Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Dakle ni ti ga nisi video uzivo, a tvrdis da je autentichna stvar?

da. najbitnija stvar je kome verovati. ljudi koji su mi rekli da su to videli, su za mene verodostojni zbog toga kakve su osobe. vama nemoraju da budu, kao shto i ja nisam.

 

MOzda patrijarh poznaje tehniku paljenja?

patrijarh ne pali nishta. sveti oganj se vidi u crkvi, svi koji su tada u crkvi mogu da ga vide pre nego shto se spusti u kukuviju gde je patrijarh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam u guzvi pa ne mogu detaljno da elaboriram celu pricu oko svete vatre,ali:

 

1) fosfor moze da se zapali sam, otprilike pola sata nakog sto se izlozi vazduhu. nije problem napraviti to.. i odavno je poznata ta osobina..

2) prica da ne ozledjuje ljude: svi snimci koje sam video prikazuju ljude kako prolaze rukama/licem kroz plamen relativno brzim pokretima. ne postoji snimak (bar ja nisam video) kako covek drzi lice u plamenu jedno 30 sekundi, a da se ne pomera pri tome.

 

sve to lici na madjionicarski trik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da. najbitnija stvar je kome verovati. ljudi koji su mi rekli da su to videli, su za mene verodostojni zbog toga kakve su osobe.

 

Dobro. Ali samo ako uzmemo to mozemo da prihvatimo ostale stvari koje pravoslavlje tvrdi.

Ako ne uzmemo ne mozemo tek tako.

Dakle konverzacija nece nigde da odvede bez daljih dokaza.

Ne poznajem ljude pa ne mogu da sudim o njihovom kredibilitetu.

Sto se mene tiche, trenutno da je to prevara dobija pojen.

al' boze moj uvek sam otvoren.

 

 

 

To ne može da se snimi kamerom, to može samo očima da se vidi, a tebe ko jebe kad si glup pa ne veruješ...

 

Mislim da nema potrebe za cinizmom.

Nek veruje u sta hoce.

Ljudi su vekovima u nazad verovali da je zemlja okrugla pa ne idemo da pisamo po njihovim grobovima zbog toga.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi su vekovima u nazad verovali da je zemlja okrugla pa ne idemo da pisamo po njihovim grobovima zbog toga.
Inace je plocha koju na ledzima nosi kornjaca :)

 

@Gojko

fak off.

 

Rogi, baci taj snimak. Ja sam trazio po jutjubu, i nesto nisam imao uspjeha. Samo ide dio kad patrijarh iznosi upaljene svijece, i onda krece grabljenje. A i ono da plamen ne moze da povrijedi nikog, i za to nema snimaka(sem nekih koji na brzinu prolaze rukom kroz plamen, a to mozes i kuci da radis).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Извињавам се на офтопику, али ова тема је ЕПИК. Дакле, када прелистам свачија мишљења, свачије коментаре, расправе и слично томе...заиста је ЕПИК.

 

Иначе, ја волим православље. Чисто да кажем. У односу на остале видове хишћанства је једноставно далеко изнад, што се тиче самоодрицања и духовног пута. То може много помоћи људима који не виде друге око себе већ само своје идеале, своје виђење ствари и свој начин размишљања.

 

У суштини, многе књиге које говоре о православљу су врло добра ментална храна, зависно од тог ко како разуме. Библија је, такође, препуна мудрости за свакодневни живот илити свакодневницу. Нема ничег лошег докле год постоји умереност, мера самоконтроле и посвећеност. Изнад тога, лепо је бити православно опредељен. То је моје мишљење.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ti je palo na pamet da on mozda iz radoznalosti zeli da zna zasto rogozub tako slepo veruje u to sto govori i nije zadovoljan negovim jadnim odgovorom? Dobro, verovatno ga ne zanima, ali da si pametan, poveo bi diskusiju u tom pravcu umesto sto pretis odmazdom cim namirises ateiste.

takvo pitanje i diskusija jeste zanimljiva ali prelazi na teren psiho-soc analize religioznosti uopšte a to je off topic. no čak i da nije off, lako bi se prešlo na lične prozivke i uvrede, često iz nehata. imao sam već takav jedan "susret" sa Axeom pa mi ga posle bilo žao. dakle, sve su to dobri momci i cure (vernici) i moja kritika na njihov račun je usputna i principijelna nikako lična, jer to ne bi bilo fer. najoštriju kritiku s moje strane zaslužuju pre svega Bog lično, i njegovi zvanični zastupnici na Zemlji, koji su samo još jedna gramziva i politikantska klasa moćnih.

 

Šta se palite, majke vam (ga)? :)

Kad se već kurčite svi redom, probajte bar da pročitate prokletu temu!

A u međuvremenu - PROČITAJTE TEMU, MAJKU MU!

uh, uhhh, žestoka riba ova Azarlenka ko da koprivom žari :zeleni: pa sa takvim prozivačkim nastupom da izađeš na stejđ brate sestro... tačno bi mi mogla pevati u rokenrol bendu. ala bi zapržili čorbu uhhh, a mogla bi Faustovka bogme i ta ima žeravicu dostojnu ljute guje i 'ajdučice.

 

ontopic, da li shvataš da pomaka nema i ne može biti, da, uvek će biti novih klinaca sa istim starim pitanjima, i uvek biće vernika koji će voleti da im odbruse (rogozub, Axe) ili strpljivo naklapaju (Dijamant). zašto? pa zato što volimo da se ćeramo, zato što bi bez ćeranja bilo dosadno, a svi volimo zabavu iznad svega. prema tome zabava još traje, iliti, ćeraćemo se pa zaliti, drugarski i kafanski :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj, tema nije otvorena da bi se nabilo 1000 strana hvalispeva na temu pravoslavlja. Za razliku od rogozuba cija je argumentacija "e bas jeste!", ovde ljudi zaista stavljaju razloge zasto veruju ili ne veruju u nesto. Rekli ste, ili obrazlozi zasto je to tako kako kazes, ili cu smatrati da je spam i necemo se videti narednih 2, 8, 14 dana. Da li ti je palo na pamet da on mozda iz radoznalosti zeli da zna zasto rogozub tako slepo veruje u to sto govori i nije zadovoljan negovim jadnim odgovorom? Dobro, verovatno ga ne zanima, ali da si pametan, poveo bi diskusiju u tom pravcu umesto sto pretis odmazdom cim namirises ateiste.

 

Ja mogu objektivno samo da kazem da je pravoslavlje cistije od katolicanstva i blize idejama ranog hriscanstva, ali je puno paganskih obicaja vise nego ijedna druga religija. I to govorim iz licnog iskustva, ne mozes mi nista!

 

Укратко - не сери.

 

Што се последњег тиче - не бих те такао ни говњивом мотком.

 

Да три чисте, о овоме о чему покушаваш да дискутујеш, имаш, видела би да Рогозуб стварно зна о чему прича и да је читао о томе. Као и Гојко, а и Дајмонд. Ово остало, укључујући и тебе, је боранија.

 

Да, тема је отворена да би се афирмативно дискутовало, а томе служе и остале теме.

 

Што се одговора тиче, прочитај лепо од почетка и ето ризнице знања. То је пар сати посла.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze neko od ovijeh dobrih 'riscana da mi objasni sledece delove biblije

32.24. Ostade jakov sam tada se jedan covek rvase sa njim do zore

32.25I kada vide da ga ne moze sa vladatai udari ga po zglavku u stegnu te se jakov iscasi stegno iz zlavka kad se covek rvase sa njime.

32.26 pa onda rece "pusti me zora je " A jakov rece necu te pustiti ako me ne blagoslovis.

32.27. A coevk mu rece : Kako ti je ime ? A on odgovori: Jakov

32.28 Tada mu rece. Otsele se neces zvati jakov nego Izrael Jer si se junacki borio sa bogom i sa ljudima i odolio si.

 

32.29. (ovaj deo ide drugacije u bibliji na engleskom jakov pita kako ti je ime, a ovaj kaze necu da ti kazem to ne smes da znash jer je se to navodno rvao sa bogom) ovde kazu A jakov zapita i rece kazi mi kako je tebi ime A on rece Sto pitas kako mi je ime? ( ne kontam... prevod.. )

 

e sad ono sto meni nije jasno, na engleskom se ovde jasno vidi da se rvao sa bogom? Cak i ovde implicira " Junacki se borio sa Bogom i ljudima" wtf?

Zasto se Bog brinuo za zoru? Zasto se rvao sa covekom i kako ga je coevk pobedio? Sa CIME ili sa KIM se to tachno jakov rvao? I zasto je trazio BLAGOSLOV iz rvanja ?

 

I na kraju sto potvrdjuje da se rvaio sa Bogom jeste kada kaze da je video BOGA licem u lice>?

 

 

 

 

+

Imam josh jednu refrencu Hriscanstva i astrologije

Otrovljenje jovanovo 21.12-19

 

Pricha o 12 vrata ( 12 znakova zodijaka!? )

od juga troja vrata, od severa troja vrata, od zapada troaj vrata od istoka troaj vrata.

tipichna podela zodijaka.

4 kulminacije sa po 3 znaka razlicitih kvaliteta.

Solsticije, equinoxi.

 

Nisam siguran na sta ovo ukazuje, ali isuvsie podseca na astroloske podele. Elementarne.

12 znakova. u po 4 osovnna podela ( 4 glavne kulminacije sunca )

 

Mozda je ovome vise mesto na astrologiji. No boze moj. Valjda niko nece da se ljuti?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ово друго...

 

Не можеш све, чега има 12, повезивати са хороскопом, мајку му... Било је 12 племена, 12 апостола...

Прочитај цело поглавље...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ово друго...

 

Не можеш све, чега има 12, повезивати са хороскопом, мајку му... Било је 12 племена, 12 апостола...

Прочитај цело поглавље...

 

procitao sam.

Ne mozes. Al kad mi da 12 vrata ok.... al kad mi da podelu na 4 po tri. E onda vec mogu.

Jos kad mi pricha o tome koji kamen na kojim vratima. ONDAAAAAAAA TEK mogu.

No nebitno nije tema za to.

Ovo prvo me vise interesuje. Ovo drugo cu morati sam da proucavam.

 

 

 

zaboravio si zmijonoshu.

 

ne nisam. Rekao sam ti 1000 puta tamo, reci cu ti 10001 put ovde.

Sazvezdje =\= znak. Znak nema apsolutno nikakve veze sa sazvezdjem

 

Nego, pusti ti to sto ne znash, nemoj time da se bavis odogovori mi o ovome sto kao "znash"

 

Sto se covek rvao sa bogom? I kako covek moze da pobedi boga u rvanju?

I da li je ono bio bog? Ako nije, zasto nije?

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je naravno, prevara i to raskrinkana.

Није превара.Ако си пратио,неки једва чекају да се докаже да је то превара али им не иде.

Kako je pojava Sv.Ognja jedno od najvecih cuda u Svetoj Zemlji, postoji stroga procedura koja prethodi samom ulasku Patrijarha u unutrasnjost Crkve. Procedura je propisana od strane vlasti drzave Izrael, i mora se ispostovati do u najmanji detalj. Zasnovana je na odredbama zakona koji je osmanlijska vlada donijela 1852 godine, kojim je Porta utvrdila prava razlicitih hriscanskih zajedica u cjelokupnom kompleksu Crkve Sv.Groba Gospodnjeg.

 

Ulaz u Crkvicu Sv.Groba Gospodnjeg

 

Ujutro na Veliku Subotu, posebna "komisija" sastavljena od svih hriscanskih zajednica, jevrejskih vlasti i muslimanske porodice kojoj je povjereno provodjenje osmanlijskog zakona jos u proslom vijeku (to su oni sa fesovima koje pominje Sloba, a koji prate Litiju i odrzavaju red) vrsi pretragu Crkvice Groba Gospodnjeg kako bi se uvjerili da se unutar Crkve ne nalazi bilo koje sredstvo kojim bi se vjestacki izazvao plamen (sibice, upaljaci, sakriveno kandilo i sl.). Ova provjera se odvija od 10:00 do 11:00, i na njoj insistira i jerusalimska patrijsarsija, jer postoji nepisana odredba po kojoj bi nekakva prevara ili izostanak pojave Sv.Ognja znacio prenos prava na neku drugu "hriscansku" zajednicu. Takodje, cudo svake godine prate izjave bogohulitelja "iz prve ruke" koje pokusavaju da ospore ovaj cudesni dogadjaj, sto je razlog vise da se i heterodoksni na njima prihvatljiv nacin (svojim ocima) uvjere da prevare nema. U 11:00 svi predstavnici (ukljucujuci jevreje i muslimane) zatvaraju vrata Crkve u kojoj niko ne smije da ostane, stavljaju pecat spravljen od meda i cistog voska, cime se potvrdjuje da je Crkva prazna i da unutar Crkve nije pronadjeno nista sto bi moglo izazvati plamen.

 

jos uvek se nije pojavilo to "cudo" koje bi nedvosmisleno pokazalo da bog (ako uopste postoji kao svesno bice) favorizuje pravoslavce, muslimane, ili bilo koju drugu 'ekipu'.

 

Ρекао бих да ниси прочитао

 

Cudesna pojava Sv.Ognja desava se iskljucivo kada u Crkvu Groba Gospodnjeg udje Pravoslavni Patrijarh. Da je to tako svjedoce brojni primjeri iz proslosti, kada su inoslavni, uzurpiravsi pravo pravoslavnih, pokusavali da "izazovu" ovo cudo. Mozda je najbolji primjer slucaj iz 1549 godine kada su jermenski monofiziti potplatili sultana Murata IV da njima povjeri "priziv" Sv.Ognja. Bilo je to u vrijeme pravovjernog Patrijarha Jerusalimskog Sofronija II. Jermenski patrijarh je usao u Crkvu Sv.Groba i bezuspjesno ocekivao pojavu Sv.Ognja. Za to vrijeme Patrijarh Sofronije se nalazio van Crkve pored stuba, koji se u jednom trenutku razdvojio po vertikali i iz napukline se pojavio Sv.Oganj pripalivsi svijecu koju je suznih ociju drzao Patrijarh. Ovaj stub se i danas moze vidjeti pored Crkve Sv.Groba i predmet je postovanja i cjeliva pravoslavnih.

 

image012.jpg

 

Muslimanski mujezin Tunum je sa minareta obliznje dzamije vidio cudesni dogadjaj i javno ispovjedio: "Velika je vjera Hriscana. Jedan je pravi Bog, Bog Hriscana. Vjerujem u Hrista vasrkslog iz mrtvih i kolenopreklono ispovjedam da je On moj Bog." Nakon ovoga su ga muslimani mucili ne bi li se odrekao svog Boga, sto ovaj blagocestivi neofit nije ucinio. Njegove mosti se cuvaju u pravoslavnom Manastiru Bogorodice Marije u Jerusalimu.

 

Свети Огањ се некада сам пали тако да се верницима који нису близу Патријарха,саме пале свеће.И то је исти свети огањ,који у прво време не пече.

Снимци...из које године треба,има на youtube кол'ко вам душа жели,ко каже да нема ? ;)

 

http://www.youtube.com/results?search_quer..._type=&aq=f

 

Dokaz da nije hodao po vodi ćeš naći u zakonima fizike i bilo kakve spise, po tom pitanju, nisu potrebne

Сматрам да су јеванђеља легитимни документи и да не служује да се одбацују само јер су свети списи.

Не заборавимо Свето Предање,које је такође веома важно,да не будемо што се оно каже "sola scriptura" (само свето Писмо,што кажу протестанти).

 

Pa i danas su ljudi koji slijepo vjeruju poslusne ovce.

Није то баш тако,причали смо о овом.

 

http://www.yumetal.net/forum/index.php?sho...p;#entry1323393

 

Dakle, smatram da je neko postojao ako ga, u svojim spisama, spominju legitimni istoričari tog vremena. Sa pouzdanjem mogu da kažem da pravi, potvrđeni istoričari tog vremena nisu pisali ni o kakvom Isusu i njegovim neponovljivim čudima, koja si i sam u svom pretposlednjem pasusu naveo.

О Исусу су свакако писали,јер је он историјска личност.Тацит га рецимо помиње,као и Јосиф Флавије у свом делу "Јудејске старине".Има и код грчког писца из другог века Лукијана једно сведочење такође.

 

@Elitista u Povoju:

Ако можеш сврати на

 

http://forum.verujem.rs/

 

Тамо ће ти образовани људи објаснити та комплекснија питања у вези Старог Завета.Генерално све можеш тумачити у светлу хороскопа,али то не значи да хороскоп има заиста везе са тим.Одприлике као да број 12 не би смео да се употребљава,што каже Axe.

Edited by Diamond73

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тамо ће ти образовани људи објаснити та комплекснија питања у вези Старог Завета.Генерално све можеш тумачити у светлу хороскопа,али то не значи да хороскоп има заиста везе са тим.Одприлике као да број 12 не би смео да се употребљава,што каже Axe.

 

PogledaChu fala.

samo Dzaba svud gde je crkva umeshala mnogo prste... nije dobro. Iz mog ugla.

Al u svakom sluChaju fala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само да кажем,тамо има људи који заиста знају знање,тако да знаш да не кажеш да те нисам упозорио.

Умало да заборавим,испоставило се да сам дао погрешну информацију,мислио сам да је само Јеванђеље по Матеју писано на арамејском,но испоставило се да је комплетно Јеванђеље једино на грчком,да су ваљда постојали фрагменти на арамејском.Извињавам се на забуни.

Dzaba svud gde je crkva umeshala mnogo prste... nije dobro. Iz mog ugla.

Да ли можеш да будеш конкретнији ? Ништа не разумем.Која црква,и шта тачно ? Људи често поистовећују римокатоличку цркву,протестанску и православну,на пример да што је једна урадила приписују другој.

Edited by Diamond73

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да ли можеш да будеш конкретнији ? Ништа не разумем.Која црква,и шта тачно ? Људи често поистовећују римокатоличку цркву,протестанску и православну,на пример да што је једна урадила приписују другој.

 

Bilo koja sve jedno. Sve to zeli da ti uvali svoju filozofiju svoje vidjenje.

 

A biblija kaze ne znam tachno gde " Sto ste radili u moje ime kad vam trazio nisam" etc gde se jasno ukazuje da pricha o crkvama t.j upravnoj vlasti koja radi u bozje ime a od boga ne dobija naredjenje.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo koja sve jedno. Sve to zeli da ti uvali svoju filozofiju svoje vidjenje.

izvini, a shta ti pokushavash? xD

 

A biblija kaze ne znam tachno gde " Sto ste radili u moje ime kad vam trazio nisam" etc gde se jasno ukazuje da pricha o crkvama t.j upravnoj vlasti koja radi u bozje ime a od boga ne dobija naredjenje.

a ti si dobio telegram od boga gde je pisalo "troluj pravoslavce na yumetalu non-stop"

Share this post


Link to post
Share on other sites

prolog.gif

 

1. Св. пророк Илија. Боговидац, чудотворац, ревнитељ вере Божје, св. Илија би родом од племена Аронова из града Тесвита, због чега је прозват Тесвићанин. Кад се Илија роди, отац његов Савах виде ангеле Божје око детета, како огњем дете повијају и пламен му дају да једе. То би предзнамење Илијиног пламеног карактера и његове богодане силе огњене. Сву младост своју провео је у богомислију и молитви, повлачећи се често у пустињу, да у тишини размишља и моли се. У то време царство јеврејско беше раздељено на два неједнака дела: царство Јудино обухватајући само два племена, Јудино и Венијаминово, са престоницом у Јерусалиму, и царство Израиљево обухватајући осталих 10 племена са престоницом у Самарији. Првим царством владаху потомци Соломонови, а другим потомци Јеровоама, слуге Соломонова. Највећи сукоб имаше пророк Илија са Израиљским царем Ахавом и његовом опаком женом Језавељом. Јер ови се клањаху идолима и одвраћаху народ да служи Богу јединоме и живоме. При том још Језавеља. као Сиријанка, наговори мужа те подиже храм Сиријскоме Богу Ваалу, и одреди многе свештенике на службу томе лажном богу. Великим чудесима Илија доказа силу и власт Божју: он затвори небо, те не би кише три године и шест месеци; спусти огањ с неба и запали жртву Богу своме, док жречеви Ваалови то не могоше учинити; сведе кишу с неба молитвом својом; чудесно умножи брашно и уље у кући удовице у Сарепти, и васкрсе јој умрлог сина; прорече Ахаву, да ће му пси крв лизати, и Језавељи, да ће је пси изести, што се и догоди; и друга многа чудеса учини и догађаје прорече. На Хориву разговараше с Богом и чу глас Божји у тихом светлом поветарцу. Предс мрт узе Јелисеја и одреди га за наследника у пророчком звању; својим огртачем пресече воду у Јордану: и најзад би узет на небо у огњеним колима са огњеним коњима. На Тавору јавио се заједно с Мојсејем Господу нашем Исусу Христу. Пред крај света опет ће се Илија јавити, да сузбије силу Антихристову (Откр. 11)

 

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/prol...mp;date=07-2009

 

Житија светих за 20.7/2.8 о.Јустина Поповића

 

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/AvaJ...aSvetih0720.htm

 

Bilo koja sve jedno. Sve to zeli da ti uvali svoju filozofiju svoje vidjenje.

Ниједна црква нешто не "уваљује" већ даје свој поглед или виђење на хришћанство.Свако је слободан да је прихвати или не.

Мислиш на цитат из књиге пророка Јеремије "А Господ ми рече: лаж пророкују ти пророци у моје име, нијесам их послао, нити сам им заповједио, нити сам им говорио; лажне утваре и гатање и ништавило и пријевару срца својега они вам пророкују" (Јер 14,14) ? Не видим ту ништа везано за устројство саме Цркве.

Заборавио си на Нови Завет и на рано уређење Цркве које се помиње у посланицама св.апостола Павла,где се помињу епископи,ђакони и сл.Таква власт је директно установљена од Апостола.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Свети Огањ се некада сам пали тако да се верницима који нису близу Патријарха,саме пале свеће.И то је исти свети огањ,који у прво време не пече.

Снимци...из које године треба,има на youtube кол'ко вам душа жели,ко каже да нема ? ;)

 

http://www.youtube.com/results?search_quer..._type=&aq=f

Tu se vidi čiča koji izlazi iz prostorije sa upaljenim bakljama. Zatim ljudi pale svoje sveće pomoću te baklje, i rade isto što i ja kad sam pijan. Brzim pokretima levo-desno ili gore-dole prolaze rukom/bradom kroz plamen.

Dokaz pravoslavlja vam je brutalan. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj snimak nishta ne valja.. i ja na jutubu nisam nashao snimak samog silaska svetog ognja.

 

evo npr, ovde je sveti oganj pre silaska u kukuviju bljesnuo i zapalio svecje koje je drzhalo par ljudi, tek je posle ushao u kukuviju kod patrijarha.

 

Three_miracle2.jpg

 

na balkonu, i dole levo se vide zapaljene svecje, dok dole desno se vidi chovek koji drzhi svecje, ali nisu zapaljene, iako je on bio najblizhi kukuviji (to je ova konstrukcija koja zauzima donji desni deo slike).

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...