Jump to content

Slayer


Karlo SE

  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Sa tehnicke i izvodjacke strane,"Reign In Blood" jeste prost i jednostavan,najprostiji i najjednostavniji Slayer album (znaci po tvojim merilima,on je sranje :) ),a u poredjenju sa black albumom je prost do jaja.A to je opet,sa druge strane,apsolutno nevezano za kvalitet.

 

 

jes kurac reign in blood prostiji i jednostavniji! pogotovo od black-a pa nadalje! justice je metalikin sviracki najzakomplikovaniji album i po meni jedino on moze da se poredi sa reign in blood, i po tezini a pogotovo po brzini (samo tu vec u startu gubi trku a tek na sledecim pesmama)... jedino ih kolju u duzinama pesama :lol:

 

nego, ima mali stubac u danasnjem 24 sata, kako araya izjavljuje da postoje izgledi da se slayer rastura po snimanju sledeceg albuma

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jes kurac reign in blood prostiji i jednostavniji! pogotovo od black-a pa nadalje! justice je metalikin sviracki najzakomplikovaniji album i po meni jedino on moze da se poredi sa reign in blood, i po tezini a pogotovo po brzini (samo tu vec u startu gubi trku a tek na sledecim pesmama)... jedino ih kolju u duzinama pesama :lol:

 

 

Lupetao covek celo vece i digao sam ruke od objasnjavanja.Ja kad se pokrene tema mobilnih telefona ili automobila u koje se ich ne razumem,cutim i slusam one koji znaju da nesto naucim,ne kurcim se.Njemu je izgleda Reign in blood prost zato sto je kratak :) Jos kaze da je on najprostiji od svih Slayer-ovih albuma i tu je dokazao da nema blage veze sa muzikom kad mu je Reign prostiji od Show no mercy i Hell awaits.

Voleo bih da vidim one nadrogirane pedercice iz metalike da odsviraju makar jedan deo iz Angel of death ili Postmortem.O Altar of sacrifice da i ne govorimo.Justice jeste temelj za thrash metal ali brzo su se posrali na to sto znaci da su previse digli nos u nebesa.Ali zato su tu "metalci" koji se pale na komercijalu da ih brane... :)

Edited by Mr.Hate

Share this post


Link to post
Share on other sites

jes kurac reign in blood prostiji i jednostavniji! pogotovo od black-a pa nadalje! justice je metalikin sviracki najzakomplikovaniji album i po meni jedino on moze da se poredi sa reign in blood, i po tezini a pogotovo po brzini (samo tu vec u startu gubi trku a tek na sledecim pesmama)... jedino ih kolju u duzinama pesama :lol:

 

Tehnicki jeste prostiji.Brzina je druga prica,tehnicki je prostiji.Ti hoces reci da su "Peace By Peace" ili "Necrophobic" tehnicki zahtevnije od "Dyers Eve"?Ne bih bas rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lupetao covek celo vece i digao sam ruke od objasnjavanja.Ja kad se pokrene tema mobilnih telefona ili automobila u koje se ich ne razumem,cutim i slusam one koji znaju da nesto naucim,ne kurcim se.Njemu je izgleda Reign in blood prost zato sto je kratak :) Jos kaze da je on najprostiji od svih Slayer-ovih albuma i tu je dokazao da nema blage veze sa muzikom kad mu je Reign prostiji od Show no mercy i Hell awaits.

 

Covek koji tvrdi da su "Necrophobic","Peace By Peace" i "Criminally Insane" tehnicki komplikovanije od "Metal Storm/Face The Slayer","Tormentor" ili "Crypts Of Eternity" ne zasluzuje da vodi diskusiju o Slayer-u sa mnom.Strucan si ko Kostunica.

 

Ali zato su tu "metalci" koji se pale na komercijalu da ih brane... :)

 

Sva sreca pa cu sa 30 i kusur godina imate bitnije preokupacije u zivotu. ;)

 

Gledaj kako se sad prebacuje na Dyers eve a sve vreme uporedjivao crni album i shit loade sa Reign in blood.Ovo je dovoljno priznanje kome u stvari treba dati medalju za glupost :)

 

Medalja za glupost se daje ljudima koji pored lupetanja gluposti ne citaju postove i daju komentare na te iste neprocitane.Procitaj post jos jednom pa vidi sta je poredio Splatter,a na sta sam ja odgovorio. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tehnicki jeste prostiji.Brzina je druga prica,tehnicki je prostiji.Ti hoces reci da su "Peace By Peace" ili "Necrophobic" tehnicki zahtevnije od "Dyers Eve"?Ne bih bas rekao.

 

Lemmy, ja to ne pokusavam da kazem, ja sam malopre rekao sta mislim, a tice se poredjenja black, load... albuma sa reign in blood. Pomenuo sam Justice i R.I.B. kao meni ravne jedan drugom da se porede.

 

Samo sad se setih Divine Intervention kad si pomenuo tehnikalisanje... jes da je taj album tek iz 1995 u poredjenju sa Justice ali vredi pomena ako cemo o zaplitanju. To je odlican album kojim kombinuju brzinu i ritmicke zapetljancije. I opet krace su pesme ali sta tu ima mnogo da se prica, pa to je i spid :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni nisu...po meni je vrhunac njihove karijere "Seasons In The Abyss",koji je po meni ujedno i najbolji thrash metal album ikada snimljen,kao i jedan od najboljih metal albuma svih vremena.Taj album ima sve:brzinu i energiju ali i sporije delove i melodiju,tehnikalije i "heavy" delove,o magiji riffova da ne pricam (bukvar thrash rifologije!!!),sjajne solaze (ko tvrdi drugacije je budala)...savrsen album,najbolji album!

 

No,nekako imam osecaj da sam o svemu ovome vec pricao, :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemmy, ja to ne pokusavam da kazem, ja sam malopre rekao sta mislim, a tice se poredjenja black, load... albuma sa reign in blood. Pomenuo sam Justice i R.I.B. kao meni ravne jedan drugom da se porede.

 

 

Znaci ipak je bilo u pitanju poredjenje sa black i load a ne sa dyers eve,samo opusteno :)

Imam Lemi ja i drugih preokupacija u ovim godinama ali je ovo valjda prvenstveno forum za muziku...Ili je neko ovde pomesao loncice.Zato smo i vodili raspravu o muzici a to ne bi ni imalo drazi kad ne bi malo prozivali pozerske bendove.I naravno da se upeca neko kao ti. :)

Jedino tacno sto si rekao je da je Seasons medju top 5 kod mene u metalu uopste pored Human,Arise,Peace of mind,Countdown to extinction....A ovo za Show no mercy i Reign in blood opet ti kazem da se ne brukas.Lombardo je naucio da lupa bubanj tek na Reign i South of heaven,Show no mercy je na svoj nacin poseban i dobar ali je napravljen na tri rakije sto je i logicno jer su bili klinci.Pa se ti sad nerviraj kolko oces. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino tacno sto si rekao je da je Seasons medju top 5 kod mene u metalu uopste pored Human,Arise,Peace of mind,Countdown to extinction....A ovo za Show no mercy i Reign in blood opet ti kazem da se ne brukas.Lombardo je naucio da lupa bubanj tek na Reign i South of heaven,Show no mercy je na svoj nacin poseban i dobar ali je napravljen na tri rakije sto je i logicno jer su bili klinci.Pa se ti sad nerviraj kolko oces. :)

 

Lombardo je na "Show No Mercy" bio ekstra bubnjar,a vremenom je jos vise napredovao.A kakve to veze ima sa kvalitetom pomenutih albuma,bas nesto i ne vidim.Cinjenica jeste da je "Show No Mercy" tehnicki zahtevniji album,primere sam ti dao (a nesto ne vidim da ti dajes konkretne primere).Zahtevniji vokalno,rifovski,kako god okrenes.Jednostavno,covek koji tvrdi da je lakse izvesti "Metal Storm/Face The Slayer" od "Postmortem",nema veze sa sviranjem.Pa se ti ljuti koliko hoces. ;):pivopije:

 

Ne brini se,lemmy ce ga braniti. :)

 

Nema tu sta da se brani...album je sam po sebi odlican,e sad sto su neki ljudi zatvoreni prema inovacijama,jebiga...njihov problem.Moje je da ga vorsipujem. :D

 

ja dosao da nesdto pametno procitam i da naucim nesto a ne da gledam kako se svadjate jebao vas ko je bolji i ciji su riffovi prostiji i slozeniji

 

A sta je po tebi pametno?Postovi tipa : "Sleeeejeeeerrr","Jebu keve","Keri King je bog!!!"...to svi znamo odavno.Ovo je forum,i ako nema nekih trenutnih desavanja u bendu,tema sluzi za raznorazne vidove diskusija.Pa i podjebavanja. :da:

 

Ma Lemi je ok lik,moramo malo da se dirkamo... :)

 

Ovako da se dirkamo moze,ali fizicke oblike "dirkanja" zaobidji. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije najbolji al nije ni losh.

 

bas tako, tu su ubacili malo NU metal elemenata ali je opet to dobro uradjeno, vidi se ipak da je Slayer...

Ma Slayer nema nijedan album da je bas los, neki su vrlo dobri, neki odlicni ali nema loseg albuma...bar meni...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lombardo je na "Show No Mercy" bio ekstra bubnjar,a vremenom je jos vise napredovao.A kakve to veze ima sa kvalitetom pomenutih albuma,bas nesto i ne vidim.Cinjenica jeste da je "Show No Mercy" tehnicki zahtevniji album,primere sam ti dao (a nesto ne vidim da ti dajes konkretne primere).Zahtevniji vokalno,rifovski,kako god okrenes.Jednostavno,covek koji tvrdi da je lakse izvesti "Metal Storm/Face The Slayer" od "Postmortem",nema veze sa sviranjem.Pa se ti ljuti koliko hoces. ;):pivopije:

 

 

Ama covece rasprave je pocela kad si lupio da je Reign in blood prostiji od novije metalike pa si posle shvatio pa prebacio na Dyers eve.Sreca za tebe te ne gledaju slejerovi fanovi mnogo ovu temu jer bi ti vise njih potvrdilo isto.Ziv bio i slusaj malo vise prave bendove a manje novu metaliku :)

Daleko bilo da se dirkamo uzivo,jedino mozemo da zajedno tabamo neke pozere i komercijalce,hehehe...

Edited by Mr.Hate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ama covece rasprave je pocela kad si lupio da je Reign in blood prostiji od novije metalike pa si posle shvatio pa prebacio na Dyers eve.Sreca za tebe te ne gledaju slejerovi fanovi mnogo ovu temu jer bi ti vise njih potvrdilo isto.Ziv bio i slusaj malo vise prave bendove a manje novu metaliku :)

 

Sta sam shvatio? :) Ja i dalje tvrdim da je tehnicki i izvodjacki prostiji,covece boziji.Daj malo citaj postove.A ovo za "Dyers Eve" se odnosilo iskljucivo na Splatter-ov post i nista vise.Ti si slep?Ili neznas citati?

I ponavljam,ti nisi izneo ni jedan jedini konkretan komentar ili argument.Sem ako smajlije ne smatras argumentima.

 

Metallicu sam slusao poslednji puta na koncertu pre 4 godine.A pre toga ne pamtim kada.Dosadili su mi odavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta sam shvatio? :) Ja i dalje tvrdim da je tehnicki i izvodjacki prostiji,covece boziji.Daj malo citaj postove.A ovo za "Dyers Eve" se odnosilo iskljucivo na Splatter-ov post i nista vise.Ti si slep?Ili neznas citati?

I ponavljam,ti nisi izneo ni jedan jedini konkretan komentar ili argument.Sem ako smajlije ne smatras argumentima.

 

Metallicu sam slusao poslednji puta na koncertu pre 4 godine.A pre toga ne pamtim kada.Dosadili su mi odavno.

 

 

Eto vidis tebi dosadili neki metal bendovi,znaci i ti si izdao metal :)

A kakve argumente trazis,ces da ti pevam neku pesmu od metalike pa od slejera preko tastature? :)

E volim sto se lozis,znaci uspelo je,ziv bio junache! :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Lemi je ok lik,moramo malo da se dirkamo...

Ovde ima dece,zaboga.

 

Moje je da ga vorsipujem. :D

Heheh :) ochekivao sam tako neshto u fazonu "vorshipovanje olmajti institucije". :D

 

,jedino mozemo da zajedno tabamo neke pozere i komercijalce,hehehe...

Poshtedite makar mene,molim vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heheh :) ochekivao sam tako neshto u fazonu "vorshipovanje olmajti institucije". :D

 

Pricali smo o albumu...a olmajti institucija je sinonim za Sleja.Kada budemo pricali o vorsipovanju Sleja,onda cemo koristiti odgovarajuci sinonim. :rockdevil::D

 

 

Eto vidis tebi dosadili neki metal bendovi,znaci i ti si izdao metal :)

 

Naravno. :da:

 

A kakve argumente trazis,ces da ti pevam neku pesmu od metalike pa od slejera preko tastature? :)

 

A zasto da ne?TA RA NA NA NA NA NA NA NA NA NA NA NA.Eto vidis da moze. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...