Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Bog ti dao sreću lepi gospodinu!

 

Idemo sad kidanje, Purgatory, Drifter, Another Life.... :rockdevil:

 

DI ANNO >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Dekapitator_Prisoner.

 

 

 

Ja >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Descender

 

Nije da ja ne volim prva dva albuma, samo mislim da su najslabiji u katalogu benda prvenstveno zbog vokala. Sto sam stariji, sve vise pocinje da mi smeta Di`annovo krestanje i pucanje glasa. Jebi ga, nekome to ne smeta. Obrcem ja prva dva nekad kad sam u fazonu (to se jako retko desava), ali te pesme slusam iskljucivo ovde [media]

[media] i na Uleviju 2005. I naravno, Beast over Hammersmith :)
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebi ga, nekome to ne smeta.

 

Nikome ko voli muziku to ne smeta.

 

Onome ko više voli OMG-Classic-postava-Mejdena-Bruce-The-Air-raid-siren-kakav-kralj-kako-SAVRŠENO-pjeva-OMGOMG-kakav-vrisak-a-jeste-znali-i-da-je-završio-istoriju-isto-hehe-kakav-kralj-najbolji-pjevač-na-svijetu-a-vozi-i-avion-hehe

od same muzike, njemu smeta.

  • Upvote 6
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikome ko voli muziku to ne smeta.

 

Onome ko više voli OMG-Classic-postava-Mejdena-Bruce-The-Air-raid-siren-kakav-kralj-kako-SAVRŠENO-pjeva-OMGOMG-kakav-vrisak-a-jeste-znali-i-da-je-završio-istoriju-isto-hehe-kakav-kralj-najbolji-pjevač-na-svijetu-a-vozi-i-avion-hehe

od same muzike, njemu smeta.

 

Ja volim muziku i bavim se istom ceo zivot, pa mi smeta. Kome ne smeta, kul. Sto se kaze: Svakom svoje, ko voli nek` izvoli.

Ne vidim u cemu je tu problem. Nisam ja nikakav Dikinson vorsiper, ali vise mi odgovara on. Cak mi i Blejz daleko vise odgovara nego Di`anno. Meni su njih dvojica daleko veca muzika nego ovaj glavonja. A to se i pokazalo mnogo puta do sad, nezavisno od mog misljenja i ukusa.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ti jedan problem, Glavonja je od pocetka tu, ucestvovao je u stvaranju

nekog zvuka, i svojim stilom dao doprinos neki, dva klasika za njim ostadose.

Imas dosta matorih metalaca koji su ih slusali u realnom vremenu, i koji 'ladno samo

taj period rada benda priznaju. Stvar ukusa, jebem li ga....

Dosao Bruce, pomerio kriterijum sprat (ili nekoliko spratova) vise, postavio vrlo visoke standarde.

Misljenja sam da im BB nije bio dorastao. Kao kad bi petlica iz Slavuja iz Male Mostanice

bacio na teren da igra sa prvim timom Reala, Barse itd., a prilicno sam siguran da nisam jedini koji to mislii.....

20 godina meni i dalje ne ide u glavu kako je on uspeo da zaluta, a potom i da se zadrzi u bendu neko vreme....

Ovo je, opet, moje subjektivno misljenje.

Edited by fenster

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ti jedan problem, Glavonja je od pocetka tu, ucestvovao je u stvaranju

nekog zvuka, i svojim stilom dao doprinos neki, dva klasika za njim ostadose.

Imas dosta matorih metalaca koji su ih slusali u realnom vremenu, i koji 'ladno samo

taj period rada benda priznaju. Stvar ukusa, jebem li ga....

Dosao Bruce, pomerio kriterijum sprat (ili nekoliko spratova) vise, postavio vrlo visoke standarde.

Misljenja sam da im BB nije bio dorastao. Kao kad bi petlica iz Slavuja iz Male Mostanice

bacio na teren da igra sa prvim timom Reala, Barse itd., a prilicno sam siguran da nisam jedini koji to mislii.....

20 godina meni i dalje ne ide u glavu kako je on uspeo da zaluta, a potom i da se zadrzi u bendu neko vreme....

Ovo je, opet, moje subjektivno misljenje.

The X Factor je sjajan album ali,kao sto sam jednom ovde i napisao,vise volim kad Bruce peva stvari sa tog albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ti jedan problem, Glavonja je od pocetka tu, ucestvovao je u stvaranju

nekog zvuka, i svojim stilom dao doprinos neki, dva klasika za njim ostadose.

Imas dosta matorih metalaca koji su ih slusali u realnom vremenu, i koji 'ladno samo

taj period rada benda priznaju. Stvar ukusa, jebem li ga....

Dosao Bruce, pomerio kriterijum sprat (ili nekoliko spratova) vise, postavio vrlo visoke standarde.

Misljenja sam da im BB nije bio dorastao. Kao kad bi petlica iz Slavuja iz Male Mostanice

bacio na teren da igra sa prvim timom Reala, Barse itd., a prilicno sam siguran da nisam jedini koji to mislii.....

20 godina meni i dalje ne ide u glavu kako je on uspeo da zaluta, a potom i da se zadrzi u bendu neko vreme....

Ovo je, opet, moje subjektivno misljenje.

 

On je tu bio samo pevac koji je pevao kako mu Harris naredi, nije se on tu mnogo pitao. On je bio batica u to vreme, i gomila ljudi je bila razocarana kad je on izbacen. Ali je sve leglo na svoje mesto izlaskom The number of the beast albuma. Tad se pokazalo ko je zapravo ko. Oni sa Dikinsonom postali veci i bolji nego ikad, a Di`anno nezadrzivo krenuo ka dnu. Za sve to vreme nije napravio nesto od sebe, i ja mislim da je to dovoljan pokazatelj njegovih kvaliteta. Cak je i Blaze, koji je dobrih 5-6 godina bio najomrazeniji covek u celom metalu, uspeo da napravi nesto od sebe i da izgura svoj rad bez zivljenja od Maiden nasledja. Svira on i dalje Maiden pesme, ali svira 3-4, eventualno 5 pesama, ali to je cisto onako da se ne zaboravi. Sve ostalo na set listi su njegove stvari koje ljudi znaju i vole. A dok je bio u Mejdenima, dao je svoj autorski doprinos u vidu tekstova i muzike. A Dikinson je cak i po izlasku iz benda imao uspesnu solo karijeru i na svojim svirkama je jako retko izvodio Maiden pesme, mozda ih je 4 u vrh glave za celu svoju karijeru izveo. I njegov solo materijal ljudi isto znaju i vole. Al ni on ni Blejz nisu kukali kako ih je neko zajebao, buhuuuu nastavili su bez mene, buhhhuuuuu sranje su sad posto ja nisam tu... Kod njih dvojice nema tih ciganskih fora. Sto se tice prva dva albuma, ni sam Harris ih ne ljubi preterano, i dokaz za to su setliste na kojima se nalaze samo tri pesme iz tog perioda (Wrathchild, Iron maiden, Sanctuary). Retko kad se svira jos nesto odatle, jedino kad su history turneje. Ja mislim da to dovoljno govori :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio si:

Phantom od the Opera, Running free, Prowler, Killers, Remember tomorrow i (ironije li) Transylvania i to u toku Bruce-ove

oprostajne turneje....

Di' Anno ide ka dnu, jer voli gudrovinu, sto sa ovom dvojicom nije bio slucaj, i verovatno je "guzicom zatvorio vrata".

Lik je nestabilan, nekooperativan, zlo seme.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio si:

Phantom od the Opera, Running free, Prowler, Killers, Remember tomorrow i (ironije li) Transylvania i to u toku Bruce-ove

oprostajne turneje....

 

To se svira samo po history i best of turnejama. Na regularnim set listama su samo Iron maiden i Wrathchild i povremeno Sanctuary.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se svira samo po history i best of turnejama. Na regularnim set listama su samo Iron maiden i Wrathchild i povremeno Sanctuary.

Proveri bolje malo, imas setlist.fm

@Talvi: slazem se skroz, kakav god da je, meni manje smeta od BB-a.

Edited by fenster

Share this post


Link to post
Share on other sites

DiAnno je legenda i sjajno je zvucao na tim prvim albumima koji su bili vise divlji / ulicni. Kasnije je propao kao najgora kurva ali kult ostaje.

Bruce je bog otac sin i sveti duh.

Blejza sam komentarisao u nedavnim postovima, on se sjajno uklopio na X Factor, cak i za Virtual ne bih nikad rekao da je sranje album, ima tu dobrog materijala da se cuje.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je sto mi u ovoj temi pricamo o Iron Maidenu i Di'Anno-u U IRON MAIDENU, a ne licno o njemu...

Imas posebnu temu o njemu gde mozes da ga pljujes/worshipujes, ovde se prica o Iron Maiden i Killers albumu, za koje moras da priznas da su remek dela i da su JAKA temelj kako za Iron Maiden, tako i za Heavy metal uopste.

 

Bezveze je pljuvati coveka koji je REALNO mnogo toga uradio za Iron Maiden. Bas je bezveze! Bruce, Di'Anno i Blaze su odlicni pevaci, ne bi bili nikada u ovom bendu da nije tako.

 

Da je Maidenima prvi album bio The Number Of The Beast ko zna da li bi oni danas bili ovo sto jesu, jer su ih generalno ljudi prihvatili bas sa ta 2 prva albuma, pa posle vise ili manje (u redjim situacijama) prihvatili sa Brucom, koji je realno najbolji pevac koji je ikada rodjen. (MENI)

Edited by Mr.Murray
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je sto mi u ovoj temi pricamo o Iron Maidenu i Di'Anno-u U IRON MAIDENU, a ne licno o njemu...

Imas posebnu temu o njemu gde mozes da ga pljujes/worshipujes, ovde se prica o Iron Maiden i Killers albumu, za koje moras da priznas da su remek dela i da su JAKA temelj kako za Iron Maiden, tako i za Heavy metal uopste.

 

Od riječi do riječi tačno, to je sva mudrost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sada posle ne znam ni sam koliko slusanja od kuce do posla i obrnuto, msm. da je i dalje dobar album, ali nisam siguran da li je bolji od AMOLAD i TFF, mozda i jeste ali ja ne mogu toliko cesto da ga slusam kao ova dva, ne znam zasto. :confused:

Edited by MiroslavXO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam napisao tebi, to je pesma.

 

Ok, izvini onda :)

 

Evo sada posle ne znam ni sam koliko slusanja od kuce do posla i obrnuto, msm. da je i dalje dobar album, ali nisam siguran da li je bolji od AMOLAD i TFF, mozda i jeste ali ja ne mogu toliko cesto da ga slusam kao ova dva, ne znam zasto. :confused:

 

Samo lagano. Meni je on na plejlisti bio oko 30 sati samo da bih skapirao sta se tu nalazi, a tek onda je pocelo varenje. Al grower je u svakom slucaju. Samo polako :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bruce, Di'Anno i Blaze su odlicni pevaci, ne bi bili nikada u ovom bendu da nije tako.

 

Di'Anno je bio odličan tada kad su snimani IM&Killers, sad nije ni za kurac, Blaze je nikakav pevač, greška je što su ga angažovali, nikad neću shvatiti zašto su uopšte, osim ako im je argument to što je englez

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni jedini LOS album od mejdena je TFF, svi ostali su manje ili vise dobri. Nikada nisam razumao generalni stav kako je virtual 11 kao los album..brate futureal, clansman, educated fool...a jos vise nisam razumeo kako je fear of the dark los..pa kako moze biti los, afraid to shoot strangers, fear of the dark..to su sve doslovno ubice pesme koje imaju snagu da iznesu album sve da su sve ostale lose a nisu

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni jedini LOS album od mejdena je TFF, svi ostali su manje ili vise dobri. Nikada nisam razumao generalni stav kako je virtual 11 kao los album..brate futureal, clansman, educated fool...a jos vise nisam razumeo kako je fear of the dark los..pa kako moze biti los, afraid to shoot strangers, fear of the dark..to su sve doslovno ubice pesme koje imaju snagu da iznesu album sve da su sve ostale lose a nisu

 

Na Virtual 11 imas The angel and the gambler koja je jedna od najlosijih Maiden pesama ikada, kao i Don`t look to the eyes of the stranger. A na Fearu imas gomilu filera i slabasnih pesama. To su cinjenice, ali ja i dalje sve to volim. Za neke stvari se jednostavno mora biti objektivan :D

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Virtual 11 imas The angel and the gambler koja je jedna od najlosijih Maiden pesama ikada, kao i Don`t look to the eyes of the stranger. A na Fearu imas gomilu filera i slabasnih pesama. To su cinjenice, ali ja i dalje sve to volim. Za neke stvari se jednostavno mora biti objektivan :D

 

Don't Look To The Eyes Of A Stranger nije loša pesma - OBJEKTIVNO. Posle cleana kada krene melodijica/ritam koja je za Maidene netipična mene UVEK oživi.

O Fear Of The Darku da je loš je smešno diskusovati: Afraid, Fear, Judas, Wasting, Chains...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...