Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Gold in Germany (more than 100.000 units sold)

Gold in Switzerland (more than 15.000 units sold)

Gold in Austria (more than 10.000 units sold)

Gold in Poland (more than 5.000 units sold)

 

# 1 Germany

# 1 Finland

# 1 Switzerland

# 4 Sweden

# 5 Austria

# 5 Netherlands

# 5 Greece

# 7 Norway

# 14 Italy

# 18 Denmark

# 25 UK

# 36 Belgium

# 50 Poland

# 62 Ireland

Ovo je za onog ko je rekao da NW i nema neki uspeh.. Album je inace izdat posle 20. septembra, a ovo su rezultati do sada..

To je samo na osnovu predhodnih albuma, i Once-a koji je toliko bio odvratno klomercijalan da su na MTV pustali.

Nov album mi se ne svidja.. nema nista upecatljivo.

 

veliki smeh za sve ljubitelje Marka iz Nightwisha , mega LOL

:D

 

Dobra stara vremena. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kirk: m'da.. sta si ti dobio od tog undergrounda u kom je tvoj bend?

Ne razumem pitanje... Mi nismo undergraund.

Ne mozes ti da uporedjujes Srpsku i Finsku metal scenu, jer smo mnogo nerazvijeniji od njih.

Cak i Alogia i slicni bendovi koji su poznati kod nas, zaradjuju 100 puta manje nego neki finski death metal bend.

 

Ja volim NW, mi swiramo gomilu njihovih pesama, ali mi se poslednja 2 albuma nikako ne svidjaju.

To je moje misljenje, a kome se ne svidja - bole me. :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, majku mu... Cudan novi album... Nikako da se covjek odluci da napise nesto. Cas mi se gadi, cas mi cool. Sta znam. Ipak, Tarja je ocigledno imala vecu ulogu nego sto sam u prvi mah mislio. Ovo mi je sve kao Maiden bez Dickisnsona. Odlican rad, ali ako se ne zove Nightwish. Ovako, nije to vise ona muzika koju sam toliko gotivio na OceanBorn, WishMaster i Century Child.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno ne gotivim tu Anette, kenjkava je sva!

Ima tu Tarja veliku ulogu ali ne svu! Ipak je Tuomas frontmen i mozak benda!

Once mi se i svidja kol'ko tol'ko, ali ovaj novi nikako!

Ne znam da li ste culi bonus track "The Escapist"... ...e, to je dno dna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ona ima mnogo prirodniji i čistiji glas od Tarije.A sad zavisi kome se sviđaju visoki tonovi a kome ne.Bitno je da se ona isto tako super snašla pjevajući stare stvari Nightwisha na svoj način(Wishmaster sam čula,recimo).

E i mnogo se ljepše njen vokal uklapa sa Marcom nego što se Tarijin uklapao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uklapa se dobro, mozda cak i bolje, ali nista nemam protiv kombinacije Tarja-Marko.. Konkretno meni se vise svidja Tarjin cist vokal, nego Anetin, ali Tarja uzivo ne ume da peva tako, dok Anet zvuci kako zvuci i na albumu...

 

Meni zvuce fino Ever Dream, Sacrament i Sleeping Sun, ali mi se Wishmaster ne dopada..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uklapa se dobro, mozda cak i bolje, ali nista nemam protiv kombinacije Tarja-Marko.. Konkretno meni se vise svidja Tarjin cist vokal, nego Anetin, ali Tarja uzivo ne ume da peva tako, dok Anet zvuci kako zvuci i na albumu...

 

Meni zvuce fino Ever Dream, Sacrament i Sleeping Sun, ali mi se Wishmaster ne dopada..

Pa ja sam samo Wishmaster i čula,al evo čuću i te koje si napisao.

A Tarija uživo očajno zvuči.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbt, ti stvarno nemas pojma.....hajde ako ti se ne svidja tarjin vokal, to je stvar ukusa, ali da kazes da uzivo ocajno zvuci.....sledeci put razmisli pre nego sto lupis ovako....

Pa evo razmišljam o tome od kad ih slušam i stvarno OČAJNO ZVUČI UŽIVO!Ne znam šta ženska pokušava da dokaže.Čak na momente i falšira!A najčudnije je što sam slušala kako pjeva Travijatu sa nekim isto operskim pjevačem i tu zvuči fenomenalno!A kad je bila sa Nightwishom zvučala je baš bzv.Ona može super da pjeva,pa pobogu školovana je za to,ali ne znam zašto sa Nightwishom nije upotrebila to svoje znanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...