Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

@doom

zato sto jedna takva "kishna glista",ima mocj da oseti...

problem je, medjutim,sto chovek sve sto oseti,mora sebi i drugima da objasni rechima...ali rechi ga zaslepljuju...istina je nashem umu nesaglediva,i samim tim neizreciva.

mozemo samo da je osetimo,i to kada odbacimo svoje misli i ego.

mozda ce ti teshko biti da poverujes u ovaj koncept,ali sva znanja sveta su vec u tebi...ti jesi bog...

svako ko se pozabavio duhovnoshcu i meditacijom,zna da je mudrost vec tu....odmah iza ego tripova.

ego je granica izmedju onog sto mislis da jesi,i svog viseg ja,onog sto bi trebali da budemo.

 

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@l3s26

pa pazi matori,ako gledas filozofiju kao potrebu choveka da razmislja i preispituje sve oko sebe,a ona postoji isto koliko i chovek,onda je zasigurno ona majka...

ali ako prichas o filozofiji,koja je sistematizovana u discipline,i kojoj su grci prvi put dali ime,onda si upravu.:)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je hrist igde rekao:

- Budite nacionalisti

- Budite fashishisti

- Ne budite naivni i oprostivi prem ljudima nego zmije?

- Gde je isus rekao da mi TREBA DA BUDEMO SUDIJE drugima?

fashishisti? :)

nego, nije pominjao nacionalizam i fashizam, ali je rekao da budemo mudri kao zmije, dakle, ne naivni, i rekao je "a kada sudite, ne gledajte ko je ko, nego pravedno sudite" (pishe u Jevandjelju po Jovanu), dakle, rekao je da sudimo.

 

U Usa zakonom dozvoljen homoseksualizam?

A gde nije? Nijednoj hriscanskoj zemlji ne znam da je zakonom zabranjen homoseksualizam.

iz chega sledi da nijedna od tih drzhava nije hrishcjanska.

 

Dalje, ne vidim zasto bi zemljaskim zakonom bila zabranjena sodomija?

zato shto je isti Bog u koga Hrishcjani veruju svojeruchno pobio celokupno stanovnishtvo Sodome, Gomore i okolnih sela zbog pederastije, i direktno rekao "ako mushkarac legne sa mushkarcem kao sa zhenom, da se kamenuje".

 

auuu haha pretnje mukama u paklu za sve koji nisu hrishcani...jbte...

da, to sam Isus koristi u Jevandjelju dosta puta.. npr, kada kazhe apostolima: a koje mesto vas ne prihvati (tj. koje mesto ne prihvati Hrishcjanstvo) izlazecji odatle otresite prashinu sa nogu, njihova sudbina bicje gora od sudbine Sodome i Gomore.

 

sta mislis, npr, sta je sa dushom jadnog platona, koji nije bio u prlici da chuje glas isusa,vec je morao da razmislja svojom glavom?

po Pravoslavnom uchenju, svi koji su zhiveli pre Hrista (sem Jude) su u sada u Raju, jer su preshli u Hrishcjanstvo kada je u Sheolu Hristos propovedao na Veliku Subotu, dok je bio mrtav telom.

 

 

inache, ovo je tema o Pravoslavlju.

prebacite tu raspravu o filozofiji na temu o filozofiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego, nije pominjao nacionalizam i fashizam, ali je rekao da budemo mudri kao zmije, dakle, ne naivni, i rekao je "a kada sudite, ne gledajte ko je ko, nego pravedno sudite" (pishe u Jevandjelju po Jovanu), dakle, rekao je da sudimo.

 

Ma nemoj, mudar kao zmija, a bezazlen kao golub?

Sta bi ti tachno, kako bi hriscanske vodje trebale da se poansaju?

posto nista konkretno ne dajes.

Dakle nemoj da mi kazes Pise u bibliji ili tako nesto, nego reci, svojim recima kako i zasto.

 

iz chega sledi da nijedna od tih drzhava nije hrishcjanska.

 

Ja sam mislio da je hriscanstvo religija a ne politicka ideologija.

Al izgleda da sam se zajebo.

 

zato shto je isti Bog u koga Hrishcjani veruju svojeruchno pobio celokupno stanovnishtvo Sodome, Gomore i okolnih sela zbog pederastije, i direktno rekao "ako mushkarac legne sa mushkarcem kao sa zhenom, da se kamenuje".

 

Pa ti idi pa kamenuj, bash si bezazlen kao golub. :)

 

Ti stvarno verujes da bi jedan bog rekao " kamenujte pedere " i u isto vreme budite bezazleni kao golubovi?

Tebi to nije paradoksalno?

 

po Pravoslavnom uchenju, svi koji su zhiveli pre Hrista (sem Jude) su u sada u Raju, jer su preshli u Hrishcjanstvo kada je u Sheolu Hristos propovedao na Veliku Subotu, dok je bio mrtav telom.

 

dakle juda je nepravedno osudjen? Covek koji je pored isusa najvise zasluzan za stvaranje hriscanstva, ama odma posle njega.

Isus ne bi ispunio svoju sudbinu da ga juda nije izdao.

 

Jebote, kol'ko kontradiktornosti u tom hriscanstvu, ne znam se vise ko je gresnik ko nije.

 

Prvo kaze jedan zakon NE UBIJ.

Pa kamenujte pedere.

 

A sto ne pise NE UBIJ, SEM AKO JE NEKO PEDER!

 

Ocigledno je politicka igra odigrala dobar udeo u formiranju biblije.

 

I imam na kraju jedno poslednje pitanje.

Sta je sa ljudima koji nisu imali priliku da upoznaju hrista, posle njegovog zivota. Naprimer, Maye, Inke, Azteci, aboridzini.

Jel su oni u paklu zbog paganskih verovanja ili u raju?

 

I NEMOJ DA MI KAZES DA TROLUJEM! Jer pitam apsolutno nametljiva pitanja.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti stvarno verujes da bi jedan bog rekao " kamenujte pedere " i u isto vreme budite bezazleni kao golubovi?

Tebi to nije paradoksalno?

јел ја одређујем шта је Хришћанство? не. као ни ти. ни моје, ни твоје мишљење није битно. Хришћанство је оно што пише у Светом Писму Хришћанства, нпр.

а у том Светом Писму пише то што сам навео.

 

dakle juda je nepravedno osudjen? Covek koji je pored isusa najvise zasluzan za stvaranje hriscanstva, ama odma posle njega.

Isus ne bi ispunio svoju sudbinu da ga juda nije izdao.

ако немаш шта пемтно да кажеш, ћути.

када је Исус на Велику Суботу проповедао у Шеолу, сви су га прихватили сем Јуде.

 

Prvo kaze jedan zakon NE UBIJ.

Pa kamenujte pedere.

A sto ne pise NE UBIJ, SEM AKO JE NEKO PEDER!

незнам, можда зато што Библија није писана за дебиле као што си ти па мора све да им се црта.

 

Ocigledno je politicka igra odigrala dobar udeo u formiranju biblije.

то је теби очигледно, мени није.

 

Sta je sa ljudima koji nisu imali priliku da upoznaju hrista, posle njegovog zivota. Naprimer, Maye, Inke, Azteci, aboridzini.

Jel su oni u paklu zbog paganskih verovanja ili u raju?

према Православном учењу, сви који нису крштени иду у Пакао. ако су били лоши људи, биће у вечним мукама, ако су били добри, биће у вечној свезаности, моћиће да виде Рај и вечну радост, и вечне муке у Паклу, али неће бити ни у у радости ни у мукама. Неки од тих који су били у свезаности ће бити на Судњем Дану пуштени у Рај, логично, најбољи од њих.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

јел ја одређујем шта је Хришћанство? не. као ни ти. ни моје, ни твоје мишљење није битно. Хришћанство је оно што пише у Светом Писму Хришћанства, нпр.

а у том Светом Писму пише то што сам навео.

 

Pa nije to bog svojom rukom pisao.

 

према Православном учењу, сви који нису крштени иду у Пакао. ако су били лоши људи, биће у вечним мукама, ако су били добри, биће у вечној свезаности, моћиће да виде Рај и вечну радост, и вечне муке у Паклу, али неће бити ни у у радости ни у мукама. Неки од тих који су били у свезаности ће бити на Судњем Дану пуштени у Рај, логично, најбољи од њих.

 

DAkle ako neko ije imao prilik da bude krsten, ide u paka? Bez obzra sto nikad nij ni oio shansu za raj, ama nikakvu.

Samo zato sto mu neki pop nije nabio glavu u vodu.

 

E pa ne svdja mi se taj vas bog ama ich.

Da poveruem da je istinit pre bih izabrao da gorim u paklu, ako je vaistinu toliko nepravedan.

 

то је теби очигледно, мени није.

 

Bezazlen si kao zmija, mudar kao golub. :)

 

незнам, можда зато што Библија није писана за дебиле као што си ти па мора све да им се црта.

 

Ne znam ako dva ne povezana coveka od kojih jedan kaze

NE UBIJ BOG JE ZAPOVEDIO.

 

A onda drugi 100-200-300 godina posle njega prica KAMENUJMO HOMOSEKSUALCE BOG JE ZAPOVEDIO.

 

Tebi nije poiticka igra, ne znam st je.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je, medjutim,sto chovek sve sto oseti,mora sebi i drugima da objasni rechima...ali rechi ga zaslepljuju...istina je nashem umu nesaglediva,i samim tim neizreciva.

zen.

to je tacno, ali samo delimicno. jer iako se recima ne mogu objasniti neke vise istine, one se njima mogu nagovestiti.

kao i nacini za spoznaju istih.

vaistinu, kratkovido je poklanjati previse paznje samo logici ili samo osecaju.

 

 

auuu haha pretnje mukama u paklu za sve koji nisu hrishcani...jbte...

da, to sam Isus koristi u Jevandjelju dosta puta.. npr, kada kazhe apostolima: a koje mesto vas ne prihvati (tj. koje mesto ne prihvati Hrishcjanstvo) izlazecji odatle otresite prashinu sa nogu, njihova sudbina bicje gora od sudbine Sodome i Gomore.

pretpostavimo da postoji energetski izvor, i da je odvajanje od njega smrt.

time se dolazi do toga da apsolut nije stvorio pakao radi svoje zabave (sto je inace besmisleno i detinjasto je verovati u tako nesto), vec da je svako odgovoran za ishod svojih postupaka.

a mnogi se plase slobode upravo zbog odgovornosti.

mnogi bi hteli sve a da ne moraju da ucine nista. uostalom, nije li sloboda bozija sudbina? u istini nema greske.

a poenta satanizma i jeste sloboda bez odgovornosti, sto prevedeno u praksu znaci sebicnost najveceg reda.

 

a sto se starog zaveta tice, on je pre skup mitova i legendi nego sveta knjiga, dakle, uglavnom istoriska chitanka. A stara jevrejska religija,

takva kakva je bila, je predstavljala u tom momentu istorije najadekvatniju podlogu za hriscansko ucenje, na prvom mestu zbog svog monoteistickog principa...

 

Mada, istinu govoreci, da se tih deset zapovesti postuju, svet bi bio daleko bolje mesto.

Dok su jehovini svedoci i redneci americkog bibliskog pojasa najbolji primer sta se moze dogoditi ako se taj stari zavet shvati ozbiljnije nego sto zasluzuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada, istinu govoreci, da se tih deset zapovesti postuju, svet bi bio daleko bolje mes

 

Da se postoju zapovesti bilo koje religije svet bi bio bolji no sto je.

u stvari da preciziram vecina, jedan broj religija je autodestruktivan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

obichno i neobichno,normalno i nenormalno su diskutabilni pojmovi.

uostalom isus nije jedini "sveti" chovek koji je boravio na ovoj planeti.

bilo je jos onih koji su bili na tom nivou da su znali i osetili...

isus se ne radja kao sto veruju ljudi,on se postaje.

 

 

 

Jedno najobicnije pitanje: KAKO se postaje Isus?? Jako sam radoznala   :zeleni:

Edited by Vitorias123

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ doom

pochinjem da sumnjam da se moze nagovestiti...

ali se moze rechima podstaci,da krenesh putem duhovnosti...pa neko ko je uporan, mozda i bude "prosvetljen"...

i ako je i prosvetljenje ego trip. :)

@

 

Vitorias123

pa pazi ovako...

verujem da na svetu ima gomila "prosvetljenih" ljudi,koji su mozda na vecem nivou svesti od samog isusa...

ljudi koji su se nadovezali na njegovo znanje,ali i znjanja svih ostalih religija,i kao sto je isus rekao,nastavili njegovim putem,a ne zaboli u isto mesto 2000 godina.

po chemu bi to isus bio tako primecjen,i da li bi,zaista, zeleo da bude primecen,da je danas ziv?

bio bi ismejan,od upravo hrishcana...pretili bi mu paklom,svaki put kada bi im ponudio novih znanja.

mozda ne moze svako da dogura do tih nivoa....ali moze tome da tezi,ili podstakne nekog drugog na duhovni razvoj.

trazis recept...

svako ima svoj recept i svoj put...ali eto...neki meditiraju,pa cak i hrishcani dok se mole(ali zapravo)meditiraju...

neki prouchavaju okultizam i zaboravljena znanja...

neki se chak i drogiraju,naravno posebnim vrstama drogama.

ali opet kazem,svako ima svoj put....svako na svoj nachin treba da radi na sebi.

nechiji put je mozda kroz hrishcanstvo...moje mishljenje je da ga ono kochi,ukoliko ga ne konzumira kao sto sam vec spomenuo,kao bananu...proguta sushtinu,i baci koricu.

 

 

 

Edited by lmao

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@

 

Vitorias123

pa pazi ovako...

verujem da na svetu ima gomila "prosvetljenih" ljudi,koji su mozda na vecem nivou svesti od samog isusa...

ljudi koji su se nadovezali na njegovo znanje,ali i znjanja svih ostalih religija,i kao sto je isus rekao,nastavili njegovim putem,a ne zaboli u isto mesto 2000 godina.

po chemu bi to isus bio tako primecjen,i da li bi,zaista, zeleo da bude primecen,da je danas ziv?

bio bi ismejan,od upravo hrishcana...pretili bi mu paklom,svaki put kada bi im ponudio novih znanja.

mozda ne moze svako da dogura do tih nivoa....ali moze tome da tezi,ili podstakne nekog drugog na duhovni razvoj.

trazis recept...

svako ima svoj recept i svoj put...ali eto...neki meditiraju,pa cak i hrishcani dok se mole(ali zapravo)meditiraju...

neki prouchavaju okultizam i zaboravljena znanja...

neki se chak i drogiraju,naravno  posebnim vrstama drogama.

ali opet kazem,svako ima svoj put....

nechiji put je mozda kroz hrishcanstvo...moje mishljenje je da ga ono kochi,ukoliko ga ne konzumira kao sto sam vec spomenuo,kao bananu...proguta sushtinu,i baci koricu.

 

 

 

 

Nisam dobila odgovor na pitanje  :zeleni:

 

 Kakvo je nama Isus dao znanje?- Zelim konkretno da znam

 

Mislis da se nije pojavljivalo fanatika koji su tvrdili da su Bozji sinovi? Nisu im se smejali, otvorili su izvesne institucije 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dao je interpretaciju svoje percepcije zivota,i neki svoj sistem vrednosti...

mada, pitanje je da li je ono sto pise u bibliji bas sve kao sto je on rekao,posto lichno nikada nije napisao knjigu.

ali delima, pokazao je da postoji bozansko u choveku, samo ako zelis da vidis...

ali ne,mi sebe ogranichavamo iz straha od nepoznatog.

p.s.

a sama shizofrenija je uglavnom predispozicija inteligentnih i osecajnih ljudi..

poludeli su jer nisu uspeli da kanalishu svoje spoznaje.

jer ih drushtvo nije nauchilo.

 

Edited by lmao
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio bi ismejan,od upravo hrishcana...pretili bi mu paklom,svaki put kada bi im ponudio novih znanja.

slazem se sa tim, ali si zaboravio da stavis ono "hriscana" pod navodnike. :mrgreen:

hemingvej je jednom napisao, malo je hriscana u katolickim zemljama...

za mnoge je to samo tradicija.

svako ima svoj recept i svoj put...ali eto...neki meditiraju,pa cak i hrishcani dok se mole(ali zapravo)meditiraju...

koliko znam, meditacija je (uglavnom) praznjenje uma od svih sadrzaja. a znam to, jer sam se bavio time.

a sto se molitve tice, ona je, po definiciji, komunikacija sa bogom. dok je mantra mehanicko ponavljanje obrasca liseno elementa komunikacije...

dakle nije isto.

Kakvo je nama Isus dao znanje?- Zelim konkretno da znam 

to se bar lako moze ustanoviti. uzmes novi zavet pa potrazis poentu. nije potreban net za tako nesto.

 

mada se poenta hriscanstva moze svesti na to da je bog postao covekom da bi covek postao bogom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj pogresno da me shvatis...

ali verovatno da se nisi dovoljno posvetio meditaciji,ako mislis da je to obichno praznjenje od suvishnih sadrzaja.

ali i samim izbacivanjem smecja iz podsvesti,koje je uzrok svih kompleksa,ego tripova i ostalog sto ti komplikuje plicak,ti imas pristup drugim delovima svog mozga,i odlaska u vece dubine.

uchis da kontrolises energije u sebi i van sebe...

a o gomilu "paranormalnih" iskustava koje chovek moze proziveti u stanjima transa,bolje da ne pricamo na ovoj temi.

a sto se molitve tiche..

postoji tehnika meditacije molitve,mogu ti iz knjiga o meditaciji prepisati tehnike....

nisu mantranja jedine tehnike meditacije...

 

@

 

Vitorias123

pa probaj jos jednom,nemoj da te mrzi...:)

 

Edited by lmao

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vitorias123

shvatio sam. znanje te vrste je bezvredno ako nije primenjivo u praksi. a Isus i jeste praktikovao ono sto je govorio, i govorio je radi prakticnih rezultata. Nema mnogo koristi od price te vrste ako je bezvredna u praksi, ne? A ti pretpostavi kakav bi bio svet da se ona dva pravila primenjuju u istom...

 

ja meditaciju uopste ne potcenjujem, i ne smatram da je to obichno praznjenje od suvishnih sadrzaja, upravo suprotno. znam sta je i znam sta znachi i moze, kao i koliko vredi...

medjutim, meditacija i molitva se ne mogu staviti pod znak jednakosti.

Edited by Doom

Share this post


Link to post
Share on other sites

monolog je razgovor sa samim sobom.

 

mozes li ti mozda navesti bolji primer i bolje tvrdnje?

nije bitno ko je rekao, vec sta je receno, a univerzalne vrednosti postoje.

Edited by Doom

Share this post


Link to post
Share on other sites

monolog je razgovor sa samim sobom.

 

 

 

upravo to   :haha:

 

 

 

 

mozes li ti mozda navesti bolji primer i bolje tvrdnje?

nije bitno ko je rekao, vec sta je receno, a univerzalne vrednosti postoje.

 

 

 

Sta je rekao Buda? Muhamed? 

Edited by Vitorias123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi su izmislili bozanstvo/a...

 

Isto kao sto su izmislili nauku, teorije gravitacije, evolucije i slichno.

Ljudi svasta izmisljaju. Samo je pitanje koliko je izmisljeno - tachno.

 

Za mene su religije bile i bice prve subjektivne a i najbolje nauke.

 

Sa naukom sagradismo nuklearku i automobil.

Al ne dobismo odgovor na pitanja kao sto su smisao zivota i slichna fundamentalna pitanja zbog kojih je covek i krenuo u razmisljanja i trazenja.

 

monolog je razgovor sa samim sobom.

 

Nije zabrinavajuce pricati sa Boogm.

 

Zabrinajvajuce je kada pocne da ti odgovara. Onda tek ne znas na cemu si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo to   :haha:

Sta je rekao Buda? Muhamed? 

ti mozda zamisljas komunikaciju sa bogom kao sa nekim tamo bicem koje sedi u orbiti i cese bradu dosadjujuci se dok gleda sta ko radi dole na zemlji?

ako bog nije u nama, onda ga i nema. velika istina.

 

muhamed je rekao da alah zahteva trecinu ratnog plena, ukljucujuci zene, stoku i decu.

vise o tome ovde

buda je govorio uglavnom mudre i ispravne stvari (u kontekstu onoga sto je propovedao), medjutim budizam nije religija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...