Jump to content

JAZZ


Glavx

Recommended Posts

drugari džezeri, na avantgardnoj temi se spominjao ovaj album posle Yakuza top 5. liste, a posto je meni promakao i tek ga tada otkrih - aj' cisto da se uverim da se i drugima ista nesrecja ne desi... elem, uvek mi je bilo nejasno kako je chika Miles mogao da snimi samo Bitches Brew i da to bude to, ne rachunajucji onaj woodstock i montreaux, mislim, jebeni monjument a da ne uleti u nishta shto bi se povezalo sa tom sektom pre ili posle tog izdanja, meni to nikad nije bilo jasno, zajebi sve bolesti i droge.

eniveij,

dark+magus.jpg

Miles Davis - Dark Magus (1974)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legenda Mclaughlin i njegov nepoznati disident

http://www.youtube.com/watch?v=G4NouFdqYxs

http://www.youtube.com/watch?v=CmAyggyTJSw

 

Inace svaka verzija Time after time je fenomentalna,pored majlsa svako pevanje bi bilo suvisno. :mrgreen:

Edited by sale 83
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

:pivopije:

 

Ukoliko niste, obavezno poslusajte:

 

GARAGE A TROIS - Outre mer

 

gat.jpg

 

Link: http://rapidshare.com/#!download|772|224604396|Garage_A_Trois_-_2005_-_Outre_Mer.rar|43972

 

Zanr: stilizovani jazz, pa vi vidite. :bigblue:

 

Inace, ovo je navodno soundtrack za istoimeni film Klaus Tontine-a koji nigde nisam uspeo da nadjem pa ako neko ima neki info u vezi tog filma neka slobodno kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je, ali meni ipak nedostaje Čarli Hanter na njemu.

 

e, a reci da nije zanimljiva stvar - Hunter je iste godine izdao onaj Baboon sa Medeskijem koji je bash u slichnom fazonu.

 

btw, kad se spominje Pat Metheny, upravo trazio na jutjubu al ga ne nadjoh, ima onaj koncert Esbjornovog tria, JazzBaltica 20003, sa Schleswig-Holstein Chamber Orchestra i prijateljima, gostuje Pat na 2 stvari. ako ga ne nadjete online javite se da srezem, super je zapis, neki HQ rip sa TV-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaaa, meni je Baboon Strength u top 5 albuma koje sam do sam čuo! Divna i svedena svirka, zvuk tako dobro produciran (malo retro, sa jakim bubnjem), opasne melodije... Ali nije Medeski svirao na njemu, nego izvesni Erik Deutsch. Nikad ni pre ni posle toga nisam čuo za frajera, ali odradio je perverzno!

 

http://www.youtube.com/watch?v=IlPpIOcdkTw

 

A što se tiče Metinija, njegov i njegove grupe ''The Way Up'' je takođe u toj mojoj top 5 selekciji!

Edited by Мохиканац

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sloboda glavno merilo - slazem se sa naslovom. Lep je koncert bio. Zao mi je samo sto su u nekoliko navrata dolazili na korak do onih hipnotickih E.S.T. Leucocyte momenata kada samo sto ne predju u nekakvo post rock zakucavanje, a onda naglo stanu, a ja se taman zaljuljao :) moglo je to duze da traje sve, da se meditira nad svakom malom idejom duze, a ne da ih toliko izmenjaju. Bubanj je sve vreme bio cudno ozvucen, dobos preglasan, ostalo pretiho mozda.

 

Tamo gde sam ja sedeo (jeftine karte :) ), izlazenje je bilo dosta masovnije. Podseti me to na koncert Yann Tiersena, za koji nisam uzeo karte na vreme, a slicna je prica bila sa iznenadjenom publikom.

 

Rigmor na momente dosadna. Ja se obicno secem na ovakve stvari :D

 

Kraak & Smaak su izgledali kao Massive Attack za siromasne, a i preumoran sam i nedovoljno drogiran bio. Dosta starijih ljudi djuskalo.

 

Gotov JF za mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam od WSQ očekivao stvarno puno... A onda sam dobio duplo! Strašan koncert... Jeste ozvučenje bilo malo problematično (kad se utišaju u svirci, imao sam utisak da slušam ploču zbog nekog pucketanja) ali to nije uspelo da pokvari utisak ni najmanje. Moćno, inovativno, nepredvidivo... A vidiš, meni se sviđa što su relativno brzo prelazili sa fraze na frazu, neverovatno ih razrađivali... Ma šamarali su nas po mozgovima!

 

I baš mi je smetalo što je tako puno ljudi izlazilo, vrzmalo se, pričalo... Dekoncentriše, a koncentracija je jako bila potrebna! Samo ih je bend zeznuo što je tako dugo svirao bez pauze! Ja sam oduševljen!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...