Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Guest HEFEST

A ko ne jede umrece i bice kaznjen sto nije jeo. Ja inace ne verujem toliko u religiju. Mozda su one stvorene iz nekih delova snova kao sto je moj i tako je to sve dosta klimavo. A da neko napise sve potanko toliko meni je smesno, ali ne i nemoguce. Ko ubija radi uzivanja? Ubija se radi prezivaljavanja i prvi bi popovi pricali narodu da ne jedu meso ako je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne morash da ne jedesh, samo nemoj da izazivash smrt radi svog uzhivanja. jedi biljke, mleko i jaja. svi koji su odgovorni za smrt radi svog uzhivanja cje biti kazhnjeni posle smrti, dal bili popovi ili ne. popovi po sebi nisu nikakav autoritet, nego prevaranti, kao gatare i slichni koji zhive od sujeverja ljudi

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

biljka nema nervni sistem dakle nema mogucjnost da osecja bol, a poshto nema nervni sistem, nema ni centar nervnog sistema pa samim tim ne mozhe da ima ikakve emocije ili zhelje, ukljuchujucji zhelju da zhivi, a sve zhivotinje koje ljudi ubijaju da bi uzhivali u hrani sve to imaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ниси га никоме шукнуо, а и верујем да су мале вероватноће да се безбожницима попут тебе ( ако дозволиш ) деси тако нешто.

 

al bila bi fora da jeste,a? :obrv: inace stvarno sam lezao pet minuta i plakao, a kada sam se osvestio uopste se ne secam tog vremena,vec mi je delovalo da sam samo pao pre sekund.

Naravno, lepse zvuci bezboznik, barem u smislu dostupnih religija.Ateisti su mi druga krajnost od uber-vernika, deluju kao uber-nevernici.

 

PoJenta je,

Ja inace ne verujem toliko u religiju. Mozda su one stvorene iz nekih delova snova

mnogi smisle pricu o svetlostima i glupostima s one strane, bilo da je san ili situacija bliska smrti, koma i sl, na koje se mnogi prime lako..tako se rode mnoge religije.U prvom redu Islam(san, Dzibril, Muhamed)

 

a simbolike(40 dana, trojstvo, bela boja i sl) koje je video Hefest u snu, su preuzete iz starih verovanja i religija a i ima ih i u drugim religijama.

Tako da ako bi se sada nalazili u nekoj arapskoj zemlji, bio bi blizi Alahu, u Indiji nekom tamo njihovom, na Tibetu Budi itd...a posto smo ovde bliza mu je hriscanska verzija.

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Naravno, lepse zvuci bezboznik, barem u smislu dostupnih religija.Ateisti su mi druga krajnost od uber-vernika, deluju kao uber-nevernici.

 

 

Мени не смета кад је неко атеиста, али ми се на курац пењу ови џихад атеисти попут Окроба.

 

a simbolike(40 dana, trojstvo, bela boja i sl) koje je video Hefest u snu, su preuzete iz starih verovanja i religija a i ima ih i u drugim religijama.

Tako da ako bi se sada nalazili u nekoj arapskoj zemlji, bio bi blizi Alahu, u Indiji nekom tamo njihovom, na Tibetu Budi itd...a posto smo ovde bliza mu je hriscanska verzija.

То су све глупости, постоји разлог зашто је Православна вера оваква каква јесте, остала је таква још од Христа ( у главним цртама барем ) и постоји разлог зашто је Исус рекао да ће бити тако као што јесте.

А што се тиче тих "старих религија" будизам и остала срања, ништа није старије од вере у Истинитог Господа Бога, та је вера од постања света, само је мењала име и обичаје, био то то јудаизам или хришћанство, у истог се Бога верује. А тај паганизам ( сатанизам ) такође постоји врло дуго, и такође мења облике,наравно сада има много више облика,који су нажалост прихваћени у свету...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

U pravu si Sale. Meni ovde blize hriscanstvo. Ja mislim da ako je bog jedan onda ne bi trebalo da bude bitno gde zivimo. Svi ti simboli su od nekuda dosli i ostali u svim tim religijama. Ya mene su oni iyasli u prvi plan, ali ko yna koliko je ljudi u istoriji dozivelo slicne snove kao ja i mozda su i oni univerzalni kao sto bi i religija trebala biti. U svakom slucaju religija je stvar ljudi, a ne boga. Dokaz za to je da se meni bog javio iako sam bio najgori pljuvac istog. Hvala mu i sslava mu sto nije bio gord i prezreo me nego me je svojom miloscu spasio od sebe samoga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

То су све глупости, постоји разлог зашто је Православна вера оваква каква јесте, остала је таква још од Христа ( у главним цртама барем ) и постоји разлог зашто је Исус рекао да ће бити тако као што јесте.

А што се тиче тих "старих религија" будизам и остала срања, ништа није старије од вере у Истинитог Господа Бога, та је вера од постања света, само је мењала име и обичаје, био то то јудаизам или хришћанство, у истог се Бога верује. А тај паганизам ( сатанизам ) такође постоји врло дуго, и такође мења облике,наравно сада има много више облика,који су нажалост прихваћени у свету...

 

Pa nisu gluposti, vec cinjenice , ali kao vernik treba i da ih prihvatis kao takve.U sustini svih aktuelnih religija bog je jedan, samo sto se vernici kolju medjusobno koja vera ga bolje prikazuje...dok je budizam nesto drugo, vise filozofija, manje religija i ne tera te ni da verujes ni da ne verujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hteo sam da kažem koju o ovom video-klipu, ali stvarno me mrzi sad, možda kasnije

 

u svakom slučaju, sve i da se dokaže postojanje Boga Tvorca, hrišćanstvo i dalje ostaje nasilna primitivna jevrejska bajka kojoj postojanje Boga nikako ne dodaje na kredibilitetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени не смета кад је неко атеиста, али ми се на курац пењу ови џихад атеисти попут Окроба.

po čemu je on džihad ateista?

dok je axe bio moderator na RMF brisao je postove i banovao je nereligiozne forumaše čim pomenu religiju, bilo u šali bilo ozbiljnim argumentovanjem nečega... okrob sa druge strane dozvoljava obema stranama da se čuju pa čak i toleriše umereno vređanje sagovornika (na zadnjih par strana uglavnom od strane vas hrišćana)... ako je on džihad ateista ja ne znam onda kakav bi bio umereni ateista, niti šta je bio axe a šta ste vi...

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

po čemu je on džihad ateista?

dok je axe bio moderator na RMF brisao je postove i banovao je nereligiozne forumaše čim pomenu religiju, bilo u šali bilo ozbiljnim argumentovanjem nečega... okrob sa druge strane dozvoljava obema stranama da se čuju pa čak i toleriše umereno vređanje sagovornika (na zadnjih par strana uglavnom od strane vas hrišćana)... ako je on džihad ateista ja ne znam onda kakav bi bio umereni ateista, niti šta je bio axe a šta ste vi...

 

Ти си џихад атеиста, Окроб је у некој мери смарач.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok ste vas trojica blaženih izvor zabave na forumu :haha:

 

I bez blatantnog spama na temi, poslednje upozorenje. Šala može, sve može, ali neka ima kakve-takve veze sa niti diskusije.

Јел било забаве на форуму пре ере Сарме Трута и Батуисте ? :haha:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...