Jump to content

JAZZ


Glavx

Recommended Posts

nije prosao nezapazeno nego su ljudi koji su ga zgotivili lenshtine da ga amenuju, eto ja, npr. ima na jutjubu onaj studijski snimak kad na nekom radiju cepaju krimzona kinga, ..century schizoid.. tu su premasni.

 

Uuu, nisam to vid'o, sad ću da overim :)

 

Btw, slušnuo sam Emergency, raspičio. Elephant9 stavljam na skidanje :pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam druga koji je manijak za Gavin Harrisson-om i svim njegovim projektima prije Porcupine Tree faze,tako da iskopava svasta nesto.

 

Ne znam jeste li pominjali Dizrhythmia bend. Tesko se nalazi,na Last ima nesto preko 100 slusalaca. Nije klasicni jazz,tj vise je neka world music , ali nema cega nema,za moj ukus malo vise upeglano,ali sve u svemu super svirka.

 

Sa njihove LastFM strane:

 

Created around the core quartet of Jakko Jakszyk (21st Century Schizoid Band), Porcupine Tree’s Gavin Harrison, Pandit Dinesh and the legendary Danny Thompson, Dizrhythmia is the much acclaimed Indo-Fusion project, which also features performances by a stellar group of Indian Classical and experimental musicians such as sarangi player Sultan Khan, Dave Stewart (Hatfield & The North) and B.J.Cole. Their eponymous album is from 1988 but released on cd in 2001.

 

 

 

Evo i komentara jednog lika sa LastFM-a,mislim da je najbolje sažeo ono sto mozete ocekivati na albumu koji sam upravo uploadovao:

 

Oh, how i wish there were more releases like this one! a brilliant fusion of world pop, excellent musicianship, tasteful vocals, intriguing arrangements, and phenomenal production! eclectic, but easily chewable to mainstream. sublime treasure, this one! it's one of these recordings that come together completely, like (not in particular order or genre) Keith Jarrett's Treasure Island, Shalom Chanoch's Waiting for the Messiah, Pink Floyd's Atom Heart Mother, and Pat Metheny's First Circle. In the case of perfect compilations, it's perfect, akin to Augustus Pablo's Original Rockers, or Franz Schubert's Lieder Boxset. Good stuff!!!

 

Istoimeni album iz 1988

 

618t37fMhUL._SL500_AA240_.jpg

 

http://www.multiupload.com/FZDV5JGPOH

 

 

P.S: Preimenujte fajl kad ga skinete,ja sam bio lijen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://xenophonia.ba/

 

08.04.2010. 20:00

Türkan, Zulfikarpašić & Garcia-Fons: SEVDALINKAS

TURSKA, BIH, ŠPANIJA

Bosanski kulturni centar, Branilaca Sarajeva 24

 

09.04.2010. 20:00

Arve Henriksen

NORVEŠKA

Pozorište mladih, Kulovića 8

 

10.04.2010. 16:00

Talk with Nils Petter Molvær

NORVEŠKA

Bosanski kulturni centar, Branilaca Sarajeva 24

 

10.04.2010. 19:00

BUZZ

BIH, AUSTRIJA, NJEMAČKA

Pozorište mladih, Kulovića 8

 

10.04.2010. 21:00

Nils Petter Molvær

NORVEŠKA

Bosanski kulturni centar, Branilaca Sarajeva 24

 

 

Henriksen/Molvaer u dva dana(i to petak/subota!!!), a daleko...

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je kilav klip (ja ga postavio :mrgreen: ),ali ukoliko je neko propustio ovaj album iz prosle godine....

slusao sam ovaj bend pre par nedelja bash, dobri su ali ruku na srce nisu me bash ni odusevili preterano(u smislu da imam zelju da ih vrtim do iznemoglosti). ali ko sece vene na fjuzn preporuka, ja sam se poprilicno oladio od tog pravca

Share this post


Link to post
Share on other sites

:redface: sad me sramota(sto sam seljak i sto se show-offujem)...

 

pa mozda tako zvuci, ono, volem ja fjuzn, ali ulgavnom vrtim ove poznatije bendove/izvodjace, nemam neku preteranu zelju za nalazenjem novih bendova, jednostavno sam se zaistio, a ovo sam dobar deo veceri slusao kod ortaka koji je zaljubljenik u fjuzn, a on sece vene na njih

 

dobar je bend i dobro radi to sto radi, ali jednostavno not my cup of tea(u nekom smislu), ako tako mogu da kazem... tj hteo sam da kazem da se slazem sa tim da je bend dobar, ali da ih uprkos tome nisam preterano slusao jer trenutno nisam toliko zainteresovan za fjuzn u posednje vreme, ali da bi ljubitelji pravca sasvim sigurno uzivali u radovima ovog benda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

otkud znam , ja sam mislio da mi to kazes jer mi je mozda post izgledao kao "nije ovo loshe, ali ja sam fjuzn odavno prerast'o" sto nisam hteo reci :D

u svakom slucaju, drago mi je da smo se razumeli, nema frke tebrixe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...