Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

 Ne! Sto tebe nervira sto ja ne znam geografiju? Zabole me ****** za geografiju...

 

A ja sam mislio da nece ici u PM u Budimpesti bice u samom centru, ni u BG kada su bili sigurno nisu bili u Borci nego u Knez MIhajlovoj, na to sam ja mislio, a ne nesto drugo...

 

Jedno je nepoznavanje pravopisa a drugo je greška pri kucanju. Pravopisna greška je kada ti umesto "je l'" napišeš "jer" a greška u kucanju je kada ja umesto "geografija" napišem "geograij" il' kako već. Je l' sad ok?

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednja 2 albuma sam cekao da izadju, morao sam da kupim originale, ipak su mi omiljena grupa i toliko su mi radosti uneli u zivot da sam resio da castim i sebe i njih originalom, pa ce tako biti i ovaj put. malo cu se strpiti pa cu slusati sa diska :)

 

necu slusati ni semplove, mislim da je bolje da cujem sve zajedno, ovo moze samo da pokvari celokupan utisak

 

samo ne razumem ko trazi jos tvrdji zvuk!? imaju toliko godina, cudi me da jos sviraju, a izbacili su album koji je preko 70 minuta trajanja i jedan od mracnijih u karijeri i najboljih po kavalitetu, a sad ce tek najduzi album - 76 minuta :confused: Prosto neverovatno!! Ko se zali na duzinu pesama mi i dalje nije jasno, ocigledno ne poznaje mejdene...da su hteli samo da nabace minutazu da bi popunili album, ne bi pravili album od 76 minuta,...ali dobro...ko hoce jos tvrdji zvuk nek predje na In Flames, pa nek uziva :) a posle toga na jos zesce itd.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest (bot) Razjareni

In Flames je gej metal za pičkice, kakav crni tvrđi zvuk.

 

Pa ti ne slusaj zadnji album,vec se lepo zavali u fotelju i odvrni Lunar Strain...i bole te siljak. Mozes i Whoracle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se lozite, Gospodin Inferno je cuveni saljivdzija :)

 

In Flames je neverovatan bend koji sam kasno kasno otkrio, i kada se to desilo bilo je kao kada sam prvi put slusao mejdene, ujedno prvi metal bend koji sam slusao...sav sam se najezio i otplovio u jedan caroban svet...preporucio bih da bar probaju ljudi koji nisu ranije imali prilike da slusaju taj tip muzike, da mozda krenu sa Reroute to Remain, malo "komercijalniji", "meksi" album (ali 3 puta zesce od mejdena recimo)...

 

judas priest je gay ali bukvalno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja IN FLAMES nikad nisam nesto preterano slusao,nisam imao nikada zelju da sednem i da ih nesto detaljno preslusavam ali zasto je IN FLAMES recimo vise gay od jednog JUDAS PRIEST-a?daj nemoj lupati brate molim te...

 

Zna se koji bendovi su uber gej, a njih ćeš teško pronaći među standardnim heavy bendovima. Ako neko hoće da sluša nešto što je stvarno žešće od Maidena, a i dalje je heavy, ne mora da ide do In Flames koji su potpuno drugi fazon muzike, dovoljno je da proba Metal Church na primer, ili ovaj bend što mi se nalazi na avataru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Semplovi ne obećavaju previše, ali sigurno ne zvuče razočaravajuće. Mislim da će The Alchemist biti cool, s obzirom na to da je najverovatnije najbrža Maiden stvar još od Man on the edge. Poslednje dve takođe zvuče zanimljivo, pogotovo The Man who would be king - podseća na King Crimson iz ranih sedamdesetih. :da:

 

Uzgred, semplovi verovatno nisu sami birani, već su programirani da sviraju određeni deo pri početku, npr. od 1:00 pa do 1:30. Kao kada slušate semplove na amazonu.

 

Mala ispravka,Futureal je brza od Man On The Edge :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobro, mejdeni su odavno pronasli svoj zvuk i vremenom ga menjaju na bolje...poceli su kao punk-metal sa prva 2 albuma i srecom Bruce ih je odveo u skroz suprotan smer :) mejdeni nisu brzina, oni su harmonije, predivni vokali, najbolji bas, epske pesme i celokupna albumska atmosfera koja moze da se dozivljava again and again and agaaaaaaaaaaain :)

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta pesma kida. KIDA!!!

 

Nije sve u brzini, bitan je dobar rif i dobra atmosfera...nekada mi se smuci previse metala i krljanja, pustim neku pesmu od recimo Roling Stonsa i shvatim kako jebu keve bolje od klinaca u pubertetu koji se svim snagama trude da agresivno postignu sve to isto...ali ne uspevaju :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobro, mejdeni su odavno pronasli svoj zvuk i vremenom ga menjaju na bolje...poceli su kao punk-metal sa prva 2 albuma i srecom Bruce ih je odveo u skroz suprotan smer :) mejdeni nisu brzina, oni su harmonije, predivni vokali, najbolji bas, epske pesme i celokupna albumska atmosfera koja moze da se dozivljava again and again and agaaaaaaaaaaain :)

 

Kakav crni punk metal... Pa ceo heavy i thrash metal, naročito u tim ranijim fazama, vuku pomalo na punk, jer su pod uticajem punka i nastali. Ali većina pesama sa prva dva albuma su daleko naprednije od punka i imaju dosta prog rock upliva, jer Harris nikada nije krio da su mu glavna inspiracija bili bendovi poput Jettro Thull, Wishbone Ash i slični. Zapravo, Maideni su se i izdvojili iz mase NWOBHM bendova upravo takvim, originalnim zvukom, koji je odudarao od tih standardnih NWOBHM šablona, bliskih punku. To što je došlo kasnije, i to ne od trećeg, već bi se pre reklo od četvrtog albuma nadalje, nije nikakav "suprotan smer", već nadogradnja, za koju je takođe Harris glavni i odgovorni, a ne Bruce... Pa uzmi i izbroji koliko je ko pesama komponovao, pa ćeš videti.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...