Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Zasto ne bi moglo? Zato sto je ovo novije?

Svako ko ima usi cuce da je na Live After Death ne bas najsjajnije otpevao, a Flight 666 je verovatno najbolji performans Aces High ikada...

 

Zato shto mu je glas bio u boljem stanju, jer je bio 25 godina mladji.

 

jeste imao bolji glas 1984/5 ali je bolje otpevao 2008/9 Aces High.

 

Ovde sechesh sam sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne buraz,jedno je tehnika a drugo je sama boja glasa...,tada je mogao vise da izvuce ali je po meni bolje otpevao 2008/2009 zbog te same grubosti koju je dobio godinama u glasu...,da li si sada skapirao sta sam hteo da kazem?

 

Ne razumem se, ali shta ti vredi tehnika ako nemash glas?

Ako se tebi vishe svidja verzija iz 2008/9, nemam tu shta da prigovaram. Ne mora da je bolje ono shto se meni, tebi ili nekom trecem vishe svidja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beast Over Hammersmith 1982 i Rock In Rio,a ovi sto pricaju kako je montiran i "nindzovan" zvuk na RiR neka pogledaju bootleg sa te svirke...

 

Steve jeste ubacivao neke stvari, na primer kad se publika ne cuje lepo, ubaci kao da Bruce peva, i ako je on pustio publiku.. I sa tim je po meni usrao Rock In Rio, pogotovo The Clansman.. Zasto Steve, zasto!? :icon_ne: ..

 

Najbolja verzija Clansman-a..

 

http://www.youtube.com/watch?v=YoYfidjURys

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sreca pa sam cuo u Budimpesti na toj turneji, dok su jos svirali...

 

Odlichna setlista. Najjache od svega mi je bilo shto su sa 666 roknuli u glavu i pocheli koncert. Za mene do sada najbolji pochetak koncerta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem se, ali shta ti vredi tehnika ako nemash glas?

Ako se tebi vishe svidja verzija iz 2008/9, nemam tu shta da prigovaram. Ne mora da je bolje ono shto se meni, tebi ili nekom trecem vishe svidja. ;)

 

Ma meni obe verzije sabijaju,obozvam svaku na svoj nacin!I Bruce uvek super peva :D

 

Steve jeste ubacivao neke stvari, na primer kad se publika ne cuje lepo, ubaci kao da Bruce peva, i ako je on pustio publiku.. I sa tim je po meni usrao Rock In Rio, pogotovo The Clansman.. Zasto Steve, zasto!? :icon_ne: ..

 

Najbolja verzija Clansman-a..

 

http://www.youtube.com/watch?v=YoYfidjURys

 

Meni uopste ne smeta sto je montirao kako mu se prohte,fanovi ako su fanovi imace i bootleg koji je fenomenalan.

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, sto se tice Aces High. Jel imate bre ljudi vi usi?

 

,tada je mogao vise da izvuce

 

Ovo nije tacno, pa poslusajte refren na LAD i na Flightu kad otpeva:

Live to fly, FLYYY TO LIIIIVE

 

Gde izvuce vise? Pa na Flightu!

 

Bruce je bio na vrhuncu karijere od 1981-1984, Powerslave turneja mu je malo unistila glas, a Seventh Son turneja jos vise. Posle je u solo albumima radio na svom glasu i oko 1997. se povratio. Od tada ima bolju tehniku, iako po glasovnim mogucnostima nije ono sto je bio. Tako da Bruce sada ima sjajnu tehniku i mnogo je konstanije dobar uzivo. Nije tako dobar kao na Beast Over Hammersmith, ali je definitivno bolji nego na Live After Death!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dosta istine u tome sto si rekao,ali nije njemu Powerslave ili Seventh Son turneja "unistila" glas,glas se ne unistava pevanjem,nego opijatima i zajebavanjem,tako da je Bruce verovatno sebi dao malo vise odaska posle postizanja svog uspeha pa mu se to VRLO MALO odrazilo na sam glas,razmislite malo zasto je njemu "dosadilo" da bude u najslavnijem metal bendu,tu je malo i Steve uticao na njega i vrsio pritisak i zato je otisao,Bruce od kako se vratio radi strogo profesionalno i stvarno mu ide od ruke,osamdesetih nisi imao ovoliko METAL kritirara koji traze dlaku u jajetu i cekaju da vide da li je Steve negde zajebao,da li je Bruce falsirao i slicno,imao si pravu ISTINSKU METAL energiju...

 

Ovako, sto se tice Aces High. Jel imate bre ljudi vi usi?

 

 

 

Ovo nije tacno, pa poslusajte refren na LAD i na Flightu kad otpeva:

Live to fly, FLYYY TO LIIIIVE

 

Gde izvuce vise? Pa na Flightu!

 

Bruce je bio na vrhuncu karijere od 1981-1984, Powerslave turneja mu je malo unistila glas, a Seventh Son turneja jos vise. Posle je u solo albumima radio na svom glasu i oko 1997. se povratio. Od tada ima bolju tehniku, iako po glasovnim mogucnostima nije ono sto je bio. Tako da Bruce sada ima sjajnu tehniku i mnogo je konstanije dobar uzivo. Nije tako dobar kao na Beast Over Hammersmith, ali je definitivno bolji nego na Live After Death!

 

A cek nesto i tebi da reknem,brate tvoj lep glas meni mozda nije lep glas,Roy Khan ili Tobi recimo rasturaju kako pevaju ali to meni nisu METAL vokali,Dickinson je skroz drugaciji tip pevaca,on je oduvek forsirao tu blagu sirovost i prljavu energiju R'n'R-a u "vokalisanju",zato se i razlikuje od "skolovanih" vokala koji su meni stvarno u neku ruku dosadni...UP THE IRONSSSSSSSSS!

 

:rockdevil::rockdevil:

 

http://www.youtube.com/watch?v=JTMiYyxl7CA&feature=related

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, dinosaurusi, noc, vukovi, sve je to Iron Maiden...

Aham, pogotovo činjenica da su ljudi tražili vatru u vreme kada su dinosaurusi hodali zemljom. :udri::haha::udri:

 

Uzgred: ''Didn't know the sparks that made the fire were made by rubbing stick and stone...'' What the fuck?! :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dosta istine u tome sto si rekao,ali nije njemu Powerslave ili Seventh Son turneja "unistila" glas,glas se ne unistava pevanjem,nego opijatima i zajebavanjem,tako da je Bruce verovatno sebi dao malo vise odaska posle postizanja svog uspeha pa mu se to VRLO MALO odrazilo na sam glas,razmislite malo zasto je njemu "dosadilo" da bude u najslavnijem metal bendu,tu je malo i Steve uticao na njega i vrsio pritisak i zato je otisao,Bruce od kako se vratio radi strogo profesionalno i stvarno mu ide od ruke,osamdesetih nisi imao ovoliko METAL kritirara koji traze dlaku u jajetu i cekaju da vide da li je Steve negde zajebao,da li je Bruce falsirao i slicno,imao si pravu ISTINSKU METAL energiju...

 

Glas moze da se unisti pevanje, tj ne pazenjem, koriscenjem lose tehnike, preopterecivanjem. Powerslave turneja je traja skoro godina dana i njegov glas posle nje nikad vise nije bio isti...

 

A cek nesto i tebi da reknem,brate tvoj lep glas meni mozda nije lep glas,Roy Khan ili Tobi recimo rasturaju kako pevaju ali to meni nisu METAL vokali,Dickinson je skroz drugaciji tip pevaca,on je oduvek forsirao tu blagu sirovost i prljavu energiju R'n'R-a u "vokalisanju",zato se i razlikuje od "skolovanih" vokala koji su meni stvarno u neku ruku dosadni..

 

Dobro, za Khana razumem, ali sto Tobi? Lik ima skroz slican stil pevanja kao Bruce... Pazi, Dickinson je mnogo blizi skolovanom nego sirovom vokalu...jeste on ubacivao te hrapave tonove, ali je glavnina njegovog pevanja (posebno od povratka u Maiden) na operski cistim i jakim tonovima...

Tobi se, za razliku od njega, udaljio od tog stila poslednjih par godina i peva vise sirovo i hrapavo, bez mnogo visokih nota...

 

Naravno, boja glasa je stvar ukusa, ali ja samo kazem da je po tome koliko uspesno izvodi pesme uzivo, Bruce bolji sada nego pre 25 godina. :pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...