Jump to content

Slayer


Karlo SE

  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Slayer sa Exita postoje dve verzije iz publike, ali su obojica snimatelja bila vrlo blizu jedan drugog. Na jednoj verziji Spirits In Black nije cela, mislim da vam je tako najakse da utvrdite koju verziju imate. Ne postoji pro shot zato sto je njihov menadzment to zabranio, sem drzavnoj tv jedan minut, ali nesto sumljam da su oni to iskoristili. Sto se tice raprave oko kvaliteta njihovih albuma, mislim da se intervencija olako podcenjuje. Ko je uopste od njihovih ispisnika imao tada album takvog kvaliteta, plus ludacki prvi singl Dittohead u sred najvece grange euforije. Taj album je sjajan po svakom aspektu, kao i sledeci sa obradama. Ova tri posle kako ko voli, meni je najdrazi Dzavo u muzici, ni na jednom od ta tri ne mogu da odrze jednak kvalitet svih pesama. Christ I. je suvise ocigledan pokusaj da se vrate na stari zvuk. Realno polovina stvari je ok, polovina je prosecna. I meni se ne svidja sto su se umislili da su mnogo opasni i da se bave samo provokativnim temama jer su oni zaboga Slayer. Sad vec po drugi treci put nailazim na podatak da se oni izmedju turneja ne vide i po 6 do 8 meseci i sad mi ocekujemo od Jeffa koji je proveo pola godine sedeci kod kuce pijuci pivo, jeduci cips i duvajuci neku dobru vutru da bude nesto bog zna koliko svez i originalan. Ja sam negde nasao i kada Kerry kaze da su album nazvali God Hate Us All jer dobro zvuci. Meni se cini da oni izmedju sebe komuniciraju samo onoliko koliko moraju. No i dalje su sjajni uzivo i sve dok novi bendovi prave albume kakve prave nema zime za Slayer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se ne svidja sto su se umislili da su mnogo opasni i da se bave samo provokativnim temama jer su oni zaboga Slayer.

 

A cime trebaju da se bave u svojoj muzici?Od pocetka karijere se bave provokativnim i tabu temama.Pa zar treba sada da pocnu da pisu o cvecu i bubamarama?!?Oni su Slayer,to je njihov fazon.

Stvarno mi niste jasni...kod nekih bendova vam smeta sto su se promenili i nisu vise tr00,kod nekih vam smeta sto ostaju apsolutno isti i ne menjaju se...ko ce vas zadovoljiti?

 

Sad vec po drugi treci put nailazim na podatak da se oni izmedju turneja ne vide i po 6 do 8 meseci i sad mi ocekujemo od Jeffa koji je proveo pola godine sedeci kod kuce pijuci pivo, jeduci cips i duvajuci neku dobru vutru da bude nesto bog zna koliko svez i originalan. Ja sam negde nasao i kada Kerry kaze da su album nazvali God Hate Us All jer dobro zvuci. Meni se cini da oni izmedju sebe komuniciraju samo onoliko koliko moraju.

 

Naravno.Imaju svoje zivote.Zaboravljate,oni su ljudi blizu 50 godina zivota.Imaju porodice,obaveze...to se zove zivot.Nisu vise deca,ne zive u 80-ima.

Pa sta ako je King rekao da su album nazvali GHUA zato sto dobro zvuci?Kakve to sad veze ima?To je njihovo pravo,i ko smo mi da osporavamo i preispitujemo takvu odluku.Ako ti se album svidja,slusaj ga.Ako ti se ne svidja,nemoj.I zdravo.Kakve bre veze ima da li su naziv albumu dali bez nekog znacenje vec zato sto dobro zvuci,na koji nacin prilaze pisanju pesama,koliko komuniciraju medju sobom...koje su to gluposti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti opet kazem da nikog ne zanima sto oni imaju zene, decu, i 50 godina. Niko ni tebi, meni, Peri, Lazi ne osporava pravo da pravimo sranje muziku, niti moze, pa tako ni njima.

 

Meni nije poenta da neko ostane tr00 ili ne, vec da nastavi da pravi dobru muziku. Morbid Angel npr. se po tim merilima prodao jos '93 kad su izdali za major etiketu i prodali 500 000 primeraka tog albuma. Ali ne, taj album je ispao najbolji u celom opusu. Danas su i oni relativno u svemu ovome iz ne vise tako cistih motiva, izdaju za underground etikete, prodaju 20 000 primeraka albuma, ali dzabe to kad je muzika losa, pogotovu u odnosu na taj Covenant album.

 

Ja bih voleo da Slayer napravi keva album, ali ono sto je izgleda problem u Metalu je da moras imati mladalacku energiju da bi napravio nesto agresivno, besno i furiozno, ako na to ciljas naravno; jos nisam video ni jedan bend koji je presao 40u, sem mozda Exodus sa Tempo of the damned (mada ne znam da li su oni u tim godinama) koji zvuci ubedjeno i iskreno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali covece upravo je ono sto sam napisao razlog sto je tako.Omatorili su,imaju bitnije stvari u zivotu od benda.To ne treba nikoga da zanima,ali upravo utice na razvoj stvari.Drugacije prilazis radu na muzici kada ti je ona najbitnija ili cak sve u zivotu,a drugacije kada u tvom zivotu ipak postoje bitnije stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, i to jeste tako.

Ali to ne treba da utice na tebe na nacin da u tome vidis opravdanje za vidljivo opadanja kvaliteta njihovih albuma i da se miris sa tim, jer zaboga, to je Slayer. Moje je misljenje da i oni sami treba da vide to (cak mislim da i oni sami vrlo dobro znaju) i da, kad vise nemaju motiva da prave dobru muziku, prekinu sa izdavanjem albuma, i samo sviraju uzivo, jer su jos uvek u top formi.

 

Naravno, ovo je Slayer tema, diskutujemo, nikome nemam nameru da solim pamet. Rekao sam moje vidjenje stvari za koje mislim da je tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja nemam potrebu da ih opravdavam,posto ja ne mislim da je kvalitet njihovih albuma opao,niti mislim da trebaju prestati raditi na novim materijalima.Oni i dalje objavljuju vrhunske albume,prave odlicnu metal muziku i zelim da to i nastave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne mogu da verujem da se raspravljate sa nekim neznalicama i nepostovaocima najveceg i najistrajnijeg metal benda svih vremena.Lako je sedeti u fotelji i sa tastaturom i mishem u rukama pljuvati na neciji visedecenijski rad i posvecenost.Dotle moze samo ljubomora na njihovu popularnost da dovede a to ne mogu da razumem.Slejer je bend broj 1 na sceni trenutno i kraj!Englezi su pukli odavno a Metalika je sljam NWO bend vec skoro 20 godina.Jebes ti bend kad moze baja da dodje i da ih bukvalno otkupi i kaze im "od sada ima da radite ovako".Malo sutra ce Maidenima neko to da naredi.Uzrok svemu tome je sto su pojedini tezili ka tome da se obogate preko muzike a da se nikad nisu u zivotu pomucili da nesto stvore,urade ili nauce izvan domena muzike.Pravi uspesi u muzici u stvari dolaze kada to ne radis pod pritiskom vec od srca a pored toga imas posao nevezan za bend od koga zaradjujes za zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde se ne prica o tvojim ili mojim omiljenim bendovima,vec je spletom okolnosti povedena diskusija o najvecim metal bendovima.A ovih 5 to i jesu.Itekako.

Што се велични тиче, слажем се. Не бих сад о распореду, али јесу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...