog bavio nebitnim stvarima kao chuvanjem ljudi dok prelaze preko ulice"?

To nema blage veze sa Hrišćanstvom po mojem mišljenju.

po tvom mishljenju, bog pazi na ljude kako prelaze preko ulice da ih sluchajno ne uradi auto. i ako treba da ih udari, shta, on zaustavi taj auto. pa nije bog saobracjajac.

 

 

@denny

 

jel hocjesh da ti preporuchim knjigu da chitash, il prichash s nama trolovanja radi?

jedna mnogo lepa knjiga, svidecje se tebi, ti volish ta objashnjavanja za koja ja nemam volje..

postoji cela na netu.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

po tvom mishljenju, bog pazi na ljude kako prelaze preko ulice da ih sluchajno ne uradi auto. i ako treba da ih udari, shta, on zaustavi taj auto. pa nije bog saobracjajac.

Pa moje mišljenje možeš da vidiš u odgovoru Deniju.

Nema veze sa time da je Bog saobraćajac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvini, a shta ti pokushavash? xD

 

 

a ti si dobio telegram od boga gde je pisalo "troluj pravoslavce na yumetalu non-stop"

 

Ne nisam.

Ja ne radim nista u ime boga. Vi radite.

 

ovakve stvari mi se gade pa trolujem

 

av-9373.jpg

 

3. u posebnim sluchajevima, bog sachuva ponekog od nesrecje koja bi mu se desila pri prelasku ulice

 

U tom sluchaju mene je tvoj bog.. koji po tvojim recima mene ne voli... sacuvao jedno... 8 puta... tako nekako.

 

A nit sam pobozni hriscanin, nit sam u takvim krugovima.

 

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovakve stvari mi se gade pa trolujem

pa znam ja odavno da se tebi gade hrishcjanstvo i hristos, i sveto pismo, zato i trolujesh ovde

 

ta slika je prikaz dogadjaja "ochiscjenje hrama" kada je hristos napravio bich od uzdi i isprebijao gomilu ljudi.

 

d_temple.jpeg

 

shto je zapisano u jevandjeljima.

 

U tom sluchaju mene je tvoj bog.. koji po tvojim recima mene ne voli... sacuvao jedno... 8 puta... tako nekako.

 

A nit sam pobozni hriscanin, nit sam u takvim krugovima.

ko zna zashto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta slika je prikaz dogadjaja "ochiscjenje hrama" kada je hristos napravio bich od uzdi i isprebijao gomilu ljudi.

 

Naterao si me sad da otvorim Novi Zavet i da te demantujem.

Evo, nisam bio lenj i prepisao sam te delove.

 

Gde ovde ti vidiš da je Isus bičevao ljude?

Stvarno počinjem da mislim da širiš jeres Rogozube.

 

Po Mateju (21/12):

I uđe Isus u hram i istera sve koji su prodavali i kupovali u hramu, te ispremeta stoove menjača i stolice prodavaca golubova, i reče im: napisano je: "Moj dom, zvaće se dom molitve", a vi od njega načiniste razbojničku pećinu. I pristupiše mu slepi i hromi u hramu, i izleči ih.

 

Po Marku (11/15):

I dođoše u Jerusalim. I ušavši u hram poče izgoniti one koji prodavahu i kupovahu u hramu, te ispremeta stolove menjača i stolice prodavaca golubova, i ne dozvoljavaše da ko prenese kakav sud kroz hram. I učaše i govoraše im: nije li napisano: "Dom moj zvaće se dom molitve za sve narode"; a vi ste od njega napravili razbojničku pećinu. A prvosveštenici i književnici čuše i tražahu kako da ga pogube; jer ga se bojahu, sav narod se, naime, oduševljavao njegovom naukom.

 

Po Luki (19/45):

I ušavši u hram poče da izgoni prodavce govoreći im: napisano je: "Moj dom neka bude dom molitve", a vi ste načinili od njega razbojničku pećinu.

 

(Po Jovanu nisam našao da bilo šta piše o tom događaju).

Edited by d4rk3lf

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Изгон трговаца из храма (Јн. 2,13-25)

 

На почетку Јеванђеља по Јовану описан изгон

трговаца из храма разликује се од сличног догађаја о коме

говоре прва три Јеванђелиста. Прво је било у почетку јавног

служења Господа - пре прве Пасхе, а последње - на самом

крају Његовог служења - пред четврту Пасху.

 

2. Изгон трговаца из Храма

(Мт. 21,12-17; Мк. 11,15-19; Лк. 19,45-48)

 

Три године

раније, када је Господ дошао на прву Пасху, затекао је двор и

притвор храма претворене у трговине, и изгнао је све трговце.

Следеће године Господ је опет дошао у Јерусалим на Пасху,

али трговце, очито, није затекао. На трећу Пасху, Господ

уопште није био у Јерусалиму. Када се приближила четврта

Пасха, Јудејци су већ били узнемирени да ли ће доћи Исус на

празник, знајући да су старешине већ донеле смртну пресуду,

и мислећи, да се Он неће усудити да дође у Јерусалим на јавну

смрт, трговци су с допуштењем првосвештеника нагнали опет

у притвор и у двориште храма стада животиња, поставили

тезге с робом, мењачнице, кавезе с голубовима, које су

узгајали за продају сами првосвештеници и почели да тргују.

Долазак Господа у храм за њих је био неочекиван.После тога,

како га је народ достојанствено дочекао узвицима Осана, нико

се није усудио да му се супротстави, када је Он, као и прве

године Свога служења почео да изгони оне који продаваху и

куповаху у храму, и испремешта столове оних што мењаху

новце и седишта оних што продаваху голубове. Свети

Марко томе додаје још да Господ није дозвољавао да ко

пронесе какав суд кроз храм, тј. стране ствари које немају везе

са богослужењем у храму.

 

И начинивши бич од узица, изгна све из цркве, и овце и волове; и мењачима просу новце и столове испремета

 

Gde ovde ti vidiš da je Isus bičevao ljude?

Stvarno počinjem da mislim da širiš jeres Rogozube.

jeste, shirim jeres.

ustvari je isus doshao, rekao im je "ajde molim vas izadjite", i oni su izashli, i onda je on preturio 2,3 stola, ne bili napravio posla chistachima hrama, da zarade i oni neki dinar.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto... ni u tvojim citatima ne piše da je Isus bičevao ljude.

pa nije, napravio je bich od uzhadi da bi se zezao sa njim, voleo je on tako radi stvari potpuno bez ikakvog razloga. a kada je napravio bich oterao ih je tako shto ih je zamolio da se sklone. daj, nemoj se glupirati.

 

A drugo, kakav ti je ono citat pod "jevanđelje"?

Čije je to jevanđelje? Koji je izvor?

zar nisi sad rekao da si gledao jevandjelja.

nisam mislio da je potrebno da ti citiram tachno, jer si to kao chitao sada.

koji je izvor? shto? mislish da sam ja izmislio neshto i slagao da je iz jevandjelja, nerazumem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar nisi sad rekao da si gledao jevandjelja.

nisam mislio da je potrebno da ti citiram tachno, jer si to kao chitao sada.

koji je izvor? shto? mislish da sam ja izmislio neshto i slagao da je iz jevandjelja, nerazumem?

Pa gledao sam jevađelja i citirao sam ih gore (napisao sam bukvalno sve, od reči do reči o tom događaju).

I nigde se ne pominje "И начинивши бич од узица...", a ti si izneo takvu rečenicu kao citat iz jevađelja.

Prema tome, pitam te iz kojeg je to jevanđelja (Matijevog, Markovog, Lukinog, Jovanovog)?

 

Ne mislim da si svesno izmislio nešto, zato što hopćeš nekog da prevariš, već mislim da si nepotrebno tvrdoglav.

Isus nije bičevao ljude, nigde to nema u jevanđelju (možda jedino ako ima u Apostolskim delima, da je neki apostol nešto slično napomenuo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nigde se ne pominje "И начинивши бич од узица...", a ti si izneo takvu rečenicu kao citat iz jevađelja.

znachi ova freska iz dechaka je prosto plod mashte nekog monaha freskopisca.. verovatno je bio na spidu, pa mu doshla neka agresija, pa naslikao hrista sa bichem kako zamahuje na ljude..

evo ga citat:

http://www.biblija.info/ekavski/43_JVN/43JVN002.HTM#15

 

Isus nije bičevao ljude

isto i ja kazhem, nije ih udarao bichem. napravio je bich i onda ih oterao tako shto ih je zamolio da odu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

isto i ja kazhem, nije ih udarao bichem. napravio je bich i onda ih oterao tako shto ih je zamolio da odu.

Šta ti nije jasno Rogi?

 

Evo iz linka koji si ti dao:

. И начинивши бич од узица, изгна све из цркве, и овце и волове; и мењачима просу новце и столове испремета

Znači, ovce i volove je bičem isterao, a menjačima je prosuo novce i oborio stolove.

 

Ili ti misliš da je menjače i trgovce bičem isterao, a ovcama i volovima oborio stolove? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

napravio je bich od uzhadi, bichem je isterao ne samo menjache novca, nego i zhivotinje, i onda je pobacao pare i stolove. ne vidim shta je tebi nejasno? jel freska nejasna? shta radi hristos sa bichem? mashe okolo, bilo ljudima hladno pa da ih razladi malo. ili udara zhivotinje bichem; pravi indijana dzhons, preko pola freske, pored ljudi i stolova ispred njega, od bichuje zhivotinje.. nemoj srati vishe. u starom zavetu je ubio gomilu ljudi, nema razloga da mu bude problem da neke bichuje.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

jehovini svedoci tvrde da je isus bio nabildovan? :/

 

Aha. :da:

 

Pre nekoliko godina gledali smo ja i ortak neki pamflet, neki njihov bilten... umrli smo od smeha. :)

Na naslovnoj strani ima dva Isusa, jedan je kao na freskama, a drugi je onako sav nabildovan. I naslov je bio nešto tipa: "Kakav je bio Isus zapravo", i onda unutar tog biltena ima objašnjenje da je Isus morao biti jak čovek, a dokaz je taj događaj u Jerusalimu kada je porušio stolove... i kao... to nije mogao da uradi slabašan čovek, nego samo jak.

 

Nisam 100% siguran da su Jehovini svedoci, ali 90% jesam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E рогозубe рогозубe...

 

pa znam ja odavno da se tebi gade hrishcjanstvo i hristos, i sveto pismo, zato i trolujesh ovde

 

Ne budi glup.

Hristos kakvog ja poznajem mi se ne gadi, cak sta vise volim ga.

Gadi mi se ta nasilnicka slika Hristosa koju ti predstavljas svetu.

Koja je u totalnoj kontradiktornosti sa njegovim ucenjem.

Sibao ljude bicem!? WTF!

 

 

ocigledno,

A priznaj da uživaš kad zamisliš kako Hristos bije te ljude po hramu

 

je covek promasio religiju. Srbin. Hriscanin, Pravoslavac.

Al do mojega.

Uzimanje pravoslavlja kao religije koja podrzava bicevanje ljudi, etc je Sotonizacija pravoslavlja.

 

isto i ja kazhem, nije ih udarao bichem. napravio je bich i onda ih oterao tako shto ih je zamolio da odu.

 

Upravo. I nije morao da ih udari da bi otisli. Kad imas oruzije znash, ljudi se uplase. A posebno od middle range rouzija kao bicha.

Ja ne verujem koliko si ti glup i ogranichne.

sta sad kazem znash JUCE SAM SE POBIO SA NEKIM LIKOM I IZVADIO SAM NOZ I ON JE POBEGAO.

I ti krenes da pricas JUCE SI IZBO LIK!

ne verujem koliko si tupav...

 

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...