Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Као благодатни брат Христов Сава је прилазио свима крштеним народима као браћи Христовој, а не као странац странцима. Народи су то осећали, и зато су Саву с љубављу примали, с поштовањем слушали и с тугом испраћали. Он није ходио по свету да прославља српски народ но да прославља Христа, љубав над љубављу. Због тога је свет заволео и њега и његов народ због њега.

 

Свети Николај Српски

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Као благодатни брат Христов Сава је прилазио свима крштеним народима као браћи Христовој, а не као странац странцима. Народи су то осећали, и зато су Саву с љубављу примали, с поштовањем слушали и с тугом испраћали. Он није ходио по свету да прославља српски народ но да прославља Христа, љубав над љубављу. Због тога је свет заволео и њега и његов народ због њега.

 

Nacionalromantizam much

 

A ovo za kalendar će da bude pišanje, već se javlja gomila nepismenih budala da viče kako će za njih Božić uvek biti 7. januar, ne shvatajući pacijenti da je i njima 25. decembar, samo po drugom kalendaru.

 

Takođe mi je fascinantno da vi turbopravoslavci apsolutno niste u stanju da prihvatite bilo kakvu kritiku potkrepljenu činjenicama, jer znate da bi vam se sve u šta verujete srušilo kao kula od karata. Zato je lakše prozivati portal za ustaško-balijski, nego se pozabaviti onim što tu piše. A kad već pomenuh ustaše i balije, takođe je interesantno da vam se nacionalni identitet zasniva isključivo na razlikovanju od njih. Da vam nije ustaša i balija, ne biste znali šta ste. To je prokletstvo Balkana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gojko to nije romantizam nego cinjenica. To sto neki mogu da pljunu i na mesec je druga stvar. Mogu ja sada svasta o tebi napisati i oblatiti te najstrasnije i da nista od toga ne bude istina. Ovo o Svetom Savi je tendeciozno napisano, izvuceno iz konteksta i namerno tumaceno na ovaj nacin. To ako ne vidis onda jebi ga.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nacionalromantizam much

 

A ovo za kalendar će da bude pišanje, već se javlja gomila nepismenih budala da viče kako će za njih Božić uvek biti 7. januar, ne shvatajući pacijenti da je i njima 25. decembar, samo po drugom kalendaru.

 

Takođe mi je fascinantno da vi turbopravoslavci apsolutno niste u stanju da prihvatite bilo kakvu kritiku potkrepljenu činjenicama, jer znate da bi vam se sve u šta verujete srušilo kao kula od karata. Zato je lakše prozivati portal za ustaško-balijski, nego se pozabaviti onim što tu piše. A kad već pomenuh ustaše i balije, takođe je interesantno da vam se nacionalni identitet zasniva isključivo na razlikovanju od njih. Da vam nije ustaša i balija, ne biste znali šta ste. To je prokletstvo Balkana.

Ama kojim cinjenicama , bulaznjenja jednog narkomana na portalu koji vode ljudi koji se stide i mrze sami sebe zato sto su Srbi . Znao bih ja vrlo dobro ko sam i sta sam i da nije balija i ustasa pitanje je za tebe dal bi ti znao .
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovo za kalendar će da bude pišanje, već se javlja gomila nepismenih budala da viče kako će za njih Božić uvek biti 7. januar, ne shvatajući pacijenti da je i njima 25. decembar, samo po drugom kalendaru.

 

najveca frka ce biti nema senlucenja mesec dana(od nikoljdana pa do kraja srpske nove), nego dan dva posle nove godine i teraj sve po starom kao i ceo svet, a kod nas udri slavlje do negde petnaestog-sesnaestog.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nacionalromantizam much

 

A ovo za kalendar će da bude pišanje, već se javlja gomila nepismenih budala da viče kako će za njih Božić uvek biti 7. januar, ne shvatajući pacijenti da je i njima 25. decembar, samo po drugom kalendaru.

 

Takođe mi je fascinantno da vi turbopravoslavci apsolutno niste u stanju da prihvatite bilo kakvu kritiku potkrepljenu činjenicama, jer znate da bi vam se sve u šta verujete srušilo kao kula od karata. Zato je lakše prozivati portal za ustaško-balijski, nego se pozabaviti onim što tu piše. A kad već pomenuh ustaše i balije, takođe je interesantno da vam se nacionalni identitet zasniva isključivo na razlikovanju od njih. Da vam nije ustaša i balija, ne biste znali šta ste. To je prokletstvo Balkana.

 

Ustase i balije su fanaticni ekstremisti koji mrze sve sto je srpsko,a druge narode koji im smetaju jer su drugaciji,pa se granici i sa nacizmom. Ne vidim da je on osudio narode,vec pripadnike tih ekstremnih grupa,a ove iz E-novina uporedio sa njima. Vadis sve iz konteksta.

 

Gole druze,ja ti kazem,slavicemo uskoro dan kad postanes straightedge pravoslavac i uzmes Casne Verige kao slavu. :D

Edited by HeLLsarma
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ustase i balije su fanaticni ekstremisti

 

Па имаш и православне фанатике који иду до скоро истих крајности.

Све је то иста стока. Фанатизам је генерално говњива појава у сваком смислу и облику.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

najveca frka ce biti nema senlucenja mesec dana(od nikoljdana pa do kraja srpske nove), nego dan dva posle nove godine i teraj sve po starom kao i ceo svet, a kod nas udri slavlje do negde petnaestog-sesnaestog.

 

ovo. Srbe će ovde najviše boleti što više nema 100 dana praznika nego samo proslaviš božić i novu i deri dalje

 

Naravno,slazem se. Ovaj forum je dokaz da ih ima i medju ateistima. :D Znamo im i ovna predvodnika,krije se Svenskoj. :D

 

nisam znao da je Brisel u Švedskoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo. Srbe će ovde najviše boleti što više nema 100 dana praznika nego samo proslaviš božić i novu i deri dalje

 

Da, jebote, pa to je lose, neka ostane 7og.

 

Negde sam procitao da imamo manje neradnih dana u toku godine nego Japan, ko bi rek'o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo. Srbe će ovde najviše boleti što više nema 100 dana praznika nego samo proslaviš božić i novu i deri dalje

 

 

 

nisam znao da je Brisel u Švedskoj

 

Zar nije Gojko bio u Svedskoj? E pa jbg Talvi,ne pratim ko se gde seli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...