Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Ko je bolji bend, to su smesne rasprave, o ukusima se ne raspralja...

Ačli jedna stvar je sigurna, Metalllica je sto se tice koncerata, mnogo iskreniji bend...sviraju uvek razlicitu set listu, mislim da su na jednoj od poslednjih turneja, svirali cak preko 60 pesama...sto je po meni za svaku pohvalu...Dok kod Maidena, nema sanse , uvek , svuda, ista lista...

 

Ajde sam fanovi maidena, pocnite da branite bend(mada ga ja nisam ni napao ) :D

Inace, juce sam slusam Seventh son, eh kad se stim srece kad sam kupio tu original kasetu, davne 88.g. Album mi je i dalje odlican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je bolji bend, to su smesne rasprave, o ukusima se ne raspralja...

Ačli jedna stvar je sigurna, Metalllica je sto se tice koncerata, mnogo iskreniji bend...sviraju uvek razlicitu set listu, mislim da su na jednoj od poslednjih turneja, svirali cak preko 60 pesama...sto je po meni za svaku pohvalu...Dok kod Maidena, nema sanse , uvek , svuda, ista lista...

Ovo stoji, ali to ne čini Metallicu automatski boljim bendom. Set lista na turneji je samo jedan od mnogo bitnih faktora. I ja, koji sam fan Maidena do koske i kome je Iron Maiden bend broj jedan, mogu da kažem da bih voleo da bend malo začini izbor pesama od večeri do večeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fear of the dark, crni Fenikse.

 

ma znam, nego sad sam na kompu ponovo sve albume Maidena stavio....i nema te pesme na albumu Fear of the dark, a znam da je s tog albuma, pa rekoh- da nisam nesto pobrkao posle svih ovih godina. Dobro je, jos mozak radi :D

 

Sad vidim da nedostaju prve 3 pesme sa tog labuma, jebem ti tehniku :udri:

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, malocas sam na yo tube posle sto godina ponovo slusao pesmu Be quick or be dead

 

 

И ја исто, веровали или не. Нисам слушао ову групу 500 година... Прве три песме на том албуму разбијају, поготово Afraid to Shoot Strangers (у садашња времена кад ређе слушам овај бенд, да ме неко пита која ми је омиљена ствар од њих, ко из топа бих рекао ''A. to S. Strangers'').

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je "Fear" uvek bio ako ne omiljeni onda među omiljenim Maiden albumima, pošto mi je teško da izdvojim jedan. Em sam od njega krenuo kao klinac, em mi je zaista odličan - što "Afraid...", što mnoge druge, jedino mi se naslovna smučila :haha: a ostatak albuma mi je sjajan.

Edited by Talvi
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je taj album izasao, ja sam uveliko presao na thrash i death metal, samo to slusao...Maidene naravno uvek voleo ali ih nisam slusao godinama...albume do tog znam napamet, a tek sam ove godine poslusao Brave...i Dance...ovaj prvi je ok, prvih par pesama bas dobre, ovaj Dance of death je dosta los...

Da, sad se secam super pesme Afraid shoot strangers, i to sad nemam :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

90% ce biti organizovano iz Novog Sada odlazak na Nova Rock fest Austria na Maidene pa cisto da obavestim da imate to na umu,full update ce bit posle nove godine kad izadju jednodnevne karte za fest,moguce da ce se organizovati i na jos par lokacija koje budu u okolini!!! UP THE IRONS till death!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slegli se utisci posle novog albuma, moze se dati konacna ocena. A to je - jedan of boljih albuma, ali ne i jedan od najboljih. Kad se uporedi sa prethodna 2 mozda je za nijansu jaci od AMOLAD-a i za nijansu slabiji od DoD-a... Sve u svemu, odlican album, sa par pesama koje spadaju u absolutne Maiden favorite sto se mene tice, ali moram se sloziti sa najpopularnijom kritikom, a to je da je album predug i da su neke pesme previse isforsirane da budu dugacke. Odlicne pesme: The Talisman, Coming Home, The Alchemist, Mother Of Mercy; Dobre pesme: El Dorado, Isle Of Avalon, Starbling, When The Wild Wind Blows; Osrednje pesme: Satellite 15...The Final Frontier, The Man Who Would Be King.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...