Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

novi kalendar je anatemisan na svepravoslavnom saboru. grchka crkva je promenila svoj kalendar i uvela neki novi, i samim tim pala pod anatemu. srpska crkva nije prekinula opshtenje sa gpc, samim tim je i ona pod anatemom. vrlo proso se dolazi do zakljuchka da prema kanonima pravoslavne crkve, spc, gpc, i ostali u opshtenju sa njima su pod anatemom i izvan pravoslavne hristove crkva.

 

po ispravnom pravoslavnom uchenju, onaj ko nije u Pravoslavnoj Ckrvi ne da je manje hrishcjanin, nego nemozhe uopshte da bude hrishcjanin.

 

Rekoh ja da će čovek da ode u jeres :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh ja da će čovek da ode u jeres

ja sam otishao davno. ako cjemo o mojim sadashnjim verovanjima, ona su daleko od hrishcjanstva, ali tema je pravoslavlje, a ne "shta rogozub misli".

 

jeres je kada neko prekrshi crkveni veroispovedni kanon za chije krshenje je odredjena anatema. spc kao celina nije u jeresi, jer nije formalno prihvatila nijedno uchenje koje krshi pravoslavne veroispovedne kanone, ali krshi naravstvene kanone, a tu potpadaju kanoni o kalendaru. menjanje kalendara je zabranjeno crkvenim kanonima, i ko pochini taj "prekrshaj" je pod anatemom, tj. nije vishe istinska crkva, nego je izvan crkve. shto se tiche tehnichkih termina, spc nije u jeresi, nego je u raskolu- raskolila se/ odvojila se od istinske crkve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i sta sutra dodje isus, hoce li ga biti briga da li je neko slavio bozic drugog datuma, a neko treceg? ili ce ga biti briga sto je u ime toga stvarano nejedinstvo i mrznja?

hoce li "suditi" onima sto su slavili bozic drugog datuma, ili onima koji su takve anatemisali, tj onemogucavali im pricesce?

ili, je li subota stvorena radi coveka ili covek radi subote?

 

uostalom, nisu li vitlejemski pastiri cuvali ovce kad je isus rodjen? a ko ostaje nocu sa ovcama u polju krajem decembra, eh?

bozic kao praznik nema svoju poentu u nekom mrtvom slovu u kalendaru, vec u sustini, znacenju i simbolici koje sobom nosi.

ali izgleda da je nekima bitnija neka ovestala tradicija koja svoje poreklo vuce iz paganskih vremena, nego istina vere.

Edited by N
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

i sta sutra dodje isus, hoce li ga biti briga da li je neko slavio bozic drugog datuma, a neko treceg? ili ce ga biti briga sto je u ime toga stvarano nejedinstvo i mrznja?

hoce li "suditi" onima sto su slavili bozic drugog datuma, ili onima koji su takve anatemisali, tj onemogucavali im pricesce?

ili, je li subota stvorena radi coveka ili covek radi subote?

Vaistinu se rodi.

I vaistinu zboriš. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, otkud znash, video si listu rodjenih?

tema je pravoslavlje, i ja iznosim pravoslavno uchenje.

 

Ne ne iznosis, ti dokazujes. RIA iznosi.

 

dakle sinagoga

to shto u 6 sinagoga ima znakova zodija ne menja chinjenicu da su astrolozi pod mojsijem i pod hrishcjanskim svetim carevima bili van zakona.

 

Da menja. Menja jer je to dokaz da su u sinagogama praktivali astrologiju.

Ako su u hramovima praktikovali astrologiju imali astroloski simbolizam itd.. totalno je apsurdno da tako nesto bude smrtno kaznjivo.

 

Verovatno su zabranjivali obichnim ljudima naprimer. Da ne bi mogli da prodiru u tjna ucenja. Sto je vrlo veca verovatnoca sa obizriom da imamo dokaze da je svestenstvo praktivkovalo. Izmedju sebe.

 

Da inache pravoslavno ucenje po kom je svet star 7 500 godina nema nijednu rupu. A da nema nijednu cinjenicu koja podrzava to.

http://www.answersingenesis.org/

http://www.icr.org/

http://creation.com/

 

Ako stavis dokaze i cinjenice jedne naspram druge, skontas da je vise na strani evolucije. i starije zemlje uzmimo na primer:

"The Earth Is Unique "

 

To nije dokaz to je spekulacija. Zasto?

Zato sto univerzum sadrzi 1000 i 1000 galaksija svaka 1000 i 1000 zvezda svaka zvezda ima sanse da pruzi planetu koja ima uslove za zivot.

Cak sta vise pronadjene su 2-3 planetee ( samo teleskopom ) koje imaju uslove slichne zemlji. Temperaturu i vodu. Pretpostavlja se da ima bioloskog zivota, makar u biljnom obliku.

 

Dakle to je cista propaganda i proseravanje. jedan u nizu tekstova sa sajtova... tekstova punih spekulacija.

 

 

Itd ima mnogo toga sto se vidi da je cista propaganda a iznosi se kao apsolutna cinjenica.

 

Jedna od tih propaganda je prica da iz nezive materije ne moze da nastane organska. A postoji eksperiment koji je radjen i nastala je organska iz neorganske.

 

 

ne, nije.

 

Da jeste, ja sam bio zestoki pobornik kreacionizma dok nisam izlistao sve dokaze.

to ne postoji, kao ni hrishcjanin koji podrzhava pederastiju. to su oksimoroni.

 

Da postoji.

sa "slopljavanjem" biblije je zavrsheno do polovine drugog veka, sabor u nikeji je samo doneo formalno crkveno pravilo da potvrdi da su to te knjige koje se prihvataju kao sveto pismo.

 

Ne, nije. U Nikeji su dodali i izbacivali i ono sto se vuklo kao hriscanska doktrian do tad. Pojedine stvari su izbacivane.

Biblija kakvu mi danas poznajemo je sklopljena u nikeji, svidel ose ti danasnjim religijskim vodjama ili ne.

 

po ispravnom pravoslavnom uchenju, onaj ko nije u Pravoslavnoj Ckrvi ne da je manje hrishcjanin, nego nemozhe uopshte da bude hrishcjanin.

 

Kad je isus to rekao? :)

 

shta je ljubav je objashnjeno u bibliji. za ljubav prema Bogu je data definicija drzhanja njegovih zapovesti, za ljubav prema blizhnjem je data definica ispravljanja blizhnjeg, tj. govorenja blizhnjem da poshtuje Bozhije zapovesti.

 

Slushajuci tebe, dobijam utisak da je hriscanstvo fasisticka, zemlajska plitkoumna religija.

Koja nema veze sa duhovnoscu vec sa vlascu crkve.

 

Lepo je to sto je crkva pokushala da udari takve "zapovesti" medjutim ne ide to tako.

Iz prostog razloga sto recimo ljudi do kojih je hriscanstvo doslo tek oko 17 veka ne bi mogli da budu pravoslavci. Naprimer Anglo Americka plemena.

Sto bi znacilo da bi svi goreli u paklu bez da im je data shansa.

 

Sto bi znacilo da je Bog nepravedan i da ne prasta.

 

Ne znam detalje oko crkvene birokratije, ali znam da hriscanstvo uci da bog prasta i da je pravedan.

A to bi bila nepravda.

 

Dakle prostom logikom - ne moze.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ :haha:

 

Ne ne iznosis, ti dokazujes. RIA iznosi.

 

 

 

Da menja. Menja jer je to dokaz da su u sinagogama praktivali astrologiju.

Ako su u hramovima praktikovali astrologiju imali astroloski simbolizam itd.. totalno je apsurdno da tako nesto bude smrtno kaznjivo.

 

Verovatno su zabranjivali obichnim ljudima naprimer. Da ne bi mogli da prodiru u tjna ucenja. Sto je vrlo veca verovatnoca sa obizriom da imamo dokaze da je svestenstvo praktivkovalo. Izmedju sebe.

 

 

 

Ako stavis dokaze i cinjenice jedne naspram druge, skontas da je vise na strani evolucije. i starije zemlje uzmimo na primer:

"The Earth Is Unique "

 

To nije dokaz to je spekulacija. Zasto?

Zato sto univerzum sadrzi 1000 i 1000 galaksija svaka 1000 i 1000 zvezda svaka zvezda ima sanse da pruzi planetu koja ima uslove za zivot.

Cak sta vise pronadjene su 2-3 planetee ( samo teleskopom ) koje imaju uslove slichne zemlji. Temperaturu i vodu. Pretpostavlja se da ima bioloskog zivota, makar u biljnom obliku.

 

Dakle to je cista propaganda i proseravanje. jedan u nizu tekstova sa sajtova... tekstova punih spekulacija.

 

 

Itd ima mnogo toga sto se vidi da je cista propaganda a iznosi se kao apsolutna cinjenica.

 

Jedna od tih propaganda je prica da iz nezive materije ne moze da nastane organska. A postoji eksperiment koji je radjen i nastala je organska iz neorganske.

 

 

 

 

Da jeste, ja sam bio zestoki pobornik kreacionizma dok nisam izlistao sve dokaze.

 

 

Da postoji.

 

 

Ne, nije. U Nikeji su dodali i izbacivali i ono sto se vuklo kao hriscanska doktrian do tad. Pojedine stvari su izbacivane.

Biblija kakvu mi danas poznajemo je sklopljena u nikeji, svidel ose ti danasnjim religijskim vodjama ili ne.

 

 

 

Kad je isus to rekao? :)

 

 

 

Slushajuci tebe, dobijam utisak da je hriscanstvo fasisticka, zemlajska plitkoumna religija.

Koja nema veze sa duhovnoscu vec sa vlascu crkve.

 

Lepo je to sto je crkva pokushala da udari takve "zapovesti" medjutim ne ide to tako.

Iz prostog razloga sto recimo ljudi do kojih je hriscanstvo doslo tek oko 17 veka ne bi mogli da budu pravoslavci. Naprimer Anglo Americka plemena.

Sto bi znacilo da bi svi goreli u paklu bez da im je data shansa.

 

Sto bi znacilo da je Bog nepravedan i da ne prasta.

 

Ne znam detalje oko crkvene birokratije, ali znam da hriscanstvo uci da bog prasta i da je pravedan.

A to bi bila nepravda.

 

Dakle prostom logikom - ne moze.

 

moram se sloziti u potpunosti sa gore navedenim.

postoji vera i postoji vera.

a cije vjeruju zavisi od toga da li je zemlja stara 7500 godina ili ne, zao mi je i njega i njegove "vere".

 

i jos da dodam da je podsvesna sumnja izvor svakog fanatizma, a sve sto jeste i ne moze da se kosi sa istinitom verom, jer bog po definiciji i jeste istina.

 

a to sto mnogi (ne na ovom forumu, vec generalno) izvode zakljucke na osnovu onoga sto ne znaju, umesto obrnuto, i jeste izvor mnoge "smutnje", kako se u starim vremenima govorilo.

ili, ko u strahu od "sagresenja" odbija da misli svojom glavom, moze komotno i da predje u sajentologe ili u neku slicnu sektu koja potencira mentalnu represiju,

jer to nikakve veze sa hriscanstvom nema, vec je puki izraz potcinjavanja vodji copora. uostalom zasto muslimani klanjaju? da bi pokazali go vrat alahu?

mislite o tome.

 

a ko boga dozivljava na antropomorfan nacin, kao nekog bekriju koji je jel da stvorio planetu zemlju za 7 dana (verovatno iz svog maticnog broda), pa onda obavezao lokalne inteligentne zitelje da non-stop slave ime njegovo (klasican primer hronicnog zapaljenja ega) i to pod pretnjom vecitim mukama u paklu neugasivom (gde ode milostivi bog pun ljubavi), taj neko ko dozivljava religiju na taj nacin, on ni ne zna sta je zapravo vera.

 

elem, postoje dobro i zlo. postoji kosmicki prauzrok. postoji tendencija usloznjavanja materije u svemiru (uprkos entropiji). postoji smisao (logos) u svim stvarima u poznatom svemiru. postoji veza izmedju uma i materije, ili spoljasnjeg sveta (npr postojanje plutona je prvo dokazano matematicki, pa tek onda observacijom). postojanje tog i takvog uma je neposredno uslovljeno, i jedino se moze objasniti, postojanjem apsolutnog bica. i takodje, kao najbitnije, postoji neposredno iskustvo boga i bozije ljubavi. a ko u svemu tome ne moze da prepozna promisao, nece ga naci ni u citanju stotomne knjige o stvaranju zemlje za 7 dana, praznoslovljenju o starosti iste cca 7500 godina, i ostalim starojevrejskim mitovima i legendama... zapravo mu nece vredeti ni svo znanje ovoga sveta, jer ce sluziti samouveravanju da je nesto onakvo kakvo nije, dakle wanna be = must be trip and stuff...

toliko. ja svoje rekoh, now burn me away all of you zealots if you like, or think this away, or whatever, i don't care.

Edited by N

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prorocanstvo koje govori o dolasku Isusa

 

 

3 planete su se nalazile pod takvim uglovima da je izgledalo kao da se spajaju u jednu (na nebu) , sto i jesu, ali u jednu ravan, Saturn, Jupiter i Mars

 

Prvo su bile 2 planete Saturn i Jupiter, posto je Saturn tada vazio za boga, a Jupiter za njegovog sina, to je znacilo da ce doci Bozji sin.

 

A treca je Mars, sto je znacilo da ce biti veliki vladar.

 

_ _ _

 

Znate kako kazu, Bog je stvorio ljude, a ljudi su stvorili Boga.  :zeleni:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

link?

koliko mi je poznato, samo su grci i rimljani (pod njihovim uticajem) tada smatrali jupitera (zeusa) za saturnovog (hronosovog) sina.

a oni nisu imali prorocanstvo o dolasku isusa.

a osim toga, nije li jupiter ratovao protiv svog oca da bi ga nakon toga poslao u tartarus?

jevreji jesu, ali oni su bili monoteisti (i dalje su), i nisu verovali u planete kao bogove n' stuff...

a mars je bog rata, dok jupiter simbolizuje vlast.

 

kazu ljudi svasta.

a i nice je govorio svasta, pa je sad mrtav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i sta sutra dodje isus, hoce li ga biti briga da li je neko slavio bozic drugog datuma, a neko treceg? ili ce ga biti briga sto je u ime toga stvarano nejedinstvo i mrznja?

hoce li "suditi" onima sto su slavili bozic drugog datuma, ili onima koji su takve anatemisali, tj onemogucavali im pricesce?

po uchenju Pravoslavlja i te kako cje ga zanimati. po tom uchenju, ko nije u pravoslavnoj crkvi ide nemozhe u raj.

 

 

Da menja. Menja jer je to dokaz da su u sinagogama praktivali astrologiju.

Ako su u hramovima praktikovali astrologiju imali astroloski simbolizam itd.. totalno je apsurdno da tako nesto bude smrtno kaznjivo.

Verovatno su zabranjivali obichnim ljudima naprimer. Da ne bi mogli da prodiru u tjna ucenja. Sto je vrlo veca verovatnoca sa obizriom da imamo dokaze da je svestenstvo praktivkovalo. Izmedju sebe.

ovo su tvoje pretpostavke i kao takve su potpuno nebitne. mojsijev zakon zabranjuje astrologiju.

 

Cak sta vise pronadjene su 2-3 planetee ( samo teleskopom ) koje imaju uslove slichne zemlji. Temperaturu i vodu. Pretpostavlja se da ima bioloskog zivota, makar u biljnom obliku.

da, slichice teleskopima i pretpostavke su "dokazi", a ne "propaganda i proseravanje", sigurno...

 

Jedna od tih propaganda je prica da iz nezive materije ne moze da nastane organska. A postoji eksperiment koji je radjen i nastala je organska iz neorganske.

ne nije.

 

Ne, nije. U Nikeji su dodali i izbacivali i ono sto se vuklo kao hriscanska doktrian do tad. Pojedine stvari su izbacivane.

novi zavet je formiran josh u prvom veku.

 

evo malo za one koje zanima tematika

 

apostol jovan je zapisao (i preveo na grchki) prva 3 jevandjelja, i napisao svoje- chetvrto, i od prvih hrishcjana je poznato da postoje samo 4 jevandjelja.

tacijan (koji je zhiveo u siriji) je 150 godine napisao "harmoniju 4 jevandjenja" a isto 150ih godina irinej lionski (koji je zhiveo, logichno, u danashnjoj francuskoj) u svojim poslanicama, sachuvanim do danas, pominje 4 jevandjelja, a interesantno, i ostatak biblije, ta je njegova biblija ista kao shto je danashnja, samo sa dodatkom spisa "pastir" koji je napisao sveti apostol jerma.

sveti kliment aleksandrijski pred kraj drugog veka, pochetkom 190ih pishe o svetom pismu koje je identichno danashnjoj bibliji, i dodaje josh "pastir" apostola jerme, "uchenje dvanaestorice" apostola tadeja, i poslanicu svetog klimenta rimskog koji je bio prvi episkop rima posle apostola petra. pored ova tri spisa i josh jedan- poslanicu apostola varnave, hrishcjani od prvog veka imaju identichno sveto pismo kao shto je ono danas crkveni kanon.

na saboru u nikeji kada je formirana biblija, jedina rasprava se vodila oko ova 4 spisa i ona nisu uvrshtena u kanon svetog pisma, ali se i dalje priznaju kao pravoslavni i potpuno ispravni spisi. inache sva 4 postoje u prevodu na srpski i mogu se nacji na netu.

ostali spisi tipa jevandjelje po kurti i murti, ili poslanica/ otkrivenje kurte i murte, su bili gnostichki i jeretichki spisi za koje je od pochetka drugog veka bilo opshte poznato medju hrishcjanima da nemaju veze sa hrishcjanstvo.

svaka druga pricha je najobichnija propaganda koja je naravno popularna jer je ovo post-hrishcjanska civilizacija koja prezire vrednosti ispravnog hrishcjanstva i jedine istinski hrishcjanske (pravoslavne) crkve. te vrednosti su odbacile i sve danashnje "hrishcjanske" crkve, ukljuchujucji i "srpsku pravoslavnu".

 

Sto bi znacilo da bi svi goreli u paklu bez da im je data shansa.

u paklu ne gore svi. u paklu gore oni koji su bili nemoralni. oni koji su bili su moralni, ali ne i pravoslavni su u paklu, ali se mozhe recji kao da su izmedju pakla i raja. gomilu puta sam ovde iznosio to pravoslavno uchenje, i stavljao linkove ka tekstovima o tome, ali ochigledno niko ne chita.

 

@ N

otvori temu "moja proseravanja" ili idi na neku o filozofiji, pa iznosi tamo svoja razmishljanja i mentalne gimnastike. tema je pravoslavlje, a na ti na tu tema nemash nishta da kazhesh sem ismevanja. glupavo.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi. u paklu gore oni koji su bili nemoralni. oni koji su bili su moralni, ali ne i pravoslavni su u paklu,

 

Pa sta hoces da kazes, kao u paklu su, ne gore nego im je dupe na zaru? samo zato sto nisu imali priliku ca budu pravoslavni, ili se nisu poklenili odredjenoj instituciji nego drugoj?

DA li shvatas koliko je to nelogicno? DA je samo u kontraktidickiji sa onim sto je sigurno biblijsko ucenje.

 

 

koji je zhiveo, logichno, u danashnjoj francuskoj) u svojim poslanicama, sachuvanim do danas, pominje 4 jevandjelja, a interesantno, i ostatak biblije, to je njegova biblija ista

 

Ok, super imas dokaz na stani svoje price. TO me je zanimalo da cujem.

Sad dakle pitanje, ko je utvrdio starost toga. Na kojoj vrsti papira je pisano to pa je preteklo oko 19 000 god, i ko je utvrdio autenticnost?

 

T.j da li je neko bar probao?

 

P.s. dakle sve sto imamo jeste ono sto je APOSTOL JOVAN NAPISAO? niko nikad nije video ono sto je pisao na primer petar?

 

ne nije.

 

Da jeste. Zasto bi lagali? samo da pobiju hriscanstvo i dokazu evoluciju? boli ga tjose.

 

 

po uchenju Pravoslavlja i te kako cje ga zanimati. po tom uchenju, ko nije u pravoslavnoj crkvi ide nemozhe u raj.

 

Sto po meni implicira na jednu stvar, na koju... razmislite sami. :)

Il si sa nama il ces da goris u paklu. :))

 

 

ovo su tvoje pretpostavke i kao takve su potpuno nebitne.

 

1. Jesu nebitne, ali ne za nas jer pricamo. Sem ako iams nesto protiv mog stava i price samnom onda se iskljuci.

2. Za razliku od mojsijevih zakona, koji su jako stari prepisivani na papiru, ne znamo original. Sa druge strane, spomenik i kamen ne lazu. Tu su zna se koliko su stari i zna se da nisu menjani. :)

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta hoces da kazes, kao u paklu su, ne gore nego im je dupe na zaru? samo zato sto nisu imali priliku ca budu pravoslavni, ili se nisu poklenili odredjenoj instituciji nego drugoj?

DA li shvatas koliko je to nelogicno? DA je samo u kontraktidickiji sa onim sto je sigurno biblijsko ucenje.

 

Uopste nije logicno, ali je Rogozub u pravu, svi oni koji su nemoralni idu u pakao, a i oni koji su moralni, a nisu hriscani idu u pakao... 

 

E sad, ja cu ovo prema Danteu  :zeleni:

Jesu u paklu, ali se nalaze na "ivici" tj. rub doline u kojoj je pakao, valjda im je kazna ceznja bez nade, ceznja da vide Boga.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopste nije logicno, ali je Rogozub u pravu, svi oni koji su nemoralni idu u pakao, a i oni koji su moralni, a nisu hriscani idu u pakao... 

 

E sad, ja cu ovo prema Danteu  :zeleni:

Jesu u paklu, ali se nalaze na "ivici" tj. rub doline u kojoj je pakao, valjda im je kazna ceznja bez nade, ceznja da vide Boga.

 

Dante nije bash "hriscanski izvor"

 

Za takvu nelogichnost postoji samo jedno opravdanje - crkvena vlast.

U zelji da udari sto vec broj podredjenih crkvi i njihovim idejama udarsi takav "zakon" gde oni znaju koja je pravda a ako ne postujes njihovu pravdu ides u pakao.

Sto vise manje samo svedoci da ko zna sta je jos tu izmanipulisano.

 

Jebem ti ja religiju koja ubija duhovnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dante nije bash "hriscanski izvor"

 

Za takvu nelogichnost postoji samo jedno opravdanje - crkvena vlast.

U zelji da udari sto vec broj podredjenih crkvi i njihovim idejama udarsi takav "zakon" gde oni znaju koja je pravda a ako ne postujes njihovu pravdu ides u pakao.

Sto vise manje samo svedoci da ko zna sta je jos tu izmanipulisano.

 

Jebem ti ja religiju koja ubija duhovnost.

Narano da Dante nije "hriscanski izvor", samo navodim za primer  ;)

 

Slazem se za crkvenu vlast.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ N

otvori temu "moja proseravanja" ili idi na neku o filozofiji, pa iznosi tamo svoja razmishljanja i mentalne gimnastike. tema je pravoslavlje, a na ti na tu tema nemash nishta da kazhesh sem ismevanja. glupavo.

rly.jpg


da bi dobili ideju o tome

koliko je u paklu dusa, osvrnimo se na razlicite vere koje danas

postoje na svetu. vecina tih vera tvrdi, da onaj ko nije pripadnik bas te

odredjene veroispovesti ide u pakao. dakle, zakljucak je da ce sve

duse zavrsiti u paklu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta hoces da kazes, kao u paklu su, ne gore nego im je dupe na zaru? samo zato sto nisu imali priliku ca budu pravoslavni, ili se nisu poklenili odredjenoj instituciji nego drugoj?

DA li shvatas koliko je to nelogicno? DA je samo u kontraktidickiji sa onim sto je sigurno biblijsko ucenje.

biblijsko uchenje = pravoslavno uchenje, i njemu nema kontradikcija. mozhe jedino da bude kontradiktorno sa tvojim pogreshnim shvatanjem shta je to hrishcjanstvo.

 

Ok, super imas dokaz na stani svoje price. TO me je zanimalo da cujem.

Sad dakle pitanje, ko je utvrdio starost toga. Na kojoj vrsti papira je pisano to pa je preteklo oko 19 000 god, i ko je utvrdio autenticnost?

T.j da li je neko bar probao?

P.s. dakle sve sto imamo jeste ono sto je APOSTOL JOVAN NAPISAO? niko nikad nije video ono sto je pisao na primer petar?

sada dakle pitanje, ko je utvrdio da je darvin postojao? mozhda je on izmishljena osoba? ko je utvrdio da je tvoj deda postojao? ko je utvrdio da si ti chovek, mozhda si ti shimpanza koja u nekom podrumu kucka po tastaturi.

ovo je posthrishcjanska i antihrishcjanska civilizacija, i logichno da si ti kao klasichan pripadnik te egoistichko hedonistichke civilizacije pravish ovakva potpuno nepotrebna pitanja. jedini razlog za sumnjanje u primarne istorijske izvore je ako ti se ne svidja shta oni kazhu. ista ovakva proseravanja o autentichnosti se mogu uputiti i su smeru dela platona i aristotela, ali to se neradi, jer ovo nije antifilozofska civilizacija, vecj antihrishcjanska.

znachi gledam nocjas na poslu emisiju o bibliji, i prichaju likovi "evo biblija kazhe ovo o ratu judeje sa asircima, ali i asirci su pisali o tome. dakle, ako proverimo prichu u bibliji sa zapisima samih asiraca" chek chek, ono shto pishe u svetom pismu judaizma i hrishcjanstva nije verodostojno, i treba da se proverava, a hronike koje su otprilike u isto doba zapisali neki pisari u asirskom carstvu se podrazumevaju kao ispravne? to je samo jedan u moru primera kako razmishljate ti i svi ostali moderni liberali ispranih mozgova. to nema veze sa nekakvom objektivnoshcju kojom se dichite, vecj prosto i jednostavno sa antiteizmom i antihrishcjanstvom.

 

2. Za razliku od mojsijevih zakona, koji su jako stari prepisivani na papiru, ne znamo original.

pa i ti "autoriteti" koji se igraju nauke (sa ciljem da naprave mentalno pogodno tlo za lep rast moralnog relativizma) prihvataju princip da nema potrebe sumnjati u najblizhi istorijski izvor ako nema jednako ili priblizhno bliskog istorijskog izvora koji je njemu kontradiktoran. sve ostalo su chiste pretpostavke (tipa teorije o tome da je mojsijevo petoknjizje skup 4 razlichita spisa), a to shto je to pretpostavka nekog ko ima neku titulu dr, mr, fr, kur, pal, daje joj vazhnost samo u mozgovima tebe i tebi slichnih.

 

Dante nije bash "hriscanski izvor"

ali sveti ignjatije brjanchaninov jeste, jer je jedan od vaseljenskih otaca pravoslavlja. on je lepo u tanchine objasnio pravoslavno uchenje o zagrobnom zhivotu, i uchenje o "limbu" je tu ochigledno. razlika izmedju pogreshnog rimokatolichkog uchenja i pravoslavnog je u tome, shto prema pravoslavnom uchenju u "limbu" ljudi ne osecjaju "prirodno blazhenstvo" (za razliku od natprirodnog- bozhanskog, u raju) vecj osecjaju patnju shto nisu u raju (za razliku od konkretnih patnji, koje osecjaju nemoralni u ostatku pakla).

 

U zelji da udari sto vec broj podredjenih crkvi i njihovim idejama udarsi takav "zakon" gde oni znaju koja je pravda a ako ne postujes njihovu pravdu ides u pakao.

to je ton cele biblije, ukljuchujucji i isusove propovedi. on sam kazhe da niko nemozhda se spasi sem uzpomocj njega, i da cje oni koji ne prihvate njegovo uchenje procji gore nego sodoma i gomora.

 

Sto po meni implicira na jednu stvar, na koju... razmislite sami.

Il si sa nama il ces da goris u paklu.

kako je to formulisao isus:

Који није са мном, против мене је; и који не сабира са мном, просипа.

(mt 12,30 ; lk 11,23)

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

biblijsko uchenje = pravoslavno uchenje, i njemu nema kontradikcija. mozhe jedino da bude kontradiktorno sa tvojim pogreshnim shvatanjem shta je to hrishcjanstvo.

 

bliblijsko ucenje = ucenje pravoslavne crkve usled zelje za kontrolom vlasti.

I da biblija je puna kontradikcija. Bez dileme, svidelo se to tebi ili ne.

 

noahs-ark-and-the-dinosaurs1.jpg

 

sada dakle pitanje, ko je utvrdio da je darvin postojao? mozhda je on izmishljena osoba?

 

Cak i da jeste izmisljen irelevatno je, njegova ideja je ono sto je bitno. Tachnije filozofsko posmatranje prirode koje je dalo rezultate u praktichnom naucnom pristupu.

 

Sa druge strane to ne mozes naprimer reci za hriscanstvo.

 

i logichno da si ti kao klasichan pripadnik te egoistichko hedonistichke civilizacije pravish ovakva potpuno nepotrebna pitanja.

rece mi to covek koji je postavio sliku bmw-a i rekao " imam bolji auto od tvog. " :)))

 

Egoistichka? sta ima egoistcko ili hedonistickom u tome sto imam protiv toga da nekog ubijaju? To je egoizam? nisam znao.

 

jedini razlog za sumnjanje u primarne istorijske izvore je ako ti se ne svidja shta oni kazhu.

 

Jedini razlog da se sumnja u evoluciju jeste da ti se ne svidja sta evolucionisti kazu?

 

vecj antihrishcjanska.

 

Ne bih rekao da civilizaciju u kom su hriscanski vernici najdominantnija sorta mozes da nazoves antihriscanskom.

 

pa i ti "autoriteti" koji se igraju nauke (sa ciljem da naprave mentalno pogodno tlo za lep rast moralnog relativizma) prihvataju princip da nema potrebe sumnjati u najblizhi istorijski izvor ako nema jednako ili priblizhno bliskog istorijskog izvora koji je njemu kontradiktoran. sve ostalo su chiste pretpostavke (tipa teorije o tome da je mojsijevo petoknjizje skup 4 razlichita spisa), a to shto je to pretpostavka nekog ko ima neku titulu dr, mr, fr, kur, pal, daje joj vazhnost samo u mozgovima tebe i tebi slichnih.

 

 

Moralni relativizam postoji josh od pre hriscanstva. Cak je i hriscastvno pokazalo sta je moralno sta nije u vise prilika kao nesto fleksibilno. Npr sex pre braka.

 

Naravno da joj daje vaznost. Ili ipak oni izmisljaju jer su sluge sotone koji im daje instrukcije?

AH DA! takve stvari mogu da se provere, mojsije ne moze. :P

 

 

 

 

o biblija kazhe ovo o ratu judeje sa asircima, ali i asirci su pisali o tome.

 

A sta je tu problematichno? Ja ne sumnjam u istorijske zapise u bibliji, vec u spiritualne ?

 

on je lepo u tanchine objasnio pravoslavno uchenje o zagrobnom zhivotu

 

Divno, setao se do pakla i raja ? :)

 

 

prema pravoslavnom uchenju u "limbu" ljudi ne osecjaju "prirodno blazhenstvo" (za razliku od natprirodnog- bozhanskog, u raju) vecj osecjaju patnju shto nisu u raju (za razliku od konkretnih patnji, koje osecjaju nemoralni u ostatku pakla).

 

Kako ovo podseca na budisticko shvatanje nirvane. Ali sta ja znam, ja sam kako rece libelar ispranog mozga.

 

" what about dinasours fosils?"

 

GOD PUT THOSE THERE TO THEST OUR FATE

 

 

to je ton cele biblije, ukljuchujucji i isusove propovedi. on sam kazhe da niko nemozhda se spasi sem uzpomocj njega, i da cje oni koji ne prihvate njegovo uchenje procji gore nego sodoma i gomora.

 

Cant wait to see. :]

 

Који није са мном, против мене је; и који не сабира са мном, просипа.

(mt 12,30 ; lk 11,23)

 

Isus nije pravoslavna crkva, isus je isus.

Tako da ti ova recenica nema veze sa vezom, jer to kaze pravslavna crkva a ne isus.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da biblija je puna kontradikcija. Bez dileme, svidelo se to tebi ili ne.

biblija nema jednu jedinu kontradikciju. bez dileme, svidelo se to tebi ili ne.

 

Jedini razlog da se sumnja u evoluciju jeste da ti se ne svidja sta evolucionisti kazu?

malo vishe razloga postoji

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Apologetika/Nauka/Nauka05.htm

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Apologetika/Nauka/Nauka06.htm

 

Kako ovo podseca na budisticko shvatanje nirvane. Ali sta ja znam, ja sam kako rece libelar ispranog mozga.

lepo si sam rekao- shta ti znash. nirvana nema veze sa hrishcjanskim poimanjem zagrobnog zhivota.

 

" what about dinasours fosils?"

GOD PUT THOSE THERE TO THEST OUR FATE

dinoraurusi se pominju u bibliji. behemot koji se pominje u bibliji je dinosaurus poznat danas kao diplodokus, levijatan koji se pominje u bibliji je bio neka vrsta plesiosurusa. neka bicja koja se mogu nazvati dinosaurusima su prezhivela do danas, npr krokodili, a neka su izumrla realitvno skoro, u srednjem ili kasnom starom veku, a bili su poznati tada pod imenima zmaj, ili azhdaja. ima o tome na linku koji sam dao.

 

Isus nije pravoslavna crkva, isus je isus.

Tako da ti ova recenica nema veze sa vezom, jer to kaze pravslavna crkva a ne isus.

pravoslavlje je jedino ispravno hrishcjanstvo tj. isusovo uchenje.

i da, to kazhe isus, zapisano je u jevandjelju, napisao sam ispod odakle sam citirao.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

dinoraurusi se pominju u bibliji.

 

E sto je mnogo - mnogo je.

 

[quot]http://www.svetosavl...uka/Nauka05.htm

http://www.svetosavl...uka/Nauka06.htm

 

Ne ostavljas mi izbora nego da ti diskriminitujem jedan po jedan.

 

"ЕВОЛУЦИЈА - ТО НИЈЕ НАУЧНО ДОКАЗАНИ ФАКАТ,

ВЕЋ САМО ТЕОРИЈА"

 

Kao i gravitacija. Ne postoje naucno dokazani faktovi, postoje eksperimentalno dokazane cinjenice.

Teorija je skup cinjenica sa zakljuckom i objasnjenjem.

Samim tim teorija je jaca od cinjenice.

 

" ХРОНОЛОШКА НЕУСКЛАДИВОСТ "

 

U teoriji evolucije postoji hronoloska neuskladivost samo coveka.

Ostalo je proseravanje.

Problemi evolucije je to sto se ne zna sta je tachno i kada okida, ujedno i najveca supljina. Ali to ne znaci da EVOLUCIJA NIJE TACHNA.

T.j to nije nikakav dokaz.

 

tekst je btw pun lazi na primer ova

"2. Прелаз ка кичмењацима

Није, такође, нађена ни једна прелазна форма између бескичмењака и животиња са кичмом."

 

 

Da, nadjeno je. Sledeci put ako hoces da diskriminitujes nesto Informisi se malo vise. Ajdmo dalje za sta imam proverene podatke.

Inace eksperimentalno proverljivo.

 

"Дарвинизам њој приписује стваралачку улогу - учвршћивање било које карактеристике врсте која је за њу корисна и која јој помаже у борби за опстанак. "Преживљавају само они најприлагодљивији""

 

Darvinova pretpostavka ne potpuno tachna ali opet nije dokaz niti rupa evolucije. Posebno ne moderne, posebno ne danas.

 

"Са еволуционе тачке гледишта, било би логично да се претпостави да постепено усложњавање организације животиња мора неизбјежно довести до раста броја хромозома од бактерије ка човјеку"

 

Netachno i josh jedan u nizu manipulacija.

PRimer shimpanza ima 2 hromozoma vise od coveka.

Zato covek da bi bio naslednik shimpanze mora da ima fuzirana ta hromozoma t.j 2 para da se spoje. I upravo je nadjeno koja su to dva para, to je treci par covekovih hormozoma.

 

Itd. gomiletina manipulacija.

". Bog koga predstavljaju kao milostivog i prepunog oprosta, trazi il da mu se slijepo pokoris, il da se patis(vjecno). A da, ne trazi on nista, samo ti kaze da si najebao ako ga slijepo ne vorsipujes."

 

eksperimentom provereno i dokazano da - moze.

 

pravoslavlje je jedino ispravno hrishcjanstvo tj. isusovo uchenje.

i da, to kazhe isus, zapisano je u jevandjelju, napisao sam ispod odakle sam citirao.

 

Ja ne pricam o ucenju vec o crkvi. :)

 

 

Jao vama, pismoznanci i farizeji! Licemjeri! Obilazite morem i kopnom da pridobijete jednog sljedbenika. A kad ga pridobijete, promećete ga u sina paklenoga dvaput goreg od sebe." Budale i slijepci! Ta što je veće: zlato ili Hram što posvećuje zlato? Slijepci! Ta što je veće: dar ili žrtvenik što dar posvećuje? Tko se dakle zakune žrtvenikom, kune se njime i svime što je na njemu.

I tko se zakune Hramom, kune se njime i Onim koji u njemu prebiva. I tko se zakune nebom, kune se prijestoljem Božjim i Onim koji na njemu sjedi."

"Jao vama, pismoznanci i farizeji! Licemjeri! Namirujete desetinu od metvice i kopra i kima, a propuštate najvažnije u Zakonu: pravednost, milosrđe, vjernost. Ovo je trebalo činiti, a ono ne propuštati.

Slijepe vođe! Cijedite komarca, a gutate devu!" "Jao vama, pismoznanci i farizeji! Licemjeri! Čistite čašu i zdjelu izvana, a iznutra su pune grabeža i pohlepe. Farizeju slijepi! Očisti najprije nutrinu čaše da joj i vanjština bude čista."

Jao vama pismoznanci i farizeji! Licemjeri! Nalik ste na obijeljene grobove. Izvana izgledaju lijepi, a iznutra su puni mrtvačkih kostiju i svakojake nečistoće. Tako i vi izvana ljudima izgledate pravedni, a iznutra ste puni licemjerja i bezakonja." "Jao vama, pismoznanci i farizeji! Licemjeri! Gradite grobnice prorocima i kitite spomenike pravednicima

Tako sami protiv sebe svjedočite da ste sinovi ubojica proroka. Dopunite samo mjeru otaca svojih!" "Zmije! Leglo gujinje! Kako ćete uteći osudi paklenoj? Zato evo ja šaljem vama proroke i mudrace i pismoznance. Jedne ćete od njih ubiti i raspeti, druge bičevati po svojim sinagogama i progoniti od grada do grada da tako na vas dođe sva pravedna krv, prolivena na zemlji od krvi Abela pravednoga pa do krvi Zaharije, sina Barahijina, kojega ubiste između Hrama i žrtvenika.

Mt 23,15-

 

Naravno znam da imas objasnjenje da isus ne MISLI na pravoslavne hramove. Naravno, sigurno. On je inace i planirao crkvenu organizaciju i hejerarhiju.

Dzabe ono "Svi su jednaki u ocima boga " neki su jednakiji :)

 

 

pravoslavlje je jedino ispravno hrishcjanstvo tj. isusovo uchenje.

i da, to kazhe isus, zapisano je u jevandjelju, napisao sam ispod odakle sam citirao.

 

Po onome sto si ti citrao, i te kako ima. Ili ti ( ko sto nisi upucen u evoluciju ) nisi upucen ni u budisticka ucenja. Al sud donosis.

 

biblija nema jednu jedinu kontradikciju. bez dileme, svidelo se to tebi ili ne.

 

Ma ajde...

 

. Bog koga predstavljaju kao milostivog i prepunog oprosta, trazi il da mu se slijepo pokoris, il da se patis(vjecno). A da, ne trazi on nista, samo ti kaze da si najebao ako ga slijepo ne vorsipujes.

 

Ovo nije kontradikcija :)

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

biblija nema jednu jedinu kontradikciju. bez dileme, svidelo se to tebi ili ne.

 

http://www.kingdavid8.com/Contradictions/Home.htmlhttp://www.kingdavid8.com/Contradictions/Home.html

 

evo, nije čak ni sa www.atheist.com, mada i tamo imaju field day sa ovim glupostima.

doduše i ova ličnost (autor sajta) razmišlja tako da se usereš kad pročitaš 2-3 idiotluka odatle.

no, činjenica jeste da je biblija delo više autora, koji nisu neophodno živeli u isto vreme i na istom mestu (posebno što se tiče novog zaveta), takko da ljudi od integriteta po ovom pitanju (sveštena lica) upravo tome pripisuju nekonsekventne i kontradiktorne delove - uzmi slučaj okretanja drugog obraza u jednom od jevanđelja, i priču o isusu koji se kada ga je rimski vojnik ošamario jer mu se moglo usprotivio pitavši ga "a zašto si me udario?".

uglavnom, veze ti, dragi rogozube, nemaš ni sa tim šta je vera, niti trunke poštovanja prema toj veri koju tako vatreno braniš, niti trunke poštovanja prema ljudima koji su iskreni vernici (oni koji ne moraju da svojim credo mašu kao zastavom i deru se u isto vreme da bi neko primetio da u njima ima čovečnosti i duha) i koji nešto od hrišćanskog učenja znaju da prikažu u svom životu i svojim (da izvineš) činjenjem ili nečinjenjem (a u tu grupu, da ne bude zabune, sebe, ateistu i skeptika, ni iz zajebancije ne ubrajam).

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo je da se ovdje samo prica o patnjama, mizerije, kaznama isl. Vjecne patnje kao nastavak zemaljske mizerije, kako da ne. Bog koga predstavljaju kao milostivog i prepunog oprosta, trazi il da mu se slijepo pokoris, il da se patis(vjecno).

da, isus gomilu puta u jevadjeljima preti paklom, vechnim mukama, krajnjom tamom, plachem i shkrgutom zuba, ogrenjim jezerom, ognjenim crvom koji ne umire, itd, pa govori ljudima kako cje im biti ako chine neko grehe, tipa- bolje sebi da okachite kamet o vrat i skochite u more nego da chinite taj i taj greh, bolje da iskopate sebi oko ili odsechete sebi ruku nego da chinite greh, i slichno..

 

Kao i gravitacija. Ne postoje naucno dokazani faktovi, postoje eksperimentalno dokazane cinjenice.

Teorija je skup cinjenica sa zakljuckom i objasnjenjem.

Samim tim teorija je jaca od cinjenice.

zakljuchak je debilan. teorija i chinjenica apsolutno nemoraju da imaju veze jedno s drugim.

a inache ni teorija gravitacije nije univerzalno prihvacjena, tj. ti tvoji propovednici liberalizma i prodavachi magle se i dalje svadjaju koja je teorija o gravitaciji ispravna. evo malo i o gravitaciji

http://www.answersingenesis.org/creation/v22/i3/gravity.asp

 

Problemi evolucije je to sto se ne zna sta je tachno i kada okida, ujedno i najveca supljina.

u pravu si, problem teorije evolucije je samo shto se ne zna "shta tachno" i "kada" se desilo, SAMO to xD

 

tekst je btw pun lazi na primer ova

"2. Прелаз ка кичмењацима

Није, такође, нађена ни једна прелазна форма између бескичмењака и животиња са кичмом."

Da, nadjeno je. Sledeci put ako hoces da diskriminitujes nesto Informisi se malo vise. Ajdmo dalje za sta imam proverene podatke.

ne, nije nadjeno. to shto si ti informisan lazhima koje promovishe zvanichna nauka, i to prihvatash kao da je to neko sveto pismo, nije moj problem.

 

Netachno i josh jedan u nizu manipulacija.

PRimer shimpanza ima 2 hromozoma vise od coveka.

pa da, to je primer da logika teorije evolucije nema veze s mozgom.

 

Naravno znam da imas objasnjenje da isus ne MISLI na pravoslavne hramove. Naravno

sam si objasnio.

 

On je inace i planirao crkvenu organizaciju i hejerarhiju.

da, to shto je isus izabrao 12oricu apostola kao svoje najblizhe uchjenike i josh 70oricu malih apostola kao svoje uchenike koji su ispod 12orice velikih apostola, to je uradio iz zajebavancije, nije on hteo nikakvu organizaciju i hijerarhiju.. sigurno..

 

no, činjenica jeste da je biblija delo više autora, koji nisu neophodno živeli u isto vreme i na istom mestu

ma ne seri xD a ja mislio da je ista osoba pisala jevandjenja "po luki", i "po mateju" i poslanice "apostola petra" i "apostola jakova" a pisala je i "mojsijevo" petoknjizhje xD

 

uzmi slučaj okretanja drugog obraza u jednom od jevanđelja, i priču o isusu koji se kada ga je rimski vojnik ošamario jer mu se moglo usprotivio pitavši ga "a zašto si me udario?".

o ovome sam ja vishe puta pisao ovde, jer su neki navodili teorije da isusove rechi o okretanju obraza treba razumeti bukvalno, a pricha o rimskom vojniku je ochigledan dokaz da ne treba, dok su priche o chishcjenju hrama koje je isus dvaput uradio, pokazatelj da isus nije bio protiv upotrebe fizichke sile.

u bibliji nema kontradikcija. to shto bog daje mojsiju zapovest "ne ubij", a onda mu daje zapovesti gde kazhe koga sme da ubije nije kontradikcija, vecj objashnjenje na koga se protezhe zapovest o neubijanju, upravo da se ne bi pojavili razni palamudi koji cje da tumache stvari kako im padne na pamet.

uglavnom, poenta je da u bibliji nema kontradikcija, vecj samo dodatnih objashnjenja.

 

uglavnom, veze ti, dragi rogozube, nemaš ni sa tim šta je vera

onda ti ochigledno nemash pojma o chemu prichash.

 

niti trunke poštovanja prema toj veri koju tako vatreno braniš,

niti je tema, niti treba da te zabole prema chemu ja imam poshtovanja.

 

niti trunke poštovanja prema ljudima koji su iskreni vernici (oni koji ne moraju da svojim credo mašu kao zastavom i deru se u isto vreme da bi neko primetio da u njima ima čovečnosti i duha)

po ovoj rechenici bi se reklo da ti poistovecjujesh veru sa nepromovisanjem svoje religije i sa prostom chovechnoshcju shto samo pokazuje koliko stvarno nemash pojma o chemu prichash.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...