Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Ne mogu na sve da odgovaram, ali odgovoricu sta cenim kod x factora.

Kao sto je vec neko spomenuo atmosfera na albumu je odlicna, nekako suvise mracna i totalno atipicna za maidene.

 

Recimo ova strofa je odlicna

 

"People say don't worry

Say that time's a perfect healer

That the nightmares they will come to pass

Can't hear what they're saying

I am living in my own world

And I'm feeling trance-like all the time"

 

 

ili ova

 

 

"After the war

Left feeling no one has won

After the war

What does a soldier become"

 

Jednostavno ovi textovi nateraju svakog na razmisljanje. Smatram da su maideni uvek imali textove koji su za klasu visi od ostalih heavy metal bendova i da su na x factoru to ponovo dokazali. Mnogi stavljaju minus ovom albumu zato sto ne peva dickinson. Ako se izuzme sign of the cross koji je dickinson otprevao odlicno na rock in riu, ostale pesme daleko bolje leze blaze-u.

Odlican je i pocetak albuma.

Dalje, sign of the cross je po mom misljenju jedna od najboljih maiden stvari, a mislim da je u klasi sa sa Hallowed be thy name,RIme-om, 7th sonom, clansmanom, to tame a land i svim ostalim duzim pesmama.

Odlicne su i solaze, kao i introi na svakoj pesmi.

Izdvojicu blood on the world's hand i fortunes of war za introe,

a od solaza man on the edge i atftermath.

Inace The aftermath mi je jedna od takodje najjacih stvari.

 

Problem sa x factorom je"dickinson factor", jer da je on radio na albumu, verovatrno bi ga ljudi vise cenili. Zaista ne znam kako drugacije da objasnim tu apatiju prema ovom albumu od ljudi koji vole ili su voleli maidene.

Album je daleko zreliji od prva 3 albuma koje je neko spomenuo da su odlicni. Kao sto sam vec rekao ranije x factor i brave new world su mi zajedno sa legendarnim albumima iz 80' jedni od omiljenih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je X Factor totalni prosek proseka,a i cinjenica je da je odsustvo Dickinsona jedan od razloga zasto se meni ne svidja taj album... Mada - introi na pojedinim pesmama su vise nego dosadni, sto si ti recimo naveo kao prednost, zrelost...

Prva tri albuma su genijalna, i to nikako ne mogu da ne pomenem. Ono Harris - ovo izdrndavanje na akusticnom bass - u je debilno, stihovi koje si citirao - ama, Clawfinger ima jace stihove u Warfair - u po pitanju rata... Mada, opet - meni X Factor i nije toliko los u odnosu na naredni album, koji je tek izbljuvak. Uostalom, da su ti albumi iole imali jacu prodju, Blase bi pevao i dan - danas... Svaka cast Dickinsonu, ali da je taj rad sa Bailey - em bio vanserijski, nije - te nikad i ne bi vratili Bruce - a... To je i bend sam uvideo. a solaze... Solaze Maidena nikad nisam voleo, osim sa prvih nekolko albuma... Zato sto ne ocenjujem pesmu po solazama, ako cu da se lozim na solaze, pustim Vai - ja ili slicne drndatore. Solaza je ionako prevazidjen koncept, danas svako moze da odsvira solo koji je tehnicki savrsen. Ali, ovo je vec neka druga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je X Factor totalni prosek proseka,a i cinjenica je da je odsustvo Dickinsona jedan od razloga zasto se meni ne svidja taj album... Mada - introi na pojedinim pesmama su vise nego dosadni, sto si ti recimo naveo kao prednost, zrelost...

Prva tri albuma su genijalna, i to nikako ne mogu da ne pomenem. Ono Harris - ovo izdrndavanje na akusticnom bass - u je debilno, stihovi koje si citirao - ama, Clawfinger ima jace stihove u Warfair - u po pitanju rata... Mada, opet - meni X Factor i nije toliko los u odnosu na naredni album, koji je tek izbljuvak. Uostalom, da su ti albumi iole imali jacu prodju, Blase bi pevao i dan - danas... Svaka cast Dickinsonu, ali da je taj rad sa Bailey - em bio vanserijski, nije - te nikad i ne bi vratili Bruce - a... To je i bend sam uvideo. a solaze... Solaze Maidena nikad nisam voleo, osim sa prvih nekolko albuma... Zato sto ne ocenjujem pesmu po solazama, ako cu da se lozim na solaze, pustim Vai - ja ili slicne drndatore. Solaza je ionako prevazidjen koncept, danas svako moze da odsvira solo koji je tehnicki savrsen. Ali, ovo je vec neka druga prica.

E, ovaj je mene zajebao sto se tice Blazea... A Vaija ne diraj, ako nesto ne kapiras ne mora odmah da znaci da je to lose, izdrkavanje itd... Solaze ti se ne svidjaju? Slusaj onda neku drugu vrstu muzike gde ih nema uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najglulji tekst..hm... pa verovatno bi to bio Hocks in you..( valjda sam dobro spelovao) sa albuma No prayer for the dying................. ej a ono izdrkavanje za Janicka Gerca uopste nije uredu..........slusam Maidene ceo svoj zivot i licno mislim da je poslednji album odlican i nekako ozbiljniji u pojedinim segmentima............... cuj Bruce ne moze da peva..............pa sta svi mi matorimo.........kao sto neko rece: pored svih ovih sranja koja se pojavljuju drago mi je sto jos uvek tamo negde postoje Maideni sa ozbiljnim tekstovima o kojima se razmislja i odlicnom muzikom uprkos svemu..............nisu savrseni.................. te je izuzetno glupo sitnicarski gledati i po svaku senu traziti manu.........kao sto sam primetio da neki rade...........to je krajnje neozbiljno.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

.kao sto neko rece: pored svih ovih sranja koja se pojavljuju drago mi je sto jos uvek tamo negde postoje Maideni sa ozbiljnim tekstovima o kojima se razmislja i odlicnom muzikom uprkos svemu

Rekoh ja,i hvala na razumevanju. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi neko bio ljubazan da m objasni upload avatara po URL - u ovde? Hvala.

Sa tog istog url-a sacuvaj sliku za koju zelis da ti bude avatar, na svom racunaru (My Documents>My Pictures ili Desktop). Zatim idi na: yumetal>tvoj profil>avatar options>klinkni na dugme "Browse" i pronadji sliku koju si sacuvao i konacno klikni dugme update avatar.

 

To bi trebalo da bude to. Mozda sam nesto propustio jer pricam napamet, no ispravice me neko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prekjuce pogledah Death on the Road i nako-nako, nista posebno. Vjerovatno ne bi to ni komentarisao da uz taj nisam dobio i njihov koncert sa Rock Am Ringa iz 2005. Kakva Sila i Slava!!! Pozetak je sa The Ides of March/Another Life. Sviraju stvari samo sa prva cetiri. E to je koncert. Bez odvratnog FOTD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da necu da slusam drugu muziku, pa sto moram da onanisem na solaze da bih voleo metal? Hajde objasni mi ljubitelju beskonacnih tonova i skala koje treba razumeti, opa! Dobro, malo se nasmejah. Da ne volim Maiden, ne bih ni dosao da kazem rec - dve, to je jasno. Ali da i pored toga sto ih volim, mogu da odvojim emocije od cinjenice. STA!!!! Nemoj da pricas, samo prav cetiri albuma!! Vau!! Delighted!! icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prekjuce pogledah Death on the Road i nako-nako, nista posebno. Vjerovatno ne bi to ni komentarisao da uz taj nisam dobio i njihov koncert sa Rock Am Ringa iz 2005. Kakva Sila i Slava!!! Pozetak je sa The Ides of March/Another Life. Sviraju stvari samo sa prva cetiri. E to je koncert. Bez odvratnog FOTD.

E gledao sam taj RaR iz 2005...super je...mada su pesme cini mi se malo usporene...a i pola novih fanova je verovatno izaslo kada su culi da nema nista sa DoD-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...