Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Evo kritika tvoje kritike.

 

1. Po tebi je AMOLAD gori od DOD. Tu vec pokazujes da volis bunike.

 

2. "Moram se sloziti sa najpopularnijom kritikom, a to je da je album predug i da su neke pesme previse isforsirane da budu dugacke"

 

Prvo, odakle ti ideja da je ovo najpopularnija kritika. To prosto nije tacno.

Drugo, ta kritika je smesna ali posto nije tvoja originalna misao necu trositi vreme. Mada me kopka samo zasto bi mejdeni silili pesme i pravili ih "dugacke" ako vec imaju debelo preko sat vremena albuma?! Hmmm.

 

3. Podela na odlicne, dobre i osrednje pesme dosta govori o tvojim afinitetima kada je u pitanju IM i mozda treba da se vratis na neke starije radove kada su imali krace pesme.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje misljenje albuma, ako to nekog opste zanima. nOVI JE NA SKALI OD 1-10 pa 4. AMOLAD je 5 DoD 5,5 BNW 6.

Virtual je zadnji bas dobar album (moj cudan ukus). Slusam Maiden od kad je zadnji bio No Prayer pa mozda zato i furam ranije vise, nego ovi novi mi sve idu sve vise u progresivu koja meni bas i ne lezi. Iako mi je Maiden omiljen band+Black Sabbath+Motorhead

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Da, DoD mi je bolji.

 

2. To jeste daleko najpopularnija i najveca kritika ovog albuma. Da, imati 5 pesama zaredom od 7+ minuta je malo siljenje.

 

3. Ne, ja vise volim njihov period od 2000. pa nadalje.

 

1. ?

 

2. Ponovicu, nije lepo iznositi gluposti i neistine.

 

"imati 5 pesama zaredom od 7+ minuta je malo siljenje" Mogli su da stave jednu duzu jednu kracu pa bi ti to mozda vise leglo!? Da li je problem sto su jedna za drugom ili sto ih ima 5? Ne razumem stvarno. Jedna od tih pesama ti je "odlicna", a ostale dobre ili osrednje, a dobro znas da je svaka od tih pesama omiljena bar nekoliko ljudi samo sa ovog foruma. Meni su sve fantasticne.

A to sto se ti lozis na to sta je najpopilarnije i sta vecina govori dosta govori o tebi.

 

3. Ni ovu konstataciju ne razumem. Ali bicu naivan i ponovicu ti, predlazem da probas sa starijim IM albumima, ocigledno ti se dopadaju krace manje progresivne pesme. Nema tu nista lose, ne shvati to kao prozivku, pa covece to su mejdeni 80-ih. Opusti se i uzivaj. Ne moras da slusas nove albume na silu, kako sam kazes, ljudi su ostarili i prilagodjavaju svoj zvuk svojim godinama, ubacuju malo progresivnih elemenata i...ufff, necu dalje.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, pustite coveka da iskaze svoje misljenje, niko vas ne tera da se slazete. Meni je album odlican. Bolji mi je od DOD, svih albuma iz 90-ih i od Killers (nisam neki veliki fan ovog albuma, jbg). Od AMOL&D i BNW mi je slabiji prvenstveno zbog produkcije i zbog jednog fillera - The Alchemist, koja se totalno ne uklapa u fazon albuma a i sami su priznali da su je napisali i snimili na kraju zato sto je falila neka kratka brza pesma. Ne svidja mi se ni intro, los je zvuk (zato sto je demo), bolje da su ga opet snimili i stavili kao zasebnu pesmu. Na ostatak nemam zamerke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slazem se sa svim sto si rekao ali ne mogu ti zameriti nista. Tu je razlika izmedju vasih kritika.

 

Inace, meni je jedina zamerka sto nisu intro odvojili Satelite 15 i Final Frontier. Nemam zivaca da slusam Satelite 15 svaki put tako da nazalost cesto preskacem i retko kad slusam fantasticnu Final Frontier.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne odudara samo The Alchemist. Odudara i Coming Home, jeste da je spora pesma, ali je i ona oldschool. Pa i The Final Frontier i El Dorado su u suštini na drukčiji fazon u odnosu na veći deo albuma. To i čini album boljim od svog prethodnika. Ove kratke pesme čine da i dugačke bolje zvuče u celini, inače bi album bio AMOLAD 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. Ni ovu konstataciju ne razumem. Ali bicu naivan i ponovicu ti, predlazem da probas sa starijim IM albumima, ocigledno ti se dopadaju krace manje progresivne pesme. Nema tu nista lose, ne shvati to kao prozivku, pa covece to su mejdeni 80-ih. Opusti se i uzivaj. Ne moras da slusas nove albume na silu, kako sam kazes, ljudi su ostarili i prilagodjavaju svoj zvuk svojim godinama, ubacuju malo progresivnih elemenata i...ufff, necu dalje.

 

Meni ne smetaju progresivni elementi, i kao sto sam rekao, ja licno preferiram post 2000. period Maidena zbog mnogo raznovrsnije i zanimljivije muzike. Nemam ja nista protiv dugih pesama, The Talisman mi je omiljena na ovom albumu, Brighter Than A Thousand Suns na proslom, a Dance Of Death i Paschendale na DoD-a, ali samim tim sto je pesma dugacka, ne mora da znaci da je dobra.

Mislim da su i na ovom i na proslom albumu podbacile upravo te pesme koje bi trebalo da budu najduze, najepskije. (The Legacy, The Man Who Would Be King).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, komentari: "U pravu si" sigurno nisu fer niti bolji od toga. Ja i dalje cekam da ti kazes koji su tvoji favoriti, sta ti se svidja kod novog albuma sta ne. Absolutno nemam nista protiv da neko ima skroz kontra kritiku od mene, samo trazim da bude malo vise medjusobnog postovanja u razgovorima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...