Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Znaces za deset godina, ako budes intenzivno svirao.

 

Iliti nosenje zastite za usi je od izuzetne vaznosti kod sviranja bubnjeva. Bubnjevi su izuzetno glasan instrument, ti im se sve vreme nalazis veoma blizu, a usi imaju ogranicenu izdrzljivost. Kada stavis cepove, neces potpuno iskljuciti sve zvukove, vec ces ih samo spustiti na podnosljivu meru, i jos ces jasnije cuti ostale clanove benda.

 

Meni je sestra kupila iste u Sveckoj. Hteo sam da kupim lovacke antifone (zbog fensi izgleda, i da bih mogao da uvalim sluske unutra, da pustim metronom), ali su mnogo skupi ti na koje sam nailazio. Nisu mi bas toliko potrebni takvi icon_smile.gif

 

 

Nije ista, isto kao sto 302 crash i 302 ride nije ista cinela, samo je isti materijal i nacin proizvodnje.

Nemojte se zajebavati sa ovim. Meni vec jedno tri godine zuji u usima zbog glasnih proba. Ima Vic Firth slusalice za cuvanje sluha, ne znam da li ih ima kod nas.

 

Inace svirao sam sinoc na nekom Pearlovom dobosu 14x6,5" maple, ne znam tacno koji je. Jebote, zvuk do jaja, zaboli te glava kad ga cuknes, jos ako opicis rim shot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi kaze gde da kupim ear-plugs? orangelistening.gif

imas u "uradi sam" najobicnije sluske za gradiliste za nekih 500 din musik20.gif

meni je ortakova keva koja radi u audiovox-u (za slusne aparate) izlila cepove. ubrizga neku zelenu smesu u uvo, to se stvrdne i malo izbrusi, i imas custom ear plugs. njih koristim za svirke i kad je prevelika vrucina za sluske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, ne mogu da verujem cime se vi bavite ovde. Diskutujete o cepovima za usi i o njihovom koriscenju i o tome kako bubanj sjebava sluh, a niko od vas ni nema bubanj da mu sjebe sluh, niti bend, ali zato kupujete zastitu za usi... pukeface.gif

 

Ionako, kad budete ostarili, sluh ce vam se sjebati sam od sebe, tako da uzivajte dok ste mladi i dok vam sve funkcionise kako treba. Naravno da ce se i sluh ostetiti, i kicma iskriviti, sjebace se prsti, ruke, zglobovi, tresce vam se prsti kao Muhammed Aliju, verovatno i psiha i povecace se stepen nervoze u organizmu, a mozda ce i srce da vas zajebava kao Larsa. Pa, ko ne moze da prihvati sve te stetne uticaje i da se suoci s njima i podnese licnu zrtvu, ne treba ni da se hvata u kostac sa bubnjem. Svirajte onda akusticnu gitaru.

 

Sem toga, jednom sam stavljao neke vate u usi, na preporuku jednog lika, znaci toliko se izdeformise zvuk svih komponenti, da nemam pojma kako mi zvuci bubanj, cinele ko plehcine najgore zvuce i onda kao s tim cepovima treba da razmisljate o dinamici sopstvenog instrumenta, nalazenju njegovog najboljeg tona i zvuka i sveukupnog benda. Ma daaaaj... jedino sto mozete da koristite, to je da ozvucite bubanj sa mikrofonima, ubodete u mixetu i bubanj i sve instrumente i vokale, podesite nivelaciju i efekte, svakom clanu podelite slusalice i da uzivate. Ali za to vam treba desetak soma evra... Ako nekome nije jasno sta sam rekao, neka pogleda od Metallice DVD - Some Kind Of Monster.

 

icon_spava.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, ne mogu da verujem cime se vi bavite ovde. Diskutujete o cepovima za usi i o njihovom koriscenju i o tome kako bubanj sjebava sluh, a niko od vas ni nema bubanj da mu sjebe sluh, niti bend, ali zato kupujete zastitu za usi... pukeface.gif

 

Pa ja sam to pokrenula..........

 

i bubnjevima treba malo neobaveznih detalja........kao kada stavis bedz na jaknu............ icon_mrgreen.gif

 

Ipak sam je zensko................ icon_wink.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, ne mogu da verujem cime se vi bavite ovde. Diskutujete o cepovima za usi i o njihovom koriscenju i o tome kako bubanj sjebava sluh, a niko od vas ni nema bubanj da mu sjebe sluh, niti bend, ali zato kupujete zastitu za usi... pukeface.gif

 

Ionako, kad budete ostarili, sluh ce vam se sjebati sam od sebe, tako da uzivajte dok ste mladi i dok vam sve funkcionise kako treba. Naravno da ce se i sluh ostetiti, i kicma iskriviti, sjebace se prsti, ruke, zglobovi, tresce vam se prsti kao Muhammed Aliju, verovatno i psiha i povecace se stepen nervoze u organizmu, a mozda ce i srce da vas zajebava kao Larsa. Pa, ko ne moze da prihvati sve te stetne uticaje i da se suoci s njima i podnese licnu zrtvu, ne treba ni da se hvata u kostac sa bubnjem. Svirajte onda akusticnu gitaru.

 

Sem toga, jednom sam stavljao neke vate u usi, na preporuku jednog lika, znaci toliko se izdeformise zvuk svih komponenti, da nemam pojma kako mi zvuci bubanj, cinele ko plehcine najgore zvuce i onda kao s tim cepovima treba da razmisljate o dinamici sopstvenog instrumenta, nalazenju njegovog najboljeg tona i zvuka i sveukupnog benda. Ma daaaaj... jedino sto mozete da koristite, to je da ozvucite bubanj sa mikrofonima, ubodete u mixetu i bubanj i sve instrumente i vokale, podesite nivelaciju i efekte, svakom clanu podelite slusalice i da uzivate. Ali za to vam treba desetak soma evra... Ako nekome nije jasno sta sam rekao, neka pogleda od Metallice DVD - Some Kind Of Monster.

 

icon_spava.gif

Mogao bi ti malo bolje da procitas prethodne postove, pre nego sto izvalis neku glupost.

 

Kao prvo imam i bubanj i bend (i to dva), da si bolje citao postove video bi to.

 

Kao drugo, niko ovde nije pricao o vati za usi, nego o cepovima. Nije isto. Postoje cepovi koji ti samo utisavaju zvuk, ne menjaju ton, to bi sa svojim iskustvom, kojim se toliko hvalis, trebao vec da znas. I postoje slusalice koje se stave na glavu, takodje za zastitu sluha.

 

I kao trece, jeste sjebe se sluh sam od sebe godinama, ali zasto mu pomagati u tome? Ako ne cuvas usi, sjebace se mnogo ranije nego sto mislis.

 

Ako ih bubnjar Nervirane ne koristi, to ne znaci da ne treba i ti.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti baš nisi imao puno nastupa...

Jel' grešim?

 

 

 

Ma da, imao sam jedan nastup pre 12 godina, kad sam bio sasvim mali, kad sam trebao da upisem osnovnu skolu...

 

Citao sam sve postove. I da, bas se hvalim svojim iskustvom, ubih se od hvaljenja.

 

icon_spava.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi se složio sa čovekom u potpunosti ... Ma sve je to sranje samo izmeni zvuk i onda kontaš kako je sranje .... Tako sam se ja sjebao kada smo snimali neke pesme .... no.gif

 

E da ajde ljudi ... 20.000 imam icon_mrgreen.gif preporuke za komplet činela !? Znači treba i hi-hat, crash i ride ... !?Paise, Sabian, Stagg ili još malo love pa Zildjian!? Inače treba mi jak ride ... mhihi.gif da me podnese ... musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oh, da, u pravu ste. Ja loopam glooposti. Slazem se sa vama. Stupid me!

 

Dakle, svako ko zeli da svira bubanj neka prvo nabavi cepove za usi da ne ogluvi, zastitne naocare od neprobojnog stakla da vam slucajno palica kad pukne ne skoci u oci ili facu, zatim anatomski oblikovanu stolicu da slucajno ne dobijete zuljeve na bulji, onda rukavice za ruke i palice bez gumenih navlaka ne dolaze u obzir i bez plasticnih vrhova, a ako nemate one bubnjarske patike, nemojte ni da razmisljate o sviranju - upropasticete tabane i prste na nogama. Zatim, bubnjarska garderoba je je jos bitnija - specijalno dizajnirane majice i bermude / trenerke i duksere morate imati, jer oni jedino upijaju bubnjarski znoj bolje od obicnih majica.

 

Zatim, bez klimatizovane prostorije sa osvezivacem vazduha se ne usudjujte da svirate. Prostorija mora da zadovoljava sve standarde svetlosnog komfora izrazene u luksima, da vam vid ne bi oslabio i zvucne izolacija izrazene u dB, kao i temperature izrazene u stepenima Celzijusove skale.

 

Kacigu specijalno dizajniranu ne morate da kupujete. Moze i kacket da pomogne. To je da cuva kosu protiv opadanja.

 

Zivite zdravo i hranite se lako.

 

 

pivopije.gif

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te iste slušalice koje si spominjao sa onog DVDa rade na principu čepova za uši.

To je nova generacija monitoringa, ali verovatno znaš to, možda si ih i koristio, pa da ti ne tupim puno.

 

I ne košta par desetina hiljada evra.

 

Prijatelju zbog čega odmah krećeš đonom na ljude? Nisam ja nikoga vređao...

 

Cool... icon_cool.gif

 

icon_wink.gif

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu ipak radije da verujem ljudima koji godinama (recimo preko dvadeset) sviraju bubnjeve, profesionalno. A savrseno dobro znam kakav je zvuk kada se svira sa cepovima, tako da znam da su price o "losem zvuku" i nagadjanju dinamike obicna glupost. Jeste, drugacije je kada prvi put sviras tako, visoki tonovi budu vrlo priguseni, ali se sve finese i dalje cuju. Uostalom, i kad sviras bez slusalica to sto ti cujes za bubnjem nije isto sto cuju oni ispred tebe, tako da nesto sto tebi zvuci lose drugima moze da zvuci dobro. To takodje treba uzeti u obzir, i to bi trebalo da zna iko ko bar neko vreme svira. Ako si retard, pa to nisi provalio, nadji staraoca da se o tome brine umesto tebe.

 

Ali jebiga, nekima nije iskreno ako posle svake svirke nemas krvave zuljeve na rukama, ako ne moras da menjas koze i cinele, ako nisi zatrpan ivericom od palica i ako niko ne mora da vice da bi ga cuo icon_rolleyes.gif

 

Ko ima imalo pameti, pogledace sledeci link:

http://community.drummercafe.com/index.php...ay;threadid=362

Share this post


Link to post
Share on other sites

EJ ljudi JEBALO VAS PREPUZAVANJE!!!! evotigana.gif

 

 

Ja sam vas pitao nešto ... Tačnije zamoli za savet, a niko ništa icon_confused.gif !!!

E da ajde ljudi ... 20.000 imam icon_mrgreen.gif preporuke za komplet činela !? Znači treba i hi-hat, crash i ride ... !?Paise, Sabian, Stagg ili još malo love pa Zildjian!? Inače treba mi jak ride ... mhihi.gif da me podnese ... musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, imao sam jedan nastup pre 12 godina, kad sam bio sasvim mali, kad sam trebao da upisem osnovnu skolu...

 

Citao sam sve postove. I da, bas se hvalim svojim iskustvom, ubih se od hvaljenja.

 

icon_spava.gif

Pa, da si sve procitao, znao bi da neki od nas imaju bubanj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te iste slušalice koje si spominjao sa onog DVDa rade na principu čepova za uši.

To je nova generacija monitoringa, ali verovatno znaš to, možda si ih i koristio, pa da ti ne tupim puno.

 

I ne košta par desetina hiljada evra.

 

Prijatelju zbog čega odmah krećeš đonom na ljude? Nisam ja nikoga vređao...

Batice, ja vrlo dobro znam o cemu pricam. I nisam spomenuo desetine hiljada eura, nego desetak, a to moze biti i 8500 eur npr. Ako kupis same slusalice, mozes se samo jebati s njma. Te slusalice izoluju zvuk spolja, a salju ti kompletan signal benda, kompletan monitoring, a da bi sve to odradio, moras kupiti slusalice za kompletan bend, mikrofone za kompletan bubanj - osnovni AKG komplet za drums je oko 1000 EUR, da ozvucis sve instrumente, mikrofoni za vokale, zatim ti treba predmixeta za bubanj i glavna mikseta za sve instrumente + comp ako hoces da to regulises, snimas i gledas sinusoidu. To je vrhunac komfora prilikom sviranja. Nemam nista protiv toga, samo je cifra problem.

 

Grofe, dobro, imas Amati, sviras u 2 benda, ok, ok, respect...

 

Naravno da zvuk kod bubnjara nije isti kao ispred njega, sem toga zvuk se siri od bubnjara ka drugim delovim prostorije, tako da je pogubnije za gitaristu ili bassistu koji stoji oko mojih cinela, jer zvuk ide ka njima. Isto je i sa drvetom.

 

Sem toga, cilj je valjda prilagoditi zvuk ljudima koji ga proizvode, da se lepo sve podesi, da se cuje, da proba ili svirka bude PRIJATNA, a ne da se svi pojacaju ko magarci i da vam siklja krv iz usiju. Ja jos nikad nisam primetio da mi zvuk bubnja smeta odnosno glasnoca, bilo da sviram sam ili sa bendom.

 

Ne prepucavamo se, svi iznosimo svoja misljenja i uzbudljivo je, zar ne?!?!

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sem toga, cilj je valjda prilagoditi zvuk ljudima koji ga proizvode, da se lepo sve podesi, da se cuje, da proba ili svirka bude PRIJATNA, a ne da se svi pojacaju ko magarci i da vam siklja krv iz usiju. Ja jos nikad nisam primetio da mi zvuk bubnja smeta odnosno glasnoca, bilo da sviram sam ili sa bendom.

Inace, sviras li rimshot cesto? Znam da mene zaboli dobar udarac dobosa bez cepova, a dobos se najlakse izgubi iza ostalih instrumenata tako da mora jako da se udara, pogotovu na svirci sa minimumom ozvucenja.

 

Ako ti bas nikad ni malo ne zuje usi posle probe ili svirke, onda jebiga.

 

Ne prepucavamo se, svi iznosimo svoja misljenja i uzbudljivo je, zar ne?!?!

 

pivopije.gif

icon_smile.gificon_da.gif

 

Tinnitus info - klik 1, klik 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...