Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Nije sarkazam.

 

Koji god da je njegov razlog da prosi, maši poentu. Što je više u Knezu - dalje je od svog poslušanja koje je sam izabrao.

Ok, onda smo se razumeli, tako i ja posmatram stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

monaštvo je stecište bolesnih ljudi.

(mislim, ne samo monaštvo kao autentičan priziv u Crkvi nego Hrišćanstvo uopšte)

 

Pa i Satanizam je. Ne vidim poentu. Plakacete vi jednog dana kada poljubite kapije raja i vrnu vas u pakao. Ceo svet nema smisao ako nema boga i nista sto radis nema smisla. Ja sam ziveo u tom uverenju i to mi je bilo nekako glupo. Mozda ovde neki imaju negativan stav prema ideji o bogu i o tome da mi se on kroz san javio, ali to je cinjenica dragi moji. Ja cu nastaviti to da potenciram jer stvarno jeste tako i ako pomognem samo jednom coveku na neki nacin ja sam zadovoljan. Ne zagovaram ni jednu religiju sa takvom sigurnoscu, ali po mojim tumacenjima celog dogadjaja i snova i simbola u njima jeste hriscanstvo i hriscanski bog. U snu se javlja simbol svetog trojstva i krsta, a 40 dana na javi. Lako je zakljuciti ono najjednostavnije jer najjednostvanije uvek i jeste istina. Bog je veliki i mi ne znamo njegove planove. Mene je mnogo zajebo, ali mozda je tako moralo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treći četvrti razred, odmor, zajebavali se nešto kao pritisneš nekome grudni koš(ono CiPiaR fazon) uza zid i brojiš do 20.I tu ti ja izgubim svest.Crnilo pred očima i onda odjednom neka blaga svetlost.I neka plava žena u auri, kao Galadrijela u Gospodaru ili ko Andrej Perić u pičku materinu, tako neki fazon..i nešto stalno govori i maše mi a ja idem za njom, i sad smo na nekoj livadi i ima neko drvo na sredini i neka deca okolo, i u blizini je neki put i tamo parkiran autobus veliki, tu je i neka neobicno siva reka, nadolaze neki oblaci, i sve postaje sivo, i pratim je ja i daljem međutim kacam se približio sfatim da govori

''-ne prati me''....''vrati se''....''vrati se''..

i ona se udaljava a ja cmizdrim ko pička i dozivam

-Gabrijelaaaa Gabrijeeeelaaaa.....

čujem

''-jel ti dobro?''...

''-jesi dobro?'' i tada dolazim k sebi, ležim na podu, ustajem, isvi bledi ko krpe pretrnuli od straha, govore mi da sam pet minuta ležao na podu, dozivao nekoga i kmečao....i odlazim na čas i dobivam 5 iz Poznavanja prirode.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ložim vas za ovo gore, sećam se samo da sam ustao i imao osećaj da je sve to trajalo sekund.ehehehe AL SAM VAM GA ŠUKNO,OPAAA!

Edited by sale 83 Larry Flynt
  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i Satanizam je. Ne vidim poentu. Plakacete vi jednog dana kada poljubite kapije raja i vrnu vas u pakao. Ceo svet nema smisao ako nema boga i nista sto radis nema smisla. Ja sam ziveo u tom uverenju i to mi je bilo nekako glupo. Mozda ovde neki imaju negativan stav prema ideji o bogu i o tome da mi se on kroz san javio, ali to je cinjenica dragi moji. Ja cu nastaviti to da potenciram jer stvarno jeste tako i ako pomognem samo jednom coveku na neki nacin ja sam zadovoljan. Ne zagovaram ni jednu religiju sa takvom sigurnoscu, ali po mojim tumacenjima celog dogadjaja i snova i simbola u njima jeste hriscanstvo i hriscanski bog. U snu se javlja simbol svetog trojstva i krsta, a 40 dana na javi. Lako je zakljuciti ono najjednostavnije jer najjednostvanije uvek i jeste istina. Bog je veliki i mi ne znamo njegove planove. Mene je mnogo zajebo, ali mozda je tako moralo.

 

Prvo, odgovaraš na post Six Stepsu, koga ne treba previše ubeđivati u postojanje Boga. Nisi razumeo ono što je napisao.

 

Drugo, 40 dana nije samo hrišćanska simbolika, a da si rođen u Iranu, a ne u Srbiji, sigurno ne bi video simbol svetog trojstva i krsta, nego polumeseca.

 

Ljudi vide ono što žele da vide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Da ja sam zeleo da vidim to. Druga zelja mi je bila da nekada odem u Diznilend sa simpatijom iz vrtica..

 

da ali covek nije rodjen u iranu nego u srbiji tako da odbacivsi nebulozne hipoteticke pretpostavke te s obzirom da najjednostavnije uvek i jeste istina postaje ocigledno da bog postoji

 

Carli upravo tako. Video sam ono sto jesam. Znaci nigde ni meseca ni polumeseca nego krst i sveto trojstvo i 40 dana. Da li se sve to moze povezati sa drugom religijom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ložim vas za ovo gore, sećam se samo da sam ustao i imao osećaj da je sve to trajalo sekund.ehehehe AL SAM VAM GA ŠUKNO,OPAAA!

 

Ниси га никоме шукнуо, а и верујем да су мале вероватноће да се безбожницима попут тебе ( ако дозволиш ) деси тако нешто.

 

jasniji bi bio samo onaj koji ima jednog popa, jednog dečaka i jedan felacio...

А тај дечак си претпостављам, ти ?

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

а и верујем да су мале вероватноће да се безбожницима попут тебе ( ако дозволиш ) деси тако нешто.

 

Istina, za tako nešto je potreban um već istreniran za samoobmanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Sve ono za sta on misli da nije tacno na osnovu svog nagomilanog neiskustva.

Citam njegove postove i apsolutno prepoznajem sebe u periodu do 16.08.2010. godine. Sve posle toga je totalno suprotno od toga na osnovu iskustva. Pre toga je bilo na osnovu klimave logike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ono za sta on misli da nije tacno na osnovu svog nagomilanog neiskustva.

Citam njegove postove i apsolutno prepoznajem sebe u periodu do 16.08.2010. godine. Sve posle toga je totalno suprotno od toga na osnovu iskustva. Pre toga je bilo na osnovu klimave logike.

Шта ти би да препознаш хришћанина у себи ?

И шта ти би да будеш такав пре 16.08.2010. године ?

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Nisi ti bio ovde u to vreme pa ne znas. Tog dana meni je umrla verenica. Ja sam to prethodno sanjao dve noci za redom u detalje i ispicao izvesnom broju prijatelja i rodjaka. 40 dana od smrti joj je bio dan nase zakazane svadbe. I posle smrti dva sna. Jedan sa belim kombijem koji vozi na neko najbolje mesto na svetu i koji je imao trouglasta vrata(desava se u pravom urbanom raju na mostu koji podseca na Golden Gejt), a drugi se desava u nekim praiskonskim sumama koje podsecaju na one iz Gospodara Prstenova i gde ugledamo 3 bela medveda. Matorog velikog i dva mladunca blize nama. Ovamo trouglasta vrata na belom kombiju, a ovamo 3 bela medveda. Medved da bi zastitio mladunce pojuri nas i bas u trenutku kada je trebao da nas zgromi on krene da se prevrce po travi i da seni kao kuce. Oba mesta i ovo urbano i ova suma su ono kao neki pravi rajevi svaki za sebe. Lepsa mesta ne mogu ni zamisliti i u oba broj tri i belo. Meni je to bar neki znak ako nista drugo.

 

A prorokovanje smrti moje devojcice je nesto za sta nema mesta tumacenju. Neka sila postoji i iz toga izvlacimo zakljucak jedini koji normalan i nepristrasan covek moze izvuci - i ova druga dva sna su bila vizija od te sile. Ja bih rekao da je to bog. Ne znam za druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A prorokovanje smrti moje devojcice je nesto za sta nema mesta tumacenju. Neka sila postoji i iz toga izvlacimo zakljucak jedini koji normalan i nepristrasan covek moze izvuci - i ova druga dva sna su bila vizija od te sile. Ja bih rekao da je to bog. Ne znam za druge.

 

И кад чује човек тако нешто, није ми јасно, како може да пориче постојање Божије.

Жао ми је што се тиче твоје веренице... Ваљда су ти ти снови неки знак да је отишла на боље место...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Pa to i jeste bio cilj mog sanjanja. To nikako ne bih mogao da sprecim pa je to bilo nesto kao moje spasenje. Ja bih inace izvrsio samoubistvo jer sam bio ateista i kao sto rekoh zivot mi nije imao neki smisao. Ja sam covek kome je ljubav smisao zivota i kada sam je izgubio ja bih tu agoniju na taj nacin i prekinuo. Jer kada covek tako misli onda mi nije toliko bitno kada cu umreti jer svakako hocu, a posto nista na ovom svetu nije vazno nije vazno ni da li cu se ubiti ili umreti od starosti. Na kraju sve dodje na isto - mrtav si. Nista sto si radio u zivotu nije bitno. Koliko si riba jebo, koliko si trave popusio ili piva popio. Mrtav si kao i ono nedonosce sto umre posle 2 sata.

 

San je pokazao da je to misljenje pogresno i da ima necega sto mi ne vidimo i nesto sto nismo doziveli pre. To je mene zaustavilo u onome sto bih inace smatrao kao jedini izlaz i to je ono sto mi je dalo utehu. Ta visa sila je sigurno znala mene i moje unutrasnje najskrivenije misli. Po meni samoubistvo nije bilo greh nego nekada jedini izlaz iz sranja i ne kukavicluk nego hrabrost. Sada ne mislim tako.

 

P.S.

I da devojka je bila andjeo na zemlji. Nekada stvarno pomislim da je stvarno i bila to. I ne samo ja...

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...