Jump to content

Slayer


Karlo SE

  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Slazme se da su do 1990 (Seasons) sve kraljevski albumi a posle malo zaostaju tj. nevolim te novije pesme al su ok nisu shit...I stvarno Sleje je jedni bend koji znam a nema NI JEDNU baladu,KRALJEVI!!!

Edited by KROSTIC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zafrkavam se u ove sitne sate, kak' ne provaljkuješ?

 

...mada, Slayer balada u budućnosti ( iako spada u domen naučne fantastike) bila bi vaistinu moćna stvar. :red:

 

I to ultimativno jebačka balada, tu nema sumnje! :mhihi:

Edited by VooDoo SoloSouL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leci se.

Idi lozi se na rifove...

 

@Morphy: ocito je da nema vise tog duha posle Seasonsa...

 

Zadnji Slayer na primer, estetski jako podseca na stare dane, ali tog duha vise nema. Rifovi ne govore nista, pesme ne govore nista. Samo su note i nista vise.

Edited by Vajar

Share this post


Link to post
Share on other sites

pochetak pesme Spil the blood je malko baladast

 

Pa onda mozemo reci i da je intro u "213" malo baladast.A nije.Arpedjo na cleanu nije automatski balada.

 

Zadnji Slayer na primer, estetski jako podseca na stare dane, ali tog duha vise nema. Rifovi ne govore nista, pesme ne govore nista. Samo su note i nista vise.

 

E ovakve komentare najvise volim. :) Ajd' da kazes losi rifovi,lose pesme,Araya falsira...pa da razumem iako cak i nije istina.Ali ovo "nema vise duha"...po kom kriterijumu ti mozes reci da nema vise duha?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj sta se prepirete,po meni Salyer najbolji thrash i nije be briga sta drugi misli,Sleju slsuam po ceo dan tak da me boli kurac za druga misljenja koji kazu da je los bend...Ima boljih i losijih albuma,al su carevi bez obzira na sve.Toliko od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi knabozori oni koji ma se ne svidja Divine Intervention, tj. kazu vole sve do Seasons-a.

Ja volim sve do Divine-a :D

213 mi je najjaca pesma na albumu.

Diaboulus i God mi prilicno kriziraju ali zadnji mi je daleko bolji od oba zajedno.

Mada, Slayer je Slayer ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lemmy: Izmedju ostalog, i lose pesme. Druga je stvar sto Araya vise ne vristi nego se dere, druga je stvar sto mi se neki rifovi subjektivno ne svidjaju i sto imaju sve vise trendy nu rifova. Slavni Slayer je govorio "tvoj Bog je mrtav, skloni mi se sa puta, ili cu ti jebati mater" sa stavom i moglo bi se reklo klinackom ubedjenoscu i fanatizmom, dok danasnji slayer to pokusava da emulira, bez pravog ubedjenja.

 

Primer: u A Headbanger's journey Araya, na pitanje "zasto bas naslov God Hates us all" odgovara "its just great fucking title man"; znaci cak vise nemaju sta da kazu, vec rade to samo zato sto "dobro zvuci". I Glam ima dobre rifove, ali su pesme jebeno sranje, kao i ono sto govore.

 

Drugi primer, pesma "Jihad"...kad sam video i taj naslov na zadnjem albumu, vise nije bilo sumnje - samo traze teme o kojima bi srali, tj. protiv kojih bi srali, bez jasnog razloga. To me podseca na hrpu bendova koji tematiku za tekstove traze tako sto kupe dnevne novine, nadju nesto sto ih iritira, i onda ide "aha, sad cemo da pisemo o ovome i da napisemo pesmu"...

 

Slayer vise nema ideju, i to je jasno. Sto se mene tice, trebalo bi da prestanu sa izdavanjem albuma, vec samo da turiraju, uzivo su jos jako dobri.

 

@KROSTIC: vredjas Slayer govoreci da je Thrash.

Naravno, mislim na rane radove.

Thrash su Destruction, Tankard, Exodus, Testament, rana Metallica...

Rani Slayer je po stavu Death Metal, mada cak ni to. Rani Slayer je bio jebena Sila.

Edited by Vajar

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lemmy: Izmedju ostalog, i lose pesme. Druga je stvar sto Araya vise ne vristi nego se dere, druga je stvar sto mi se neki rifovi subjektivno ne svidjaju i sto imaju sve vise trendy nu rifova. Slavni Slayer je govorio "tvoj Bog je mrtav, skloni mi se sa puta, ili cu ti jebati mater" sa stavom i moglo bi se reklo klincakom ubedjenoscu i fanatizmom, dok danasnji slayer to pokusava da emulira, bez pravog ubedjenja.

 

Primer: u A Headbanger's journey Araya, na pitanje "zasto bas naslov God Hates us all" odgovara "its just great fucking title man"; znaci cak vise nemaju sta da kazu, vec rade to samo zato sto "dobro zvuci". I Glam ima dobre rifove, ali su pesme jebeno sranje, kao i ono sto govore.

 

Drugi primer, pesma "Jihad"...kad sam video i taj naslov na zadnjem albumu, vise nije bilo sumnje - samo traze teme o kojima bi srali, tj. protiv kojih bi srali, bez jasnog razloga. To me podseca na hrpu bendova koji tematiku za tekstove traze tako sto kupe dnevne novine, nadju nesto sto ih iritira, i onda ide "aha, sad cemo da pisemo o ovome i da napisemo pesmu"...

 

Slayer vise nema ideju, i to je jasno. Sto se mene tice, trebalo bi da prestanu sa izdavanjem albuma, vec samo da turiraju, uzivo su jos jako dobri.

 

@KROSTIC: vredjas Slayer govoreci da je Thrash.

Naravno, mislim na rane radove.

Thrash su Destruction, Tankard, Exodus, Testament, rana Metallica...

Rani Slayer je po stavu Death Metal, mada cak ni to. Rani Slayer je bio jebena Sila.

 

Covece,oni vise nisu klinci!Odrasli su.Imaju zivote.Naravno da nece isto pisati,govoriti i razmisljati kao pre 25 godina.Oni imaju svoj fazon,i taj fazon furaju.Sta te cudi kod ovoga: "aha, sad cemo da pisemo o ovome i da napisemo pesmu"...pa kako da pisu pesme?Okruzeni su stvarima koje ih inspirisu ili ni ne mora biti inspiracija vec namensko pisanje.Najnormalniji prilazak pisanju pesme.Ne kontam sta tu ima da te nervira,stvarno mi nisi jasan.

 

Slayer je thrash,a Sila je bio,jeste i uvek ce biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiras ti da tebe i mene kao slusaoca treba da boli kita sto su oni odrasli, ili sto moraju da zive od muzike, ovo ili ono. Poenta je sledeca: ni najbolji covek nije savrsen, ali prava Muzika jeste. I na kraju krajeva nije ni bitno ko ju je napisao, vec je bitno da je savrsena. I nije bitno sto je Araja ozenjen hriscankom, to me ne zanima. Cak me ni ne zanima ko su Araja, King, Haneman i Bostaf. Ali jeste bitno ko je i sta je Slayer, tj. rezultat njihovog rada. Tako da, to sto su oni stariji 25 godina meni ama bas nista ne znaci. I ne treba. Paradoks je, sto bi zapravo sa vremenom i trebalo da se razviju i istrazuju nove teritorije, a sto oni nikad nisu uradili ( ne racunajuci povremene nu rifove).

 

Inace, nista mene ne cudi, ali to se zove "izdrkavanje". Izdrkavanje je kada zaista nemas neku potrebu da pises o necemu, vec pises to samo da bi nesto napisao. Da ne ulazimo u pricu o Jihadu koliko je sve to smesno (samo cu reci - da muslimane niko nije dirao, tj. mesao se u njihove stvari, ne bi ni bilo svih tih sranja; Amerikanci ce najverovatnije goreti zbog toga, i treba da gore). Vera jeste slepa, ali ne vidim razlog da Slayer pise o tome kad uopste ih se to ni ne tice. Anti-hriscanski stav mogu i da razumem, ali ponavljam, srati protiv necega samo da bi srao ("srati for the sake of it") je nesto sto pokazuje kolika je zapravo zelja Araje, Kinga, Hanemana i Bostafa da ostanu "u igri" (tj. muzickom biznisu).

 

I uopste se ne nerviram zbog toga, samo perimecujem.

 

edit: meni i dalje ne ide u glavu kako gomila klasifikuje Slayer kao thrash. Jeste, ima thrash estetiku rifinga, takav vokal. Ali jedan zanr ne definise samo estetika vec i tematika i atmosfera. A Slayer definitivno nema "thrash" atmosferu. Kako na primer uopste neko moze staviti Destruction, Tankard i Slayer u isit kos? Ne ide ...

Edited by Vajar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod jedan,Bostaf ne svira u Slayeru nekoliko godina,vec se vratio Lombardo.Kada vec dublje ulazis u tematiku,trebao bi to da znas.

Pod dva,ti i ja se nikako ne mozemo sloziti po ovom pitanju.Ja obozavam sve Slayer albume,svi mi se svidjaju i sve ih smatram sjajnim ostvarenjima.Samim tim mogu reci da mi nije bitno iz koga su razloga pisali i na koji nacin su prilazili pisanju.Zbog toga sto me kao slusaoca to ne zanima,zanima me krajnji produkt.A on je za mene fantastican.

 

Vezano za ovo na kraju,Slayer je thrash.Glavna smernica odredjivanja muzickog pravca je muzika,a ne tekst.Kada bi gledali po tekstovima,mnogo bendova bi pripadalo pravcu kome realno ne pripadaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lapsus, izvinjavam se, ne pratim Slayer aktivno vec nekoliko godina. Vidim da je tebi najbitnija muzika, dok meni nije. ja volim celo pakovanje, muzika je samo prva medju jednakima takoreci. Sto se klasifikovanja tice, klaisfikovanje je sranje, ali ako ga klasifikuju, neka ga valjano i klasifikuju. Atmosfera je najbitnija kod odredjivanja. Zato ces uostalom i naci da mnogi klasifikuju Sodom i Slayer kao Death metal, tj. proto-death metal bendove; a ja bih dodao da je to ispravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, nista mene ne cudi, ali to se zove "izdrkavanje". Izdrkavanje je kada zaista nemas neku potrebu da pises o necemu, vec pises to samo da bi nesto napisao. Da ne ulazimo u pricu o Jihadu koliko je sve to smesno (samo cu reci - da muslimane niko nije dirao, tj. mesao se u njihove stvari, ne bi ni bilo svih tih sranja; Amerikanci ce najverovatnije goreti zbog toga, i treba da gore). Vera jeste slepa, ali ne vidim razlog da Slayer pise o tome kad uopste ih se to ni ne tice. Anti-hriscanski stav mogu i da razumem, ali ponavljam, srati protiv necega samo da bi srao ("srati for the sake of it") je nesto sto pokazuje kolika je zapravo zelja Araje, Kinga, Hanemana i Bostafa da ostanu "u igri" (tj. muzickom biznisu).

 

A lova?

 

Jesi li razmišljao o tome? recimo da im treba ta ista lova jer skupe su nekretnine, pokloni za Arayinu godišnjicu braka, održavanje voznog parka ... otuda i bezidejnost i izdrkavanje, aj' nek' se štancuje...živimo u hiperprodukciji, što da se King i Hanneman muče oko spravljenja riffova kao nekad, kada ćemo album dobro prodati jer zaboga mi smo Slayer.

 

 

A Jihad jeste jednom debilna pesma i slažem se da USA treba jednog dana zasluženo goreti!

Ne, nisam sps-ovac i radikal, a smatram da samo kreten ne može skontati koliko je USA država govana inače

( nemo' pogrešno me shvatite konstataciju nikako ne dovodim u vezu sa Slejerom).

 

Što se mog ukusa tiče, poslednji dobar album mi je ''Undisputed Attitude'' mada je i on slabiji od pređašnjih.

Znam, sad ćete reći ''pa kad su gotovo sve coveri''

A ukusi su po Quorthon-u k'o šupak - svako ima jedan!

Edited by VooDoo SoloSouL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lapsus, izvinjavam se, ne pratim Slayer aktivno vec nekoliko godina. Vidim da je tebi najbitnija muzika, dok meni nije. ja volim celo pakovanje, muzika je samo prva medju jednakima takoreci. Sto se klasifikovanja tice, klaisfikovanje je sranje, ali ako ga klasifikuju, neka ga valjano i klasifikuju. Atmosfera je najbitnija kod odredjivanja. Zato ces uostalom i naci da mnogi klasifikuju Sodom i Slayer kao Death metal, tj. proto-death metal bendove; a ja bih dodao da je to ispravno.

 

Meni licno jeste najbitnija muzika.Ali i ako gledamo Slayer u globalu,on je cistokrvni thrash metal bend.Muzicki,tekstualno,vokalno,pa cak i po atmosferi.Uostalom,sto se ja uopste i raspravljam oko ovoga.

 

Jesi li razmišljao o tome? recimo da im treba ta ista lova jer skupe su nekretnine, pokloni za Arayinu godišnjicu braka, održavanje voznog parka ... otuda i bezidejnost i izdrkavanje, aj' nek' se štancuje...živimo u hiperprodukciji, što da se King i Hanneman muče oko spravljenja riffova kao nekad, kada ćemo album dobro prodati jer zaboga mi smo Slayer.

 

Neso,kenjas ko foka. :da:

 

slayer über alles

 

Doktor je sve rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...