Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Ovaj forum je dokaz da ih ima i medju ateistima. :D

 

Kako može fanatično da se ne veruje u nešto?

 

Bogdane, nisam siguran kako da protumačim poslednju rečenicu u tvom potpisu. S kojim pravom ti ispred Boga sudiš ko je vredan životnog dara, a ko ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Али може фанатично да се верује у ништа.

 

Eventualno bismo mogli da razgovaramo o nihilizmu, ali 99.9% ateista nisu nihilisti.

 

Iz samoodbrane

 

Na koji način je želeti da pola ljudske rase bude pobijeno samoodbrana?

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eventualno bismo mogli da razgovaramo o nihilizmu, ali 99.9% ateista nisu nihilisti.

 

 

 

Na koji način je želeti da pola ljudske rase bude pobijeno samoodbrana?

zato sto su kanalizacija , malo je receno pola , velika vecina bi bio bolji izraz , koliko god ne bih kao Pravoslavac trebao da imam taj luksuz da nekoga mrzim to je nazalost realno stanje na ovoj sjebanoj planeti
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

О атеизму, ако ћемо да је атеизам религија веровања у ништа.

svakako jeste zaboravio si da citiras velikog coveka koji je to tako definisao ,ali ako cemo da govorimo istinu , ovaj moderni ateizam koji je sada aktuelan i popularan ima sve odlike jedne monoteisticke religije , imaju svoje svete knjige kao sto je poreklo vrsta i gads diluzn , imaju svoje apostole dokinsa i darvina , imaju fanaticne horde zaludjenika koji histerisu po netu i lupaju prste nadole svima koji postavljaju religiozne klipove itd ... Cak imaju i svoga Boga zovu ga nauka . Da me odma ne napadnete sa posterom da sam srBski nacionalista i da ne verujem nauci verujem itekako u mnogim oblastima . Samo nisam fanatik . Kao ateisti .
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

svakako jeste zaboravio si da citiras velikog coveka koji je to tako definisao ,ali ako cemo da govorimo istinu , ovaj moderni ateizam koji je sada aktuelan i popularan ima sve odlike jedne monoteisticke religije , imaju svoje svete knjige kao sto je poreklo vrsta i gads diluzn , imaju svoje apostole dokinsa i darvina , imaju fanaticne horde zaludjenika koji histerisu po netu i lupaju prste nadole svima koji postavljaju religiozne klipove itd ... Cak imaju i svoga Boga zovu ga nauka . Da me odma ne napadnete sa posterom da sam srBski nacionalista i da ne verujem nauci verujem itekako u mnogim oblastima . Samo nisam fanatik . Kao ateisti .

Сипај ко у нероткињу

Свакако си у праву да атеизам заиста јесте постао то што јесте, једна незванична монотеистичка религија....

Али јеси србзки националиста.

Као што рекох, фанатизам је врло негативна појава, у свакој области, не волим фантике, ни атеистичке - ни православне.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato sto su kanalizacija , malo je receno pola , velika vecina bi bio bolji izraz , koliko god ne bih kao Pravoslavac trebao da imam taj luksuz da nekoga mrzim to je nazalost realno stanje na ovoj sjebanoj planeti

 

ali tu kanalizaciju je tvoj bog lično stavio na ovu planetu, zar ne? ko si ti da dovodiš njegovu volju u pitanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

О атеизму, ако ћемо да је атеизам религија веровања у ништа.

 

Ateizam nije religija, i ne podrazumeva verovanje u ništa, već neverovanje ni u šta.

 

To što je vama neshvatljivo da neko može da ne veruje u nešto, šta god to bilo, to je već pitanje obrazovanja i koeficijenta inteligencije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deista ocigledno nije ateista, a agnostik-ateista takodje ne veruje ni u sta, tako da ne znam sta pokusavas.

 

Osim toga, ako je 'odsustvo teoloske vere' odlika A B i C -izama, to sto je gojko rekao da je ono odlika A a nije spomenuo ostale, ne znaci da "nije tacno"; de ukljuci malo logiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali tu kanalizaciju je tvoj bog lično stavio na ovu planetu, zar ne? ko si ti da dovodiš njegovu volju u pitanje?

Jeste , stavio je da ! Stim sto su ljudi umesto normalnog ponasanja u vecini slucajeva izabrali da budu ta kanalizacija o kojoj govorim , Gde ja to dovodim njegovu volju u pitanje ? :o Bog je dao ljudima slobodnu volju e sad sto je ljudski problem sto pre biraju put satane to je druga stvar
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste , stavio je da ! Stim sto su ljudi umesto normalnog ponasanja u vecini slucajeva izabrali da budu ta kanalizacija o kojoj govorim , Gde ja to dovodim njegovu volju u pitanje ? :o Bog je dao ljudima slobodnu volju e sad sto je ljudski problem sto pre biraju put satane to je druga stvar

 

ispravi me ako grešim, ali izabrati mržnju prema bilo kome je isto put Rogatog, zar ne? Ne uči li tebe hrišćanstvo da voliš i neprijatelje, a ne da ti oduzimaš živote?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...